Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

4 sati ranije, Savoo70 said:

Goertz kablove bije glas da u sistem u kome su unose sistanje i vristanje u visokim i srednjim tonovima i da ih je nemoguse slusati na duze staze.

Ocigledno da svako pravilo ima izuzetak. :thumbsup2

Imam Goertz Sapphire, njihov još uvek najbolji interkonekt, duže od 15 godina, i mnogo toga bi se moglo reći o ovom kablu, osim da je nesljušljiv.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ma šta vam je ljudi , vajda @Savoo70 zna znanje  ... 

Pitam se ko bi bio lud da iskešira 2.800 usd za ovo moje "bedno" parče od 4ft a da to spada u domen "vrišteće" opreme ???

Ja samo mogu da se zahvalim  jednom čoveku sa kojim me je naš kolega sa foruma Филип upoznao i koji me je uopšte uputio na tu stranu da potražim Goertz i probam sve njegove blagodeti ... 

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, lalelala said:

 

Pitam se ko bi bio lud da iskešira 2.800 usd za ovo moje "bedno" parče od 4ft a da to spada u domen "vrišteće" opreme ???

 

Zali boze para sprcanih u sistem kome trebaju kablovi od 3.000 dolara da bi dobro svirao. Bruka brale.

p.s.

tvoj na netu vidim kosta 18 000 ojra! Brrrrrr..........

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2016 at 20:57, gvlada said:

Рече власник система када мало скупио кутије раширио му се звук и одлично је а вас двојица да треба да се рашире кутије... шта сад? :)

Ja sam sinoc primakao svoje kutije jednu drugoj i sve sto mogu da kazem je da je Lale stari lisac! :)

Scena se rasirila  i dobila na dubini! Zvucnici jedva blago zakoseni ka unutra. Kolicina detalja je ista ali njihova otkrivenost i crtanje u prostoru su veci. Slika perfeto!

Sad razmisljam da prodam zvucnicke kablove i kupim krace a razliku potrosim na PVC stolariju u stanu.

Kazem ja, ko zna zna.

Bravo Laki!

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Savoo70 said:

Zali boze para sprcanih u sistem kome trebaju kablovi od 3.000 dolara da bi dobro svirao. Bruka brale.

p.s.

tvoj na netu vidim kosta 18 000 ojra! Brrrrrr..........

PRVO : šta tebe briga šta ja radim sa svojim parama ? Tebi ću da se pravdam ???

DRUGO : ako mi se i obraćaš , budi pristojan i  na mojoj temi ne koristi reči poput "sprcanih" ....molim te 

TREĆE : ako te baš zanima ,moj kabel kao nov izađe tačno 2800 USD sa ovom terminacijom i dužunim a ja sam ga znatno povoljnije dobio u menjaži ...

Molim te prođi pored ove teme ....to je najbolje  za tebe , veruj mi ...

Link to comment
Share on other sites

Nije me briga sta radis sa svojim parama, diskutujemo, razmenjujemo iskustva. Mislim da je u pitanjucenovni disbalans komponenata sistema pa sam to napomenuo. Kad javno izneses sta radis sa svojim parama onda moras da budes spreman i na kritiku i na odobravanje.

Ne vidim da je rec sprcati nesto narocito loseg pedigrea. Mislio sam na potrositi, slupati, iskesirati itd. Nista drugo.

Nije pitanje koliko si ga blatio (kabel). Nije pitanje ni koliko si platio sistem. Mozda ti je Nole  No1 kum pa si dobio na poklon tj nisi nista platio. To ne menja sustinu moje misli.

Forum nije tvoj pa u sklopu njega ni tema na kojoj pisemo ALI ako ti ja bas toliko smetam bicu dovoljno parlamentaran da udovoljim tvojoj sujeti i iskljucivosti.

Svakako hvala jos jednom na iskustvima koja si ovde podelio a koja su u mom sistemu donela neverovatan napredak!

