Jump to content


Kako PC pretvoriti u Network Player (uz USB DAC)


dj.nik

Recommended Posts

Niki ništa?

:evil:

Ajde majstori za Foobar iskopajte ove VUmetre.

Daklem , probao i JRIVER. Moćan program.

Da, muči se bez tagova ali kad sam istagovao (mučio sam se dva dana i ni 10 posto nisam istagovao) onda prava milina.

Pretraživanje po čemu hoćeš. Ludilo. Ja preferiram klasiku pa unosim i orkestre i soliste i dirigente (da ne pričam izdavača, godinu, cover, back,...) i onda stvarno možete da imate uvid u svoju kolekciju po svim parametrima.

Problem prave kompilacije i ostali albumi sa više izvodjača, kompozitora, grupa, stilova, i uopšte kompilacije i various artist izdanja. Jer su tu onda i stilovi  ( vrsta mmuzike izmešani) i kompozitori i izvodjači i dirigenti i orkestri,...papazjanija.

Treba usvojiti i držate se nekih standarda. Ko je izvodjač, ko autor, a ko kompozitor. Često se u polje autor upisuje kompozitor ali ja to razdvajam.

Nabavio

16661_pictures_product_visual_1.png?f=RM

Radi kao prezenter (laser pointer) ali i kao miš. Ona dva tastera u liniji mogu ( u Foobaru) da budu Next i Prew dugmići. Zgodno da se zavališ i puštaš ko daljinskim.

 

 

one-the-ect-play-next-next-next-onathanw

Link to comment
Share on other sites

On 7.9.2018. at 18:35, siroma said:

Nabavio

16661_pictures_product_visual_1.png?f=RM

Radi kao prezenter (laser pointer) ali i kao miš. Ona dva tastera u liniji mogu ( u Foobaru) da budu Next i Prew dugmići. Zgodno da se zavališ i puštaš ko daljinskim.

 

 

 

Ja vec godinama imam ovako nesto.

LOGITECH-UltraX-Media-Remote_slika_O_371

USB, RF (nije IC), po defaultu mapira neke tastere (levo, desno,gore, dole, Enter i slicno). Platio tipa 10e. :)

Link to comment
Share on other sites

A ovo je prinova. Najmanja komponenta koji imam. A ovamo monstrum. I5. Ram 8GB, ssd 250 GB

Transformaciju u dsd radi u letu. Jači od mog desktopa. Bešuman, brz, jak, 

Jel mi se to smeši penzija što se tiče compjuterskog transporta?

 

Al se namučih sa tagovanjem. Nije bilo ništa a ja pa hoću sve moguće da ubacim. Ali kad imaš sve podatke onda je manipulacija i pretraga fenomenalna

 

_20180908_211229.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
49 minuta ranije, siroma said:

Mnogo pitaš. Gde to da vidim?

I dal je to baš toliko vaźno?Jel onaj slabiji 7200 ne postizava da otsvira sve? Ko ovaj 7500?

Klikneš desni taster miša na my computer ikonicu i klikneš proporties. Otvori ti se kartica na kojoj piše koji je procesor i koliko gigaherca ima i koliko je instalirano GB ram memorije.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...
Niki ništa?
:evil:
Ajde majstori za Foobar iskopajte ove VUmetre.
Daklem , probao i JRIVER. Moćan program.
Da, muči se bez tagova ali kad sam istagovao (mučio sam se dva dana i ni 10 posto nisam istagovao) onda prava milina.
Pretraživanje po čemu hoćeš. Ludilo. Ja preferiram klasiku pa unosim i orkestre i soliste i dirigente (da ne pričam izdavača, godinu, cover, back,...) i onda stvarno možete da imate uvid u svoju kolekciju po svim parametrima.
Problem prave kompilacije i ostali albumi sa više izvodjača, kompozitora, grupa, stilova, i uopšte kompilacije i various artist izdanja. Jer su tu onda i stilovi  ( vrsta mmuzike izmešani) i kompozitori i izvodjači i dirigenti i orkestri,...papazjanija.
Treba usvojiti i držate se nekih standarda. Ko je izvodjač, ko autor, a ko kompozitor. Često se u polje autor upisuje kompozitor ali ja to razdvajam.
Nabavio
16661_pictures_product_visual_1.png?f=RM338,488
Radi kao prezenter (laser pointer) ali i kao miš. Ona dva tastera u liniji mogu ( u Foobaru) da budu Next i Prew dugmići. Zgodno da se zavališ i puštaš ko daljinskim.
 
 
one-the-ect-play-next-next-next-onathanwpyle-buzzfeed-the-perfect-30565318.png
Branko a što ne koristite mconnect sa foobar2000, ja sam kupio ali ima i Lite verzija za dž.
Radi super sa foobar2000, ima negde na forumu@Zexx je meni objašnjavao kako se koristi da ne ponavljam.
Link to comment
Share on other sites

Gospodine @dj.nik instalirao sam Hysolid. Sa IOS-om (iPhone & iPad) radi super, sa Androidom (Huawei P40 Pro) ne radi.

Ne spadam u grupu posvećenih audiofila ali sam čak i ja čuo razliku između Hysolid plejera i foobar2000 i Album Player, po mom mišljenju (možda pogrešnom) u korist Hysolid Player.

Dok ne odlučim da kupim Roon sva je prilika da će Hysolid biti moj izbor player.

Iskoristio bih priliku da Vas zamolim da (ako budete našli vremena i volje) da otvorite jednu temu edukativne naravi koja bi se bavila sre&ivanjem muzičkog materijala digitalnog formata koji imaju mnogi od nas.

Verujem da aplikacije za tagovanje, iskustva kako se to radi i nalaze potrebne informacije najlakše, da bi se jedna takva muzička baza oformila.

Izvinjavam se što Vas ovako javno molim da pomognete verujem be samo meni.

 

PS: Jakooo mi se dopada kako Hysolid radi, pogotovo kako zvuči.

Link to comment
Share on other sites

D.dan gos'n Srećko, gos'n Džonibigud,

- Hysolid jeste dobar plejer iz kategorije besplatnih plejera. Kod mene je ista situacija, na Huawei telefonu Hysolid ne radi a radio je na drugom bzv kineskom telefonu kome je baterija otišla, zamenske nema.

- Što se tiče sređivanja digitalne kolekcije: ima nekoliko faza / koraka zavisno od ličnih preferencija a ono najjednosatavnije i ako je kolekcija sa već razdvojenim numerama sasvim lagano ide kroz MP3TAG - takođe besplatni softver a poprilično moćan. Drugi obavezni softver kod mene je ReNamer (besplatan naravno) koji pomaže kod unifikacije naziva numera. Npr ne volim tačku ili minus iza broja pesme već samo razmak (space) i to se može dodati kao predefinisani zadaci programa. Opcija ima zaista puno.

Eto ukratko opisano, mislim da je od pomoći a možda dodam još po nešto, možda i u zasebnoj temi.

 

Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...