Jump to content


Kablovi - izvod iz teme "Marten Django L ili Spendor ili nešto treće?"


Golum

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, lalelala said:

Probao srebro na zvučničkim bananicama .....joooj razlike !

Poslato sa tablete uz pomoć Tapatalka emoji1.png

Vidis Svicarac jodlar i kada bananice napravi napravi ih cestitio da se cuje razlika :D

Poslato brate bez pomoci Tapatalka no sa obicnog Dell laptopa i Dell monitora B)

Link to comment
Share on other sites

Na prvu loptu više detalja , ona stidljiva činjela više nije stidljiva ali nipošto nije ni bezobrazna ...marka je wireworld , osnovni materijal je bakar a srebro je nešto deblje naneto a kabel je strašno teško ušao ....masa samog konektora je višestruko manja od starih kineskih . Šraf koji steže kabel odlično to radi jer kad se fiksira ni jačim povlačenjem se ne može ništa ....

Poslato sa tablete uz pomoć Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Do sada smo na par grama srebra i mogu vam reći da bi kilo stvarno napravilo čudo ....sutra stižu 4 usb kabla na probu i zatvaramo slučaj . Samo da dodje umetnički fotograf čika Deki Vs ex Django kako bi mi sistem bio lepši na slikama

Poslato sa tablete uz pomoć Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ja sam par puta pokušao sa nekim poznanicima (neki poslovni klijenti više), koji su pričali da im je ogromna razlika sa nekim kablom, ako je tako lako čiti razliku, da uložimo po 5000 eur u proveru toga. Trebalo bi da je easy money za njih :) 

Neko da iza nekog paravana menja kablove u njihovom prostoru na njihovoj opremi sa njihovom muzikom. Kada su na kraju videli da sam ozbiljan sa idejom niko nije pristao :)  

Uslovi su bili da jel' ako je tako lako sve, moraju 90% ili više puta pogode koji je kabl.

Ništa sada zlonamerno ne mislim oko tvog sistema, tebe i to, nego eto pričamo.. :)

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Chieftec said:

Ja sam par puta pokušao sa nekim poznanicima (neki poslovni klijenti više), koji su pričali da im je ogromna razlika sa nekim kablom, ako je tako lako čiti razliku, da uložimo po 5000 eur u proveru toga. Trebalo bi da je easy money za njih :) 

Neko da iza nekog paravana menja kablove u njihovom prostoru na njihovoj opremi sa njihovom muzikom. Kada su na kraju videli da sam ozbiljan sa idejom niko nije pristao :)  

Uslovi su bili da jel' ako je tako lako sve, moraju 90% ili više puta pogode koji je kabl.

Ništa sada zlonamerno ne mislim oko tvog sistema, tebe i to, nego eto pričamo.. :)

Nemoj da pričamo džaba  , ponesi pare i dolazi :-) !

Ja sam sam menjao iza paravana , Sondek je jedini sa foruma koji je slušao kumulativni promenu od početka do kraja minus ovaj poslednji korak ....jedan medju korak  je čuo i kolega Beast i to u dve varijante sa njegovim i mojim pojačalom u igri ... eto ako neko od njih hoće da prokomentariše ...

Generalno moja kombinacija pojačalo  zvučnici  je osetljiva na kablove ...dali je to mana ili prednost , ne znam . 

Bavio sam se ovom temom jedno mesec dana uz svesrdnu pomoć mnogih kolega sa foruma i Zokija FTA i eto reših to bez kilo srebra  za neke razumne pare . Bilo je dosta onih koji su predlagali radikalnije zamene komponenti i mislim da je ovo  moje iskustvo i njima škola  , ako su spremni da uče ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

