Jump to content


Brendovi gramofona


Dracor

Recommended Posts

Tako je. I to nema nikakve veze sa gore navedenim proizvođacima. Kao sto se neki ovdje sjecaju i sam sam napravio nekoliko gramofona, a sada sa prijateljem radim razne varijacije unipivot rucki pa nam trebaju liftovi.

Koliko znam gosp. Lovrincevic (SAM) radi vlastite rucke pa i specificne liftove za njih.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
4 sati ranije, violent femmes said:

Zna li neko od kolega forumasa,tacan model rucice sa gramofona.Znam da je 12" primerak manufakture D.O Analogue iz Siska.Cini mi se da je konstruktor Dinko Oreskovic,ali ne znam model i detalje,specifikaciju.

Mislim da nema naziv modela. Te unipivot ručice neradi odavno. Sada su daleko bolje. Ova na slici je vrlo jednostavna, 12" sa cijevi od carbona. Vrlo je lagana.

Link to comment
Share on other sites

On 28.4.2016. at 9:12, giZ_Mo said:

Ово ми делује као реклама.

Zasto, gosp. Lovrinčevic je ugledni stari gospodin poznat starijim audiofilima jer je nekada proizvodio u 80-ima cijevna pojacala koja su se probila van granica juge. Sada je vec dugo u mirovini ali i dalje povremeno radi na podrucju hife.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, violent femmes said:

Hvala na infou.Je si li imao prilike da je slusas.Sa D.O Analogue site-a,mi se cini da su i dalje zastupljene iste ili slicne rucice na najjeftinijem modelu gramofona iz ponude.Vidim da nema ni antiskajting,izbegnut je valjda uz pomoc silikonskog ulja,ako ne gresim.Hvala jos jednom.

Takve rucice vise ne radi godinama. Sada ima dva modela, na prethodnim slikama u temi je jedan model a ovo je nova od 16". Sve rucice sam slusao vise puta. Ove novije su sonicno fantasticne, pogotovo od 16"

20190531_143741.jpg

20190216_104633.jpg

20190216_104554.jpg

20190216_104543.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...