Jump to content


Kablovi - izvod iz teme "Marten Django L ili Spendor ili nešto treće?"


Golum

Recommended Posts

Znam da već znaš da je dobar kabl, ali da dodam i ja moje mišljenje da je predobar. Imam Odyssey 2 kabl (install verzija), to je ista žica s'tim što Epic ima širm. Neverovatno mi se dopada kako zvuči. Nadam se da će leći kako treba, ja sam svoj pustio 7 dana bez prestanka da se "kali" :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, trotter said:

Lalo, sto si montirao konektore (koje ces ionako da menjas za bolje)? Zar nije bolji nacin da probas zvucnicki kabl bez ikakvih konektora, pa ako ti odgovara onda dobar konektor?

Nemere se uterati slon u fiću ...debo je :D

1850 rsd rizika nije mnogo za ovaj sport i gem set match udarac ....

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, trotter said:

Understood. Uzivaj Lalo, sad si skockao mjuz za 10, i molim te, sem malo prčkanja sa kablovima, skrasi se par godina ☺

Ne slazem se! Mora stalno nesto da se prcka inace nije zanimljivo :D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Vlajo said:

Inače, ovog kabla više nema nigde  kod nas, neće ga ni biti (po rečima distributera). Ima ga preko FutureShop.Co.Uk, ali do Soluna tri somuna (carina, pdv, dranje kože sa leđa)

Može da se naruči u One Hi-Fi po cenama koje su na Chord sajtu, takvu informaciju dobih. Čudan način poslovanja moram da priznam, ali opet izadje povoljnije od gore pomenute varijante. Slažem se za Odyssey, opasna žica, hvala ti što si ga dobro usvirao  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Drugari , vi koji imate iskustva sa Chord kablovima , koliko treba da se to usvira i  kako se menja zvuk tokom usviravanja ?

Juče sam popodne napravio jedno ozbiljno slušanje i imam utisak da je sve na svom mestu  ... mislim da bi se moglo izvući više naročito na planu onih najsitnijih detalja  ili kako to poznati hifi novinari vole da kažu , " čuje se vazduh oko instrumenata  " ...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

a sto se povezuju oba voda kad nije bi wire,tako je bolje?

Proizvođač kaže da može i ima šemu kako se spaja za single wire upotrebu  ... kod većih snaga i gladnijih zvučnika ima smisla ići na deblju žicu , tj više posrebljenih  provodnika  kako bi struja i dalje uglavnom išla preko površine  a to znači preko srebra koja je u tankom sloju naneseno na bakar ...

QED Revelation je super radio sa Spendorom iako je relativno malog poprečnog preseka i izveden je  sa malim brojem žičica unitar jednog voda  ...verovatno je struja bila manja i za put signala je zbog skin efekta bilo dovoljno srebro koje je naneseno na površinu bakarne žice .

Kad je u igru ušao Django   , zbog više drajvera i manje impedanse , struja se pojačala i zbog veće gustine struje signal je više ulazio u unutrašnjost kabela , tj više se za put koristio bakar ...zato je zvučao tamnije nego sada sa Chordom , koji ima znatno više upredenih posrebljenih bakarnih žica i kod koga se verovatno signal sve vreme nalazi na površini i koristi uglavnom srebro za propagaciju ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, lalelala said:

Proizvođač kaže da može i ima šemu kako se spaja za single wire upotrebu  ... kod većih snaga i gladnijih zvučnika ima smisla ići na deblju žicu , tj više posrebljenih  provodnika  kako bi struja i dalje uglavnom išla preko površine  a to znači preko srebra koja je u tankom sloju naneseno na bakar ...

QED Revelation je super radio sa Spendorom iako je relativno malog poprečnog preseka i izveden je  sa malim brojem žičica unitar jednog voda  ...verovatno je struja bila manja i za put signala je zbog skin efekta bilo dovoljno srebro koje je naneseno na površinu bakarne žice .

Kad je u igru ušao Django   , zbog više drajvera i manje impedanse , struja se pojačala i zbog veće gustine struje signal je više ulazio u unutrašnjost kabela , tj više se za put koristio bakar ...zato je zvučao tamnije nego sada sa Chordom , koji ima znatno više upredenih posrebljenih bakarnih žica i kod koga se verovatno signal sve vreme nalazi na površini i koristi uglavnom srebro za propagaciju ...

 

 

Nisam uveren, blago rečeno, da je uloga srebra takva. Razradi dobro kablove u punom formatu. Nezgodno je što se nadovezuje na onaj beli šum, ali protiv toga ne možeš ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TurboMaximus said:

Nisam uveren, blago rečeno, da je uloga srebra takva. Razradi dobro kablove u punom formatu. Nezgodno je što se nadovezuje na onaj beli šum, ali protiv toga ne možeš ništa.

ja sam uveren :-)  a ako imaš samo malo vremena ukucaj u google  "skin effect" ....bez previše uplitanja u teoriju ima zaista jako lepih sličica gde je objašnjenjo kako se struja raspoređuje po poprečnom preseku provodnika i kako se to menja u odnosu na  učestanost i gustinu struje  ...

 

Burnin CD je odradio svoje , mada ne u kontinuitetu svih 24h , nego na prače ali u zbiru koji sat više . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...