Jump to content


Marten Django L ili Spendor ili nešto treće ?


lalelala

Recommended Posts

Ovaj... odes u najblizi shop podnih obloga i das momku 300 dinara da ti isece 2 komada po 40x40cm od neke furde od itisona dok menaDJer gospoja nije u blizini. Onda to stavis pod zvucnike i pomeras po parketu dok ne nadjes idealnu poziciju. Posle itison bacis u kontejner.


Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

Stigla Supra Sword ....usvirava se ali prvi zvuci su odlični !

Poslato sa tablete uz pomoć Tapatalka emoji1.png

Just for the record; Kako sam juče zloupotrebio priliku i poslušao prethodnu iteraciju, a o istoj sam iz objektivnih razloga (čitaj: tranzicija) sprečen da nešto više napišem, tj. pristojno je popljujem, zamoliću pokretača teme da se uzdrži od poređenja sa kablovima koje sam ja čuo :P

Link to comment
Share on other sites

 

@Deki VS , moraš naleteti ponovo , ovo je sad nešto sasvim drugačije !

Ne može se reći da se usviralo , ali se već sada može reći da je znatno bolje nego pre ...pojavili su se detalji i vazduh u visokim, bas se smirio , srednji su još čistiji , mikrodinamika je znatno bolja i sve u svemu ceo zvuk je prodisao . 

Kabel je od bakra sa 12+12 žica koje su umotane helikoidalno oko jedne plastične tube  ...12 provodnika u jednom smeru i drugih 12 u suprotnom .... elektromagnetno polje se potire tako da je podužna induktivnost zaista mala i po fabričkim podacima iznosi svega 0,25 μH/m što je rekordno malo .

Nordost Valhalla 2 ima induktansu 0.125μH/ft  što mu dođe x 3,28 po 1 m što znači da je to  0,41μH/m , znači više ! 

Najlepše je to što sam uspeo da kabel dobijem povoljno i da svoj postojeći dam u kompenzaciju po full ceni , tako da mojoj sreći nema kraja :-)

Giđga juri pokemone  :D, pa kad završi izmerićemo sa njegovim instrumentom čisto radi  poređenja sve kablove  koji su trenutno kod mene dostupni ...

Ono što jeste zakljaučak da švedski zvučnici idu na švedske kablove kada ih tera srpsko pojačalo  !  Znači englezi nikkako više nisu u igri ni kao vezni igrači :P

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam Cardas i ne verujem očima ...njihov najbolji kabel za zvučnike ima 0.04 mikro H / m .... konstrukcija je još kompleksnija jer se radi lamelarno upredanje u suprotnim smerovima a cena je prava sitnica ...oko 7.600 usd za parče od 2x2,5m

E kad bi ga samo jednom probao ...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa verovatno da bez police radi najbolje ...

Bilo kakva polica ipak nešto kvari , mada nekog kompromisa tu mora da bude ... 

Ali zato kad stigne polica , stočić se vraća na svoje mesto , tako da će klopa i cuga da budu pristupačnije !

Čekam te ...kulena ima još :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...