Jump to content


Moj vintažni vinil sistem - unapređenja


savudin

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa da, sad kad sam okačio tv na zid iza i sklonio tu komodu iz sredine, približio sam zvučnike jedno drugom i između njih nema ništa, i malo sam ih još isturio napred. To je rezultiralo dosta boljom scenom i stereo slikom. Ja sedim oko 2m ispred zvučnika. Kad sedim, onda su mi uši tačno naspram tačke između visokih i basa, a kad se zavalim onda sam malo niže pa mi je bas jači u ušima. :) Rekao bih da sedim baš u jednakostraničnom trouglu. Mada, bilo gde sa strane da sednem i slušam, dobro se čuje.

Hvala vam na pohvalama, i samo da odgovorim @laky da sam i od Tibora dobio njegove strujne kablove na test, i da je FTA (očigledno) bio bolji, te sam njega zadržao. U kombinaciji je bio i FTA Tube, koji nikako nije legao.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nagaoka radi sasvim zadovoljavajuće. Planiram da je zadržim, uzeo sam i rezervnu iglu. Lepa scena, bas, visoki, sve je tu. Mislim da odlično leži za džez. Nisam slušao druge glave pa ne mogu baš da upoređujem, jedino znam da lepše svira od Grado Green koju sam imao. Ja sam presudio na osnovu gomile pozitivnih komentara i preporuka na internetu, i nisam se pokajao. I po komplijansi odgovara Technics-ovim ručkama.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi bilo suviše za tražiti da uradiš jedan vinil rip sa test ploče (ako je imaš) gde je pun stereo freq. opseg, ili ako nemaš test ploču sa snimljenim opsegom 20Hz-20kHz, možda neku akustičnu numeru bogatu zvučnom informacijom na svim delovima spektra, ono kao da ima  kontrabas, bubnjevi truba klavir glas ...što bi se reklo dobar registar tonova?

Voleo bih da malo izanaliziram tu nagaoku onako u "genetskom brisu". Opseg bi bio najbolja opcija i recimo minimum da bude 16bit/48kHz kvalitet wav faila, a možeš da teraš i do 24/192, ali mislim da nema potrebe za ovu namenu. Zašto na 16/48 jer je tada bendwith opsega proširen do 24kHz pa lepo može da se uoči fallof na višim delovima  opsega.

Ako ti to ne pričinjava neko ogromno cimanje. Za uzvrat bi dobio tačnu sliku komplianse/rezonantne frkvencije i uvid u realni freq. opseg koji slušaš sa trenutnim Phono setupom.

Hvala!:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U redu, mogu čim nađem vremena. Jedino što sad nisam siguran da li je igla za menjanje, ima dosta sati rada. Sve hoću da odem do lokalne škole da pozajmim pravi mikroskop pa nikad, a novu još nisam montirao posle čega bi trebalo da se usvira bar 30ak sati... Da bude što kvalitetniji snimak.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj da se opterećuješ, siguran sam da si slušao muziku juče i uživao u nekom albumu. Dakle sasvim je dobra pogotovo što ne merimo frq. opseg pa da to ima neku posebnu težinu, pa da kažemo da je stavr ozbiljna.

Očisti vrh onim mirikl sunđerom i četkicom i groovaj.

Link to comment
Share on other sites

Merio sam wav 16bit/96kHz kako si i snimio.

Evo rezonantne feq. rekao bih tačno na 7Hz

resfreq.thumb.png.8c661b541df953499d7ef8301c49bf81.png

Opseg je sledeći barem ovako iz pesama Uhvati neku srednju vrednost. Zato kažem da je mnogo bolje sa 20Hz-20Khz

Ide gore do 20kHz ali dole mre na 45Hz. Deluje salaba u basu, čak i meni tako malo zvuči na uvce. Malo je tanja dole. Možda je ta muzička kartica neka lošija za ove stvari ili kabl... Ne čujem zujanje! niti se vidi negde u opsegu, prilično je tišina u pozadini.

 Crveno je OPETH.WAV            Plavo je Nat King Cole          Žuto je Henry Mancini

freq.thumb.png.ae4ab7f701693a2b55476aeaa498b6e5.png

Meni I zvučno I ovako na slici Opeth zvuči najbolje mada je najbolja muzika kod Mancinija. :crno-na-belo:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, savudin said:

Možda ima nekog bruma, ne znam da li je do preampa ili kabla, jer je neki skarabudž

Kod mene nema bruma sa istim Phonom, mozda je do kabla ako ga cujes ( ja sam odavno imao brum sa PC kabla na amp dok nisam promenio konektore i onda ga vise nije bilo ).

Link to comment
Share on other sites

Nema bruma, to sam se ja nešto istripovao. Bilo ga je kad sam tek uključio preamp, posle je nestao.
Da, moguće da je lakša na basu. Ja sam uvek mislio da je to do mojih kutija. Mada, kad sam pustio snimak na kompu na sistemu sa vuferom, ne bih rekao da ga fali. Bar ne na uvo, grafikon ne laže.

Link to comment
Share on other sites

Tri pesme preklopljene jedna preko druge mogu da ti daju neku sliku sa obe strane. Opeth ima najbolji balans, a mancini najvise instrumenata koji podizu sredinu, dok je Nat prazan u gornjem delu i to se lepo moze sagledati sa grafika. Zato i kazem da najbolju sliku daje test ploca. Ovako se mogu sagledati samo ekstremi od do, ali linearnost skoro nemoguce, ili nemoguce. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...