Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

i sta kazete, nemoguce je da ti lampizator dac-ovi rade tako dobro kako rade (sa bilo kojom od odobrenih lampi)....nema sanse.

 

cemu po ko zna koji put prica o neadekvatnim radnim tackama.

 

radne tacke su ADEKVATNE jer odlicno rade uredjaji, cak bi rekao i adekvatnije od uredjaja u kojim su idealno podesene tacke po data sheet-u a rezultati osrednji ili losi....definitivno losiji od ambera, pacifika, atlantica, gg....

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, lalelala said:

 @Majda , makina je stigla sa nekim kineskom EL34, pa zato cenim da je to optimala  glede podešavanja radne tačke ... 

ne mora da znaci, mozda je uredjaj projektovan da radi sa 3-4 lampe a isporucuje se sa najjeftinijom i mozda i najlosijim zvukom, recimo 80% od najbolje.

a poboljsanje bi dobio i tube rollingom za bolju EL34 od te budjav lebac kineske.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

i sta kazete, nemoguce je 

 

cemu po ko zna koji put prica o neadekvatnim radnim tackama.

 

1 sat ranije, patason said:

 a sprave vam neispravne :D

Ovo je klasično spinovanje i trolovanje.

Dovoljno si pismen da možeš i da pročitaš i da rastumačiš šta je napisano.

Link to comment
Share on other sites

pismen sam i cuo sam na 4 mesta 2 razlicita modela lampizator dac-ova i radili su fenomenalno.

znaci meni su radne tacke lampi odlicne.

 

ocigledno Fikus zna nesto sto ti i majda ne znate, ali nikako to da shvatite pa ponavljate istu pricu svaki put kad se pomene tube rolling na lampi dacovima.

 

koliko sam se naslusao lampasa koji su uradjeni sve "kako bog zapoveda" i rezultati su bili od ocajnih do prosecnih, retki su zablistali.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, patason said:

cak bi rekao i adekvatnije od uredjaja u kojim su idealno podesene tacke po data sheet-u

Po datashet-u se odavno ne podesavaju genericke radne tacke za uredjaje za reprodukciju. Zbog toga sto su u vademecuumimima podaci za do 10% izoblicenja. Ne za svaku cev ali za veci broj. Sto je bio neki stari standard. Sa istim cevima moguce je dobiti mnogo bolje rezultate a da se ne naruse specifikacije i dugotrajnost cevi.

A nisam primetio da je bilo ko do sada rekao "nemoguce je da ti lampizator dac-ovi rade tako dobro" nego suprotno.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

ocigledno Fikus zna nesto sto ti i majda ne znate, ali nikako to da shvatite pa ponavljate istu pricu svaki put kad se pomene tube rolling na lampi dacovima.

 

 

Majda je vise toga zaboravio nego sto cemo Fikus, ti i ja ikada nauciti.

Vidim da ti se tehnicka argumentacija svodi na: mozda, nesto, meni su...

Next time kada podjes u SUI poseti i cika Tobiana i upotrebi tu argumentaciju, verujem da ce visoko ceniti to sto imas da kazes.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Majda said:

Po datashet-u se odavno ne podesavaju genericke radne tacke za uredjaje za reprodukciju. Zbog toga sto su u vademecuumimima podaci za do 10% izoblicenja. Ne za svaku cev ali za veci broj. Sto je bio neki stari standard. Sa istim cevima moguce je dobiti mnogo bolje rezultate a da se ne naruse specifikacije i dugotrajnost cevi.

A nisam primetio da je bilo ko do sada rekao "nemoguce je da ti lampizator dac-ovi rade tako dobro" nego suprotno.

radne tacke ocigledno znaju samo odabrani.

 

sta ti onda po ko zna koji put zelis da nam kazes da tom zamenom razlicitih vrsta lampi ne mogu se dobiti ispravni rezimi rada istih?

odlican zvuk ili los zvuk?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, lalelala said:

 @Majda , makina je stigla sa nekim kineskom EL34, pa zato cenim da je to optimala  glede podešavanja radne tačke ... 

Pa to je sasvim OK? Isporucuje nove i neupotrebljavane cevi. Ne moze se ocekivati da ugradi TFK ili FIVRE na primer EL34 koje jednostavno ne moze da nadje u potrebnoj kolicini. To je primarno razlika u ceni je naravno velika ali to je od sekundarnog znacaja. Uostalom i kineska reizdanja su OK i sigurno se ne moze desiti da je isporucena neka "falicna" posto se normalno sve to proveri.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, prophet said:


 

 


Majda je vise toga zaboravio nego sto cemo Fikus, ti i ja ikada nauciti.
Vidim da ti se tehnicka argumentacija svodi na: mozda, nesto, za mene...
Next time kada podjes u SUI poseti i cika Tobiana i upotrebi tu argumentaciju, verujem da ce visoko ceniti to sto imas da kazes.

 

i kod svakog cike na ovom svetu znam sta cujem, za razliku od tebe kome cika majda objasni sta treba da  cuje.

 

a sto se tice Tobiana siguram sam da bi mogli vrlo prijatno da se  ispricamo i da bi cenio sta ja cujem, sto se vec i desavalo sa nekim drugim ljudima u SUI.

 ne bi ja nikoga ucio kako se prave lampasi ali sta cujem mogu da pricam sa savkim na svetu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

i kod svakog cike na ovom svetu znam sta cujem, za razliku od tebe kome cika majda objasni sta treba da  cuje.   a sto se tice Tobiana siguram sam da bi mogli vrlo prijatno da se  ispricamo i da bi cenio sta ja cujem, sto se vec i desavalo sa nekim drugim ljudima u SUI.

 

 

 Verujem da si siguran. Uopste ne sumnjam.

Vidim takodje da ponovo spinujes u nedostatku tehnickih argumenata. Nije rec o tebi, tvom sluhu... vec da cika Tobianu objasnis svojom argumentacijom odabir radne tacke. Meni ne moras, dovoljno je ovo sto si napisao.

Btw cika Majda i ja ne zivimo u istim drzavama duzi niz godina tako da te insinuacije ne drze vodu. Koliko god ti bilo tesko da u to poverujes, "cak

" i od njega moze mnogo toga da se nauci.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...