Jump to content


Звучна изолација зида


gvlada

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Predpostavljam Invent rulles,pretpostavljam da su ta...

Kad su deca bila mala,naletim na pauzu pa pozvonim...pitaju: "Ko je ?" Nema sanse da ih cujem. Napamet kazem "Ja sam" oni ne cuju.Onda otkljucam i udjem oni kazu "nista te nismo culi".Dok se nisu setili da podignu onu malu rezu da moze da se gurne kljuc iznutra ...pa kroz rupicu. Sa gumom koju imaju potpuno zamaskiraju i mirise ni miris pecenja ribe ne prolazi,protivpozarna su. Eto mali Epp off za komsije sa telepa.

Ipak, sreca pa nemam lift da testiram cuje li se.

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2016 at 12:04 PM, sondek said:

pa i jednog koji je kupio stan 20000 ispod cene pa ugradio sam lift sto je investicija od 15000, sa jos jednim komsijom kao naknadim suinvestitorom a ostali nastavili da pešače jer nemaju karticu,a nisu bili za saradnju.

...da si kojim slucajem iz NS znao bi koga da preporučim.Dok sam bio u zgradi sa liftom imali smo jedan tako ooogroman

Upadam sad u temu, ali ovo mi je jako bitno.

Zivim u centru, zgrada ima 5 spratova, 7 stanova po spratu. Nema lift. Ja sam na 4. :D

Liftovi kostaju 15000??? Ja sam mislio 50K i vise. Padalo mi na pamet da nadjem jos par ljudi i da sami kupimo lift i stavimo kartice, ali da bi se takvi radovi mogli izvrsiti pretpostavljam da vise od 50% stanara mora da da pristanak, sto pretpostavljam nece hteti ako nista drugo bar zbog zavisti jer nece moci da ga koriste. A tu je i buka, smanjen prostor na stepenistu, potrosnja struje i sl...

Zgrada nema okno, ali ima gde moze da se stavi to okno. 

Daj ako znas nekog, bar da dodje da pogleda i da kaze sta moze, pa da idem da molim redom stanare...

 

A nisu mi jasni, vrednost njihovih nekretnina bi skocila bas puno.

Ja sam stan sam kupio relativno povoljno pre 3 godine, na takvoj je poziciji da ima lift i za 500E/kvm vise bih mogao da ga prodam.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem da ti daju saglasnost i vozaju se.Problem je da plate voznju, ali tu je kartica zakon. Znam par ljudi koji su ugradili lift sa par komsija i povecali vrednost svoje nekretnine. Čak i jednog sto je sam sve finansirao jer je ustedeo dva lifta pri kupovini. Bogu sam zahvalan sto se izbavih iz mnogoljudne zgrade i zavrsih u maloj zgradi sa visokim stepenom svesti i organizacije, na to sam mislio. Tu vidis tek gde smo, bar 10 % drzave je za stalno prebivaliste na psihijatriji, pa sto ih je vise to veselije...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, gvlada said:

Зграда има приземље, 10 спратова и поткровље.

Pa to je to.Ovi od 15-20k su za manje zgrade.Ugradjuju ih na na dvospratnicama ovde ...lenj narod.

...a i kome prodati stan od 150k na trecem bez lifta,razmazili smo se.Izgubi se cena tog lifta koji nije skup, vec na jednom stanu.

Link to comment
Share on other sites

Хех, занимљиво. У Нишу тек зграде са 5+ спратова имају лифтове. Најбоља прича код надоградњи где су била 4 спрата па додавали често 2 те сада се неки свакодневно пењу на 5-6 спрат степеницама. Макар је здраво...

Link to comment
Share on other sites

zato sam stekao kondiciju, penjem se ja na 4. bez problema.

Nego videcemo kako ce biti za 15 godina.

Mada do tad cu kupiti nesto drugo, nego bi bilo lepo prodati stan za mnogo vise novca :).

Ovih dana je jedino bilo zaebano, posto sam fasovao koronu i upalu pluca. Jedva i do WC-a odem, a kamoli na 4.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, sondek said:

Predpostavljam Invent rulles,pretpostavljam da su ta...

Kad su deca bila mala,naletim na pauzu pa pozvonim...pitaju: "Ko je ?" Nema sanse da ih cujem. Napamet kazem "Ja sam" oni ne cuju.Onda otkljucam i udjem oni kazu "nista te nismo culi".Dok se nisu setili da podignu onu malu rezu da moze da se gurne kljuc iznutra ...pa kroz rupicu. Sa gumom koju imaju potpuno zamaskiraju i mirise ni miris pecenja ribe ne prolazi,protivpozarna su. Eto mali Epp off za komsije sa telepa.

Ipak, sreca pa nemam lift da testiram cuje li se.

Kuoljena su u Porti na novoj detelinari. Ne sjećam se više koja i kakva. Znam da sam bio prilično skeptičan sa podatkom o prigušenju buke, ali se ispostavilo da je podatak bio tačan (ili makar približan). 

Pitali smo se posle par sati od ugradnje da li se to lift pokvario.

:D

A i pas je posle izvjesnog vremena prestao da diže glavu i osluškuje i laje na koješta.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...