Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

@gvlada

zvučnici su veoma malo zakošeni prema centru , sweet spot nije kritičan toliko ... ultimativno se čuje naravno u sredini ali cela soba peva pa čak i kuhinji kad se nešto secka doživljaj je sasvim OK

Moja žena često sluša Karolina radio i sad sam je uhvatio već više puta da poprilično glasno sluša i vrti se po kući i radi nešto ...na tim većim glasnoćama kao da se i sweet spot malo raširi tako da se baš dobro čuju i detalji na jednom većem prostoru ...

Link to comment
Share on other sites

Samo da dojavim, sinoć sam bio opet kod Laleta da proverim koljiko je bilo muzikalno ono parče nameštaja. Elem, to sada svira sasvim uravnoteženo. Razlika velika, zaista je bio neobičan sticaj okolnosti da to toliko i na taj način rezonira. Istini za volju, sistem je muzikalan, dobro je zvučao i onako, ali je svakako bolje kada se sve postavi na svoje mesto. Sada fale samo malo duži zvučnički kablovi, pa da se poveća razmak...B)

Bio je i Gidjga, upoznao sam ga po drugi put.:P

Link to comment
Share on other sites

one rupe u komodi su bile otprilike zapremine 2 kontrabasa,malo se sa slika gubi osećaj veličine prostora i namestaja u njemu.Kroz ovu policu vazduh prolazi i nema rezonatorske kutije od koje su boomirale sve kutije koje smo isprobali.Mozda ja i jesam malo vise bass "prdež" netolerantan jer slusam 30g kompresiju,ali sa ovakvim basem može da se živi.I meni bi mozda bilo idealno pomeriti zvucnike na razmak od 2,30-2,50,ali ok je iovako uz manji toe in.Sweetspot je dosta sirok.Najveći napredak je otvorenije srednjetonsko područje,ne volim kad je to povučeno, to je za teenagerski mickey mouse sistem za zurke i za auto ,da prikriva losu produkciju,a ne za visoku klasu uređaja.Zvuk jeste donekle uglađen i na strani prijatnijeg ali ona prva postavka me je uz onaj boomi bila razočarala pre svega onim sto dobro zvuči,a posle i onim sto lose zvuči.Prosto nisam mogao da prihvatim da to sve zvuči samo zabavljački na tom nivou cena,pomislio sam pa koliko onda treba da kosta da se taj zabavljački nivo prevaziđe.Nova postavka ima lep balans između zabave i ozbiljnog slusanja muzike i ne čini muziku neslusljivom ni ujednom momentu.Ja mozda volim vise zvonjave u činelama i tranzijenata koje sam sa poslednjih par promena kod sebe vratio,ali to je već stvar ukusa.Bitno da instrumenti zvuče realno,to je da ponovim,glavni benefit nove postavke.

Link to comment
Share on other sites

zvuk mu se rasirio jer su manje zakoseni.20-30 levo desno i nije razlika u toliko velikom prostoru,a mesta fala bogu ima.Inace to cincumiliranje levo desno 5 cm se realno radi i par meseci.Kod mene i 2-3 cm dosta znaci.I pomeranje ka napred-nazad bi unelo promene.Kad su mi zvučnici bili na podloskama jedan dan mi se skroz pomeri zvucna slika,pomislih nesto crče.Ispalo da je zena usisivačem pomerila zvučnik za dva cm.

edit: Btw i sam sam malo primakao zvucnike odnedavno,da oh mrdnem od bočnih zidova koji su stetni kad su preblizu.Kod mene je to min 50cm,manje je ali nemam uslove da naslonim zvucnike na 5cm od zida.Svaki zvucnik svoja priča...

Link to comment
Share on other sites

Moja primedba je pala ne zato što mi je kod Laleta nešto usfalilo, nego zato što je moje iskustvo sledeće: kad god sam kod sebe probao to sa razmakom, išlo je ovako: (druga dvotačka :lol:) povučem trosed napred, poslušam, povučem nazad, vamo-tamo, a kad podesim i pogledam rezultat - jednakostranični trougao. Samo zato. 

Link to comment
Share on other sites

Zvučnici su sad na tačno 200cm ...kad pustim neki live i samo malkice odvrnem scena je široka i visoka i duboka  a muzika sve vrca i oseti se ona vibra kao na koncertu ...taj vibrantni filing se pojavio prvi put uvođenjem ovog "ekstremnog" kabla (Goertz Ag3) koji je veoma neobičan po konstrukciji .

Čak i kod manjih izvođačkih grupa ja nemam osećaj tačkastog izvora i zaista ne vidim neku potrebu da razmačanjem zvučnike nešto više od ovoga .... ikako su kablovi samo 4ft po kanalu moglo bi se spuštanjem Karana na skroz donju policu dobiti u razmaku još po 10cm sa svake strane .

Inače ovaj kabel ima veoma zanimljivu priču vezanu za svog konstruktora i način kako on gleda na prenos signala i karakterističnu impedansu kabla , pa koga zanima nek potraži na internetu ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Gdje je po kile, tu je i kilo :)

Naleti , tu sam još malo ...Dogovori se sa Piratom on zna gde sam  i ima broj  ...

Zaista sam uz pomoć zlatara / audiofila napravio kopiju Goertza AG2 , nije šala ima tačno 300g srebra u njemu . Pričačemo ...

Od kabla se ne odvajam ...kabel je ekstremista !

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, damic said:

Hm, kablovi. Pravio moj prijatelj svojevremeno kablove od cistog zlata, zlatar mu vuko zicu. Totalni promasaj.

Prvo zlato nikako nije dobar materijal da bi se samostalno koristio ...kao kombinacija da ali samo zlato ne .

Drugo , nisu žice u pitanju ...ako te zanima , pogledaj malo na internetu konstrukciju Goertz kabla ...u pitanju su paralelno postavljene široke i tanke trake na veoma malom rastojanju .

Treće , tebe cenim kao velikog inovatora i istraživača , tako da nemoj da unapred odbacuješ ništa, pa ni kablove :-)

jer zaista mogu da unesu promenu .

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Savoo70 said:

Goertz kablove bije glas da u sistem u kome su unose sistanje i vristanje u visokim i srednjim tonovima i da ih je nemoguse slusati na duze staze.

Ocigledno da svako pravilo ima izuzetak. :thumbsup2

Kolega hifilista ali i zlatar u isto vreme i moja malenkost smo napravili tačnu kopiju Goertz AG2 kabela i probali ga u 5 različitih sistema i u svakom ali baš svakom je izvukao maksimum , tako da tvoja konstatacija (verovatno data napamet) ne stoji ...

Gidjgin crveni G4 kabel je iako bakarni veoma slične konstrukcije i kod njega radi fenomenalno , kod mog brata sa Proac / Korato kombinacijom takođe ...

Goertz konstrukcija samo verno prenosi , pa sad ako je sistem takav kako si ga ti opisao , takav se zvuk i dobije na izlazu .

Inače je baš jako skup i redak na oglasima i trenutno ga i nema na hifishark-u 

Link to comment
Share on other sites

Baš verovatno da neko bez probe kupuje tako skup kabl.Jos verovatnije da bas niko neće da proda nesto neslusljivo.Naravno ,sasvim moguće da negde zvuči presvetlo ako je sistem otvoren pa mu na pr.lezi bakarni kabl.Kod mene Nordost nije legao,a kod laleta bi bio pun pogodak.Ovaj je ispao baš pravi za laletov sistem,generalno srebrni bas leze uz njegov combo.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...