Jump to content


Burson Audio


surferlola

Recommended Posts

Da li se iz prethodnog odgovora koji nisam procitao dok sam kucao svoj post moze zakljuciti da svoj kupljeni primerak u Srbiji mogu naknadno po dolasku kuci na Bursonovom sajtu da registrujem i ostvarim garanciju na svoje ime za serijski broj svog kupljenog primerka, a ne da ostvarujem svoja prava preko tudjeg prava na garanciju?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 minuta ranije, ab said:

Kako mene ovo stiti kao kupca ako distributer za Srbiju zavrsi misiju i odjavi telefon?

Na ciju garanciju ostvarujem svoja prava kod Bursona?

Dobijem li ja pravo na registraciju na Bursonovom sajtu sa pravom garancije za moj kupljeni primerak sa serijskim brojem?

Nije mi jasan odgovor ili cini mi se da sam ipak razumeo ako nema sta da se doda na moja pitanja.

Iskreno nisam zainteresovan za kupovinu, pa mi nije presudno iako ostanem ne upucen ali lepo je da se zna.

Druze, lepo sam objasnio da pravo na dozivotnu garanciju ostvarujes na sajtu Bursona, sledices uputstva o registraciji i imas dozivotni garanciju. Na tvom primerku nema seriski broj, moras slikati istalirani primerak burona u tvom sistemu i time ostvarujes dozivotnu garanciju. Tvoja garancija i komentar se moze videti na Bursonovom sajtu nakon registracije. Mozes videti i moju tamo, sve garancije sa slikama i komentarima su javno objavljene.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ab said:

Na taj nacin se mogu obezbediti veci broj garancija nego sto je prodatih Burson op-ampova.

Jedan kupljeni krenemo da premestamo iz sistema u sistem a dokaze saljemo na fotografijama. :)

:D.. dobra ideja, samo sto ces morati dostaviti neispravan primerak Bursonu. U slucaju da provale da muckas, mozes krivicno odgovarati.. :rolleyes: Jedino ako ja potvrdim da je tvoj primerak neispravan, mozes dobiti drugi bez slanja.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Od Zokija sam UVEK dobio kablove koje sam hteo na probu (ako je u tom trenutku imao napravljene - jedanput je čak i pravio specijalno za mene), bez ikakvih obaveza, a dao mi je baš dosta vremena da ih isprobam, uvek.

Aleksandre, kad si već ušao u posao sa Bursonom (za šta ti po treći put želim svu sreću, da uspeš), a pominješ Zokija kao neku referencu za fer poslovanje (za šta si 1000% u pravu), ugledaj se na njega, stisni petlju i daj op-amp-ove na probu kao i Zoki što daje svoje kablove.

U neku ruku se ti i on razlikujete, pošto je Zoki one-man-show, 3u1, konstruktor, dizajner i prodavac, dok si ti samo prodavac, ali ako hoćeš da napraviš nešto sa Bursonom u zemlji Srbiji, moraćeš malo jače da zagrizeš metak.

Sa Zoranom sam saradjivao upravo preko vas (ljubazan detaljan kulturan sve naj naj ) po kupovini kablica za ekstrno napajanje daka midlio sam da je kvar u kablu ali je bio u power banku odmah je rekao posalji nazad da vidimo sta je! Sve pohvale za Zorana!  Ovo sve ostalo bez racuna garancije pismeno ne priznajem! 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Alek5 said:

Druze, lepo sam objasnio da pravo na dozivotnu garanciju ostvarujes na sajtu Bursona, sledices uputstva o registraciji i imas dozivotni garanciju. Na tvom primerku nema seriski broj, moras slikati istalirani primerak burona u tvom sistemu i time ostvarujes dozivotnu garanciju. Tvoja garancija i komentar se moze videti na Bursonovom sajtu nakon registracije. Mozes videti i moju tamo, sve garancije sa slikama i komentarima su javno objavljene.

Kakav debilni način ostvarivanja garancije.

I grupa notornih amatera bi smislila pametniji način od ovog. Da li ti stvarno veruješ da ćeš moći za 50+ godina na osnovu jedne fotografije da ostvariš garanciju? I kakav je uopšte smisao toliko duge garancije kada tehnologija danas napreduje svetlosnom brzinom?

Link to comment
Share on other sites

Just now, RingeRaja said:

Kakav debilni način ostvarivanja garancije.

I grupa notornih amatera bi smislila pametniji način od ovog. Da li ti stvarno veruješ da ćeš moći za 50+ godina na osnovu jedne fotografije da ostvariš garanciju? I kakav je uopšte smisao toliko duge garancije kada tehnologija danas napreduje svetlosnom brzinom?

