Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

Nisam do sada pisao na Laletovoj temi, ali sam je pratio (doduše čuli samo se par puta telefonom).

Moram da priznam da mi je finiš (ako je zaista konačno finiš) Laletovog novog sistema probudio najveće interesovanje. Radi se o DIRAC-u o kome ne znam baš ništa ali mi pobuđuje pažnju. Na temi o roomcorection-u sam postavio pitanje (uz ogradu da je možda glupo) da li se radi o nekoj vrsti ekvilajzera. Sada moram da priznam da je kod mene postojala velika doza ubeđenja da postavljam retorsko pitanje. Pisanje nastavljam ovde iz sledećih razloga.

Laleta sam upoznao kada je odlučio da rasformira svoj prethodni sistem i uđe u ozbiljan upgrade tako što sam se i ja ''ovajdio'' kupivši od njega Creek CDP i tjuner .

Lale nije ušao u klasičan upgrade (promena jedne ili jedne po jedne komponente) već je za vrlo kratko vreme kompletno promenio sistem sa komponentama koje su u značajno cenovno višoj klasi od prethodnih.

Formiranje novog sistema je očigledno osim zadovoljstva donelo i ozbiljno pregnuće da se  ''udovolji'' novim komponentama kako bi se izvuklo što više iz njih. Utoliko je Laletovo putešestvije meni bilo dodatno zanimljivo ali istovremeno i delimično zastrašujuće  jer je taj put išao od probe bubreg-dva brendiranih kablova, preko ''kila srebra'' do Tozmunda, bilo je tu pomeranja nameštaja, stradala je komoda, a u šali ili ne spominjana je i promena životnog prostora (zamalo i Lale da strada od Sose). 

Na kraju trešnju na šlag je ipak stavio neki DIRAC (za mene potpuno nepoznati feature).

Ono što mene zapravo zanima jeste: da li pre upuštanja u drastične i skupe promene treba možda isprobati taj DIRAC?

Ako je istina ono što je Lae napisao, a verujem da jeste, možda je bolje to uraditi na početku nego na kraju.

Po meni postavlja se i još jedno pitanje na koje na žalost bojim se da ne možemo da dobijemo pravi odgovor: da li je Lale uz dodatak npr. par subova i upotrebom DIRAC-a mogao da napravi upgrade zvučno dostojan novog sistema?

Ovo pitam na Laletovoj temi jer me je inspirisala ali ako Lale ili moderatori misle da pitanju nije mesto ovde mogu da splituju temu.

Možda je moje pitanje pomalo i sebično u smislu da i ja razmišljam koji je meni najbolji put za ''dalje''. Bolje je odmah uložiti u feature od cca 100$ nego ući u ozbiljne investicije pa isti taj DIRAC kupiti na kraju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje ti je "spot on" i moram da nadjem link ka clanku koji daje skoro pa u potpunosti odgovorna na njega...

Sustinski ja cenim da Dirac nece od Funai linije napraviti Accuphase zvuk (brendovi nisu bitni) ali ce izvuci neki maksimum iz onog sto imas. A da ukratko parafraziram clanak...Dirac ne moze zameniti u potpunosti fanaticnu posvecenost u akusticki tretman prostorije i pozicioniranje kutija...

Link to comment
Share on other sites

Ne pravi to nista posebno od zvuka.Samo resava problem ako ga ima.Kod Laleta ima problema sa basem u sobi sa svim zvucnicima dosada koje sam cuo(jbg kad neće u kompresiju) i to je ovim dosta solidno reseno.Dva kvalitetna woofera u kompresiji bi to sasvim sam siguran bolje resila ali to i kosta,a treba ih i smestiti u zivotni prostor.Na kraju priče dođe se do tonskih kontrola ili ekvilajzera,baš tamo odakle smo u malo kvalitetniji haj faj pobegli.Jbg kad ukineš taj Dirak vidis da kutije u datom prostoru zvuce skroz bezveze,zamuljano i "prebasirano" pa je apgrejd vise nego dobar,iako iako nekog ozbiljnog slusanja nije bilo mogu da potvrdim.U tom pravcu i ide razvoj hifija danas i to je konačno nesto pametno i zaista napredak.Postojali su naravno i dosad stari nacini da se isto postigne uz pomoć aktivnih skretnica i multiampinga ali ovo je mnogo jednostavnije. Doduse ne verujem da je na istom nivou apgrejda,kad svaki amp dohvati svoj drajver ne moze da ne bude bolje i ne samo zbog usklađenja sa sobnom akustikom.

