Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

ok, hvala. Svakako sam mislio da proveris i rad Jeff-a bez dsp-a radi dodatne informacije i poredjenja sa prethodnim setupom Karan/Django L do trenutka dok nije uveden mini dsp.

Cekamo i uticaj AI pridoslice.

Link to comment
Share on other sites

Imam slična zapažanja.

Pomenuti integralac sam slušao u više postavki. Krase ga izuzetna stabilnost prezentacije, mirnoća i autoritet. Kod Laleta u sistemu to nije dolazilo do izražaja.

Ispostavlja se da Marten potražuje priličnu struju da bi bio sposoban da angažuje slušaoca. U protivnom, u Laletovoj slušaonici, ostaje pasivan, bledunjav i prilično prljav. Intervencija (onomad) sa pomeranjem u prostor pružila je sistemu (sve komponente + soba) ruku. Prostorija jeste zahtevna i neophodno joj je prići sa simpatijom.

Nisam još siguran kako radi miniDSP. Čujem načelno više linearnosti u basu. Sa druge strane, u ovoj postavci (i pre promene pojačala) sam primetio izvesnu matiranu farbu preko cele slike, peglanje dinamike i nemuzikalan, krzav i stegnut prizvuk. Tipujem na DSP kao izvor problema.

Jasno je da su u životnom prostoru neophodni izvesni kompromisi. Pitanje je odabira rešenja koje je manje pogubno za opštu muzikalnost.

Probao bih trenutnu postavku bez DSP-a. Moguća su iznenađenja.

I, da - ovde je sada potrebno balansirano predpojačalo. Pomak vrlo verovatno dramatičan.

Link to comment
Share on other sites

Kaže gospodin iz Auralica da Vega DAC najbolje radi preko USB ulaza ... nisam do sada to primećivao jer sam skoro uvek koristio samo USB ulaz ali eto sada kada zbog miniDSP-a koristim COAX ulaz svi se nešto mrštimo ...sigurno da i miniDSP tu ima nekog  uticaja , jedno popravi a drugo malo pokvari .

Meni  sve skupa zvuk ovako više paše ... ogroman problem je rešen efikasno ali je drugi mnogo manji  problem tek odškrinut .

Rešenje je u probi velikog Aries-a koji će vrlo uskoro dobiti  softverski PEQ ... gospodu iz Auralica smo na sajmu podsetili na dato obećanje a @golum ih redovno pegla na facebook-u .Kontam da će tako integrisan PEQ (isti CLOCK kao i DAC) imati najmanje zvučnog uticaja.

Napominjem , trenutno nema krštenog preampa u igri . Auralic Vega DAC to radi koliko toliko ali očekujem čuda kad u igru uđe Acoustic Invider .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sakrivati i peglati frekf.odziv pre konacnog uparivanja moze samo udaljiti od resenja. Mozda sam zadrt i staromodan ali mi se to resenje sa dsp-om ne svidja i asocira vise na oduzimanje muzickog sadrzaja i moguci gubitak dinamike, dakle ipak resenje ali uz odredjeni gubitak.

S'druge strane, intervencija na skretnici bi takodje promenila neke parametre, ali ovo ne predlazem da ne bude zabuna, pa je upotreba dsp-a kao sto sam se izjasnio ipak resenje ali po mom misljenju sa odredjenim gubicima.

Link to comment
Share on other sites

Poboljšanje na jednom mestu uveličava uočljivost problema na drugom mestu, bilo da je mali ili veliki, svakako postaje uočljivji. Dok se sve u lancu ne dovede na najviši nivo uvek će nešto škripati, a od korisnika zavisi koliko mu je to na prvom mestu uočljivo, a zatim i prihvatljivo, obzirom na niz drugih okolnosti koje to prate.

Ja sam pre za maksimalno ugađanje sistemu, pa sobnu akustiku i tek na kraju ako je nepodnošljivo stanje DSP. Ali DSP mora da bude na istom nivou ozbiljnosti kao i sistem. Odmah da kažem da sa DSP-em nemam direktnih iskustava pa ne bih polemisao.

