Jump to content


Denon DVD-5000


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

****OVA CENA SAMO U NAREDNA 2 DANA****

 

200 EUR FIXDenonDVD5000.jpg



Na prodaju perfektno očuvan, mažen i pažen, izuzetan komad Hi-Fi, audiofilski DVD/CD plejer, ali prvenstveno fantastičan DAC.   

Ovo je sve, samo ne običan DVD plejer, pre bih rekao da je sve ostalo, samo ne DVD plejer. U pitanju je sjajan transport i fantastičan DAC. Mislim da je ovo jedinstven ovakav primer 3u1, a po meni upravo je najbolji kao DAC, pa je zato oglas i smešten ovde.   

Napravljen je beskompromisno, kao tenk (težak je 16,5kg! ! ! )  , unutra sve sami audiofilski delovi, odvojena analogna od digitalne sekcije, komplet subšasija od bakra, nikad popravljan, prčkan, ništa menjano, dodavano, oduzimano (nema potrebe). Iznutrice možete pogledati na temi o mom sistemu:   

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22274-system-by-ringeraja/& page=7  - od ove strane, pa čitajte, ima dosta teksta i slika

DVD je samo otvoren kada sam ga kupio da proverim da li je sve okay - videlo  se da je mint, nikad otvaran (do tada). Unutra 4 x BurrBrown 1704 + PMD-100 digitalni filter - po nekima ovo je najbolja kombinacija ikad + ostatak implementacije  je takođe izuzetan, nije se štedelo nigde. Dosta ljudi je slušalo ovaj DAC i svi su bili mišljenja da je u pitanju fenomenalan  uređaj izuzetnog zvuka. Čita do 24/96, ali i HDCD, dok kao transport ne čita rezance, samo originale. Tri paralelna ulaza (preklopnik za menjanje je napred), ulaz za slušalice, potenciometar za varijabilu.   

Pozadi od audio konektora ima sledeće:   

- 2 x coax (input/output)

- 2 x optika  (input/output)

- 2 x analogni output (fixni i varijabilni)

Transport je perfektan, učitava diskove u sekundi, radi kao nov.   
Inače, u pitanju je laser koji je relativno lako nabavljiv i ne preterano skup:   

http://www.ebay.com/itm/1pc-VED0378-VMK0430-Genuine-New-Panasonic-Laser-Head-Lens/181308784325?_trksid=p2047675.c100005.m1851& _trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC. MBE%26ao%3D1%26asc%3D37182%26meid%3D196d5159af8f4245a2a1b59f9ebddf24%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D350430698330

Imam i originalni daljinac, kao nov i radi perfektno.   

Jedino što nemam da bi bio 100% full je originalna kutija.

Uz plejer ide i Lapp strujni kabl od 1,5m.

Potpuno funkcionalan, sve radi, do poslednje lampice. Što se tiče estetike, dao bih mu 10/10, samo da nema jednog minijaturnog oštećenja na prednjoj aluminijumskoj ploči, u gornjem levom ćošku (koje se nešto i ne vidi, osim kada se priđe i zagleda).   

Na kraju, evo i malo o samom plejeru i  specifikacije:   

http://www.hifishop.at/hifishop/Hersteller/DENON/produktinfos/dvd5000.pdf

 

Specifications

Disc formats: DVD, CD, VCD

Audio formats: PCM, DD, DTS

Signal to Noise Ratio: 118dB

Dynamic range: 100dB

Total harmonic distortion: 0.0015%

Line output: 2V

Digital Output: Coaxial, Optical

Video Connections: Component, SVHS, Composite

Dimensions: 434 x 135 x 374mm

Weight: 16.5kg

Year: 1998

Accessories: RC-540 remote control

    

Eto, nadam se da sam napisao skoro sve što je potrebno, ali ako imate pitanja, samo napred, nemam ništa da krijem, ovo je perfektan uređaj, samo me nemojte pitati zašto ga prodajem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...