Jump to content


Kablovi - izvod iz teme "Marten Django L ili Spendor ili nešto treće?"


Golum

Recommended Posts

6 sati ranije, Deki VS said:

Znači, konačno, je prošlo vreme osluškivanja i počelo slušanje... :listen

Čestitke, jošjedared, i nek je Bog upomoći okruženju u fazi "Marten autizma" ;)

Još samo 4 sata nepodnošljivog programa !

Hvala , hvala ....navrati kad te put donese u našu ravnicu ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

39 minuta ranije, lalelala said:

Još samo 4 sata nepodnošljivog programa !

Hvala , hvala ....navrati kad te put donese u našu ravnicu ....

Vala svaka ti cast, manje od sat vremena slusanja na dan za sve ovo vreme koje ga posedujes, kako izdrzavas? :)

Ja bi ga razradio za 3-4 dana, mnogo ga stedis, a i nece to da se raspeva kako treba sa tako malo slusanja. Jos jednom skidam kapu kako uspevas da se zadovoljis dnevnom dozom u proseku manje od sat dnevno, pa to je jedva jedan album da se preslusa. 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, ab said:

Vala svaka ti cast, manje od sat vremena slusanja na dan za sve ovo vreme koje ga posedujes, kako izdrzavas? :)

Ja bi ga razradio za 3-4 dana, mnogo ga stedis, a i nece to da se raspeva kako treba sa tako malo slusanja. Jos jednom skidam kapu kako uspevas da se zadovoljis dnevnom dozom u proseku manje od sat dnevno, pa to je jedva jedan album da se preslusa. 

Nismo se razumeli ...slušam ja to kad god sam kod kuće , glasno koliko deca i stale aktivnosti dozvole . Ali burnin cd je do sada  za skoro tri nedelje odradio samo 20 sati .

Normalnim slušanjem se ne može postići ono što burnin numera radi , jer je u pitanju tzv beli šum , jednako jak na svim učestanostima  plus jedna oko 6 dB glsanija komponenta koja ide u krug po celom zvučnom opsegu ...to obična muzika nikako ne može .

Divota bi bila da imam posebnu sobu za slušanje i onda bi se cela priča zaista mogla odraditi onako kako proizvođač preporučuje ...24 sata u kontinuitetu i gotovo .

Link to comment
Share on other sites

Jashta komshija.Dok ovo ne pushtih da gi demagnetizira nesam smeo schrafciger unet usobu - odma ga vato zvuchnjak.

Teshko je uporediti zvuk pre i posle,el mora se bjezhi isobe kad ovo pushtish - mnogo pishtki,al deluje dima neke vajde i u basevi i u visoki,a i u srednji.

Akosh ovo probash ne pojachavaj mnogo pojachavach(neki normalni nivo je ok) da ne izgore tvitoveri.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

i menjaj dac,ne radi televizor.Probaj i ti sa Krušovice, ima da fercera sve kad je majstor usviran

menjam LG TV ...kako čitam svi imaju taj isti feler da im signal sa TOSLINK-a povremeno štucne ....ali tek za jedno 5 godina :-)

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, lalelala said:

Još samo 4 sata nepodnošljivog programa !

Hvala , hvala ....navrati kad te put donese u našu ravnicu ....

"Rado ide Srbin u vojnike...", a još rađe u inspekciju ravničarsko skandinavskih sistema ;)

Ako me put nenanese, promeniću put, tako da evo me,strpite se dve, najviše tri, možda pet...

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎13‎/‎2016 at 9:57, lalelala said:

Prvo  da isprobam Chord Epic  posrebljeni bakarni zvučnički kabel , koji barem po Zokijevom mišljenju  ima potencijala da svira bolje od postojećeg QED Revelation .

 

 

Ja koristim biwire varijantu (Epic super twin) I to je odličan kabl. Poredio sam ga I sa nekim duplo skupljim I nisam ga zamenio.

Nego mogli bi organizovati okršaj Karan vs. Accuphase? :D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, beast said:

Ja koristim biwire varijantu (Epic super twin) I to je odličan kabl. Poredio sam ga I sa nekim duplo skupljim I nisam ga zamenio.

Nego mogli bi organizovati okršaj Karan vs. Accuphase? :D

E baš taj stiże sutra ali će raditi i single modu jer Django nema opciju za biwire ...

Javljam utiske ...

Inače samo za info trenutni qed sig revelation je svega 1,5mm2 što je stvarno smešno ...

Što se okršaja tiče može PP

Link to comment
Share on other sites

Stigao Chord Epic Super Twin ... Na prvi pogled ozbiljno parče kabla  , debelo i teško .

Poprečni presek oko 7mm2 kad se saberu dva provodnika koji čine jedan vod u mom slučaju .

Montirani neki bezvezni bakarni konektori ( 250 rsd po komadu ) samo za probu . Zanimljivo da su teško ušli u WBT terminal i cenim da je  kontakt dobar .

Prvi utisci izuzetno povoljni ....došlo je do znatnog poboljšanja na gornjim ekstremima ali se ništa drugo nije pokvarilo . Bas je takođe čvršći i sa još više detalja ... kompletan zvuk deluje dinamičnije .

Ozbiljan iskorak u zvuku ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...