U pravu si, do tada ce izmisliti detektor lazi na poziv, za 2 sekunde ce otkriti da li je crko Burson ili stvarno lazes.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, RingeRaja said:

Kakav debilni način ostvarivanja garancije.

I grupa notornih amatera bi smislila pametniji način od ovog. Da li ti stvarno veruješ da ćeš moći za 50+ godina na osnovu jedne fotografije da ostvariš garanciju? I kakav je uopšte smisao toliko duge garancije kada tehnologija danas napreduje svetlosnom brzinom?

Mafija kolega :D

Link to comment
Share on other sites

Kakva je garancija da ce akontacija od 70% biti vracena i koji sud je nadlezan u slucaju spora?

tj.Kakva papirologija stoji iza toga,posto se potencijalnom kupcu ne veruje,zasto bi se prodavcu verovalo da ce novac vratiti.Izmisli se da je nesto osteceno ili nije rukovano kako treba i depozit propada.

 

Ovo je cisto da se vidi koliko rupa u sistemu postoji a cepova niodakle-bez poverenja nista od biznisa.

ne treba ni svakom dati da se zajebava,ali odabranim po preporuci od nekog poznatog sigurno.Ta mreza se tako brzo razgrana jer neko poznat poznaje necijeg poznanika i preporuci ga.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, patason said:

Kakva je garancija da ce akontacija od 70% biti vracena i koji sud je nadlezan u slucaju spora?

tj.Kakva papirologija stoji iza toga,posto se potencijalnom kupcu ne veruje,zasto bi se prodavcu verovalo da ce novac vratiti.Izmisli se da je nesto osteceno ili nije rukovano kako treba i depozit propada.

 

Ovo je cisto da se vidi koliko rupa u sistemu postoji a cepova niodakle-bez poverenja nista od biznisa.

ne treba ni svakom dati da se zajebava,ali odabranim po preporuci od nekog poznatog sigurno.Ta mreza se tako brzo razgrana jer neko poznat poznaje necijeg poznanika i preporuci ga.

Nikog ja ne primoravam da kupi Burson V5. Ko ne zele od mene kupiti Burson V5, neka kupi direktno na sajtu. Ako nemate poverenja u mene, ima resenje za to, narucite sa Burson sajta. Ako vi meni ne verujete, da cu vam vratiti novac, kako ja vama da verujem da ceti mi vratiti op-amp..ili ste ga mozda ostetili slucajno, ili nestrucno istalirali... u svakom slucaju ste u prednosti sa 70% cene. Pre vracanja op-amp-, lepo slikati i priloziti na mail. Isto tako slike pre mog slanja, pripremljenog uredjaja za istalaciju Bursona. Ovo su pravila kada uzimate na probu, ako kupujete po punoj ceni op-amp, on je vasa svojine i ne treba meni nikakvo opravdanje. Ja mogu priloziti slike vlasnika uredjaja, koji su prilozili pripremljen uredjaj za istalaciju Burson V5 op-amp-a.. ali polako sve u svoje vreme..

Ja sam se konsultovao sa pravne strane, isao kod notara i advokata.. Mozemo se zastiti i pravno.. ali na kraju razmislih, polako.. Ne treba zuriti. Ko je hteo kupiti Burson, javio se i dobio, treca porudjbina je u toku, ako zeli neko ovde da objavi nek izvoli, ako ne zeli, neka uzivaju u muzici.. meni je ovo hobi i ne zelim sebe da opterecujem nebitnim stvarima. Veceras sam uzivao u muzici i odgovarao na sva vasa pitanja. Neko je postavljao zato sto mu dosadno, neko sato sto nema skim da kumunicira pa ubija vreme, ali, mislim da sam bio veoma ljubazan prema svima i dao detaljne odgovore na sva vasa pitanja.

@ab kao sto ti rece, samo trebamo biti prijatelji narednih 100 godina i bicete bezbrizni... i naravno, uzivacete u zvuku Bursona. :listen

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, lalelala said:

Stvarno treba biti tupson ili se praviti tupson pa iz svega zaključiti da ja nekog branim ....naveo sam sve njegove grehove i stavionih kontekst drugih grehova i lepo pitao jel ima tu nečeg još i što to nisi naveo ?

Napomenuo sam i taj detalj u vezi samoreklame i lepo rekao da je to degute ...jbg ne čitaš pażljivo i kad slično mislimob ti uvek nadješ razlog da napraviš klizeći ....čemu ta agresija sa tvoje strane ?

Poslato sa tablete uz pomoć Tapatalka emoji1.png

 

Koliki tupson treba biti i ne znati ni sam na kojoj si strani.