Link to comment
Share on other sites

Nisam slušao Laletov sistem nakon Diraca, ali je prostor za slušanje muzike jako nezgodan (ponavljam se) zbog desnog dijela (nazvao sam ga akvarijum iz milošte) koji je zaista jedna poveća rezonatorska kutija i koji svojim geometrijskim oblikom i zapreminom izaziva modove koji su opasno čujni kada se muzika pojača. I to je tako kako je i malo toga se tu može učiniti bez ozbiljnog hakerisanja.

Pada mi na pamet i neka teška zavjesa koja bi odvojila taj dio od ostatka, ali je sve to u domenu fantastike jer bi ozbiljno narušilo životni prostor. 

Dirac je u ovom slučaju jedno izvanredno i elegantno rješenje, koje po Laletovim riječima liječi taj problem.

Edit: kod mene postoji jedan sličan dio prostora i radi poređenja sam zvučne kutije postavio u taj dio. Malo je reći da se bas razgoropadio i da je sistem postao skoro neslušljiv zbog vrlo čujnih modova tog dijela. To je bilo toliko mučno, jer je bas, osim što je nepodnošljivo mumlao, prekrivao skoro čitav spektar. 

Međutim, kad se zvuje vrate na mjesto, upravo na obodu tog dijela prostora je zvuk posebna priča. Pun životnosti, vrcav i poletan.

Isto je i kod Laleta kad se sluša sa oboda tog dijela. Zvuk se nekako preporodi.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo tog linka:

http://www.hometheatershack.com/forums/av-receivers-preamps-processors-amplifier-reviews/86129-minidsp-ddrc-22d-dirac-live-24-96-room-correction-audio-processor-review.html

Ovo je vezano za scenu -  "A great soundstage results from complex factors. Having dedicated countless hours to soundstage optimization and equalization, it is clear to me that EQ or DRC can be used to improve an already-good soundstage, but they cannot create something from nothing. Where a superb soundstage already exists, DRC implementations tend to degrade it slightly. It seems a reality that the finest soundstage performance is reserved for those who tweak their systems by hand endlessly, and that is as it should be. There should be some reward for fanatical attention to detail.
DRC is for a bang-for-buck type of audio system addition, a way to get great results with minimum bother. Dirac Live accomplishes that extremely well."

Sve u svemu nakon procitanih dosta iskustava ljudi sa neta + naravno Laletovog iskustva, rekao bih da je vise nego vredno makar probati pre same kupovine sto cu sigurno i uraditi.

Uz sve to za nivo promena koje se dobijaju/koje ocekujem mislim da je relacija ulozeno dobijeno izuzetna.

Da ne pricam u prazno konkretno za moju sobu odnos cene Dirac vs. akusticki tretman je 1:7 (pri cemu cu deo tretmana i odraditi - uskoro stizu paneli :wub:)...

Living Room 1.jpg

LR 2.jpg

LR3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno kako najveci broj audiofila ima totalno pogresan pristup akustickom tretmanu sobe. Absorberi, difuzori, bas trapovi, kupuju se nasumice i napamet i isto tako pozicioniraju . Puca se lova i ruzi soba samo tako.

Pravilan pristup je odraditi merenje, postoji jedno pod nazivom RT60  (pored drugih) koje tacno pokazuje situaciju u sobi i dali je tretman potreban ili ne, ako jeste, koliko i u kom opsegu. Nisu svi absorberi predvidjeni za sve freq.  Absorber za opseg 500-1000Hz nije isti kao onaj za 3000-5000Hz.

Pre par meseci sam postavio na temi Akustika, prostorija..., link za dokument o standardima za akusticna merenja, gde je tacno odredjeno koje su granice pojedinih parametara zvuka po zvucnim opsezima koji ako su zadovoljeni,  garantuju dobru akustiku sobe.

Kako slika govori vise od 1K reci, navescu dva primera, cisto da bi se stekla predstava o cemu se radi:

Vrhunski akusticno sredjena soba

VQQX7Eu.jpg

Akusticki losa soba

WrCRmAn.jpg

I laiku je razlika ocigledna. Inace,  za analizu validan opseg je izmedju 100Hz i 10000Hz.

