Jump to content


Moj novi sistem


lalelala

Recommended Posts

1 sat ranije, Zexx said:

Baš udarila vrućina ovih dana...:rolleyes:

Zbig vrucine kratko::listen

C se meri izmedju provodnika a ne na jednom provodniku

Provodnik ima induktivitet L i otpor R

Takvo motanje i konstrukcija bi trebalo max da umanji induktivitet provodnilka 

L je najveci kocnicar prolasku struje

R je zanemarljivo mali na toj duzini

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zoranzu said:

Zbig vrucine kratko::listen

C se meri izmedju provodnika a ne na jednom provodniku

Provodnik ima induktivitet L i otpor R

Takvo motanje i konstrukcija bi trebalo max da umanji induktivitet provodnilka 

L je najveci kocnicar prolasku struje

R je zanemarljivo mali na toj duzini

sve potvrdjujem ...imao sam i Supru , radila je nesto bolje od drugih kablova ....kad sam uzeo Goertz-a (dve slepljenje trake metala ) e to je radilo najbolje ubedljivo !

L je zlo

R je lako savladiva prepreka

C uopste nije problem i ako je veliko

 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, lalelala said:

... izabrao sam drugi put svakako . Idemo na D klasu sa nCore 500 jezgrima ( 700W/4Ohm) ...

Lalo, pre nego doneses finalnu odluku, bilo bi dobro da cujes nove ICEpower module - 1200AS2 (2x1200W) kao nesto najnaprednije u 'D' klasi pojacavaca. U Evropi imas vec nekoliko firmi koje 'skutijavaju' ove module za vrlo pristojne novce - rang 1.000 evropejaca: Nord Audio, Apollon Audio, Rouge Audio. U Amerikama - Mivera Audio.

ICEpower, nekada pod okriljem Bang & Olufsen zapoceo je sopstveni razvojni put i sada OEM trzistu nudi pomenute module po veoma pristupacnim cenama uz izuzetno visok kvalitet reprodukcije, iznad nCore rekao bih, citajuci izvestaje zadovoljnih korisnika s obe strane oceana, atlantskoga.

 

Pozz.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

Lalo, pre nego doneses finalnu odluku, bilo bi dobro da cujes nove ICEpower module - 1200AS2 (2x1200W) kao nesto najnaprednije u 'D' klasi pojacavaca. U Evropi imas vec nekoliko firmi koje 'skutijavaju' ove module za vrlo pristojne novce - rang 1.000 evropejaca: Nord Audio, Apollon Audio, Rouge Audio. U Amerikama - Mivera Audio.

ICEpower, nekada pod okriljem Bang & Olufsen zapoceo je sopstveni razvojni put i sada OEM trzistu nudi pomenute module po veoma pristupacnim cenama uz izuzetno visok kvalitet reprodukcije, iznad nCore rekao bih, citajuci izvestaje zadovoljnih korisnika s obe strane oceana, atlantskoga.

 

Pozz.

Ne znam da li je B&O bolji, ali na sajtu Nord Acoustics kažu 'vako: "Latest B&O ICE Power 1200AS2 Power Amp 1200W. Sits Just Below our NC500 in SQ", pri čemu i Iznad tog NC500 postoji još i model Nord One SE Hypex NC500. Trebalo bi probati i nešto od pojačala sa Pascal modulaima u D klasi, siguran sam da postoji valjan razlog zbog koga je Jeff Rowland napustio Ice Power i počeo da ugrađuje ove module u poslednje verzije svojih pojačala...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

...Ne znam da li je B&O bolji, ali na sajtu Nord Acoustics kažu 'vako ...

Nord Acoustics je 'One Man Show' koga sam pratio unazad par godina. Sva pojacala se prave 'po narudzbini', 'naci plati pa ja narucujem modul i stavljam Schaffnhousen* terminale, kablove i ti imas sjajno pojacalo (u kutiji od firme Modushop 2000 :)). Bruno Putzeys je napravio poseban brend 'Mola-Mola' za NC500 a za velike pare. O ovim (novim!) ICEpower modulima citam unazad nesto manje od godinu dana i uglavnom napise od amerikanera koji stoji iza brenda ''Mivera Audio' (i nekoliko drugih brendova, sada manje aktivnih)  koji makar po pisanjiji ima dosta iskustva sa modulima D klase. ICEpower 1200AS2 po njemu odskace po kvalitetu. Da znam da se u SRB moze plasirati 20-25 modula i ja bih licno usao u OEM pricu ali znam kako domaci HiFi (ne)stoji pa dzaba bacanja para. Pascal module sam takodje gledao vise godina unazad (upravo Nord Audio ih je nudio skutijane) ali se izgleda Pascal nije ukorenio u HiFi svetu.

