Jump to content


Spendor S3/5SE


dragan333

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 sati ranije, surferlola said:

pozdrav

savet je da promenis strujne kablove. ako se ne varam, cini mi se da su na ampu fabricki. uz malo ulaganja dobija se velika promena.

Ono  "mrglat"  znači "pričat sebi u bradu" :) . Sustav je složen "ko po knjizi" - jako dobro ! . E sad su tu finese ? , a  i malo igre sa "kablovinjem" ralličitih provicijencija? te igranje sa položajem zvučnika ( ipak su to monitori) te eventualnim dodavanjem kak vi velite krštenog suba , čto uvelike ovisi o veličini prostora . Al to su slatke muke . Recimo ovako :  (karikiram) grah je odličan , al ja bi mal  papra , soli i tabasca , a netko bi više ili manje ,ne nužno tim redoslijedom . Znači ! grah je odličan , al Ti si ga moraš "nadohebat " kak Tebi paše , a ne kak misli Tvoj sused ili supruga !. I na kraju ako misliš da je u redu orginal kuharov recept ? pitanje je jeli možda bolji sa "dodatcima"  ) Sretno . Na pravom si putu sa komponentama , a ostalo je "audiofilisnervozes" :)  Ja se sa skoro 6 banki slažem : Opusti se i uživaj ! Ne umaraj se komentarima sa strane !  ČAK NI MOJEM. Sam glasno razmišljam . Suma  sumaru - imaš pravilno postavljen zadatak !  Ti odlučuješ kakav če biti rezultat ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Izvor komp sacd i dsd formati M2Tech usb dac 32bit 384khz...

Kakvi su utisci vezani za dac? Koji je plejer na PC-u. Za izbor zvučnika čestitke. Što se tiče zvučničkog kabla za njih, preporučio bih HiDiamond 4, sa mojim Spendor zvučnicima su se odlično uklopili. Le sistem ste sklopili, uživajte.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, black coffe said:

Ono  "mrglat"  znači "pričat sebi u bradu" :) . Sustav je složen "ko po knjizi" - jako dobro ! . E sad su tu finese ? , a  i malo igre sa "kablovinjem" ralličitih provicijencija? te igranje sa položajem zvučnika ( ipak su to monitori) te eventualnim dodavanjem kak vi velite krštenog suba , čto uvelike ovisi o veličini prostora . Al to su slatke muke . Recimo ovako :  (karikiram) grah je odličan , al ja bi mal  papra , soli i tabasca , a netko bi više ili manje ,ne nužno tim redoslijedom . Znači ! grah je odličan , al Ti si ga moraš "nadohebat " kak Tebi paše , a ne kak misli Tvoj sused ili supruga !. I na kraju ako misliš da je u redu orginal kuharov recept ? pitanje je jeli možda bolji sa "dodatcima"  ) Sretno . Na pravom si putu sa komponentama , a ostalo je "audiofilisnervozes" :)  Ja se sa skoro 6 banki slažem : Opusti se i uživaj ! Ne umaraj se komentarima sa strane !  ČAK NI MOJEM. Sam glasno razmišljam . Suma  sumaru - imaš pravilno postavljen zadatak !  Ti odlučuješ kakav če biti rezultat ? :)

 

Hvala ne slusam ja nikog jos uvek srecno ne ozenjen :) sala sta mi usi kazu tako ce da bude!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ciki said:

Izvor komp sacd i dsd formati M2Tech usb dac 32bit 384khz...

Kakvi su utisci vezani za dac? Koji je plejer na PC-u. Za izbor zvučnika čestitke. Što se tiče zvučničkog kabla za njih, preporučio bih HiDiamond 4, sa mojim Spendor zvučnicima su se odlično uklopili. Le sistem ste sklopili, uživajte.

Koristim JRiver media centar kao plejer,a dac za te pare radi vise nego ocekivano!

Link to comment
Share on other sites

To je bilo maltene pravilo za kompresione monitorske kutije iz tog vremena,Linn kan 83db,kef 101 je mislim bio čak 81,Rogers 82.Ja preko 86db nikad nisam ni imao kompresione kutije.Ni to,a ni niska impedansa nisu problem za dobro konstruisan amp,pritom ne nuzno velike snage.Slusao sam kutije sa 83db efikasnosti sa 30w,nikakav problem.Danas su kutije lakse za pogon,pa su i proizvođači pojacala "opusteniji".