Predlog intervencije na skretnici je vrlo pipav i teško predvidiv, čak i ovako teorijski, obzirom da se radi o rezonanci na 47Hz (ako se dobro sećam), pa bi bilo kakvo intervenisanje više pokrivilo to osetljivo donje područje, nego što bi iskontrolisalo situaciju. Sasvim sigurno bi ukralo poprilično značajnog niskog bassa ili exponovalo neke druge ne željene freq.

Ja sam uvek za maksimalno ugađanje sistemu do izvesne zvučno prihvatljive kompromisne mere, ali ako problem i dalje kvari užitak, zašto da ne i DSP rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Na forumu je spomenut izvesni Album Player koji bolje zvuči od Foobara i mnogih drugih plejera. Cenim da je to iz razloga što ga Win manje guši, to jest, možda više zaobilazi ili ima manje posla u radu sa Winom.

Analogno predhodnom, ovde se ubacuje neki sofver koji će poboljšati rad u skladu sa prostorom. Novi softver se ubacuje u lanac. Ja sam lično skeptik prema takvim stvarima sem u slučajevima profesionalne upotrebe gde sitni detalji nisu bitni. Dosad nisam ni čuo takav sistem koji bi ostavio utisak na mene.

Načelno oni su bili ne muzikalni.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Sakrivati i peglati frekf.odziv pre konacnog uparivanja moze samo udaljiti od resenja. Mozda sam zadrt i staromodan ali mi se to resenje sa dsp-om ne svidja i asocira vise na oduzimanje muzickog sadrzaja i moguci gubitak dinamike, dakle ipak resenje ali uz odredjeni gubitak.

S'druge strane, intervencija na skretnici bi takodje promenila neke parametre, ali ovo ne predlazem da ne bude zabuna, pa je upotreba dsp-a kao sto sam se izjasnio ipak resenje ali po mom misljenju sa odredjenim gubicima.

Oduzimaš samo ono što prostor  dodaje  . To je cilj , a rezultat malo beži , kao i uvek u životu !

Drugog jeftinog načina i nema . U tom delu spektra (do 200Hz gde su i problemi) je ogromna energija i teško ju je upiti kasnije kad je već pojačana . Svaka soba na sajmu u Čikagu je imala aktivne i pasivne bas apsorbere . Na snimku iz Magico sobe se lepo i vide . Levi imaju kablove a desni ne . Cifre za te aktivne uređaje (cca 5,000 dolara) mogu da vas obore sa nogu a pasiva je prihvatljivija pa vi onda vidite i uporeditie to sa miniDSP i njegovih cca 300 dolara za sve (mic+software+hardware+transport)

1 sat ranije, Father said:

Poboljšanje na jednom mestu uveličava uočljivost problema na drugom mestu, bilo da je mali ili veliki, svakako postaje uočljivji. Dok se sve u lancu ne dovede na najviši nivo uvek će nešto škripati, a od korisnika zavisi koliko mu je to na prvom mestu uočljivo, a zatim i prihvatljivo, obzirom na niz drugih okolnosti koje to prate.

Ja sam pre za maksimalno ugađanje sistemu, pa sobnu akustiku i tek na kraju ako je nepodnošljivo stanje DSP. Ali DSP mora da bude na istom nivou ozbiljnosti kao i sistem. Odmah da kažem da sa DSP-em nemam direktnih iskustava pa ne bih polemisao.

Predlog intervencije na skretnici je vrlo pipav i teško predvidiv, čak i ovako teorijski, obzirom da se radi o rezonanci na 47Hz (ako se dobro sećam), pa bi bilo kakvo intervenisanje više pokrivilo to osetljivo donje područje, nego što bi iskontrolisalo situaciju. Sasvim sigurno bi ukralo poprilično značajnog niskog bassa ili exponovalo neke druge ne željene freq.

Ja sam uvek za maksimalno ugađanje sistemu do izvesne zvučno prihvatljive kompromisne mere, ali ako problem i dalje kvari užitak, zašto da ne i DSP rešenje.

Mislim da grešiš u redosledu ... ima barem tri živa svedoka da ti potvrde šta se sve nije čulo kod mene od samo jednog moda na 47Hz/15dB ...Prvo treba sobu premeriti makar i trivijalnim i jeftinim metodama i uočiti gde sve imamo i koliko velike probleme ...

