Jump to content


Kablovi - izvod iz teme "Marten Django L ili Spendor ili nešto treće?"


Golum

Recommended Posts

1 sat ranije, lalelala said:

@zveroguster

ja iskreno nisam očekivao da će bananice na zvučničkom kabelu uticati toliko ...neko reče , sistem je otvoren koliko je otvorena i najslabija karika u lancu .... a realno sitna para ! Topla preporuka  svima koji to još nisu probali ... isplivalo  je bogatstvo detalja , diskretno i nenametljivo  ...

Stigli USB , 4 kom ... danas popodne ću da ih testiram . Biće još koja strana :-)

Da li si skinuo ili stavio bananicu za boljitak?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobar sistem sa loše odabranim kablovima zvuči i dalje dobro, ne kako bi mogao, ali nikako se ne može reći da je to loš zvuk.

Dobar sistem sa adekvatno pogođenim kablovima zvuči onoliko dobro koliko je sve pogođeno.

 

Dosta sam se igrao sa različitim kablovima i mogu u potpunosti da potvrdim ono što je prophet napisao u poslednjem postu.

Svaki kabl koji sam menjao unosio je neku promenu, malu ili malo veću, ali nikada to nije bilo nešto drastično.

 

Srebro ili bakar? Na osnovu mog iskustva mora da bude i jednog i drugog, ali opet sve to mora da bude fino uklopljeno.

Terminacija? Važna, ali opet na osnovu iskustva mogu da kažem da je presudna žica. Nema tog činča koji će da sredi lošu žicu. Nekoliko puta sam probao različite žice sa identičnom terminacijom i to se čulo na prvu.

 

I što se tiče ulaganja, moj stav je da na žice dajem max 10% para...Ali, kad se gledaju cene po meni je fer da se poredi retail price uređaja kad je izašao vs. cena žica, jer se tako može napraviti pravi odnos.

Ako npr. napravim odnos trenutnog sistema koji posedujem, sa procenjenim prodajnim cenama uređaja, to bi bilo oko 15%. 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, RingeRaja said:

Dobar sistem sa loše odabranim kablovima zvuči i dalje dobro, ne kako bi mogao, ali nikako se ne može reći da je to loš zvuk.

Dobar sistem sa adekvatno pogođenim kablovima zvuči onoliko dobro koliko je sve pogođeno.

 

Dosta sam se igrao sa različitim kablovima i mogu u potpunosti da potvrdim ono što je prophet napisao u poslednjem postu.

Svaki kabl koji sam menjao unosio je neku promenu, malu ili malo veću, ali nikada to nije bilo nešto drastično.

 

Srebro ili bakar? Na osnovu mog iskustva mora da bude i jednog i drugog, ali opet sve to mora da bude fino uklopljeno.

Terminacija? Važna, ali opet na osnovu iskustva mogu da kažem da je presudna žica. Nema tog činča koji će da sredi lošu žicu. Nekoliko puta sam probao različite žice sa identičnom terminacijom i to se čulo na prvu.

 

I što se tiče ulaganja, moj stav je da na žice dajem max 10% para...Ali, kad se gledaju cene po meni je fer da se poredi retail price uređaja kad je izašao vs. cena žica, jer se tako može napraviti pravi odnos.

Ako npr. napravim odnos trenutnog sistema koji posedujem, sa procenjenim prodajnim cenama uređaja, to bi bilo oko 15%. 

Kod mene je sve slično ...četiri sukcesivne promene i svaka malo po malo i dođoh do rezultata . 

Što se tiče cena i poređenja ., ako uzememo full retail price uređaja i kablova  onda mi je procenat  još manji .

Kod mene svuda ima i srebra i bakra ali čini mi se i aluminijuma u  napajačkim , ali ako grešim nek me Zoki ispravi .

 

Suština je u tome što ja ovu manipulaciju sa kablovima doživljavam kao nešto normalno i neophodno , dok npr Patason to posmatra kao nešto zamorno i nepotrebno ....Macan to gleda kroz broj strana na forumu . 

Sve je to samo stvar pristupa . Meni je važan rezultat , a to imam .

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Savoo70 said:

Ko god kaze nesto sto ti se ne dopadne ti mu kazes da spava na casu. Evo sad i ja ne pratim pazljivo? Ok. Bicu iskren i otvoren uveren da se neces naljutiti vec ovo dole shvatiti na pravi nacin. 

Mislim da bi bilo pametnije  da istrazis gde si pogresio u odabiru komponenata svog sistema nego da istrazujes kako da greske ispravis posrebrenim konektorima.

Time saniras posledicu umesto da lecis uzrok.

Sistem vrednosti tvog morao bi da, sto kazu danasnji klinci, zakiva i to za velikim Z a ne da se trimuju visoki kablovima i konekcijama a da se basovi stopuju plitkom policom (kao sto vidis, pratim). To su gluposti. To je promasena tema

Slazem se u svemu.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2016 at 14:27, macan said:

 

On 6/4/2016 at 14:27, macan said:

Sistem vrednosti tvog morao bi da, sto kazu danasnji klinci, zakiva i to za velikim Z a ne da se trimuju visoki kablovima i konekcijama a da se basovi stopuju plitkom policom (kao sto vidis, pratim). To su gluposti. To je promasena tema

 

Slazem se u svemu.

3

Je se apsolutno ne slažem.

Nema takvog sistema kojeg sastaviš, pa te on zakuje i imaš ga za ceo život. To je makar šta. Sve uređaje treba ukomponovati, bez obzira na cenu, a s kvalitetnijim je problem utoliko veći jer imaju širi opseg, pogotovo na niže, pa je i prostorija utoliko značajniji faktor.

Link to comment
Share on other sites

On 4.6.2016. at 11:22, lalelala said:

Kod mene je sve slično ...četiri sukcesivne promene i svaka malo po malo i dođoh do rezultata . 

Što se tiče cena i poređenja ., ako uzememo full retail price uređaja i kablova  onda mi je procenat  još manji .

Kod mene svuda ima i srebra i bakra ali čini mi se i aluminijuma u  napajačkim , ali ako grešim nek me Zoki ispravi .

 

Suština je u tome što ja ovu manipulaciju sa kablovima doživljavam kao nešto normalno i neophodno , dok npr Patason to posmatra kao nešto zamorno i nepotrebno ....Macan to gleda kroz broj strana na forumu . 

Sve je to samo stvar pristupa . Meni je važan rezultat , a to imam .

 

ovo si od nekog cuo ili si sam smislio :screwy

za sto godina neces izeksperimentisati kablovima i konektorima koliko ja za zadnje dve godine.

a da je zamorno jeste,samo treba biti iskreni zaljubljenik,imati dobar sistem i sluh!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...