Jump to content


SubWoofer u stereo sistemu - za i protiv? Iskustva...


nkrgovic

Recommended Posts

On 04/06/2016 at 11:34, Savoo70 said:

Ti subovi kostaju boga oca. Za te pare mogu da se kupe ekstra klasicni zvucnici. Za bioskop ok, za stereo bzv.

Odlični su i za stereo. Slušao sam REL-ov sub kod priatelja uz ProAc Response D1. Odličan zvuk, nenametljivi, istaknu ceo zvučni opseg. Kada se dobro pozicioniraju i podese jedini daju odgovarajući zvuk u najnižem opsegu. Da koštaju, koštaju, kvalitet uvek ima cenu. Bioskop ionako retko koga više interesuje...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, ciki said:

Bioskop ionako retko koga više interesuje...

nije baš tako ali nema veze (ako si mislio na surround vs stereo) ;)

mene na primer interesuje ali ne mogu finansijski da se ispružim za dobar avr + 5.1 sistem, pa sam na kraju kupio dali + marantz + dacmagic koji me je izašao daleko jeftinije. na sadašnjem sistemu više gledam filmove i serije nego što slušam muziku i voleo bih jednog dana kada skupim dovoljno para da kupim surround a da ovaj stereo ostane samo za muziku.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Knežević said:

nije baš tako ali nema veze (ako si mislio na surround vs stereo) ;)

mene na primer interesuje ali ne mogu finansijski da se ispružim za dobar avr + 5.1 sistem, pa sam na kraju kupio dali + marantz + dacmagic koji me je izašao daleko jeftinije. na sadašnjem sistemu više gledam filmove i serije nego što slušam muziku i voleo bih jednog dana kada skupim dovoljno para da kupim surround a da ovaj stereo ostane samo za muziku.

Mislio sam. Slično rešenje koristim i ja. Popcorn, laptop, dac, pojačalo... Kod mene je drugačija situacija, više slušam muziku. Dok gledam filmove koji me interesuju nemam potrebe za efektima, bitnija mi je muzika koja je deo filma. Za spektakle odem u bioskop, lepši je doživljaj a na kraju ispadne jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, ciki said:

Odlični su i za stereo. Slušao sam REL-ov sub kod priatelja uz ProAc Response D1. Odličan zvuk, nenametljivi, istaknu ceo zvučni opseg. Kada se dobro pozicioniraju i podese jedini daju odgovarajući zvuk u najnižem opsegu. Da koštaju, koštaju, kvalitet uvek ima cenu. Bioskop ionako retko koga više interesuje...

Zar onda nije bolje uzeti neki veci model iz Response serije i time dobiti i zadovoljavajuci bas opseg i izbeci maltretman oko integracije suba u sistem?

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, gvlada said:

Ти резоном боље ићи на концерте, јефтиније и бољи доживљај, а кући доста комп звучници. :)

Наравно да је боље ићи на концерте, јефтиније је и бољи доживљај. Проблем је што жељених концерата нема. Филмова и доброг биоскопског репертоара има. Не треба мешати те две ствари. А кући, ко колико може да одвоји за овај лепи хоби...

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Savoo70 said:

Cena je sto kazu grubo, tu negde.

Није.

REL - T-5i Subwoofer REL - T-5i Subwoofer

Око 750-800 долара. А и лакше се позиционира у соби. Могуће је посебно, веома прецизно,  позиционирати основне звучнике, да би стерео слика била одговарајућа, а посебно суб. Код подешавања средњих и високих тонова одлучују сантиметри, некад и милиметри, за ниске тонове померања могу бити знано већа, мислим на померања звучника.За добијање ниских учестаности  које емитује овакав или сличан суб потребно је издвојити бар још 4000 долара, ако се рачуна да су претходни , мањи звучници продати по пристојној цени а нови већи плаћени по пристојној цени. Прецизна а не груба рачуница показује да је исплативије и докупити два суб-а, што је и најбоље за репродукцију музичког материјала.

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2016 at 16:21, nkrgovic said:

 Ili sam ja nesto propustio, ili niko stvarno nije najavio REL... ??? :D Je'l probao neko REL + Neat surround? :D

 

On 6/3/2016 at 17:20, gvlada said:

Свака част! РЕЛ је фантастична фирма за субвуфере намењене музици.