Onda tek možeš da praviš strategiju kako da ih najjeftinije / najbolje rešiš ili koriguješ u prihvatljive okvire 

Naš slušni sistem nije toliko osetljiv na neke manje devijacije i ne treba ih po svaku cenu pokušavati rešiti ...to me je naučio moj učitelj @damic kojem se još jednom javno zahvaljujem . Da samo znate koliko sam ga davio preko Vibera sve bi vam bilo jasno ...

Ako to ne uradiš , ti u stvari slušaš nesavršenosti svog prostora . Skupa elektronika i dobri zvučnici to neće moći da premoste.

Prostor u kome slusate muziku je neprijatelj broj 1  vašeg sistema i to po dva osnova ...nevidljiv je a i kad postane vidljiv skup je za modifikaciju i prevazilazenje problema 

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, lalelala said:

Jeff Rowland mono blokovi snage 500/800  W na  8/4 Ohm-a su uneli veliku promenu ...tonski su otvoreniji i dosta detaljniji po celom zvučnom spektru  , scena je dramtično šira i višlja i sve zvuči nekako tečnije i apsurdno će zvučati, analognije ...

Sa skoro 3 puta više snage Marteni pevaju zaista dobro ...možda i dovoljno dobro da ostanu u  prvoj  postavi još neko vreme ... ona slabost kad orkestar grune je potpuno nestala . Izgleda da to nije bila slabost dvosistemskog koncepta zvučnika nego pojačala ... ko bi rekao da je Karanovih 180/300 W na 8/4 Ohm -a malo za Martene ?

Kao prelazno rešenje Auralic Vega DAC radi kao preamp. Mada mu to  nije omiljeni posao , odradjuje ga solidno . U pomoć mu ovih dana stiže Acoustic Invider preamp ...Saga se nastavlja. 

 

PS

A Karan ? On će u izvoz lagano ...treba popraviti spoljno trgovinski deficit  naše ekonomije .

pre pet postova si tvrdio da dvosistemci nesto nemogu,

sad `znas` da je tri puta veca snaga amplifikacije donela sta je donela......pre nego sto nesto napises pet puta sebi naglas izgovori,razmisli.......nije snaga u pitanju,da jeste 1000w bi bilo resenje tvojih problema.

 

 

zasto si bilo sta merio kad si teorijom sve to mogao da izracunas?(bez digitrona,zlatnih i posrebrenih usiju a o iskustvu da ne govorimo-to je za amatere  :screwy:D)

 

Link to comment
Share on other sites

Sve se slažem, ipak nisu nam uvek putevi isti i do rešenja se može doći i pomoći izreke: "Preko preče, naokolo bliže"

U mojoj prostoriji 5.6m x 3.6m x 2.65m se generiše mod između 31HZ i 32Hz. Što sam potvrdio na dva jednostavna načina.

Prvi je online Room Eigenmodes Calculator u koji se unesu dimenzije sobe i on izračuna najnižu rezonantnu freq.

... i još jedan koji jako dobro ističe mesta nastajanja svih freq modova do 260Hz, ne samo najnižeg. Senči ih na kutiji koja prezentuje sobu unešenu u kalkulator te jako korisno pokazuje mesta na kojima se svaki od modova pojavljuje i eventualnom intervencijom može umiriti.

... to je Amroc THE Room Mode Calculator

A drugi način, koji sam zapravo imao prilike prvi da upotrebim je pažljivo poslušan opadajući logaritamski opseg od npr 100Hz do 15Hz. Kreirao sam ovakav fail pustio ga na uobičajnu glasnoću slušanja i zabeležio vreme reprodukcije na kome sam čuo osetan Bump (pojačanje) u intenzitetu zvuka. Kada sam se vratio na računar u wav i postavio kursor na to vreme Frq. Analizator  je pokazao nešto oko 31Hz. Kasnije sam na upućivanje nekoga od kolega sa foruma dobio link na prvi kalkulator i u njemu potvrdio to što se jasno čuje kao pojačanje i blagi reverb na toj freq. Ovaj drugi kalkulator sam kasnije otkrio i biće podloga ozbiljnijem angažovanju oko sobne akustike.

Link to comment
Share on other sites

Modove baš tako je i najlakše i najbrže uočiti, slušanjem iz ton generatora, na primer ovaj http://www.tolvan.com/index.php?page=/tone/tone.php .