I sa Aleksandrom75 u prepisci takodje nisi bio na "alek5" strani,kao ni sada sa mnom.To sto ti ne znas,nisi bio tu,nisi pazio na casu,pao si s marsa u temu,nemas dovoljno predznanja ni malo te ne sprecava da vrlo studiozno komentarises,razlazes do detalja,objasnjavas,dajes preporuke i naravno nikom ne sudis i ne uzimas stranu-ustvari jasno uzimas stranu i opet skoro sve se slazes da je neko takav i takav i radi to i to,ruzno,lose,degute ali treba ga pustiti,tolerisati,razumeti.....i to  ne znaci da nekog branis?.

Hoces da te neko informise o desavanjima ovde,zaposli sekretaricu ili ne budi tupson,prepoznaj situacije i izbegni ih-znam da ti je to tesko jer mislis da o mnogo cemu mnogo znas,samo to jos nisi ovde pokazao (ni o hifi ni o odnosima sa ljudima.)

Link to comment
Share on other sites

Da li si primetio da u svakom svom postu, napises burson bar 5x, ti mu dodjes kao neki voodoo trovač, da se ne bavis u slobodno vreme mozda hipnozom?

Kako mi izgleda, ovaj forum ce se uskoro zvati burson-files.v5.rs

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Spachek said:

Da li si primetio da u svakom svom postu, napises burson bar 5x, ti mu dodjes kao neki voodoo trovač, da se ne bavis u slobodno vreme mozda hipnozom?

Kako mi izgleda, ovaj forum ce se uskoro zvati burson-files.v5.rsemoji529.png

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Dace Bog, cuda su moguca.. Uzivajte uz Burson V5. :wave2 :listen

Link to comment
Share on other sites

Gde se dede ono fino vreme kada su zastupnici morali imati firmu, inicijalnu kupovinu, regulisan garantni i vangarantni rok, a sve to po Zakonu o pravima potrošača

Sumnja da je ovaj forum postao ispostava KP, se ovim potvrdila.. samo čekam ko će od moderacije da zasija Burson opampima pa da ovo nasilje nad zdravim razumom dobije nekakav smisao.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, patason said:

 

Koliki tupson treba biti i ne znati ni sam na kojoj si strani.

I sa Aleksandrom75 u prepisci takodje nisi bio na "alek5" strani,kao ni sada sa mnom.To sto ti ne znas,nisi bio tu,nisi pazio na casu,pao si s marsa u temu,nemas dovoljno predznanja ni malo te ne sprecava da vrlo studiozno komentarises,razlazes do detalja,objasnjavas,dajes preporuke i naravno nikom ne sudis i ne uzimas stranu-ustvari jasno uzimas stranu i opet skoro sve se slazes da je neko takav i takav i radi to i to,ruzno,lose,degute ali treba ga pustiti,tolerisati,razumeti.....i to  ne znaci da nekog branis?.

Hoces da te neko informise o desavanjima ovde,zaposli sekretaricu ili ne budi tupson,prepoznaj situacije i izbegni ih-znam da ti je to tesko jer mislis da o mnogo cemu mnogo znas,samo to jos nisi ovde pokazao (ni o hifi ni o odnosima sa ljudima.)

ne vrti se svet oko tebe ali ni mene ...

puno ljud ovde nema diskretne izlaze kao ti i zanima ih ova tema ....i mene je to zanimalo pre 5 godina i uradio šta sam uradio .

Ti si potaktnut nekim dešavanjima uzeo sebi za pravo da ispljuješ Alek5 i to je tvoje legitimno pravo ....moje je bilo samo da te podsetim koliko si kontradiktoran u svemu , mada se oko glavne stvari slažemo ...

1. Zamerio si Aleku na trange fange konceptu firme bez poslovnog prostora , bez plaćanja poreza  itd . Kada sam te podsetio da to ne zameraš kada sam kupuješ od svojih DIY dobavljača onda si promenuio ploču pa kao to tebi ne smeta  i nećeš da ispravljaš krive Drine ... znači kad ti odgovara onda je OK a kada to radi neko drugi nije OK ...jbg no no , nije lepo imati različite aršine za sebe i druge .