Vertikalna osa predstavlja vreme za koje pojedini delovi zvucnog spektra "umru" ili nestanu, odnosno toliko traje decay ili reverb, svejedno. Neke prosecne vrednosti za dobro tretiranu sobu se krecu izmedju 0,3 i 0,5 sec, vise podataka, koga interesuje, ima na gore pomenutom dokumentu.

Tek na osnovu ovog prikaza (moze i decay) donosi se odluka o nabavci absorbera, difuzora i sl. Cesto puta nikakav tretman nije potreban, vec ga odradjuje postojeci sastav sobe.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, damic said:

Neverovatno kako najveci broj audiofila ima totalno pogresan pristup akustickom tretmanu sobe. Absorberi, difuzori, bas trapovi, kupuju se nasumice i napamet i isto tako pozicioniraju . Puca se lova i ruzi soba samo tako

Nisam bas siguran da li se ovo odnosi na mene ili ne? Ako mislis na mene predpostavka je losa...^_^

Link to comment
Share on other sites

Golume, nisam mislio konkretno na tebe nego uopste, cinjenica je da se difuzori, absorberi i sl., trpaju kako god kome padne na pamet, trebalo to ili ne. Ajde, ima li neko na forumu da je prvo izmerio sobu pa onda radio tretman prema rezultatima, tesko. 

Ja kod sebe nemam apsolutno nikakav akusticki tretman, svi parametri su uglavnom u granicama uz minorna iskakanja,  absorbciju dovoljno odradjuje namestaj, tepisi, zavese, slike i druge stvari na zidovima. Za difuzorima takodje nemam potrebe jer koristim velike dipole, difuzije taman.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Father said:

@damic

Na koji način ta aplikacija kaže gde u prostoriji i koliki u dimenzijama, kakav god, tretman treba predvideti?

Aplikacija ti ukazuje gde leze problemi, ako ih ima. Ako pojedine freq. mnogo iskacu (i smetaju ti), onda se nabavlja absorber ali ne bilo koji vec onaj koji je odgovarajuci za taj opseg. Ako se stavi drugi, nece imati efekta. Nekad je dovoljno prekriti tv ako je veliki,  staviti na prozor guscu zavesu i sl. 

Broj absorbera, nabavis prvo manji broj, izmeris, ako treba dodas jos koji i tako, nema kalkulatora za te stvari, svaka soba je specificna.

Ovo je recimo jedan delic iz onih standarda, koje sam pominjao, info radi:

.......

D: Midrange Decay Times   T20, T30, T60  T60 between 0.2 and 0.5s 
T20, T30 deviation <25% across  one‐third octave bands 
 
E: Midrange Frequency  Response 
Midrange Frequency  Response 
L speaker within +/‐3dB at 1/3rd  octave 
R speaker within +/‐3dB at 1/3rd  octave 
No deviation greater than 3dB  between L/R speakers 

F: Low Frequency  Response 
Low Frequency Response**  Within +/‐10dB at 1/24th octave 
Within +/‐5dB at 1/3rd octave 
......   itd
 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. @damic

Ako sam dobro shatio, prvo se snimi stanje stavri i kupi adekvatan materijal (absorber ili difuzor) za freq. raspon na koji se pravi uticaj i po osećaju postavlja u sobi. Onda se opet meri i pomera sve to dok se ne dobije neki efekat. Ako se tako napipa pozicija onda se ili kupi još toga ili se vrati višak ako se sve smiri.

U svakom slučaju mora da se napipava. A na osnovu čega se uviđa potreba za difuzorom ili absorberom, kada se anomalija primećuje samo u kašnjenju odnosno trajanju pojedinih freq.

Ne znam da li sam jasan.? Kako da ja znam koje trajanje da gušim a koje da difuziram, obzirom da su uglavnom basovi na onim dijagramima ti koji najviše kasne i ako one različite boje predstavljaju kašnjenje čega ?? T20 T30 T60 šta mi to govori u smislu koji materijal za tretman da postavim gde??

