Jump to content


Urgent help


sondek

Recommended Posts

malo navika,malo prakticni razlozi.Linn preporučuje manijački jako stezanje srafova(dok prsti ne pobele).lakse je tako jače stegnuti,a i posle to odšrafiti.Nije nemoguće naravno i drugačije,sad imam obične srafčiće,al svakako mi fali jedan,a i srafi se odozdo pa je dosta komplikovano bez ključa.Ne skida mi se ručka,mada tako treba po preporuci.Ova glava se inače šrafi sa tri šrafa.Praktično rešenje bez mogućnosti omaške u geometriji,ali samo za linn ručke zbog spremne rupe u headshelu

Link to comment
Share on other sites

Relativno kraci 6-7 mm odprilike,premeriću kasnije,na poslu sam.Inbus je ustvari praktično must.To se šrafi odozdo kroz kanal u glavi,a mrzi me da skidam ručku kako se po PS-u kod linn-a radi,tako da je tu inbus kluč idealna varijanta.Uz taj lin standard resena je geometrija i sve ostalo,tako da ću prvi put u zivotu da montiram glavu za 6.5 minuta sa pauzom za espresso.Porucujem veceras sa ebay ako helpline ne nađe nesto kod nekog od vas u fijoci.Kad sam čekao par meseci sacekaću jos malo,a verovatno će i sondek kod Gramofonskog maga Gavre na jedno dodatno podesavanje njegovim stilom,a i na novu policu.Ponovio  Zeka sondeka ko nikad ranije.Hvala svima na interesovanju i zelji za pomoći.

Šaljem i jednu sliku s neta da se vidi kako će to da izgleda kod mene i da bude jasnije ovo sto sam pisao oko montaže

linn troika.jpg

Link to comment
Share on other sites

Premerio.Malo sam omasio u proceni.Trebaju duzi,13-14mm za prednja dva a zadnji oko 10,dosta je debeo shell.Al neizdrz je cudo.Mislim da bi pre lego na spavanje sa manekenkom u hotelskoj sobi neobavljena posla nego da ovo ne isprobam jos par dana.Montirao sam sa ova dva srafa koja imam,ko će da čeka i evo slusam.Videću jel mozda imaju u onehifi ili poruciti komplet sa ebay.Radi brutalno već na prvu ruku.Sledi fine tuning stimanje,zamena konektora za bnc,ponovno podesavanje,polica...pa u peMziju.

Zahvaljujem jos jednom svima na dobroj volji,ako neko nađe nek salje PP al nije vise toliko urgent,sredio se narkos-zabo iglu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...