promenu kabla u korektnom sistemu čuje i nagluva baba.Problem je sto predrasude o promenama zvuka promenom kabla najčešće potiču od onih čiji sistemi tu razliku ne prikazuju.Ujedno me jako nerviraju kablomani koji zicama resavaju sve probleme u sistemu a nemaju dobar izvor,amp,zvučnike i sl. Pa u zice utuku silne pare kojima bolje resili zvuk uloživsi u drugi deo sistema.Kad sam čuo prvi put Laletov novi sistem prvo sto mi je palo napamet je srebrna zica gde god je moguće kao jedina sansa pa sam mu to i rekao,giđga dopunio a Zoki fta sproveo sto svojima,sto nesebičnim savetom za zvučnički.Imao sam srebrne zice u vlasništvu ili na probi u bukvalno svakoj tački sistema i znam im efekat.Kod mene negativan,ali mi je jasno da ne lezi svugde isto.Pravio sam često slepe probe i sa drugarima i rezultat je bio naajčesće jednoglasan pa su sve napustile sistem.Nikad se nije desilo da neko ne čuje razliku.Čak i Nordostov digitalni kabl je pravio veliku razliku na moje iznenađenje koja je pravila meni neprijatno oštar zvuk.Lale i gidjga su bili testeri,zanimalo me je da li mozda imam preteranu naviku na zvuk i da li visak visokih iritira i druge,pored moje zene koja je takođe ponekad pokusni kunić otputovao je rezutatom 4:0...e ta bi zica bila odlična kod laleta.I konektor se cuje.Sad sam menjao gramofonski,ranije zvučnički konektor,čulo se.

Lale je dosta uspeo ispraviti zicama,ja sam mu namerno bio dosta kritičan i isterao je maksimum iz postojećeg.Pored boljih visokih uspeo je da ne pokvari srednje.Bass područje je po meni najkritičnije i da se ja pitam svaki zvučnik bi trebalo da ima neku vrste regulacije basa zbog usklađenja sa prostorijom.Ja lično planiram da zbog toga sistem zavrsim u aktivi gde ću imati poseban amp sa mogućnosti regulacije u skladu sa sobom,merenjem i sluhom.To je fino reseno kod martin logana sa aktivnim basem i par decibela kontrole istog.Kad toga nema valja se igrati sa pozicioniranjem.Izgubio sam pomalo volju za sektasenjem al malo ipak moram ...ko ima volje(i novaca) nek pogleda malo i Linn sajt i njihov sound optimisation kao resenje sobne akustike,njihovi 4- 5sistemski aktivni zvucnici sa posebnim ampovima resavaju problem akustike koji je ustvari realno najveći problem kućnog slušanja.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lalelala said:

Nemoj da pričamo džaba  , ponesi pare i dolazi :-) !

Ja sam sam menjao iza paravana , Sondek je jedini sa foruma koji je slušao kumulativni promenu od početka do kraja minus ovaj poslednji korak ....jedan medju korak  je čuo i kolega Beast i to u dve varijante sa njegovim i mojim pojačalom u igri ... eto ako neko od njih hoće da prokomentariše ...

Generalno moja kombinacija pojačalo  zvučnici  je osetljiva na kablove ...dali je to mana ili prednost , ne znam . 

Bavio sam se ovom temom jedno mesec dana uz svesrdnu pomoć mnogih kolega sa foruma i Zokija FTA i eto reših to bez kilo srebra  za neke razumne pare . Bilo je dosta onih koji su predlagali radikalnije zamene komponenti i mislim da je ovo  moje iskustvo i njima škola  , ako su spremni da uče ...

 

 

pretera ga Lalo,iz ove tvoje teme jedino sto je sigurno tacno je da ovako nikako ne treba graditi sistem!

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, patason said:

pretera ga Lalo,iz ove tvoje teme jedino sto je sigurno tacno je da ovako nikako ne treba graditi sistem!

Na koji deo tačno misliš ?

 

Moja ponuda u vezi opklade je u smeru da svaka promena kabla jeste imala čujnu razliku .... ništa više od toga .

Ovde nismo nikada zalazili u šire okolnosti izbora , osim kod zvučnika , tako da ne znam koji deo procesa izgradnje sistema ti se ne sviđa , osim možda ovaj sa  kablovima ? Ako misliš na deo gde podvlačim   da se nešto može postići kablovima  , šta da ti kažem , stvar je pristupa ...ja sam to već više puta uspeo , neko bi odustao , slažem se i sa tim .

Jedino treba uzeti u obzir troškove zamene neke komponente  i troškove kablova ....veruj mi , daleko je jeftinije ovo sa kablovima . Ako vidiš kapacitet u sistemu , moja preporuka je ne menjati komponente , eto samo to ...probajte sa kablovima .Imate mogućnost probe pre kupovine što je odlično i ne vodi u neke nepotrebne troškove ...