Sedne se na mesto odakle se sluša i mrda slajder levo desno, modovi se izuzetno lako detektuju.

Onda kada pronađete mod sledi nerviranje.

Jer, ne verujem da sem promene sobe može išta da se uradi po pitanju bas modova, makar ne lako i jeftino i estetski prihvatljivo.

Ostaje softversko rešenje kao alternativa, mada meni nakon primene takvog rešenja uvek zvuk ostane nekako tanak.

Ja sam odustao od totem arro zvučnika u mojoj sobi, zbog užasnog pika na 46hz, i pazario spendore koji nemaju energije u tom području, i ja sam zadovoljan. 

Modova sobe i dalje ima, ali ne obazirem se na njih, prilikom slušanja se ne izdvajaju tako da remete slušanje, za mene je to dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, SomiKnight said:

Modova sobe i dalje ima, ali ne obazirem se na njih, prilikom slušanja se ne izdvajaju tako da remete slušanje, za mene je to dovoljno.

Upravo sam ovakav rezon imao kada sam rekao...

18 sati ranije, lalelala said:

Ja sam uvek za maksimalno ugađanje sistemu do izvesne zvučno prihvatljive kompromisne mere,

... Tu mislim na sve komponente od kablova preko uređaja i zvučnika do kvalitetnih sobnih akustikih tretmana, koje se u jedinici vremena uklapaju do nekog momenta kada se ipak možda i poželi više, a iscrpe se opcije. Tada rekoh DSP može biti konačno rešenje, ali nažalost i on po svedočenju ljudi dolazi sa izvesnim kompromisima i uticajem na zvuk, čega treba biti takođe svestan i dobro izvagati konačnu odluku.

DSP je možda budućnost, ali se meni sve više čini da je više nametnut trend da se pegla sve jeftinija izrada komponenti koju prati degradacija u zvuku kod krajnjeg korisnika. DSP se nudi kao svojevrsan lek za sve probleme. Nisam protivnik, ali nije ni logično da još jedno lonče za prokuvanje naše supe može da učini išta bolje.

Link to comment
Share on other sites

Jedna alternativa je da se u sistem uvede subwoofer (naravno, adekvatan stereo sistemu) i to tako da je rezna frekvencija izmedju subwoofer-a i zvucnika iznad frekvencija na kojima postoje dominantni room mode-ovi. DSP se iskoristi samo za ekvilizaciju subwoofer-a tako da ne "brljavi" po ostatku spektra.

Nazalost, veliki broj ljudi ni ne zna kako bi im sistem svirao bez room mode-ova iliti koliko bolji zvuk bi mogli da imaju ako bi resili taj problem. A retko ko ima sobu koja nema manji ili veci problem.

Sto se tice "tankog" zvuka - pa naravno da ce zvucati tanko kad su usi naviknute na +15dB mumlajuceg basa na nekoj frekvenciji i onda im se to u momentu sasece - potrebno je vreme da se usi (tacnije glava) naviknu.

A pored toga - ko kaze da se usima (ili opet toj glavi) vise svidja potpuno linearan zvuk od zvuka koji ima naglasen bas u manjoj ili vecoj meri? "Ravna crta" i nije cilj - vec tzv. "house curve".

519b00_3aa097c2593f4315af97a5a05e32690d~

To je jos jedna prednost DSP-a - mozes da "kalibrises" zvuk koji tebi subjektivno najvise prija. Petljanjem po celom spektru cemo sigurno napraviti vise stete nego koristi iliti eventualno moze da se resi nesto sto znacajno iskace i kvari zvucnu sliku, ali zato sa bas podrucjem moze skoro pa potpuno "bezbedno" da se igra. Recimo, ne moras skroz ubijes neki room mode - mozes i samo da ga ublazis.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Delija said:

…Sto se tice "tankog" zvuka - pa naravno da ce zvucati tanko kad su usi naviknute na +15dB mumlajuceg basa na nekoj frekvenciji i onda im se to u momentu sasece - potrebno je vreme da se usi (tacnije glava) naviknu…

Proći će još vremena dok ljudi ovo ne shvate, i još mnogo iskustva će morati da skupe :type

 