(* samo radi ilustracije 'brenda')

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, dj.nik said:

Nord Acoustics je 'One Man Show' koga sam pratio unazad par godina. Sva pojacala se prave 'po narudzbini', 'naci plati pa ja narucujem modul i stavljam Schaffnhousen* terminale, kablove i ti imas sjajno pojacalo (u kutiji od firme Modushop 2000 :)). Bruno Putzeys je napravio poseban brend 'Mola-Mola' za NC500 a za velike pare. O ovim (novim!) ICEpower modulima citam unazad nesto manje od godinu dana i uglavnom napise od amerikanera koji stoji iza brenda ''Mivera Audio' (i nekoliko drugih brendova, sada manje aktivnih)  koji makar po pisanjiji ima dosta iskustva sa modulima D klase. ICEpower 1200AS2 po njemu odskace po kvalitetu. Da znam da se u SRB moze plasirati 20-25 modula i ja bih licno usao u OEM pricu ali znam kako domaci HiFi (ne)stoji pa dzaba bacanja para. Pascal module sam takodje gledao vise godina unazad (upravo Nord Audio ih je nudio skutijane) ali se izgleda Pascal nije ukorenio u HiFi svetu.

(* samo radi ilustracije 'brenda')

 

Taj "Mivera Audio" ima na sajtu jedan jedini model pojačala baziran na Ice Power 1200AS modulu koji prodaje za 1800$, pa naravno da će da ga hvali...:rolleyes: Isto to kod Nord Acoustics ili Apollon Audio košta otprilike 2x manje.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

To je pocelo od $700 ili $750 u alu-kutijama iz Japana (sasvim pristojno izgledajucim) pa doguralo do ovoga gde je danas. A za amera $1800 bas i ne spada u veliki trosak.

Jbt, odustajem, što bi rek'o naš narod, ja te krstim, ti...:heat

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dj.nik said:

Ajd' prvo se seti pravila da se postovi ravno iznad odgovora Ne kvotuju. Onda se otvori za jedan Nord NC500 kad je vec fino nahvaljen (ne moras za Mola-Mola) a ja cu za neki AS1200. Nemoj da me krstis hFala lepa - uradjeno davno.

 

Kvotujem za slučaj da te neko ne zalepi pre mene dok pišem odgovor, a NC500 ću da kupim kad rešim šta ću sa ovim UcD400 što mi stoji godinama u fijoci...;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se odlucio za nCore 500 module (400/8 700/4 550/2)  W/Ohm u Apollon izvedbi .

Slusao sam nCore na sajmu Axpona u Čikagu i stekao utisak da zvuče sočno i moćno ....za ICE module , barem one koji su bili dostupni (300W  Peachtree audio ) sam stekao utisak da zvuče malo suvlje . Isti utisak se može pronaći po formima ako se procunja .

Naravno ima i jako dobrih implementacija ICE modula kod JR , PS Audio ili Primare ali to su već dosta jače cene za nov uređaj. 

Zašto Apollon ...zato što su najbliži ... Grac / Austrija a imaju i studio u Mariboru (410Km Podravskom magistralom) da odem i probam koji ulazni bafer mi lepše zvuči . Nude SparkoS za koji kažu da je topliji i Sonic Imagery za koji se priča da je precizniji . Treba probati.

Ono što sam ja čitao je da manje više sve izvedbe pojačala sa nCore 500 jezgrima vrlo slično zvuče ...Apollon , Nord Acoustic i Sonic Imagery ...ovi poslednji sklapaju u plastičnoj kutiji što mi je nekako bezveze a Nord radi sa lepim kutijama ali su nešto skuplji od Apollona i teži za skoknuti na probu (UK)

Mola Mola je izvan mog finansijskog dometa . Oni ugradjuju nCore 1200 module .

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@lalelala

Nadam se da ces imati prilike da cujes i njihovo ICEpower 1200AS2 pojacalo/la. Apollon-ci su ga fino ukrasili na svom sajtu:

Navod:

The Apollon Audio Stereo AS1200 Amplifier with ICEpower 1200AS2 module delivers 700W per channel at 4 ohm when both channels are driven at the same time or 1200W per channel at 4 ohm when only one channel is driven, thus delivering power for the most demanding studio, PA or audiophile speakers with amazing clarity and brutal honest linear sound. 

Musical, dynamic, warm, and engaging with a very big soundstage and 3D sound.

Kraj navoda

(Boldovanje itd sa sajta Apollon audio)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bio , slušao i razgovarao sa momcima koji su inače muzičari , imaju i studio a i bave se proizvodnjom  ulaznih modula po licenci i sklapanjem pojačala snage . Momci su super ljubazni , govore i srpski !

Moj utisak je da je nCore nešto organskiji po zvuku a i oni se slažu sa mojim mišljenjem . Po njima nCore 1200 je najbolje rešenje a odmah iza toga je nCore 500 . Ako bi se radilo višekanalno onda ICE  POWER 1200 ima smisla za bas.

Jako je velika razlika u ceni nCore 500 i nCore 1200 , tako da će i 500 biti  dovoljno dobra opcija sa svojih 700W na 4 Ohma

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Delija said:

Nemoj mu to raditi :D

Prosto MORAM:D:D:D

Ubio je Devialet 200 ko nista (mada ne znam da li je to neki uspeh) tako da nisam mogao da ga iznesem iz stana domacina - cudni su ovi Svicarci - moz da udje al ne moze da izadje:D^_^

Mada kada bolje razmislim mozda je za ceo ugodjaj ipak bio kriv moj Copland CDP289:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, sondek said:

Spopao Karan Švajcarce :lol::order...ko Đoković Federera u Sinsinatiju ...ajd' nek' dizu neki kredit u švajcarcima pa da Lale šalje kulen,a sremica pitu

Eno ga vec pakuje I kulen I pitu....ali mora da salje FedEx-om da pita stigne topla ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...