Jump to content


Kako PC pretvoriti u Network Player (uz USB DAC)


dj.nik

Recommended Posts

Da ne zaostajemo mnogo, pojavio se jos jedan audio plejer itekako vredan pomena. Pogotovu zbog nacina kako funkcionise.

Japanski audio plejer, podrzava Hi-Res i DSD fajlove: HYSOLID - potpuno besplatan. Upotreba:

1. Registrovati se na sajtu
2. Na Windows PC-u instalirati 'serverski' deo aplikacije i odabrati osnovni direktorijum sa muzikom
3. Na smart telefonu (android/apple) instalirati 'klijentski' deo aplikacije "HySolid"
4. Smart tel i PC treba da budu na istoj mrezi
5. Uneti kredencijale kao pri registraciji
5. Na smart tel izabati zeljeni USB DAC izlaz
6. Odabrati album i zabava pocinje

Podrzani su svi ASIO i WASAPI uredjaji (steta sto nema Kernel podrske), FLAC, WAV te DSD formati.
Sa PC-a izlazi vrlo, vrlo dobar zvuk. Ja za sada koristim moje malo chudo od DAC-a / pojacala za slusalice, LH Labs 'GeekOut'

Probao sa zvucnom karticom unutar PC-a, aplikacija je vidi ali se nesto buni (na nemustom engleskom) a zvuka nema.

Uglavnom, setas po kuci s telefonom u dzepu, biras muziku i uzivas. Uz odlican zvuk.

Link to comment
Share on other sites

@siroma

Tako pise na sajtu kreatora i ja preneo. A rekao bih da programche i netje da radi ako nema internet konekcije.

Nego je's ti to poslusao, znam da uvek imas problem sas PiCi-je: Ako nesto ne moz' da pokrenes iz TotalCommander, ne valja nista :)

 

@Wazzuu

Bas si se usrecio sa fujbar, najbolji plejer na celi svet :)

Meni je lepo izlistao foldere tj albume pod glavnim folderom. Doduse, nisam ga mucio sa ogromnim brojem albuma vec neka manja kolekcija. Za probu.

Komentar me interesuje o zvuku, dal' ja umisljam il' ne. A rekao bih: ne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DJ.NIK said:

@siroma

Tako pise na sajtu kreatora i ja preneo. A rekao bih da programche i netje da radi ako nema internet konekcije.

Nego je's ti to poslusao, znam da uvek imas problem sas PiCi-je: Ako nesto ne moz' da pokrenes iz TotalCommander, ne valja nista :)

 

:D

Nisam probao samo sam imao primedbu na nomenklaturu. PC koji svira muziku smestenu na sebi nije network player.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, siroma said:

:D

Nisam probao samo sam imao primedbu na nomenklaturu. PC koji svira muziku smestenu na sebi nije network player.

Svira i s mreže, samo mrežni resurs ne sme da bude zaštićen korisničkim kredencijalima, što i nije neki problem, po meni je veći problem što ne može da se doda više istovremenih resursa na kojima se nalazi muzika.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, siroma said:

Daphile rulez

dac2.jpg

 

Slušao sam Daphile, nije ostavio na mene neki pozitivan utisak. Postoje bolji plejeri bar što se zvučne prezentacije tiče. Odaje nekako ravan beživotan zvuk, nema lepote, prirodnosti, emocija u zvuku . Pozitivno je što je komforan za korišćenje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
On 14.6.2016. at 15:10, dj.nik said:

@siroma

Tako pise na sajtu kreatora i ja preneo. A rekao bih da programche i netje da radi ako nema internet konekcije.

Nego je's ti to poslusao, znam da uvek imas problem sas PiCi-je: Ako nesto ne moz' da pokrenes iz TotalCommander, ne valja nista :)

 

@Wazzuu

Bas si se usrecio sa fujbar, najbolji plejer na celi svet :)

Meni je lepo izlistao foldere tj albume pod glavnim folderom. Doduse, nisam ga mucio sa ogromnim brojem albuma vec neka manja kolekcija. Za probu.

Komentar me interesuje o zvuku, dal' ja umisljam il' ne. A rekao bih: ne.

 

 

Eve probavam. Sviri. Definitivno konforno radi (sa flaci). Ceo UI na tabletu, aplikacija se i ne vidi na PCu. (servis)

Foobar sa tabletom kao UI nije isto kao i ovo.

On 14.6.2016. at 17:09, dj.nik said:

Ovo jeste problem, trci, sedaj za PC i zadaj mu novi izvor (putanju) muzike

Nisam uspeo da pustim DSD fajlove. Mada se tu bas i ne sekiram previse.

 

Sa DSD me malo muči. Ne vidim kako da izaberem native DSD, radi DoP.

Ako umeš pokaži.

Link to comment
Share on other sites

HySolid ne bi trebao da ima problema sa DSD. Ono cega se secam (i sa fujbar isto) je da nekada postoji problem reprodukcije ako su DSD fajlovi sa ekstenzijom .dff (Philips) a da tih problema nema ako je ekstenzija .dsf (Sony).

Ako imas original ISO slike u sacd_extract odaberi izlazni format kao .dsf fajl da resis (eventualni) softverski deo problema.