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2016 at 10:57, Delija said:

:cheers

 

@Pirate se ne buni za pivo :)

@Pirate i @ibsh se ne bune, ali ti mi nesto zabusavas :P

 

"Malo" smo se raspricali, pa smo malo manje slusali muziku, ali sasvim dovoljno da se cuje sta sistem moze u prilicno zeznutom prostoru za hifu - a moze mnogo... :listen

Ukratko - zvuci to sve jako dobro. Bas pravi malo problema, ali stvarno malo - nista znacajno. Vecina tonova u bas podrucju je odsvirana vrlo precizno i brzo, pa se verovatno zato nazire blaga rezonanca na nekim tonovima - da je bas sporiji kao kod vecine slabijih sistema to se verovatno ne bi ni malo osetilo, ali sam se sa bas podrucjem igrao dosta, pa cujem tako neke gluposti koje mozda vecina ljudi ne cuje i nebitne su im. Ali napominjem - s obzirom na prostor i "gole" zidove - vise nego odlicno. Navikao sam i na blago dublji bas, posto u sistemu imam sub.

Meni crv ne bi dao mira - morao bih da probam i onaj drugi zid. Evo, spreman sam i da uposlim svoje dragocene programerske prste za pomeranje svih skalamerija :)

(naravno, zenu posaljes na izlet :) )

Voleo bih i da premerimo odziv sistema na obe pozicije.

Al' to jednog lepog dana kada doneses malo prekookeanskih igracaka... ;)

 

A, naravno, pre toga moras i ti kod mene da banes :cheers

(mogli bi i u istom sastavu, a mozda primimo i @sondek-a ako bude dobar :D )

Link to comment
Share on other sites

@Delija drago mi je da smo se upoznali i da delimo dosta toga zajedničkog ne samo u pogledu HIFI-ija nego i šire ...

Iako često pomislim " koji sam ***** i pisao nešto na forumu " na kraju ipak , kad pogledam u nazad i vidim koliko sam finog sveta upoznao  preko  foruma i ostvario poznanstva i znatno šira i dublja od konteksta same muzike  i verne reprodukcije , ipak mogu da kažem da je HiFiles forum jedno dobro mesto za druženje ...

Do nekog novog viđenja pozdravljam ekipu ljubitelja dobrog zvuka i krigli piva ! :cheers

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zbog raznoraznih obaveza i gomile neobaveznih stvari ne stigoh ranije da iskomentarišem Laletov sistem.

O Laletu domaćinu su drugi već sve napisali pa ne bih da ponavljam osim što bih pomenuo "taštin trougao" :). Nadam se da mi domaćini neće zamjeriti na neadekvatnom izrazu za vrhunski zalogaj. U pitanju su trouglasta peciva sa nadjevom od mesa i posuta raznim sjemenkama, topla i hrskava, njam.

Elem, sistem...

Komponente sa pedigreom. Postava u prostoru djeluje vizuelno vrlo skladno i estetski besprekorno. Prostorr, iako djeluje povelik, vrlo nezgodan akustički. Iz milošte taj dio gdje su komponente par puta nazvah "akvarijum".

Zvuk....

Uf, napokon da upoznam sistem koji ima potencijal da "donekle parira zvuku mog sistema" :lol:. Šala naravno.

Već na prve taktove se osjeti ogroman potencijal, koji ima mogućnost da potpuno nesputano i relaksirano iznese sve što se stavi u zadatak pred njega. Nevjerovatna senzibilnost i iskrenost, nonšalantnost i raskoš se bore za prostor i vazduh. Šteta! 

Šteta, jer kablovi i police i sav ostali prateći materijal mogu samo da ublaže posledice refleksija samog prostora i ubistvene po visoke refleksije i superponirajuće za basove stojeće talase u prostoriji.

Šteta, jer zvuk sistema jasno stavlja do znanja da je sposoban da teleportuje na mjesto izvođenja u samom momentu uključenja muzike.

Eho dvorane, titraji na membrani doboša od spirala ispod površine kože, strujanje vazduha kroz saksofon na tišim pasažima i sve ostalo jasno govore o ogromnom potencijalu ovog sistema!!!