Zaista mi nije jasno, ne provociram diskusiju, već tražim pojašnjenje silnog haosa sa raznim bojama i meni imaginarnim "T" pojmovima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, damic said:

 

WrCRmAn.jpg

Na primeru mi nije jasno šta znači EDIT cyan boja, ako su sve T20, T30, T60 manje više izbalansirane, ali pokazuju izvesno preterano kašnjenje u odnosu na poželjnih 0.2 - 0.5s?

Predpostavljam da je TS - Test Sgnal

a Topt - Optimalni setup za ovu prostoriju, valjda?

Link to comment
Share on other sites

Father, a i ostali koje interesuje ova materija,  skinite i malo proucite ovaj dokument, (ACOUSTIC MEASUREMENT STANDARDS FOR STEREO LISTENING ROOMS ) jedan od retkih koji se bavi ovom problematikom.

Potrebna je samo kratka registracija

http://www.acousticfrontiers.com/20111013acoustic-measurement-standards-for-stereo-listening-rooms-pu-html/

Link to comment
Share on other sites

Aaauf...

Pretumbasmo čovjeku kuću... bio sam prisutan pa sam saučesnik :)

Kakvi gosti... pretumbaše namještaj, samo šetaju po sobi kao radiestezisti, noćna mora za svaku domaćicu... srećom, sremica se povukla kad je vidjela s kim ima posla :lol:

Da, sviraju đangosi sa karanom opasno!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nocas smo @TurboMaximus ,  @Nomimasen i @Toza radikalnim pristupom  dramaticno unapredili zvuk mog sistema ....

veliku stvar su odradili Tozini kablovi na svim pozicijama ali isto tako veliku stvar smo dobili izvlacenjem zvucnika prema napred dalje od zadnjeg zida oko 1,5 m i pomeranjem  komode unazad ...

Napredak je toliko velik da Dirac nismo ni probali ...

Sta se desilo ? 

Kumulativno kablovi i pozicionoranje su doprineli da se vise ne  cuju dva zvucnika , sada svira soba ... bas vise nema nikakvih problema ... dobitak je na dubini scene koja se sada bez ikakvih naprezanja moze osetiti .

Problem sa ovakvim pristupom je u tome sto je iako je soba povelika ipak neprakticno ziveti sa takvim radikalnim polozajem zvucnih kutija , tako da Dirac ipak ostaje resenje za mir u kuci :-)

Generalno zbog nesimetricnosti sobe sve se super cuje u centru troseda i na levoj poziciji ...desna pozicija troseda je malo oslobodjena osecaja prosotra .

Pojacalo ce da leti na srednju policu , DAC i plejer ostaju na top poziciji a tuner ide na dno ... 

Vertikalni nagib zvucnika cu smanjiti na min jer smo osetili da maksimalna energija visokih preleti preko nasih glava i da je zvuk bolji kad se polu ustane ili stoji ...

Podloske od surbothane-a ispod DAC-a i plejera su doprinele da  clock na DAC-u sada ladno radi u poziciji EXACT sto pre nije moglo , a ta pozcija doprinosi dodatnom povecanju scene i jasnije izrazenim finim detaljima . 

Zahvaljujem se na strpljenju i vremenu kolegama @Nomimasen ,  @TurboMaximus  i @Toza ...

Sta je sledeci korak ? Videcemo ...menjamo sobu ?

20171127_195935.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moram da kažem...

U jednom trenutku, mislim da je bio snimak nomimasenove produkcije, vidim kompletnu bateriju bubnjeva i bubnjara koji se razlupao...

A opet negdje pred kraj, Lale nešto kliknu, ustade i nešto pritisnu i baaam, bas malo, za mrvicu potamni, dobi konačnu definiciju, a prostor se raširi. Prošetaše muzičari po bini i raširiše se...

Upečatljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Toza said:

Moram da kažem...

U jednom trenutku, mislim da je bio snimak nomimasenove produkcije, vidim kompletnu bateriju bubnjeva i bubnjara koji se razlupao...

A opet negdje pred kraj, Lale nešto kliknu, ustade i nešto pritisnu i baaam, bas malo, za mrvicu potamni, dobi konačnu definiciju, a prostor se raširi. Prošetaše muzičari po bini i raširiše se...