Drugi problem moze biti sam DAC tj. USB/I2S prijemnik koji ne podrzava DSD frekvencije semplovanja ili, ako je XMOS chip u pitanju, mozda treba korigovati setovanja u njegovom kontrol panelu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drugi problem je da mi ne vidi skoro ništa od dsda. Flaci vidi sve i omote i izvodjače i albume i... 

A od dsda mi vidi samo tri albuma i izvodjača. Sličke ništa. Izgleda nije istagovano.

Eto meni posla i za sutra. Ako danas rešim asio.

PS Ima još bubica. Ako je flac jedinstven za ceo album a ne podeljen po pesmama onda ne vidi pojedinačne pesme. Eventualno jednu.

Ali sve u svemu dobro radi. Baš ono što hoću. Mini PC bez ekrana, UI na tabletu, servis u pozadini. Sad mira malo zezanja oko drajvera i tagovanja ili eventualno deljenja flacova.

Link to comment
Share on other sites

Ti bese imas JL Sounds USB-I2S interfejs ali ne znam koji model. Kod tekuce produkcije (I2SoverUSB ver.III) za DSD Native ti trebaju Thesycon drajveri: http://jlsounds.com/i2soverusb_n.html a imas i uputstvo za fujbar DSD koje sve komponente ti trebaju i kako. DoP/Native DSD: Generalno nema razlike u zvuku ali je za DoP potrebna snaznija masina zbog dvostruke konverzije.

FLAC je uvek bolje razdvojiti po numerama. Kako bi inace napravio kompilaciju recimo 'samo dobre numere' od 20-tak albuma iz kolekcije. 

Tagovanje zavisi od toga koliko je neko bio vredan ili znao sta treba da uradi. Ima dobrih i besplatnih programcica za masovno tagovanje, dodavanje slicica albuma itd.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

Ti bese imas JL Sounds USB-I2S interfejs ali ne znam koji model. Kod tekuce produkcije (I2SoverUSB ver.III) za DSD Native ti trebaju Thesycon drajveri: http://jlsounds.com/i2soverusb_n.html a imas i uputstvo za fujbar DSD koje sve komponente ti trebaju i kako. DoP/Native DSD: Generalno nema razlike u zvuku ali je za DoP potrebna snaznija masina zbog dvostruke konverzije.

FLAC je uvek bolje razdvojiti po numerama. Kako bi inace napravio kompilaciju recimo 'samo dobre numere' od 20-tak albuma iz kolekcije. 

Tagovanje zavisi od toga koliko je neko bio vredan ili znao sta treba da uradi. Ima dobrih i besplatnih programcica za masovno tagovanje, dodavanje slicica albuma itd.

Te drajvere sam skinuo sa JLSound sajta pa neće. Onda prodjoh po ovom PDFu što si predložio. Nešto je uradjeno kako su rekli a nešto baš i nije tako prošlo. Ali ipak proradio DSD. :thumbsup2  JLSounds DAC upalio crvenu LEDovku.

Sve ide preko DSDa. ( i DSD i Flaci)

I5 mašina ima dosta snage da ishendla sve to u letu. A i u 8GB mož stane ceo album.

E sad dal umišljam ili ne, ali mi se DSD reprodukcija više svidja nego PCM. Bem li ga sad još ako FLAC ispadnje bolji u DSDu nego original ne znam šta da mislim. Što viiše slušam sve boljije.:bounce

Ostaje ( ako DSD prevagne) da probam bez DACa. LPF i lampička.

Dosta za večeras sa igranje, sad slušanje. Fjubar proradio, sutra probavam HySolid. Više mi se svidja ta koncepcija mada me nervira ovo što bez tagova i podeljenih fajlova (neke imam i u ISOu) neće da radi. Razmazili me AIMP i MusicBee. Sad li sve da tagujem? ( Fjubar se bar snalazi sa CUEima a radi i pretraga po folderima pa ništa ne promakne ali HySolid baš zeza. Ne postoji ništa što nije tagovano. Čime da tagujem DSD???:blink:  Probah neki  MP3Tag koji hvale da sve radi čak ima i plugine za Windows Commannder:P i Fjubar, što doduše nisam uspeo da upriključim, ali kao samostalni program  radi traljavo do nikako.:plakanje)

BTW oće li HySolid bez NETa da radi? Treba mi za ranč neki pleyer a tamo ni telefon nemam ( otkazao ga) a kamoli NET.

HP_ProDesk_400_G3_Desktop-Mini-PC_01.jpg

PS dok ovo pišem muzika sviri i ovaj DSD mi se stvarno mnogo svidja. Bolji bre od PCM:wub:

Link to comment
Share on other sites

HySolid trazi da bude na net-u (da si ulogovan na njihov server) i to mu je neka vrsta zastite od piratskog kopiranja koda.

Za selo imas AlbumPlayer (ruski APlayer !) Nabavi WiFi ruter i prikljuci PC na mrezu (ruter) iako nema internete. Kod APlayer-a imas 'Web Interfejs' pa mozes da ga koristis (pokreces) na mobilnom telefonu ili tableticu, slicno HySolid-u, dokle god si u dometu rutera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...