Nažalost, postoje "akustička zagušenja", što bi nomimasen rekao, i prostor jednostavno ne dozvoljava da se zvuk razgoropadi i da slušalac uroni u muziku.

Da se razumijemo, ovo nije kritika zvuka sistema, jer sinergija postoji, znači čuje se sve što treba da se čuje, ali ne u količini i na nivou koji komponemte mogu da pruže.

Taj desni dio prostora, a i lijevi sa stepeništem jednostavno ne dozvoljavaju zvuku da se razmaše i prodiše.

Moje mišljenje je da bez ozbiljnog akustičkog tretmana, koje uključuje možda i aktivne bas trapove, zbog prostora sistem nije u mogućnosti da prikaže svu svoju raskoš za koju je itekako spreman.

Lale, ako možeš mijenjaj životni prostor, a ne sistem :blink:!!!

Lako se nama šaliti na tuđ račun. U potpunosti razumijem situaciju, potrebe familije, našu ljubav i prema njima i audiofiliji, kompromise. Na žalost, nije uvijek moguće podmiriti sve aspekte naših potreba i ljubavi.

Da napomenem, imao sam više sreće nego pameti što se tiče akustike mog životnog prostora i lako je meni tupiti i zevzečiti se sa koječime kad nemam paralelne zidove i uobičajene akustičke probleme.

Znači, kod Laleta, izvanredan prostor za život, ali potpuna inkvizicija sa akustičkog stanovišta.

S druge strane, sreća je što su u pitanju vrhunski uređaji i što se fantastično bore sa situacijom. Mislim da bilo šta drugo nižeg kvaliteta u datim uslovima ne bi moglo da izbaci muziku iz sebe, a ovaj sistem to čini.

 

Link to comment
Share on other sites

malo činjenica ...

ubacio sam linearno napajanje na Auralic Aries Mini ( bratova ekipa iz DMS-a naravila ) i kuglice ispod Auralic Vega dac-a ...oba koraka su doprinela poboljšanju zvuka .

Napajanje je doprinelo boljoj formulaciji i preciznosti naročito u srednjem i visikom delu zvučnog spektra a kuglice su ne znam  kako , dodatno pročistile srednjetonski spektar ...

Kutije su značajnije pomerene  prema centru sobe tako da sada od zadnjeg zida dišu u prostoru od min 1+ metar ...dodatno sam ih raširio što je doprinelo da se svi izvođači vrate u sobu i da se generalno dobije jedna lepa slika pozornice sa dubinom i širinom . Kabel je poprilično limitirijaću faktor jer svojom dužinom od svega 120cm sprečava da se i tu malo razmahnem ...

Melco nisam stigao da realizujem od silnih obaveza koje su me sačekale posle 9 meseci odustvovanja u inostranstvu ...ali nisam ga zaboravio i doći će i on na red.

 

Pozdrav za Tozu i Nominasena , a i za moju staru ekipu    Sondeka , Giđgu i Igora ....

Novembar će brzo !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sada primećujem ovu temu, trebalo je da moj prvi slušni komentar ostavim ovde umesto u *Akustika* tredu.

Elem, drago mi je da je za vreme ovog kratkog boravka nastao izvestan pomak.

Skrećem pažnju na ovaj tretman, koji bi i u priličnoj meri pomogao da se zona slušanja u tvom (veoma složenom) prostoru kontroliše i pomeri na pravo mesto, uz sve kompromise po pitanju prisutnog mobilijara. Tip je u Vegasu, što nije daleko od tebe.

https://www.michaelgreenaudio.net/roomtune

Ne radi se o konvencionalnom apsorber-tretmanu. Na navedenoj stranici se može pročitati ponešto o pristupu. Cela stvar je prilično jasna. Ovde sam pisao o tome u više navrata.

Ovde je po sredi kontrola, ne poništavanje, što donosi daleko muzikalniji krajnji rezultat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Prva novost , novi kablovi ...

Tozini kablovi u sistemuna svim pozicijama  ...interkonekt i zvucnicki iz serije ULTRA izradjeni od monokristalnog bakra ...