Upečatljivo.

to je taj EXACT mode na podesavanju clock-a na DAC-u

Link to comment
Share on other sites

Nocas smo [mention=30809]TurboMaximus[/mention] ,  [mention=31125]Nomimasen[/mention] i [mention=29606]Toza[/mention] radikalnim pristupom  dramaticno unapredili zvuk mog sistema ....
veliku stvar su odradili Tozini kablovi na svim pozicijama ali isto tako veliku stvar smo dobili izvlacenjem zvucnika prema napred dalje od zadnjeg zida oko 1,5 m i pomeranjem  komode unazad ...
Napredak je toliko velik da Dirac nismo ni probali ...
Sta se desilo ? 
Kumulativno kablovi i pozicionoranje su doprineli da se vise ne  cuju dva zvucnika , sada svira soba ... bas vise nema nikakvih problema ... dobitak je na dubini scene koja se sada bez ikakvih naprezanja moze osetiti .
Problem sa ovakvim pristupom je u tome sto je iako je soba povelika ipak neprakticno ziveti sa takvim radikalnim polozajem zvucnih kutija , tako da Dirac ipak ostaje resenje za mir u kuci :-)
Generalno zbog nesimetricnosti sobe sve se super cuje u centru troseda i na levoj poziciji ...desna pozicija troseda je malo oslobodjena osecaja prosotra .
Pojacalo ce da leti na srednju policu , DAC i plejer ostaju na top poziciji a tuner ide na dno ... 
Vertikalni nagib zvucnika cu smanjiti na min jer smo osetili da maksimalna energija visokih preleti preko nasih glava i da je zvuk bolji kad se polu ustane ili stoji ...
Podloske od surbothane-a ispod DAC-a i plejera su doprinele da  clock na DAC-u sada ladno radi u poziciji EXACT sto pre nije moglo , a ta pozcija doprinosi dodatnom povecanju scene i jasnije izrazenim finim detaljima . 
Zahvaljujem se na strpljenju i vremenu kolegama [mention=31125]Nomimasen[/mention] ,  [mention=30809]TurboMaximus[/mention]  i [mention=29606]Toza[/mention] ...
Sta je sledeci korak ? Videcemo ...menjamo sobu ?
20171127_195935.thumb.jpg.e4bfc3c17ba05c65b11f3d1ef81858b4.jpg


Dobro pozicioniranje u smislu prostora iza zvucnika i iza mesta slusanja.
Link to comment
Share on other sites

Da počnem od bitnog - ne znam kakav je kulen, ali pita od jabuka je bolja.

Nismo baš tumbali nameštaj. Izvukli smo zvučnike, povukli malo trosed, sklonili sto(čić) i okrenuli tepih.

Volim efekte takve jednostavne i besplatne intervencije. Iz prilično blede i planarne prezentacije, izrastao je trodimenzionalni zvuk izmešten iz zvučnika, prilično iščišćem i obogaćen bojom i dinamikom. Glindžava bas nota iz početne pozicije, što se vuče kroz temu kao pitanje, gotovo potpuno je sanirana u završnoj. Na jednom snimku Vitous šeta vratom basa, svaka nelinearnost se lako čuje, ali ja ništa vredno pomena nisam zapazio. Nomimasen je pustio jedan svoj snimak (na kojem i svira). Bio sam na tom nastupu i moram da kažem da sam na snimku čuo više i zvuka i muzike nego uživo (sedeo sam dosta bočno). Priznanje i njemu i sistemu koji, mada s još dosta neiskorišćene rezerve, ulazi u bit interpretacije. Mislim da ovaj sistem ima potencijal da zvučnu iluziju učini gotovo realističnom.

Zvučnici jesu prilično usmereni, prostor jeste asimetričan i u par, po meni nebitnih zona u sobi, zvuk je slabiji. Ali generalno, ne vidim u samom prostoru prepreku da se dođe do vrlo ozbiljnog rezultata. Ovakvom sistemu mora da se izađe u susret, inače se postavlja pitanje smisla nemalog ulaganja.

Tozine kablove još nisam čuo kod sebe (svi uzorci zauzeti), ali očekujem stvarno mnogo. U nekom momentu ubo je radnu verziju mrežnog kabla, ne sećam se u koji uređaj i zaista, zvučni napredak se mora nazvati oplemenjujućim skokom.

