Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

  • 2 years later...

svašte se u medjuvremenu izdešavalo ...

Trenutna postavka se sastoji od :

Početak lanca je Roon server , koristim Tidal i DSP se korekcije u tri tačke.

Sledeća karika je streamer Auralic Aries Mini koji se nekim sasvim običnim duplo širmovanim USB kabelom povezuje dalje.

DAC je Lampizator Atlantic TRP + koji radi sa Tesla EL 51 NOS  izlaznim lampama i kineskom ispravljačicom

Preamp EAR 869 sa Philips E88CC NOS lampama. 

Pojačalo snage Apollon Audio NC800SLM mono blokovi sa Hypex nCore 500 modulima i Sonic Imagery ulaznim stepenima

Zvučnici su moji stari voljeni Marten Django XL

Svi kablovi napajački i interkonekti i zvučnicki su izradjeni od strane druga @Toza-e sa mojim malim, minimalnim uplitanjem uglavnom sa željama da se podebljaju ... Jbg mi laloši volemo sve debelo , tako se kaže kod nas i za žensku čeljad , lepa pa debela :-) pa di ondak da mi kablovi budu tanki ?

Posebno bih naglasio najnoviji zvučnički kabel dužine 2x3m, preseka 4mm2 od Neotech monokristalnog bakra u teflonskoj izolaciji (8 x 0,5 mm2 po vodu) koji je posebno doprineo izuztenoj transparentnosti kompletnog sistema. Takođe, nov je i napajački kabel za preamp koji je takođe urađen od Neotech monokristalne žice u teflonu sa IeGO pozlaćenim utičnicama.

U sistemu više nema naponske letve što je drastično doprinelo zvuku, jer koilko god ona bila kvalitetna ipak smeta i sve je bolje kad je direktno na zidu ...kako, zašto ne znam , moždai tripujem ali sad je tako i tako će ostati u budućem vremenu.

Svakako da su nove lampe koje je @golum poslao znatno doprinele ukupnom krajnjem utisku koji je sada na straniji toplije prezentacije , što ja blago preferiram. 

Dilema koja se vrti po glavi je možda prelazak na A klasu ... kratko sam ubacio u sistem bratov snagaš Korato KTA-100 i shvatio da to možda može da bude put u nekoj budućnosti , npr neki Pass XA 30.8 na primer ... toplo i tečno, manje grejanja i sekiracije nego sa lampama ali ipak i zvuk nije kao sa lampama , bas je bolji , prostor ni prineti itd...

Dlema ili trilema ... pored toga postoje i lampaški ulazni stepeni proizvođača VTV iz USA ,  kompatibilni sa Hypex i Purifi modulima koji bi mogli dodatno da začine moje izlazne stepene u D klasi. Uvek ima nešto da te vuče napred ali ono što je definitvno sigurno neću žuriti jer će uređenje novog životnog prostora biti prioritet a to je prilika da se taj prostor lagano akustički obradi ... 

Moram da naglasim da su veliki doprinos podešavanju zvučnika, merenjima i finom ugađanju DSP filtera dali moji stari drugari  @damic i @Delija

Kasnije ću da izmerim odziv sa DSP filterima pa kačim i to. Na uvce je sve superica pa ne žurim da vidim kako to mikrofon vidi

1E49C5C4-EC45-4EB6-AC06-BAF578F0B23E.png

B1ACB587-DB02-4EE4-919C-B12D5B7A0123.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Letva je DIY varijanta sa izuzetnim delovima , vrhunskim šuko uičnicama , vrhunskim dovodnim kablom ali ipak sve je bolje kad je nema ... kako, zašto bemliga .

@Father ima u pravu si ... RT60 je iznad svakog prihvatljivog nivoa. Trebalo bi se spusti barem ispod 600 ms

 

@zoranzu u pravu si , EAR 868 ... kako mi se ovo omaklo ?

782D8AE2-4FC2-4C2E-94B6-58E831BF0A43.jpeg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, džonibigud said:

Bem li ga Lelalo,  ja odem u " Šećer Malu" ovdena u Niš. Dam 600 dindži za domaću u čokanjče  i meze i pevaljka mi isto ovako zvuči... :)

joooj Džoni , u jednom skeču si opisao sav besmisao našeg hobija .... slatko se nasmejah !

Al ne možeš da je premotavaš za 600 dindži koliko ti puta oćeš :grin: a ja mogu sa Tidala !

Ali ako te ova moja, makar malo podseća na tvoju pravu pevaljku, hvala ti , i to je velika stvar za ovu moju virtuelnu zabavu!

Иначе шта би дао само да само да сам у Чикагу где има наше раје па да могу макар с анеким да попричам и попијем нешто домаће (нпр Скопско пиво) у ресторану Београд ...бурек ! Тексас је далеко , далеко и нема нашег света у довољној мери да се скупљају и друже ... овај Мек је полудео sad piše kao Politika , malo ćirilicom malo latinicom a ja ne znam koji mu je ...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, lalelala said:

Al ne možeš da je premotavaš za 600 dindži koliko ti puta oćeš :grin: a ja mogu sa Tidala

Za 600 dindži ne mogu, mora dodam još 50 evra, da je premotavam, al ne koliko hoću nego koliko mogu...

Ono je bio kompliment, super daje atmosferu sve:listen

PS: Za domaće, Balta Berilovačka šljivovica, odležala u podrumu sa zemljanim podom u buradima iz 1938g. Zimi je čuvaju vukovi, leti medvedi...

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, lalelala said:

DAC je Lampizator Atlantic TRP + koji radi sa Tesla EL 51 NOS  izlaznim lampama i kineskom ispravljačicom

Čestitke za prinove u sistemu!

Kao alternativu za EL51 možeš razmotriti i pentodu 4654 uz prethodnu konsultaciju sa Fikuszom?

Ima ih prelepih i na oko a u ovom dizajnu DAC-a i estetika u neku ruku znači.

http://www.tubes.rs/Tubes/Aaaaarivals/4654Philips/4654Philips.htm

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Mislim da 4654 moze po tube spec-u gledano...upravo se drugari ovde igraju sa Telefunken el156 ali im Tesla el51 ostaje na tronu..

https://www.m-ware.de/en/german-radio-tubes-vacuum-valves/radio-tubes-germany-2-5/4654-02-el50-pentode-a-vintage-vacuum-radio-tube-from-valvo-german-kriegsmarine-21529/a-21529

Možda je jedina mana da je prejeftina za skorojeviće ali mi to nismo, zar ne? Lampa je prelepa, Valvo, ratna mornarica.

4654-02--EL50--Pentode--Eine-historische-Radioroehre-von-Valvo--Kriegsmarine--ID21529-21529_2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...