2. Zamerio si mu da se samoreklamira ... i ja sam . Ali sam te podsetio da kada to radi tvoj drugar (alias PETERSON) , onda se ne buniš i ne tražiš svemirsku pravdu od administratora ... budi čovek pa reci javno da ti i to smeta generalno kad si već Vitez Koja u borbi protiv svih forumskih zala :-)

I nemoj samo spominjati ko je kakav čovek ....podsetiću te da ti si pljuvao po mom sistemu a da ga nisi ni video ni čuo ...možda sistem i jeste za pljuvanje (što su neki od posetilaca i uradili i ja sa tim nemam nikakv problem ) ali svakako ništa nije za pljuvanje bez osnova  i ličnog iskustva ... pozvao sam te javno da dođeš i čuješ ,onda i  telefonom i dobio zid  tišine od dugogodišnjeg poznanika od koga sam očekivao pomoć a on priliku da me zahebava ...eto toliko koliki si ti velik čovek . 

Ispod cele ove priče viri nekoliko nekorektnih postupaka Alek5 člana  za koje ja nisam znao ... Aleksandar 75 mi skrenuo pažnju na to i što se mene tiče taj deo priče je najvažniji  pa ako si krenuo da "deliš pravdu" mogao si i to da kažeš javno ....ja sam te i pozvao na to ali ti to stalno preskačeš ...ne znam zašto kad inače nemaš dlake na jeziku a taj momenat celoj riči daje jednu drugu ljudsku dimenziju ...ovo sve ostalo je u domenu posla i poverenja .

 

3. zamerili ste mu garanciju ....I pored svega ovde izrečenog , svaki DIY poduhvat jeste rizik ...veći ili manji i garancija jeste doživotna ali se nezna do kraja čijeg života :-) Ja sam se sa mojim DIY drugarima uvek šalio baš tim rečima i ne vidim tu ništa strašno ...stvar je samo u tome koliko poverenje vlada između nas . Formalna garancija ne postoji ni kod alek5 ni kod drugih DIY majstora . Ja se zbog toga nisam upuštao u ozbiljno ulaganje u DIY komponente ...tu i tamo poneka prerada , kabel , napajanje . Možete imati najboljeg čoveka i stručnjaka koji će vam nešto uraditi i vremenom se pojavi potreba da se nešto uradi / doradi / ispegla a čovek iz objektivnih razloga ne može iako je dobar , pošten itd. To jeste objektivni rizik firmi "one man music show" . Opet nekako imam utisak da si to Aleku5 zamerio i ti i tvoji drugari i to jako a u drugim slučajevima to nije problem ...ja želim da niko nema problema ali u takvom vidu posla objektivno ta mogućnost postoji i niko nije i nemože biti zaštićen . 

Alek5 ako misli da stvori to poverenje pre svega mora da bude korektan i skroman  , a to sve za sada nije....što ne znači da iz svega ovog neće izvući neku pouku .

Inače pitanje garancije zna da bude veoma zahebano  čak i kad kupite nešto u legalnoj firmi sa fiskalom itd . Kod nas firma može da uveze  robu , kao obezbedi servis i delove i propadne ...obzirom da niko ne garantuje ništa svojom imovinom (uglavnom su nam firme doo tipa ) kupac ostaje nasukan da se sam bori sa dobrom voljom stranih isporučilaca ... i šta onda ?

 

I na kraju ja nemam potrebu da se svrstavam u neki tabor za ili protiv ...mogu da budem svoj a koliko vidim ti i tvoji drugari svi mislite isto i dajete jedan drugom podršku . Kad svi misle isto , to je ozbiljan pokazatelj da niko ništa ne misli ...i onda se samo malo drugačije mišljenje dočekuje na nož .

i pored svega izrečenog , mnogi naši članovi sa starijim CD plejerima i DAC-ovima će biti u iskušenju da za relativno mali novac pokušaju da unaprede zvuk svojih sistema zamenom OPampova ....cela ova priča sa moje strane je usmerena na njih ... nek posle ove priče i različitih mišljenja PRO et CONTRA  sami odluče  dali ovo vredi rizika ili ne .

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Woland said:

^ ne može se postaviti paralela između diy radova i prodaje Burson opampa. To prosto nije isto.

da to je trgovina ali DIY čin posle uradiš sam i na kraju krajeva jeste jedna povezana pojava ali ne čist DIY .

Mada složiće te se da je granica  tanka jer i u čistom DIY projektu i majstor mora nešto da kupi ...

Link to comment
Share on other sites

Ne moze se povuci paralela, ali kod DIY nikakve garancije uglavnom nema, dok kod prodaje u ovom slucaju Bursona garanciju daje proizvodjac.

Covek lepo pomenu gore fiskalni racun i garanciju kod nasih doo radnji. Bilo je dosta slucajeva propadanja radnji koje prodaju npr kompjutersku opremu. Ostaje ganjanje sa uvoznikom ili kacenje garancije macku o rep.

Tako da ni fiskalni i garancija ne znace puno bar kod nas.

 

Inace, jel ovo moderacija na kolektivnom godisnjem odmoru? :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...