Не могу наћи ценовник на сајту...

 

Zahvaljujem. :)

Oni ponudili mi prihvatili... ;)

Ne mozes naci cenovnik na sajtu zato jer ga nema. :D

Ko hoce cenovnik, upit na 063 211262 ili na [email protected]; svakako i na zvanican av impuls mail.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2016 at 15:48, gvlada said:

Као власник РЕЛ суб не бих се сложио са тобом. Све је колико неко уме да подеси и интегрише у систем.

Јеси чуо некад?

Rel nisam. Neke druge skupe i manje skupe jesam. Meni to ne valja nista.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2016 at 15:44, ciki said:

Није.

REL - T-5i Subwoofer REL - T-5i Subwoofer

Око 750-800 долара. А и лакше се позиционира у соби. Могуће је посебно, веома прецизно,  позиционирати основне звучнике, да би стерео слика била одговарајућа, а посебно суб. Код подешавања средњих и високих тонова одлучују сантиметри, некад и милиметри, за ниске тонове померања могу бити знано већа, мислим на померања звучника.За добијање ниских учестаности  које емитује овакав или сличан суб потребно је издвојити бар још 4000 долара, ако се рачуна да су претходни , мањи звучници продати по пристојној цени а нови већи плаћени по пристојној цени. Прецизна а не груба рачуница показује да је исплативије и докупити два суб-а, што је и најбоље за репродукцију музичког материјала.

Hoces da kazes da bas koji daje taj T5i moze da se izvuce tek iz zvucnika od 4000 dolara?

Pa da je to tako svi bi kupovali subove i milina a nije bas tako. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2016 at 15:44, ciki said:

Око 750-800 долара. А и лакше се позиционира у соби

Nema tu lakse ili teze, bilo koji sub ove vrste (kompresija/reflex) podjednako tesko se integrise sa glavnim sistemom. Dobra integracija narocito jednog suba, izuzetno je teska i nemoguca bez merenja mikrofonom. Ovde izuzimam dipolne subove koji su nesto laksi za integraciju jer manje pobudjuju sobne modove.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Savoo70 said:

Hoces da kazes da bas koji daje taj T5i moze da se izvuce tek iz zvucnika od 4000 dolara?

Pa da je to tako svi bi kupovali subove i milina a nije bas tako. 

Nije reč samo o području niskih učestanosti. Kvalitetan sub se dodaje zbog celog zvučnog opsega. Poenta je imati što bolji primarni zvučnik uz dodavanje sub zvučnika. Ako pažljivije pročitaš šta sam napisao shvatićeš da sam mislio na bas iz zvučnika od 6000$. Nemoj mi zameriti ali najlakše je reći, " to ništa ne valja"...

Link to comment
Share on other sites

ne, ne.

Ne pokusavam da omalovazavam nego mi se cini ima tu sto kazu klinci dosta drndanja sa neizvesnim ishodom. Gotov zvucnik dobro ugodjen je jednostavniji izbor cini mi se.

Da li primarni zvucnik vidis kao podnostojeci i li za na stalak. Sta je preporuka?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Savoo70 said:

ne, ne.

Ne pokusavam da omalovazavam nego mi se cini ima tu sto kazu klinci dosta drndanja sa neizvesnim ishodom. Gotov zvucnik dobro ugodjen je jednostavniji izbor cini mi se.

Da li primarni zvucnik vidis kao podnostojeci i li za na stalak. Sta je preporuka?

Za na stalak, uz dodavanje dva sub-a, priključena na konektore primarnih zvučnika, to bi bila preporuka. Potrebno je to podesiti, ako nema mikrofona i merenja, posao će obaviti i dva para talentovanih, iskusnih ušiju, i dva para uvežbanih malo jačih ruku...Svetli Erdinger se može koristiti prilikom najfinijeg podešavanja, sipan u dobro ohlađene originalne krigle.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, ciki said:

Za na stalak, uz dodavanje dva sub-a, priključena na konektore primarnih zvučnika..

Tu mislim da mora da dodje do kasnjenja tj faynog pomeraja izmedju tzv satelita i suba. To nije dobro.

Vidim bas navijas za subove. Ono sto sam ja mogao da cujem je bilo deprimirajuce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...