Jump to content


Sonus Faber Venere 2.5


loshmy

Recommended Posts

4 minutes ago, Willi Studer said:

Što se tiče snage da, ali treba videti kako tonski odgovaraju jedan drugome. U suštini, nemam pozitivno mišljenje o Krell integralcima.

Posto je Krell poprilicno skuplji od Primare-a, izgleda da je za Sonuse, u rangu od oko 800 EUR, najbolje pojacalo Primare I30. Do sada nisam cuo negativan komentar o tom pojacalu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

42 minuta ranije, loshmy said:

Posto je Krell poprilicno skuplji od Primare-a, izgleda da je za Sonuse, u rangu od oko 800 EUR, najbolje pojacalo Primare I30. Do sada nisam cuo negativan komentar o tom pojacalu...

Po cijeni su slični ? ( 300 i ) ( navodno bolji,  od 4oo..) al ? ....  čak je i Primare skuplji , al to je je stvar osobnog doživljaja . Činjenica je da Krell ima više "snage" e sad jel sirova il prefinjena to ovisi o afinitetima konzumenta ? E kad bi mogo usporediti ? :(

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, black coffe said:

Po cijeni su slični ? ( 300 i ) ( navodno bolji,  od 4oo..) al ? ....  čak je i Primare skuplji , al to je je stvar osobnog doživljaja . Činjenica je da Krell ima više "snage" e sad jel sirova il prefinjena to ovisi o afinitetima konzumenta ? E kad bi mogo usporediti ? :(

Eeee, to je najbolja varijanta... Ovo mi je prvo kvalitetnije pojacalo koje planiram da kupim, pa ne bih da omasim...:(

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Willi Studer said:

Kompresioni dvoiposistemac sa drajverima od 180 mm i nominalnom impedansom od 6 oma može da radi sa tim Primareom od 100W ali bi bilo bolje da ga pokreće nešto snažnije.  

SF Venere 2.5 nisu kompresione, nego bas-refleks kutije.

Impedancija je nominalno 6 Ohma, a stvarno pada na oko 3 Ohma u mid-basu (kad pošteno uračunamo i fazni zakret impedanse):
http://www.stereophile.com/images/1013SFV25fig1.jpg

Sonus Faber je ranije (dok je bio aktivan i živ "gazda Franco") sve zvučnike pre puštanja u prodaju podešavao koristeći Krell pojačala. U poslednje vreme to tako ne rade, ali Krell i dalje u pravilu odgovara Sonusima. Drugim rečima, za svoje pare bi (i jesam) kupio Krella za Sonuse i bez probavanja. Sa druge strane, Primare I30 je dobro pojačalo, ali bi ga pre kupovine bar pola dana isprobao sa zvučnicima.

Osim toga, cela (moja) priča sa Krellom ide u smeru postepene (kasnije) nadogradnje na sistem sa dodatnim snagašem, koji bi izvukao sve iz Venera 2.5, a i iz nekog drugog zvučnika eventualno nešto više klase - odmah bi sviralo odlično, a sa dodatnim snagašem još bolje. Druga mogućnost je, po mom izboru, kupovina nešto skromnijeg (a i malo starijeg) sistema za biamplifikaciju, sličnih električnih karakteristika i dobrog kvaliteta, sa kvalitetnim pretpojačalom - za dobar zvuk Sonusa, na pojačalima ne mora da piše Krell (ali pomaže B) ).

P.S.: Ne prodajem svoje Krell-ove (a ni drugu svoju amplifikaciju) i preporučujem dobro informisanje o realnim cenama pre kupovine bilo čega.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, rob-k said:

SF Venere 2.5 nisu kompresione, nego bas-refleks kutije.

Impedancija je nominalno 6 Ohma, a stvarno pada na oko 3 Ohma u mid-basu (kad pošteno uračunamo i fazni zakret impedanse):
http://www.stereophile.com/images/1013SFV25fig1.jpg

Sonus Faber je ranije (dok je bio aktivan i živ "gazda Franco") sve zvučnike pre puštanja u prodaju podešavao koristeći Krell pojačala. U poslednje vreme to tako ne rade, ali Krell i dalje u pravilu odgovara Sonusima. Drugim rečima, za svoje pare bi (i jesam) kupio Krella za Sonuse i bez probavanja. Sa druge strane, Primare I30 je dobro pojačalo, ali bi ga pre kupovine bar pola dana isprobao sa zvučnicima.

Osim toga, cela (moja) priča sa Krellom ide u smeru postepene (kasnije) nadogradnje na sistem sa dodatnim snagašem, koji bi izvukao sve iz Venera 2.5, a i iz nekog drugog zvučnika eventualno nešto više klase - odmah bi sviralo odlično, a sa dodatnim snagašem još bolje. Druga mogućnost je, po mom izboru, kupovina nešto skromnijeg (a i malo starijeg) sistema za biamplifikaciju, sličnih električnih karakteristika i dobrog kvaliteta, sa kvalitetnim pretpojačalom - za dobar zvuk Sonusa, na pojačalima ne mora da piše Krell (ali pomaže B) ).

P.S.: Ne prodajem svoje Krell-ove (a ni drugu svoju amplifikaciju) i preporučujem dobro informisanje o realnim cenama pre kupovine bilo čega.

