Jump to content


Kablovi - izvod iz teme "Marten Django L ili Spendor ili nešto treće?"


Golum

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stigao MINI :-) Mnogo je udobnije jer se sve radi sa tableta , a čini mi se dai zvuči bolje , mada u ovo j mojj kombinaciji je sad teško uočiti šta više doprinosi ... utisak je da je zvuk generalno dinamičniji .Probao sam i DSD u svim mogućim formatima i radi sve ok bez problema . 

Moraću da otvorim novu temu .

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, lalelala said:

Stigao MINI :-)

Bas mi je drago da si zadovoljan posto sam se osecao pomalo odgovornim i za Vegu i za Aries :D...have fun i ovog puta pozdrav iz Bg-a :rolleyes:.

Donesoh hdd kao sto sam obecao pa znas gde ce biti...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
31 minuta ranije, lalelala said:

 

Kad sam krenuo u ovu avanturu bio sam inspirisan zvukom Devialet sistema . Ljubazni prodavac je meni i Igoru  napravio usputnu prezentaciju mono blokova od 400W i jednog manjeg modela od 2x200W sa Harbeth 40.1 kutijama ... to je za mene bio takav šok da jedno tri dana nisam mogao da dođem sebi ...svaki glas sam čuo posebno , udarac basa koji trese plućnu maramicu , a agresije nigde ...čak i kod izrazito agresivnih bendova .

 

 

Upravo to ne  volim kod D klase.

To je svojevrsna koloracija.

Idete li ikad na zive svirke? tamo sve prsti!

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, macan said:

Upravo to ne  volim kod D klase.

To je svojevrsna koloracija.

Idete li ikad na zive svirke? tamo sve prsti!

Ne slažem se.

Prvo Devialet nije ''obična'' D klasa.

Drugo, ja idem na žive svirke i ništa ne ''pršti'' već je muzika onakva kako je muzičari izvode, audiofili bi rekli ''neutralna''.

Slušao sam Devialet u nekoliko različitih postavki, to je dobro pojačalo (ne samo pojačalo). Da li se nekome sviđa ili ne to je drugo pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Muzika ne moze da bude neutralna. Ako njena reprodukcija naginje zivom izvodjenju moze da Se diskituje o neutralnosti I vernosti reprodukcije 

Violina, truba, cinela itd zvuce prilicno resko uzivo, narocito kad se slusaju na bliskom rastojanju u  prostoriji u kojoj tj  kalvoj slusamo kucne audio  sisteme.

Sistem koji Ih tako ne reprodukuje jednostavno laze. Mozda laze lepo ali laze.

D klasa manje ili vise pegla ekstreme. To elementarno nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, macan said:

 

Violina, truba, cinela itd zvuce prilicno resko uzivo, narocito kad se slusaju na bliskom rastojanju u  prostoriji u kojoj tj  kalvoj slusamo kucne audio  sisteme.

Sistem koji Ih tako ne reprodukuje jednostavno laze. Mozda laze lepo ali laze.

Upravo tako,100% se slazem sa navedenim.e sad sto audiofili vise vole masazu za usi nego realan i prirodan ton to je druga stvar,većina nazalost retko ide na koncerte pa ni nema predstavu kako koji instrument zvuči,sto me je dugo vremena čudilo,posle sam shvatio da su većina jednostavno tehnomani i samo porede tehniku sa tehnikom. Zvuk dobrog sistema treba da zvuči tačno,a ne prijatno u svakoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, sondek said:

Upravo tako,100% se slazem sa navedenim.e sad sto audiofili vise vole masazu za usi nego realan i prirodan ton to je druga stvar,većina nazalost retko ide na koncerte pa ni nema predstavu kako koji instrument zvuči,sto me je dugo vremena čudilo,posle sam shvatio da su većina jednostavno tehnomani i samo porede tehniku sa tehnikom. Zvuk dobrog sistema treba da zvuči tačno,a ne prijatno u svakoj situaciji.

Ovo je tačno ali samo načelno i delimično.

Naime, koncerti i HiFi su potpuno različite discipline (niko ne poredi 4K mambo džambo TV sa odlaskom na utakmicu) . 

Upravo ljudi koji idu na koncerte prvi treba da priznaju da NE POSTOJI kućni sistem, ma koliko koštao, koji može da realno dočara zvuk sa koncerta, a kamo li atmosferu ...

Daću jedan, možda drastičan primer: koncert Rammsteina u Areni. Prilazimo Areni a predgrupa Combichrist već svira. Imamo utisak spolja gledano da se Arena trese. Zamislite kako je unutra. Radi se o tehničkoj nemogućnosti da tako nešto doživite u kućnim uslovima. Ne radi se tu o basu u muzičkom smislu već o pojavi koja pomera unutrašnje organe.

Nije mnogo drugačije ni sa pravim jazz trio, quartet i sl. nastupima. U jazz klubovima svakako ne vlada audiofilska atmosfera.

Priča o ''napucanim'' live ili studijskim snimcima je nešto sasvim drugo, i da napomenem, normalno, poželjno i u krajnjoj liniji legitimno u ovom hobiju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Upravo ljudi koji idu na koncerte prvi treba da priznaju da NE POSTOJI kućni sistem, ma koliko koštao, koji može da realno dočara zvuk sa koncerta, a kamo li atmosferu ...

Oba koncerta JMJarrea u Areni, pogotovo drugi. Nema teorije da se ponovi isti zvuk u kućnim uslovima ...

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Vlajo said:
1 sat ranije, Aleksandar75 said:

 

Upravo ljudi koji idu na koncerte prvi treba da priznaju da NE POSTOJI kućni sistem, ma koliko koštao, koji može da realno dočara zvuk sa koncerta, a kamo li atmosferu ..

 

Oba koncerta JMJarrea u Areni, pogotovo drugi. Nema teorije da se ponovi isti zvuk u kućnim uslovima ...

Ako pod time(atmosfera) podrazumevate i gazenje po čukljevima,neka hvala....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, golum said:

Zanimljiv termin :D:rolleyes::ph34r:

Vreme je novac , tvojih 700GB da bi se iskopiralo traži vreme , dakle to je novac , dakle ja investiram u svoje vreme tj novac da dođem do muzike :-) + treba dođi do Zemuna a to je fini gradić u koji ja rado idem i veoma ga poštujem ....

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Nemoj Lalo!

Kupi gramofon da ti ne bude dosadno :D

To baš kad poludim , znači nikada . he he ....Šalim se , probao SONDEK da me zarazi ali otporan sam od fakultetskih dana ... profa na  statističkoj teoriji kodovanja uzeo CD i  uništio  npr 30 stepeni od punog kruga i CD i dalje radi !

Ajde vi to probajte na gramofonskoj ploči , pa se javite kako zvuči he he 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, golum said:

Zamolio bih lepo za utiske (zvucne prirode) sa posete Zemunskom klanu :D

 

 

Sto te zanima,da ga ne pustamo u kucu ako je u najavi brukanje?:nono

Ili ako zvuk bude na nivou klope da ne brinemo?:cheers

Ako se tebi svidelo napisi nesto,a ako nije ticu!:crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...