Sve što smo uradili ipak je bilo provizorno i na brzinu, ali apsolutno indikativno, Laletu, mislim, dovoljno da prepozna kuda put vodi. Zvuk treba dodatno pročistiti po celom spektru, u potrazi za bojom, detaljima i lepotom tona. Mikrodinamika i vazduh su više u najavi nego tu. 3D više nije nagoveštaj, već evidentan, ali pubertetlija.

Do onoga što smatram dobrim zvukom ne dolazi se tek tako, bez obzira na pedigre uređaja. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, TurboMaximus said:

Da počnem od bitnog - ne znam kakav je kulen, ali pita od jabuka je bolja. ----> Jako spretno receno

Niismo baš tumbali nameštaj. Izvukli smo zvučnike, povukli malo trosed, sklonili sto(čić) i okrenuli tepih.

Volim efekte takve jednostavne i besplatne intervencije. Iz prilično blede i planarne prezentacije, izrastao je trodimenzionalni zvuk izmešten iz zvučnika, prilično iščišćem i obogaćen bojom i dinamikom. Glindžava bas nota iz početne pozicije, što se vuče kroz temu kao pitanje, gotovo potpuno je sanirana u završnoj. Na jednom snimku Vitous šeta vratom basa, svaka nelinearnost se lako čuje, ali ja ništa vredno pomena nisam zapazio. Nomimasen je pustio jedan svoj snimak (na kojem i svira). Bio sam na tom nastupu i moram da kažem da sam na snimku čuo više i zvuka i muzike nego uživo (sedeo sam dosta bočno). Priznanje i njemu i sistemu koji, mada s još dosta neiskorišćene rezerve, ulazi u bit interpretacije. Mislim da ovaj sistem ima potencijal da zvučnu iluziju učini gotovo realističnom.

Zvučnici jesu prilično usmereni, prostor jeste asimetričan i u par, po meni nebitnih zona u sobi, zvuk je slabiji. Ali generalno, ne vidim u samom prostoru prepreku da se dođe do vrlo ozbiljnog rezultata. Ovakvom sistemu mora da se izađe u susret, inače se postavlja pitanje smisla nemalog ulaganja.

Tozine kablove još nisam čuo kod sebe (svi uzorci zauzeti), ali očekujem stvarno mnogo. U nekom momentu ubo je radnu verziju mrežnog kabla, ne sećam se u koji uređaj i zaista, zvučni napredak se mora nazvati oplemenjujućim skokom.

Sve što smo uradili ipak je bilo provizorno i na brzinu, ali apsolutno indikativno, Laletu, mislim, dovoljno da prepozna kuda put vodi. Zvuk treba dodatno pročistiti po celom spektru, u potrazi za bojom, detaljima i lepotom tona. Mikrodinamika i vazduh su više u najavi nego tu. 3D više nije nagoveštaj, već evidentan, ali pubertetlija.

Do onoga što smatram dobrim zvukom ne dolazi se tek tako, bez obzira na pedigre uređaja. 

Turbo spasao si me ... iznenadjenjima nikad kraja , ali sam preziveo budjenje sa novim rasporedom !

Druga stvar koju sam oznacio u tvom postu je USMERENOST ... naime udubljeni visokotonac na Django L -u je veoma usmeren i poptpuni sweet spot imamo samo na srednjem mestu troseda . Rezan je na 1800 Hz ... Ipak taj opseg nosi dosta toga vezanog za prosotor  i to me sad kopka kako bi u  istom prostroru  zasvirao neki trosistemac sa kalotnim visokotoncem i srednjetonskim drajverom sa sirim  uglom zracenja (kalota ili BMR tipa ravan ) ... to bi trebalo probati .

Treca oznacena celina odnosi se na Tozin naponski kabel koji je zasvirao u jednom trenutku i na DAC-u i doneo to prosvetljenje o kojem Turbo prica ... razlika je bila dramaticna i veoma jasno izrazena .

Link to comment
Share on other sites

Izuzetni zvučnici, predivan ambijent. Na dobrom su mestu sad postavljeni. Pre par godina sam došao do istog zaključka. Po teoriji treba postaviti zvučnike na mestu gde bi se nalazio mikrofon tokom snimanja. Sve efekte koji si opisao sam dobio tako. Zvučnici nestanu u prostoru, ostane samo muzika:) Ne zameri što sam postavio fotografiju svog sistema. Ista je tu zbog bolje ilustracije. Uživaj u muzici što više

20171105_085032-816x460.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...