Jump to content


SubWoofer u stereo sistemu - za i protiv? Iskustva...


nkrgovic

Recommended Posts

  • 1 year later...

U načelu da , al u tom slučaju na filmovima malo pojačaš wufer . Al ovisi kako je sve spojeno . Joj tu ima preko nekoliko varijacija na temu , ovisi jel imaš AV uređaj sa pre outima , pa izlazno pojačalo ili sam AV . pa jel AV  ima mikrofon za samo poštelavanje , pa koje mogućnosti ima sub ( tipa okretanja faze itd ) Pa pozcioniranje . Velika je to "igranka" . Inače najbolje poštalani sub je onaj kojeg "čuješ tek kad ga ugasiš . Tj čuješ da nešto fali ? ! :)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, black coffe said:

 Inače najbolje poštalani sub je onaj kojeg "čuješ tek kad ga ugasiš . Tj čuješ da nešto fali ? ! :)

A to je igranka samo takva. Los sub se i ne moze integrisati u sistem da dobijes taj efekat. Ako je bas na vuferu sa prednje strane, i na prednjim zvucnicima isto, onda je malo laksa prica oko stelovanja, cim je bas u vuferu ili dole...krece igranka i sa fazom. Sam polozaj vufera se lako pronalazi uz mali trik, davno sam o tome pisao pa su se izvesni forumski magovi smejali, ali ponovicu pa nek se smeju, a neko mozda nesto i nauci i primeni.

Vufer postaviti na mesto sa kog se slusa..na krevet u visini glave...duzim kablom ga spojiti i pustiti sistem u rad. I onda lepo puzeci po podu sa pognutom glavom naci mesto gde je zvuk najbolji. I na to mesto postaviti sub, naravno nadjete i mesto koje je najprikladnije fizicki za to.

Mala napomena....raditi ovo sam, tesko ce neko da shvati ovu proceduru, a da ne budete etiketirani. 

Da ja sam puzao svojevremeno , a pre toga sam setao vufer ko macka mace po celoj sobi...

Neki vuferi imaju set i za film i za muziku, u principu na polozaju film izdignu volume za neki predefinisan nivo.

Vufer u stereo sistemu...DA samo ako je kvalitetom sposoban da ucestvuje u poboljsanju, a ne u kvarenju zvuka. Isto vazi i za film. Ako su prednje kutije vrhunske, prosecan vufer ce samo da pokvari stvar.

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Vlajo said:

Ja sam generalno za, ali nemam vremena ni znanja da to podesim ...

Za poštelavanje suba trebaju dvojica koji znaju što rade ! Jedan je "gazda" - onaj koji če slušat , a drugi je onaj  koji će ga "šetat " po prostoru  u smislu pozicije,   okretat faze i rihtat nivo glasnoče ? :) ISPLATI SE ! .

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, black coffe said:

A što će mene neko učit pameti :)  Ja začinim hranu kak mi paše , a ne   kako kuhar veli ? ! :)

 

Odavno je poznato da su Balkanci najpametniji narod na svetu, a uputstva čitaju da vide gde su se zahebali, a ne kako nešto treba da se uradi...

Link to comment
Share on other sites

Subwoofer - da, što bolji i precizniji.

Mali, neupadljiv subwoofer - ne.

Subwoofer za poboljšavanje basa koji već sviraju glavni zvučnici - ne.

Pozicija subwoofera - jednako daleko ili malo bliže uobičajenom mestu slušanja nego glavni zvučnici.

Broj subwoofera - što više, to bolje. :)

Link to comment
Share on other sites

On ‎22‎.‎6‎.‎2016 at 10:32 AM, damic said:

 

What Audiophiles Are Getting Wrong About Subwoofers

 

http://audiophilereview.com/subwoofers/what-audiophiles-are-getting-wrong-about-subwoofers.html

 

pogledati i komentare

Sve receno.......

It's a sad situation. Most audiophiles don't use subs, so they're missing out on great bass. Obviously, if you're using stand-mounted speakers without a sub, you're not getting deep bass. But even if you're using a big pair of tower speakers, you're probably not getting good bass. Why? Because you have to position your tower speakers where they'll deliver the best stereo imaging -- which is not where they'll deliver the smoothest bass response.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gabor said:

Sve receno.......

It's a sad situation. Most audiophiles don't use subs, so they're missing out on great bass. Obviously, if you're using stand-mounted speakers without a sub, you're not getting deep bass. But even if you're using a big pair of tower speakers, you're probably not getting good bass. Why? Because you have to position your tower speakers where they'll deliver the best stereo imaging -- which is not where they'll deliver the smoothest bass response.

Sve rečeno, takođe... :crno-na-belo

"Iako se ne slažem s vašim mišljenjem, branio bih do smrti vaše pravo da ga iznosite."
Francois Marie Arouet de Voltair

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...