23 minuta ranije, Delija said:

…To je jos jedna prednost DSP-a - mozes da "kalibrises" zvuk koji tebi subjektivno najvise prija. Petljanjem po celom spektru cemo sigurno napraviti vise stete nego koristi iliti eventualno moze da se resi nesto sto znacajno iskace i kvari zvucnu sliku, ali zato sa bas podrucjem moze skoro pa potpuno "bezbedno" da se igra. Recimo, ne moras skroz ubijes neki room mode - mozes i samo da ga ublazis…

Upravo to. I to je jako jednostavno. Radi se korekcija onog dela kod kog ima više benefita. Ako nešto kvarimo, ne diramo.

Onda nema utiska da je cela zvučna slika prevučena skoro pa nevidljivim oreolom zrnaste površine, ili da je nešto tu kompresovano, tj. da ima barpunast veo paperjaste skrame protkan osećajem struktuirane mrene, itd…“ I onda nema potrebe za posrebrenim konektorima na izlazu ulaza izlaznog pojačala, itd… ;-)

Link to comment
Share on other sites

Fasciniran sam čvrstinom ubeđenja da uvođenje dodatne sprave u lanac, koja pritom interveniše nad signalom, nema apsolutno nikakve posledice po zvuk. Sem upravo one koju želimo i ni makac dalje.

Moje iskustvo mi govori nešto drugo. Stanje stvari je složenije no što bismo voleli. Naglašavam da je EQ algoritam sa kojim se susrećem svakodnevno, na profesionalnom nivou. Minus nikada nije samo minus. Uvek je i plus, negde drugde.

Link to comment
Share on other sites

Baš kao i Nomi i moje iskustvo isto govori. Godinama sam praktikovao softverske intervencije nad pesmama dok sam bio dj. Ko je godinama to radio nikad neće zaboraviti kako softver ubija zvuka, ponajviše muzikalnost.

Apsolutno sam sumnjičav da moderniji softveri mogu da peglaju zvuk u letu a da ne rade isto što i stari.

Ja bi prvo gledao da sobu podesim nekom akustikom tako da se mod smanji.

Drugo bi uradio hardverske intervencije u sistemu. Gledao bi da kariku koja pojačava mod sobe zamenim drugom (promena kabla recimo) ili nad njom intervenciju (recimo skretnicu).

Link to comment
Share on other sites

Malo je lakse prihvatiti ono sto radi DSP kada imas inzenjersku "podlogu" iliti kada znas sta i kako tacno radi DSP, sta donosi drasticno jaci hardver nego sto je bio pre X godina, sta donosi razvoj softvera, novi algoritmi (ili primena starih koji ranije zbog slabog hardvera nisu bili primenljivi) i slicno.

Zato sam i predlozio alternativu koja "manje boli" - metod pri kom ima najmanje "cackanja" zvuka DSP-om. Jedino, tu se opet treba boriti sa predrasudama vezanim za subwoofer u hi-fi lancu :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vdzele said:

Ja bi prvo gledao da sobu podesim nekom akustikom tako da se mod smanji.

Drugo bi uradio hardverske intervencije u sistemu. Gledao bi da kariku koja pojačava mod sobe zamenim drugom (promena kabla recimo) ili nad njom intervenciju (recimo skretnicu).

Mislim da bilo kakav DSP i ne treba ubacivati pre tretiranja sobe nekim akustičnim tretmanom, koliko mogućnosti dozvoljavaju. Ali koliko vidim, mnogima je problem da izvuku kutije na 1/3 sobe, a kamoli da ubacuju difuzore i apsorbere.

 

A ovo za kablove (po mogućnosti od minimum 500-600 €) kojima treba da na određenoj frekvenciji, uz određeni Q, smanjimo određeni procenat jačine… ne bih komentarisao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo i ja gradim svoj stav na Nomijevom i Vdzele-ovom stavu, ali sa dozom otvorenosti da neko (ja nisam taj) uz prihvatanje kompromisa koje DSP nameće reši neki neprihvatljivo dominantan problem.

