Jump to content


LG - Audiolab M Dac


Xtreamer

Recommended Posts

He, he, evo mene opet u zanimljivom problemu sa TV-om... :D

Tv je  LG 55LB650V (sa kojim je već bilo problema-ranija tema), a sad me fino zahebava sa zvukom :

duže vremena sam koristio Arcam Rdac i sve je funkcionisalo kako treba.Promenio sam dac i  sad koristim Audiolab MDac.

Istim optičkim kablom dovodim audio signal na dac (hoću da kažem samo sam dac promenio, sve ostale komponente iste kao pre), ali zvuk prekida na svakih cca 1 minut.

Na delić sekunde nestane zvuka, pa nastavi dalje normalno, a onda opet deo sekunde kratka tišina, pa nastavlja dalje normalno i sve tako u krug....

Probao sam oba optička ulaza na dac-u i dešava se na oba.Kada na te iste ulaze dovedem signal od nekog drugog uređaja, ovaj problem se ne dešava (dakle, svira bez prekida).

Ima li neko ideju o čemu se radi i da li postoji neko podešavanje koje bi pomoglo?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najpre će biti da je to podešavanja, format izlaznog signala recimo. Ne vidim šta bi drugo moglo da bude. Jer da je u pitanju loša implementacija Toslinka kod LG-ja, isto bi se dešavalo i kod prvog DAC-a, a opet da je problem u novom DAC-u, valjda bi se javljao i kad je vezan za druge transporte.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kasnim koji mesec - ali imao sam slican problem sa m dac-om i apple tv-om. Zakljucio sam da je problem "jitter". Postoje podesavanja jitter-a u dacu. Cini mi se da ima neke 3 opcije, ne secam se tacno. Na jednoj je bilo manje prekida nego na ostalima, ali nisam uspeo u potpunosti da ih eliminisem (pa sam izbacio apple tv :D). Probaj, mozda se kod tebe problem resi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Markodl bio u pravu!

Ne znam kako mi je prošli put promaklo...Prekida u zvuku sa LG tv-a više nema , a potrebno podešavanje je:

Menu - Jitter Rejection - High Bandwidth.

Opcije menija se primenjuju posebno na svaki od digitalnih ulaza, tako da je ovo podešavanje neophodno samo na onom ulazu na kojem , eventualno, imate problem.

Hvala još jednom i nadam se da će pomoći još nekom!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Slična je problematika pa da ne otvaram novu temu.

Problem : Iz DACa nema zvuka. LED Locked ne pali.

TV je LG LF631V

Kabl operater je SBB sa D3 uredjajem.

Program Cinemania

I na TV toslinku i na D3 toslinku gori crveno. Probao optički kabl i sa TVa i sa D3 u DAC . Locked dioda na DACu se ne pali.

Na TVu podesio da je aktivan i interni zvučnik i Optical out (kao PCM)

 

Zvuka nema pa nema.

Ima li neka caka?

Da li svi kanali imaju digital Audio Out?

Da li je neko gledao (sluša0) SBB preko DACa? Kako je povezan DAC ? Na D3 ili TV?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...