Giđga koji mi je jako pomogao i prvi i drugi put i danas kaže da on u to sa kablovima ne veruje ....ja verujem , jer praksa pokazuje rezultate . Tebi se možda  ne sviđa takav način i to poštujem  ....  

 

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, lalelala said:

daleko je jeftinije ovo sa kablovima

Ubedljivo najveca zabluda u ovom sportu od koje jedini benefit imaju proizvodjaci i prodavci, da ne kazem preprodavci.

Da je jeftino, nije uopste. Ajde da neko ko se bavi menjazom kablova izracuna kojiko je novca dao za recimo 10 godina. A, efekat je cesto isti kao kad posle jedno godinu dana, uvuces i izvuces konektor nekolko puta i skines oksid ili stroku sa istog.

Ne kazem da se necuje razlika izmedju A i B kabla, i sam koristim 4 vrste zvucnih i vise vrsta interkonekt kablova (4–way aktivni sistem), ali promene koje se njima postizu nisu ni promil onoga sto se moze dobiti drugim nacinima. Ovde mislim na aktivne sisteme, uvodjenje dsp, drc, unapredjenje zvucnika koji su najkriticnija karika, njihovo pozicioniranje, merenja kao i akusticki tretman sobe.

Uostalom, i proizodjaci pocinju polako da se tome okrecu, sondek-ov gornji post.

Link to comment
Share on other sites

@damic

sve je to klackalica ....ako je problem velik , kablovi ne  pomažu  tu se slažem sa tobom . Stvar je samo procene šta može, a šta ne može da se reši izmenom kablova ....ja sve vreme pričam o tome .

Ako je u pitanju "problemčić" kao u mom slučaju onda pomažu ....moja matematika kaže da je iznos koji sam uložio da isti sistem prilagodim novim zvučnicima sasvim prihvatljiv ... reda par stotina novaca . 

Možda je sama procedura malo zamorna ali ja sam uživao u njoj ...

Ima tu još jedna činjenica a to je mogućnost probe kablova domaćih proizvođača .... o cenam sad ne bih ali svakako su naši domaći povoljniji i to znatno ...

Takođe se slažeem da pristup sa aktivnom skretnicom donosi niz prednosti i poptuno menja celu priču ...ja još nisam spreman za taj korak , ali ko zna , jednog dana ...

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, damic said:

 

 

 

Uostalom, i proizodjaci pocinju polako da se tome okrecu, sondek-ov gornji post.

 

baš polaaako :-) evo već nekih40g aktivni sistemi predstavljaju vrh L&N ponude,a pasivni zvučnici imaju skretnicu van zvučnika i konverziju u par minuta.Ono st jeste novo da je to sad lakse jer napredna pojačala vrhunskog kvaliteta od i par stotina w nisu više od 100kila već od 5 i mogu se lako zapakovati u zvučnik i na taj način potpuno dodatno eliminisati uticaj kablova.Čak i dac može biti u zvučnicima.Da ne pominjem samo linovu visoku klasu kojoj ne možeš da priđeš bez velikih para,slusao sam onaj de "vilajetov" stoni usisivač za mrvice fantom nedavno i napravio na preskok sebi koncert od 30-40min skačući sa jednog streaming servisa sa numere na numeru.Pa to zavija u crno 90% novih sistema do 3-4000E iako je lifestyle proizvod i em pe tri.Budućnost dolazi kolko god se mi rukama i nogama branili da ostanemo u prošlom veku.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Ubedljivo najveca zabluda u ovom sportu od koje jedini benefit imaju proizvodjaci i prodavci, da ne kazem preprodavci.

Da je jeftino, nije uopste. Ajde da neko ko se bavi menjazom kablova izracuna kojiko je novca dao za recimo 10 godina. A, efekat je cesto isti kao kad posle jedno godinu dana, uvuces i izvuces konektor nekolko puta i skines oksid ili stroku sa istog.

Ubedljivo najveca zabluda,na  mestu br.2,

 Na dobrom uredjaju tj zvucniku moze bilo sta  da spoji ili poveze

pocevsi od kineskih stapica za jelo,zice za ves,do babinog srebrnog escajga  tj. da nema veze sta je izmedju,

sve ce to oni svojim vrhunskim kvalitetom da prevazidju.

 Sat Rolex sa par zupcanika od drveta....

