Jump to content


Moj vintažni vinil sistem - unapređenja


savudin

Recommended Posts

Možeš obe žice, bakarnu i posrebrenu da paralelno vežeš na kraju kod zvučnika a na strani pojačala možeš i paralelno na jedan izlaz, ili da svsku vežeš na poseban izlaz (A i B ) pa uključiš oba izlaza na pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne košta ništa da proba, možda dobije najbolje od obe vrste. (a šta je sa onim Tozinim koji ima gomilu različitih debljina i Neotech koji ima i različite sastave u samom kablu).

Kad je ušao u to kolo sa probanjem kablova, neka nastavi da igra dalje.B)

Link to comment
Share on other sites

Probao sam, ništa bolje. Čistiji zvuk je sa rs3 pa ću ih ostaviti.

Nego, jedno pitanje. Jel ima razlike između običnih bananica za zvučnike i onih BFA, Z-plug varijanti, po pitanju konekcije? Jel bi te Z plug isto ušle u isti ulaz i stojale tako? A na pojačalu npr. ne mogu da uđu ove obične, jel tu ide onda neka tanja varijanta ili jednostavno priključci nisu namenjeni za banane?

U pojačalo mi je lako da uvučem golu žicu, ali na zvučnike teško. Ako bi je omotao pa zategao pola bi ostalo napolju, odnosno navoj bi stisnuo pola preseka. Banane su izgleda must.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naručio sam Multi-Contact LS4 banane pa čekam da stignu da montiram. Pročitao sam da su one najbolje a najjeftinije rešenje. Nisam puno platio, 6 evra 4 komada.

Sledeći upgrade bi mogle da budu neke druge lampe u predpojačalu, i kvalitetnija zvučnica, ali kad za to dođe vreme. Za sada sve svira mnogo dobro, pogotovo kad se Tube Box malo zagreje.

Link to comment
Share on other sites

Isto toliko ostavi da se usviraju.

PS. Taj ludak uvaljuje u paket gumene bonbone, valjda misli da smo iza gvozdene zavese pa nam je sve uskraceno ali svakako lep gest. :)

Kako bi ocenio zvuk tvog sistema trenutno, cisto da napravimo paralelu kada dodje do promene, nadam se pozitivne?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ab said:

PS. Taj ludak uvaljuje u paket gumene bonbone, valjda misli da smo iza gvozdene zavese pa nam je sve uskraceno ali svakako lep gest. :)

Kako bi ocenio zvuk tvog sistema trenutno, cisto da napravimo paralelu kada dodje do promene, nadam se pozitivne?

Da, video sam ovde na forumu da je nekom spakovao Haribo. :) Moja dostava je bila u Nemačkoj pa su me zaobišli medvedići.

Zvuk je meni trenutno prilično zadovoljavajuć. Napisao sam na prethodnoj stranici koje promene u zvuku su se desile kad sam promenio kablove i predpojačalo. Možda će mi biti lakše da isto tako napišem čuju li se neke razlike kad budem stavio banane. Ne očekujem da će se nešto drastično desiti, samo da eto ta konekcija bude malo kvalitetnija. Videćemo.

Ono što je posebno kod ovih kutija pre svega, jer sam siguran da je do njih, je to da je zvuk stvarno prirodan, nezamarajuć i miran, a opet uspeju da kvalitetno, jasno i glasno reprodukuju šta god im se servira. Ni malo ne boje zvuk i svaku ploču reprodukuju upravo onako kakva je i produkcija na albumu. Ništa niti prenaglašavaju niti guše. Mogao bih da ih slušam danima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imam već napravljen protractor za Effective Lenght 230mm i Overhanging 15mm što mi se čini da je spec za tvoj gramofon kako vilengine tvrdi za  SL-1500, pa ako hoćeš probaj, da li će da se poboljša zvučno i smanje distorzije. Ako te ne mrzi da se zezaš sa podešavanjem ponovo.

Mora vrh igle da ti prati luk u svim tačkama i da ti cantilever bude paralelan samo sa paralelama u tački 103,21mm. Ne poravnavaj iglu sa ostalim tačkama. :wave2

Protaktor EL230mm - O15mm - SC-CR215mm.pdf

Link to comment
Share on other sites

Dešava se, često nije protraktor odgovarajući, zato sam i kreirao temu Idealan Protraktor - Kako ga konstruisati?

Ipak Technics-ov protraktor sa Vinilengine je za poziciju ručke na 215mm. Ovaj moj ima nešto drugačiji pristup za poravnavanje pa ti možda popravi dobijeni trackin error pri kraju strane.

Samo je jako bitno da fiksiraš protraktor i tanjir onoga momenta kada ti linija ka centru ručke pogodi centar ručke a vrh apsolutno prati luk na početku, sredini i kraju svoje putanje. Da sve legne treba mnogo znoja jer su mikroni pomeranja u pitanju, ali kada se našteluje nagrada je sigurna. Da napomenem poravnavaj cantiliver sa linijama u naglašenoj tački.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...