I ovo što Delija kaže. Softwer jeste napredovao, a opet sa druge strane gasimo desetine pozadinskih procesa ne bi li se pažljivo selektovani player failova, osećao u što većem Highpriority režimu rada u OS-u. Imamo li ili nemamo još jedan kabl u lancu do uređaja ili softwera koji se bavi ekvializacijom signala je takođe dodatno pitanje.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Nomimasen said:

Fasciniran sam čvrstinom ubeđenja da uvođenje dodatne sprave u lanac, koja pritom interveniše nad signalom, nema apsolutno nikakve posledice po zvuk. Sem upravo one koju želimo i ni makac dalje.

Kako nema apsolutno nikakve posledice po zvuk? Ima, ali stavimo na vagu te posledice i one prednosti, pa gde prevagne.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Father said:

…ali sa dozom otvorenosti da neko (ja nisam taj) uz prihvatanje kompromisa koje DSP nameće reši neki neprihvatljivo dominantan problem…

Šta je to u ovom hobiju a da nema kompromisa? Mislim da su na prvom mestu kompromisi u glavi, pa onda dalje…

Verovatno vidiš i sam da je narušavanje izgleda dnevne sobe (nekim apsorberima i difuzorima recimo) problem oženjenim. Onda novac kao limit u svemu… onda slobodno vreme za eksperimentisanje u nedogled…

A ono što pomenuh na početku, od raspoloženja nam ista hifi postavka danas zvuči osetno lošije nego juče, i tako to… :mellow:

 

ps
Razumem ja i da nije lako pojednostaviti celu ovu priču o vernoj reprodukciji, ali što pre rešimo, više vremena ostaje za muziku, a manje na kablove i konektore. Ako to hoćemo ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno kako se opet prica o onome sta je vec vise puta sazvakano, oba tabora nisu promenili pozicije...kaze se da su cudni putevi Boziji, nije bitan nacin ali je bitan konacan rezultat. Dakle, uvek je bilo i bice da se do dobrog zvuka moze stici iz vise pravaca, a samo ga neki nadju. Na kraju krajeva, ne mora svako da neguje hi end zvuk, neka za pocetak bude neostecen.

Ajde da sacekamo i cujemo do kog ce se zakljucka prakticno doci, racunajuci objektivne testove i misljenja.

Link to comment
Share on other sites

@ab & ostali ...

Evo danas sam samo za vase uši :D spojio sistem bez DSP-a 

Na Aries sam stavio usb kabel direktno u VEGA dac i promenom ulaza na dac-u biramo zvuk sa dsp-om ili bez. Coax1 je sa DSP-om , USB je bez.

I bez obzira na odlično pojačalo u sistemu , zvuk je težak , namašćen basom  , bez detalja u srednjim , lišen dubinske prostornosti ...

DSP ili ne ?

Što se tiče optimalnog pristupa problemu rešavanja sobnih anomalija vidim da se mnogi klone primene DSP-a .

Ponoviću još jednom , svi koji bi da ga izbegnu imaju dve opcije ...pasivni i aktivni bas trapovi . Proverite cene pa da pričamo ...ovako napamet ne vredi .

I ja sam pristalica što manjeg uplitanja DSP-a ...ovo što @Delija  priča je nešto slično što je i @beatgoeson primenuo  na svojim kutijama .... korekcija samo na bas delu .

Inače, kao kontra primer uzmimo Kii Audio ...to je potpuno DSP kontrolisana kutija sa aktivnim DSP skretnicama , promenama faze i kašnjenjima ... upotreba DSP tehnologija onako baš baš po celom spektru ....rezultat odličan , niko se nije žalio !

 

@patason .... vidim da nešto pišeš po mojoj temi ali ne mogu to da pročitam jer si mi na ignore listi od poslednjeg  slučaja nekorektne razmene mišljenja između tebe i mene ... Ako si hteo da pomogneš svakako hvala ti na pomoći a ako nešto imaš da mi saopštiš lično koristi PP jer je to jedini način da komuniciramo preko ovog foruma, barem za sada. Otvoren sam za pozitivne promene .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Neverovatno kako se opet prica o onome sta je vec vise puta sazvakano, oba tabora nisu promenili pozicije...

Pogledaj koliko puta se na ovom forumu pominju kablovi, konektori i uticaj istih na sistem, a pogledaj i teme o EQ.

Eksperimentisanja i iskustva sa DSPom su tek počeli da se načinju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...