Link to comment
Share on other sites

Primer broj 1

Neat Momentum 3i sam rešio sa kablom koji me je koštao 50€ ...izradio ga je Gidjga , ideja je bila moja a on je shvatio da ima neki flat  kabel koji bi geometrijom odgovaro ... zajedno smo dumali i napravili kabel koji namerno ima veliku podužnu kapacitivnost , veću od Kimbera 12TC ...

Rezultat je bio više nego spektakularan ... visokotonac  je potpuno pripitomljen . To je moglo i zamenom pojačala ali sigurno da ta operacija ne bi koštala 50€ nego puno , puno više ... Procena , realizacija ...5 godina mira u kući , za 50 € .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Primer broj 1

Neat Momentum 3i sam rešio sa kablom koji me je koštao 50€ ...izradio ga je Gidjga , ideja je bila moja a on je shvatio da ima neki flat  kabel koji bi geometrijom odgovaro ... zajedno smo dumali i napravili kabel koji namerno ima veliku podužnu kapacitivnost , veću od Kimbera 12TC ...

Rezultat je bio više nego spektakularan ... visokotonac  je potpuno pripitomljen . To je moglo i zamenom pojačala ali sigurno da ta operacija ne bi koštala 50€ nego puno , puno više ... Procena , realizacija ...5 godina mira u kući , za 50 € .

lale to sa tom zicom je bilo na nivou da si prebacio neku krpu preko zvučnika naspram promene predpojačala koje smo probali.Taj koratov preamp je bio neopisiv krš sto se direktnom uporedbom sa Gidjginim preampom videlo iz aviJona,bar 10 puta sam ti sugerisao promenu preampa.Mani tu priču o kablovima i spasu sa 50E naspram prave i suštinske zamene komponente koja je usko grlo sistema.Fajn tjuning zicama ok i to kad 90% zvuka već tu,ali ne više od toga.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

lale to sa tom zicom je bilo na nivou da si prebacio neku krpu preko zvučnika naspram promene predpojačala koje smo probali.Taj koratov preamp je bio neopisiv krš sto se direktnom uporedbom sa Gidjginim preampom videlo iz aviJona,bar 10 puta sam ti sugerisao promenu preampa.Mani tu priču o kablovima i spasu sa 50E naspram prave i suštinske zamene komponente koja je usko grlo sistema.Fajn tjuning zicama ok i to kad 90% zvuka već tu,ali ne više od toga.

i gidjgin preamp je svirao sa tom žicom u liniji ...tako da  nisam siguran šta je tu bio veći problem , taj korato preamp ili zvučnici ili sve zajedno .....ali da je za 50 novaca problem rešen , jeste  

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, lalelala said:

Samo da dodje umetnički fotograf čika Deki Vs ex Django kako bi mi sistem bio lepši na slikama emoji7.png

Doči če deka šinko, čim prije, čekam samo definitivnu postavku ;)

PS. SvraČam samo pred dolazak u Super Vero, po preporuci Space Captain-a, za tetkin lek :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

i gidjgin preamp je svirao sa tom žicom u liniji ...tako da  nisam siguran šta je tu bio veći problem , taj korato preamp ili zvučnici ili sve zajedno .....ali da je za 50 novaca problem rešen , jeste  

Ma kakve tu veze zica ima??? Promenjeno u datom momentu sa istim ostatkom sistema samo predpojacalo i zvuk 2 klase bolji na svakom delu f.odziva,jasno ko dan.Ta zica je samo donekle ustrojila, smirila zivce visokima i po nesto pokvarila,ali nista osim toga.Jednostavno taj zvučnik si propustio čuti sa punim kapacitetom kod sebe,al on je proslost.Poenta price da se zicom radi samo fine tuning,imas srece sto je ovde to proslo dobro jer je sinergija relativno dobra, ali generalno nije za savet nikom izvlaciti situaciju zicama.Bolje po meni bilo naci svetliji amp u tom slucaju ili izvor,al generalno je los izbor i malo dobre volje da se da roba na probu velik problem,zivimo gde zivimo.Naravno opredeljuje i povoljna nabavka,pa to sve okolnosti treba i sklopiti.Tuga sto ovde i onaj koji ima novce nije ispostovan do kraja kao potencijalni kupac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...