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, D Agostino said:

Ja ih sa mojom amplifikacijom bez da se zagreva slusam opusteno...sto ne znaci da kad bi imao jos jaci snagas bilo lose...teze je upariti komponente nego poterati! Moje misljenje...

Link to comment
Share on other sites

Te kutije su na merenjima efikasnosti 81,5 dB. Ista recenzija, merenja, link:

http://www.stereophile.com/content/spendor-s35se-loudspeaker-measurements

To je mali dvosistemac sa relativno malim 5" mid-basom u kompresiji. Što znači da ima nisku efikasnost, i bez cele jedne donje oktave bass-a. -3 dB je na oko 70 Hz. Na merenjima se vidi i da kutija prilično "zvoni". 
Kutije su u originalnoj nameni (BBC 2/3a) bile predviđene za monitoring glasa u near-filed-u. Što će reći za slušanje u malom prostoru, i iz blizine, 1-2 m.
Pokušaji izvlačenja neke veće dinamike, i dubljeg bass-a, pogotovo sa kablovima su uzaludan posao. 
Mali mid-bass u kompresiji može relevantno da "podnese" i odsvira do snage 20-40W, sve preko toga je uzaludno nabacivanje Watti bez svrhe i smisla. Balans zvučne slike će da se raspadne. Mid-bass možda može da izdrži električno i termički, ali je mehanički limitiran (hod Xmax membrane), koji je opet fizikalno direktno povezan sa SPL na niskim frekvencijama, tako da nema provlačenja. Ako se sa xx Watti dostigne Xmax, više snage preko toga je uzaludno. Eventulano može da se ošteti voice-coil.

Ko se nada da je makar i na tom polju kao near-filed monitor nešto vrhunsko, možda će ga razočarati konstatacija da ni to nije slučaj. Za vrhunske rezultate treba koristiti zaista vrhunske zvučne jedinice. Ovde su u pitanju custom verzije Seas zv. jedinica iz Prestige serije. Po meni, to je neka srednja klasa. Sam Seas ima mnogo bolju Excel seriju. A zatim, zaista vrhunske zvučne jedinice imaju i sledeći proizviđači: Accuton, Eton (serije Arcosia i Symphona), Morel (serije Supreme i Elite), SB Acoustics Satori, Scan-Speak (Relevator i Illuminator). 

Model je postao "legendaran" jer je nekoliko britanskih proizvođača pravilo BBC 2/3, i što je to toliko dugo trajalo, čak i danas.

Ovo napisah iz namere da se ne bi gubilo vreme i novac na različite kablove i skuplja i snažnija pojačala, jer ono što fali u zvuku (niski bass, veća dinamika, dodatna transparentnost i detalji) neće se time dobiti. To su prvenstveno limiti samog zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Nisam video u komentaru da je pominjao svoje kutije (na stranu ranija pisanja)?

Ono sto je napisao cenim solidnom ocenom zvucnika iz teme. To ne moze da svira duboki bas zbog... fizike. Ne vidim sta je tu lose napisano? Niti vidim razlog zbog cega bi se pokretac teme uzbudjivao, to su dobri zvucnici i tu nema mnogo razmisljanja za bilo koga ko to voli. To je lep sistem, meni ne bi odgovarao, drugome bi, sve je ok 😊.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno za moju sobu gde su na 3m razdaljine i 2,5 od mene zvuci vrhunski! Volim poslusati savete drugih...Za mene idu dovoljno duboko a i u srednjim i visokim su odlicni ponekad me pitaju cak imam iu sub :) dal se to jednostavno uklopilo pa tako svira ili ne al meni svira za sve pare cak i vise od toga! 

Link to comment
Share on other sites

To baba! Ne obracaj paznju na nas koji prdimo sa strane, uzivaj lepo si skockao (ili zaokruzio) sistem.

Nisam ono napisao Ringetu, mom internet drugu, da ga ljutim nego da kazem da se slazem sa Bokijem da neces nista da postignes menjajuci žice u sistemu. Eto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...