Jump to content


Nakamichi RX-505-konačno u kolekciji


Retro-Man

Recommended Posts

Samo dva deka  sam imao u životu: Nakamichi BX300 (imam ga i dan danas) i RX 505.Imao sam ih istovremeno, oba nova. BX 300 zvuči bolje, ali pojava izrada, dizajn  i konfor koje poseduje RX 505 su neponovljivi, klasa za sebe, neponovljiva sprava.Plus vrhunski zvuk, čestitam na prinovi, teško je to naći danas, pogotovo u top stanju!

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Retro-Man said:

Hvala dečki.:thumbsup2

Imam dva RX-202 ali ovo je ipak neki drugi svijet. Od filma iz 87' ( naravno da znate kojeg) sanjam ovaj dek, sad kad ga gledam i sušam san se pretvorio u ljubav na prvi pogled a nadam se i brak dok nas smrt ne rastavi.:)

stvarno je lepo videti ovako nešto čepo.. retro svaka čast kako uspevaš da ih pronadješ. nek ti je sa srećom prinova he he :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Retro-Man said:

Hvala još jednom svima:thumbsup2

Dva dana starog godišnjeg sam iskoristio za snimanje i testiranje mog novog ljubimca, ove dvije kazete na deku če netko prepoznati.:)

DSC02928.jpg
photo sharing

DSC02929.jpg
images upload

 

Čestitke za novu spravu u kolekciji :). To je još jedna vrhunska mašina. Kasete prepoznajem i ako da Bog stizaće još :) pa da se uživa uz dobru muziku :).

Jedan zanimljiv detalj koji je jedan prijatelj primetio na RX-505 u odnosu na RX-202 je osvetljenje kasete. Zbog veličine mehanizma koji nosi glave, RX-505 malo slabije baca osvetljenje na kasetu nego RX-202, tj. mehanizam pravi veću senku pa kaseta nije skroz obasjana kao na 202. Zanimljiv detalj koji je eto možda jedina "mana" RX-505 u odnosu na slabije modele te serije :).

Retro RX serija izgleda brutalno dobro kad se 3 deka poređaju jedan na drugi :). Još jednom čestitke, super spravica :listen

Link to comment
Share on other sites

Billy neka mu je osvijetljenje največa mana i niko sretniji od mene:)

Za sada imam RX-505 i RX-202 ako jednom dođe i RX-303 bit če to stvarno brutalan skup legendi.

Tvoje kazete posebno čuvam i slušam sa posebnim zadovoljstvom, jedva čekam tvoj novi uradak.:thumbsup2

Peter:cheers

Link to comment
Share on other sites

Retro,

sve cestitke :)

Inace, osvetljenje se lako sredi pomocu samolepljive LED trake sa 3 LE diode odgovarajuce boje, mozda cak ni prepravka napajanja nije potrebna, traka ide na 12 V jednosmerno, kao I sijalica ako me secanje dobro sluzi...

Onda svetli super :)

Ranije, dok nije bilo traka, osvetljenje sam prepravljao na LED pomocu dve jarkozelene LEDovke od 5 mm.

 

Link to comment
Share on other sites

Са ЛЕД траком је добро решење али временом се од топлоте лепак који држи траку осуши. Боља је верзија са округлим ЛЕД-овима.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, stoN_Cold said:

Са ЛЕД траком је добро решење али временом се од топлоте лепак који држи траку осуши. Боља је верзија са округлим ЛЕД-овима.

Sve zavisi koju traku koristis. Sa 3M nikada mi se nije desilo da se odlepi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...