Jump to content


Sonus Faber Venere 2.5


loshmy

Recommended Posts

4 sati ranije, loshmy said:

Da to nije slabo za Venere 2.5?

prema specifikacijama ne.89db je relativno velika efikasnost,a i power handling je od 40w.Lavardin je već na 8ohm 45,dakle na 6ohm vise od toga.Kutije su za neki dobar movie sistem,atraktivan bassy sound.Delovalo mi je kao neki allrounder sa predumšljajem sto se muzike tiče,ali generalno lako pokretljivi zvučnik zabavljačkog tipa i tolerantan i prema losijoj produkciji.Amp je na popustu u onehifi,ili mozda exdemo,dosta je skuplji od gore pomenutog budžeta.Nas par drugara nije bilo fascinirano kako radi sa Devialet,ali nije ni rđavo.Ako se moze dobaciti nekako sto ne tražiš na probu taj IS,mozda bude bolje.Slaba vajda od forumskih priča,bitno je da li tebi odgovara,a to se proverava samo na jedan način.S tehničke strane,prema specifikacijama ne postoji neslaganje i problem, ali to ne znači da će da ti legne.

To sto se kolegi vise svideo od ostalog dosta za crva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, sondek said:

prema specifikacijama ne.89db je relativno velika efikasnost,a i power handling je od 40w.Lavardin je već na 8ohm 45,dakle na 6ohm vise od toga.Kutije su za neki dobar movie sistem,atraktivan bassy sound.Delovalo mi je kao neki allrounder sa predumšljajem sto se muzike tiče,ali generalno lako pokretljivi zvučnik zabavljačkog tipa i tolerantan i prema losijoj produkciji.Amp je na popustu u onehifi,ili mozda exdemo,dosta je skuplji od gore pomenutog budžeta.Nas par drugara nije bilo fascinirano kako radi sa Devialet,ali nije ni rđavo.Ako se moze dobaciti nekako sto ne tražiš na probu taj IS,mozda bude bolje.Slaba vajda od forumskih priča,bitno je da li tebi odgovara,a to se proverava samo na jedan način.S tehničke strane,prema specifikacijama ne postoji neslaganje i problem, ali to ne znači da će da ti legne.

To sto se kolegi vise svideo od ostalog dosta za crva.

Na popustu je Primare I22, kakvo li je to pojacalo, ima li neko iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Primare I22 (i celu I2x seriju) bih zaobišao - to je D-klasa, i to napravljena tako da bude slabija od I32 (koji je takođe D-klasa, ali solidno odrađena).

Od trenutne ponude na KP verujem da bi npr. ovo dobro sviralo sa SF Venere 2.5:

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-Citation25-Denon-POA2400-37947138-oglas.htm

(cena, naravno, nikad nije fiksna za gotovinu... :) )

ili

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-poa-6600A-mono-blokovi-37401367-oglas.htm

(tu treba još neko pretpojačalo).

Koje zvučničke kablove imate?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, rob-k said:

Primare I22 (i celu I2x seriju) bih zaobišao - to je D-klasa, i to napravljena tako da bude slabija od I32 (koji je takođe D-klasa, ali solidno odrađena).

Od trenutne ponude na KP verujem da bi npr. ovo dobro sviralo sa SF Venere 2.5:

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-Citation25-Denon-POA2400-37947138-oglas.htm

(cena, naravno, nikad nije fiksna za gotovinu... :) )

ili

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-poa-6600A-mono-blokovi-37401367-oglas.htm

(tu treba još neko pretpojačalo).

Koje zvučničke kablove imate?

Trenutno su skromni Rattle snake 3, ali nakon promene pojacala ce doci ozbiljniji kablovi

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2016 at 14:26, laky said:

Lavardin sam i ja slusao mnogo lepo radi samo oprez kod uparivanja zvucnika .

Upravo tako. Zato ga i ne preferiram skroz. Naveo sam da je sa Fabersima bolje radio od Naima i Rege ali nisam siguran da to ne moze bolje uz pazljivije uparivanje.

Cak bih i tipovao na Unison / Fabers kombinaciju ali evo covek hoce da menja, nije zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Kad malo razmislim, SF Venere 2.5 su napravljene tako da se isplati kupovina takvih pojačala koja će kasnije da omoguće vertikalnu bi-amplifikaciju - Venere 2.5 imaju odvojene zvučničke terminale za donju bas jedinicu ("low") od terminala za gornju mid-bas jedinicu zajedno sa tviterom ("mid-high").