Toplina u srednjim se vratila uz ocuvanu transparenciju i poboljsanu detaljnost ...Toza insistira na dosta dugom usviravanju pre konacnih utisaka jer po njegovim recima WBT terminali koji su poprilicno masivni to zahtevaju ...

Meni se to vec sada svidja , okrenulo mi je sistem cujno u sasvim drugu stranu .Ako bude posle 300 sati jos bolje to ce onda biti masala sto bi rekao nas narod ...

 

I drugi experiment je gotov ....Konacno Dirac !

Posle prve neuspele probe kad software uopste nije hteo da se pokrene na apple racunaru i odbijanja da radi na Windows 10 , konacno smo ga provalili ...

Dakle svi plejeri koji koriste muzicku karticu moraju biti iskljuceni  jer Dirac zeli apsolutnu kontrolu nad tim parcetom hardwarea...

Mikrofon je na USB portu , racunar je povezan sa Auralic Ariesom preko bluetootha ...

Kad smo to pokapirali sve je islo glatko ...ucita se kalibracioni fajl za mikrofon , podesi se glasnoca ,odradi 9 merenja i za pocetak smo prihvatili njegovu krivi u filter kao optimalno resenje , cisto za probu ...

Na grafikonu se videlo bogatstvo modova u opsegu do 400Hz ... zao mi je sto ga nisam sacuvao ali uradicu kasnije jos merenja pa ce se i to videti .

Kad se sacuva filter onda se ucita drugi Dirac program koji radi kao filter ...mogu se ucitati 5 postavki i menjati on the fly ...

Mi se za prvu loptu nismo sa tim zezali nego je ideja bila sto pre probati kako to stvarno radi .

Rezultat je vise nego ocit ...sve pesme koje su imale osetno zamuljan bas sada zvuce potpuno kristalno jasno i cim nema tog mutnog basa srednji su cistiji , detalji na visokim se jasnije cuju i sve je mnogo fokusiranije i lepse.

Kolega Igor ce odraditi ponovo sve kod sebe u stanu i sutra cemo videti kako je to leglo kod njega ...Blada Thor II , Marten Duke 2 i Vega kao moja  + Aries veliki .

Sta reci ... porucjem miniDSP DDRC22D cim se vratim .

Mislim da je ovo najbolji upgrade za 799 dolara + prevoz koji mozete zamisliti .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

15 minuta ranije, Филип said:

@lalelala

Ufff.. taj Dirac bih tako voleo da probam kod sebe, ali nažalost muziku više ne slušam sa kompa. :(

Roon za organizaciju muzičkih fajlova + Dirac za sobnu akustiku = HiFi nirvana :listen

 

uzmes kutiju miniDSP DDRC22D koja se namesti izmedju melco-a i devialet-a i to je to ... 799 USD 

@sondek ne javi se ti druze u petak , kad dolazis ?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, lalelala said:

Rezultat je vise nego ocit ...sve pesme koje su imale osetno zamuljan bas sada zvuce potpuno kristalno jasno i cim nema tog mutnog basa srednji su cistiji , detalji na visokim se jasnije cuju i sve je mnogo fokusiranije i lepse.

.....

Sta reci ... porucjem miniDSP DDRC22D cim se vratim .

Mislim da je ovo najbolji upgrade za 799 dolara + prevoz koji mozete zamisliti .

Bas mi je drago, godinama pricam o ovim stvarima, naravno, niko ne obraca paznju. 

Bilo bi dobro da postujes  "all spl", Psy/Var, jedan do 200Hz, drugi do 20KHz. Nebi bilo na odmet i Decay kao i RT60. Vertikalna osa 45-105dB.

poz

Link to comment
Share on other sites

@damic -u hvala ti jos jednom na satima prekooekeanskih konsultacija koje cemo tek fakturisati :-)

Otvorio sam vrata jednog novog sveta u koji sad tek treba dobro zaviriti i izabrati slatkise ...

Gotovo sam siguran da sledeci put neces izbeci jedan kraci put do nase varosi ...neki novi godisnji , neke nove ideje a bice valjda i novog kulena !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...