Jump to content


Sonus Faber Venere 2.5


loshmy

Recommended Posts

Molio bih za pomoc oko odabira pojacala za Sonus faber Venere 2.5, nov sam na forumu, a I tek sam od skoro u ovim vodama, pa mi je svaka pomoc dobrodosla. Budzet je do nekih 700 - 800 EUR za korisceno pojacalo, a prostirija u kojoj se slusa oko 22 m2. Hvala puno

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moja topla preporuka Primare i30.. Slusao sam tu kombinaciju.. ili Marantz Pm14 KI (ken ishiwata).. ne obican.. Obe kombinacije sam slusao, za moj ukus nema greske za ponudjeni novac, koji se uklapa u tvoj budzetu.. Stim da ostatak sistema prati ulozeni novac.. pocev od kablova.. preporuka koriscenja XLR veze, CD player ili DAC.. itd.. Srecno.. :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
13 minutes ago, Delija said:

Sta znaci ponuda koja nije povoljna - o kojoj cifri je rec?

Ocekivana je cena 900-1000 evra, po onome sto sam u poslednje vreme vidjao u oglasima.

Pa nekih 950 eur, ali mislim da je to mnogo. Za "dlaku" mi izmakao u BM-u za 800 eur :-(

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno je u Audioplusu bila održana prezentacija sistema Sonus faber Venere 2.5/Devialet 120. Očekivao sam puno od sistema te cenovne kategorije. Izašao sam potpuno ravnodušan uz utisak da to nije zvuk kakav bih poželeo u svojoj kući.

Svojevremeno (pre godinu dana, otprilike) su u isto vreme prodavana dva pojačala Primare I30 (srebrni i crni) u mint stanju za 850-900 evra. Ako se dobro sećam, bili su na oglasima više od mesec dana.

Primare I30 nisam imao priliku da čujem, ali deluje zaista korektno urađeno, a mišljenja su podeljena. Bilo bi poželjno čuti ga u svom okruženju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bogdan63 said:

Svojevremeno je u Audioplusu bila održana prezentacija sistema Sonus faber Venere 2.5/Devialet 120. Očekivao sam puno od sistema te cenovne kategorije. Izašao sam potpuno ravnodušan uz utisak da to nije zvuk kakav bih poželeo u svojoj kući.

Svojevremeno (pre godinu dana, otprilike) su u isto vreme prodavana dva pojačala Primare I30 (srebrni i crni) u mint stanju za 850-900 evra. Ako se dobro sećam, bili su na oglasima više od mesec dana.

Primare I30 nisam imao priliku da čujem, ali deluje zaista korektno urađeno, a mišljenja su podeljena. Bilo bi poželjno čuti ga u svom okruženju.

Pa eto, i ja mislim da je to korektna i realna cena za Primare, negde oko 850 eur... Valjda ce se javiti neko ko bi hteo da se odvoji od svog ljubimca :-)

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2016 at 17:19, loshmy said:

Pa eto, i ja mislim da je to korektna i realna cena za Primare, negde oko 850 eur... Valjda ce se javiti neko ko bi hteo da se odvoji od svog ljubimca :-)

Davno dok je One hifi imao radnju u Svetozara Markovica cuo sam jednom prilikom te Sonuse sa Lavardin pojacalom. To je radilo bolje od svega sto sam na istom mestu slusao sa Venere Fabersima a slusao sam i sa Naimom i sa Regom. To su imali na stanju tada.

Sto ne probas i Lavardin ako ne moze da izleti neki Primare na penal?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Savoo70 said:

Davno dok je One hifi imao radnju u Svetozara Markovica cuo sam jednom prilikom te Sonuse sa Lavardin pojacalom. To je radilo bolje od svega sto sam na istom mestu slusao sa Venere Fabersima a slusao sam i sa Naimom i sa Regom. To su imali na stanju tada.

Sto ne probas i Lavardin ako ne moze da izleti neki Primare na penal?

 

Koji model, nisam bas upoznat sa tim pojacalima? :-(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bogdan63 said:

Kad je Lavardin u pitanju, treba napomenuti da ne postoji opcija daljinskog upravljanja sto mnoge potencijalne kupce odvrati od kupovine ovog odlicno ocenjenog integralca.

A njegova mala snaga, sta mislite o uparivanju sa Sonusima?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...