To znači da verujem da je najbolji put da sada kupite najbolju (verovatno stariju) kombinaciju pretpojačala i snagaša koju možete, a da pri tome obratite pažnju da pretpojačalo ima dva para stereo izlaza za snagaše, kako biste za neko vreme dodali još jednog snagaša (ili par monoblokova) i pogonili Venere 2.5 na način koji znatno smanjuje uticaje reaktivnog tereta donjeg vufera (koji radi u bas-refleks konfiguraciji) na ostale dve zvučne jedinice u zvučniku.

Alternativa je integralac reda veličine Krell KAV-400xi (ili noviji Krell S-300i) pa štednja za dodatni KAV-250a, ali to probija budžet.

Lepo-svirajući integralci su ipak obično pravljeni za "lakše" terete.

I dalje mi se čini da nešto baš i nema zanimljivih ponuda na KP (osim možda onih Denon mono-blokova u mom gornjem postu), ali ovaj hobi traži strpljenje... :)

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, rob-k said:

Kad malo razmislim, SF Venere 2.5 su napravljene tako da se isplati kupovina takvih pojačala koja će kasnije da omoguće vertikalnu bi-amplifikaciju - Venere 2.5 imaju odvojene zvučničke terminale za donju bas jedinicu ("low") od terminala za gornju mid-bas jedinicu zajedno sa tviterom ("mid-high").

Alternativa je integralac reda veličine Krell KAV-400xi (ili noviji Krell S-300i) pa štednja za dodatni KAV-250a, ali to probija budžet.

 

Nisam baš siguran da SF Venere zaslužuju ulaganje u bi amping varijantu.

Što se pomenutih Krell-ova tiče oni bi to vozii kao od šale i bez dodavanja KAV-a, čak mislim da bi Krell bio odličan match...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, loshmy said:

Krell 400XI vs Primare I30 :huh:

Evo ti ješ jedan hint! Recimo Vincent SV-233 je meni svirao bolje od ova dva pojačala, imao sam prilike da ga uporedim sa pomenutim Krell-om jedan prema jedan sa Vienna Mozart kutijama, po meni radi mnogo bolje, Primare sam slušao i nikakvu emociju mi ne ostavlja to pojačalo, VIncent ti je muzikalan, svetlijeg je karaktera i ima neverovatan bass, ja bih ga probao da sam na tvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Skrenuo bih pažnju na ovaj post - 

 

Cremona Auditor je vrlo verovatno zahtevniji zvučnik od Venere. Predpostavljam, jer Venere nisam imao prilike probati.

Sonus Faber voli dosta struje, kažimo da je to manje-više potvrđeno.

Međutim, u dobro podešenom sistemu i prikladnim uslovima mali (i prividno slabašniji) NAD 326BEE je bio u stanju da postavi na noge žestoko ubedljivu zvučnu prezentaciju, uparen sa zvučnicima koji su smešteni u potpuno drugu klasu. Eksperiment koji je načelno mogao da se pretvori u cirkus je, naprotiv, veoma uspeo.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2016 at 11:50 PM, Aleksandar75 said:

Nisam baš siguran da SF Venere zaslužuju ulaganje u bi amping varijantu.

Što se pomenutih Krell-ova tiče oni bi to vozii kao od šale i bez dodavanja KAV-a, čak mislim da bi Krell bio odličan match...

 

Verujem da SF Venere 2.5 zaslužuju kvalitetnu amplifikaciju, koja može čisto i suvereno (i strujno jako) da pogoni zvučnike.

Bez bi-amplifikacije, Krell je uvek dobar izbor za Sonus Faber.

U ovom primeru, bi-amplifikacija nudi dva puta: gore pomenuta "jeftina" Krell kombinacija (u okvirima Krell-hijerarhije) ili neka kvalitetna kombinacija pretpojačala i dva stereo snagaša koji bi bili korišteni svaki za po jedan zvučnik (jedan kanal stereo pojačala za "low", a drugi za "mid-high" deo).

Tek sa amplifikacijom koja potpuno kontroliše zvučnike može da se čuje pun potencijal zvučnika - mislim da je on kod Venera 2.5 velik. B)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, TurboMaximus said:

Smisao mog komentara je jasan. NAD je, da preciziram, izigravao snagaša, dok je preamp bio cevaš CJ PV10A. Zaključak bi bio da maksimalistički zahtevi po pitanju pojačala nisu imperativ, ali naravno - što bolje, to bolje. I da se razumemo, ja Venere nisam slušao.

Taj Nad i Krell 3oo i nemaju dodirne točke ? ni po cijeni ni po "klasi" , nisam rekao da nije dobro pojačalo , al nema "jaja" za Sonuse ! .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...