Hvala na savetu, a koje su po Vama realne cene Primare-a I30, a koje Krell-a kav 400XI? Imao sam neke ponude, pa da znam sta da radim. Nisam bas iskusan u ovoj celoj prici, pa su mi saveti iskusnijih clanova dobrodosli...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, loshmy said:

Jos kad bi neko ponudio po toj ceni, odmah kupujem, ili jedno ili drugo :-(

Odeš na nekoliko stranih sajtova na kojima se prodaje korišćen hifi i obratiš pažnju posebno na oglase ne kojima piše "sold" i pogledaj cenu koja je na oglasu. Naravno uvek postoji mogućnost da su se dogovorili oko niže cene direktno ali to ti je neki red veličine.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, loshmy said:

Hvala na savetu, a koje su po Vama realne cene Primare-a I30, a koje Krell-a kav 400XI? Imao sam neke ponude, pa da znam sta da radim. Nisam bas iskusan u ovoj celoj prici, pa su mi saveti iskusnijih clanova dobrodosli...

Na EU tržištu mislim da je ovako:

Primare I30 je zadnjih godinu dana 700 do 850€ (postignute cene - traže više, ali cash se ceni), zavisno od stanja i da li ima originalnu kutiju i dokumentaciju (račun, istekla garancija, uputstva).

Krell KAV 400xi je 850 do 1100€, isto zavisno od stanja, postignute cene.

Tržišna cena može da bude i malo viša ili niža od navedenih, zavisno o potrebi kupca za pojačalom i prodavca za novcem. B)

Nemojte da se vežete samo na ove uređaje - ako se u blizini pojavi nešto zanimljivo šta možete da probate, dogovorite probu (pošteno recite da niste sigurni), pa kad čujete odlučite. Osim Denon mono-blokova (koje sam spomenuo), možda ima neki bolji Harman Kardon (PA 2400) ili neki Aragon ili Vincent SV236 ili Unison Research Unico Secondo itd. Samo strpljivo... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da je na trzistu polovnih uredjaja mnogo bolja ponuda snagasa nego preampa.

Kolegi@loshmi bih preporucio da obrati paznju eventualno na neki kvalitetniji Rotel snagas. Licno sam bio izuzetno pozitivno iznenadjen kod kolege sa foruma kako svira Rotel...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sondek said:

Obzirom da ti se oglas sa naseg foruma pojavljuje i na hifishark pretrazivaču mozda nije lose da ga prevedeš i na engleski.

 

Ps. naravno čuvaj se scammera!

Imam varijantu za dopremu iz Italije I Holandije, samo nikako da se pojavi nesto prihvatljivo...

Pratim Primare I30, Krell KAV 400XI i Musical Fidelity A5. To je uslo u najuzi izbor...

Ima ova varijanta, ali nemam nikog ko bi mogao da donese...

http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=83785252

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

400XI je nadohebani 300 , pa obratiti pažnju ? :)

Ai pogledajte po netu kaj ljudi pišu , slušao sam oba dva , al ne u istim uvjetema , pa hebi ga , al je meni 300 malo "mekaniji" pa mi se više svidio ? , al ......

Koji 300?

300i, 300iL ili S300i ?

Ovaj poslednji na spisku je aktuelan model. Gori Krell nikad nisam slusao mada izgleda impresivno.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Savoo70 said:

Koji 300?

300i, 300iL ili S300i ?

Ovaj poslednji na spisku je aktuelan model. Gori Krell nikad nisam slusao mada izgleda impresivno.

S-300i već 2 godine nije aktualan model. Loše zvuči samo hladan ili neispravan.

Redosled "malih" Krell-ova je:

KAV-300i

KAV-300iL

KAV-400xi

S-300i

Vanguard

Svi su veoma dobri na Sonusima (koje sam čuo), ali svejedno ne preporučujem prvi navedeni model - napajanje mu je slabo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo i kataloskih cena za mnoga pojacala koja su ovde pomenuta za sve one koji kao i ja vole da znaju koliko je nekad sta kostalo:

Krell Kav-400xi je kostao od 3400 do 3600 evra.Testiran 1/2004 u Stereoplay-u.

Krell S- 300i je bio 2750 evra.Testiran je 6/2009 u Audio-u.

Krell Kav-300i je kostao 5800 dm.Testiran 5/1996 u Stereo-u.Dok je prikazana cena u Audio-u bila 6150 dm.

Krell Kav-300iL je kostao 9500 dm.Testiran 7/2001 u Stereo-u.

Krell Kav-500i je kostao 10000.Testiran 11/1998 u Audio-u.Dok je u Stereo-u bio 10500 dm.

Vincent Sv-233 je kostao 2000 dm/1000 evra/.Testiran 6/2001 u Stereoplay-u.U Italiji mu je cela bila veca,u jednom casopisu iz 2008 godine sa cenovnikom svih uredjaja kostao je 1690 evra.

Primare I-30 je testiran 8/2005 godine u What Hifi-ju.Kostao je oko 2000 evra.

Musical Fidelity A 5 je kostao 2200 evra.Testiran 3/2005 u Audio-u.

Densen Dm-10 je kostao oko 3650 dm.Testiran je 10/1997 u Stereo-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...