Jump to content


Pomoc (izbor podnostojecih zvucnika)


Milos5

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Bilo bi super da cujem razlicita misljenja, verujem da bi to bili korisni saveti za mene s obzirom da prvi put kupujem hi-fi i ne znam mnogo o tome, ali bar znam sta hocu :D bar mislim da znam...

Interesuju me podnostojeci zvucnici. Prostor je velik, 45m2, s tim da imaju i jedne drvene stepenice (prostorija je zapravo jos sira!) i u jednom delu umesto plafona, otvoren je prostor skroz do krova. Muzika koja bi se najcesce slusala (ako je to bitno) je rock, blues, jazz, soul... Pretpostavljam da bi mi za ovoliki prostor trebali neki veliki zvucnici koji su van mog cenovnog nivoa. Ali eto, da uzmem nesto sto ce koliko toliko zadovoljiti potrebe. Dvoumim se izmedju manjeg-novijeg i veceg-starijeg. Neke opcije su: HECO Victa 700 (250+E, '09. god, bas 2x17cm), JBL lx8 (~150E, '96. god, bas 2x16,5cm), JBL lx800 mk2 (~150E, '93. god, bas 21cm).

  1. Sta je najbolje u pogledu kvaliteta, a sta u pogledu snage?
  2. Sa kojim izborom dobijam najvise za ulozene pare?

Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo nemam. Cenovni nivo (zvucnici + nesto da ih tera) mi je max 400E, i to ako bi bas bilo nesto vredno uzeti. Verovatno mi ne bi smetalo da uzmem i nesto od  npr. 250, 300, ako se desi da razlika u odnosu na neki sistem od 400 nije toliko velika.

Link to comment
Share on other sites

Pitam zato što podnostojeće kutije nije pametno kupovati, a da ti neko šalje Aksom, Bexom ili ostalim poštama. Glomazne su, lako se oštete, a uz njihovu (dostavnih službi) poslovičnu "pažljivost", skoro da uvek možeš da računaš sa tim. A često tu činjenicu koriste i prodavci, pa pošalju nešto što ima skrivenu manu i onda kažu oštećenje nastalo u transportu, nisam kriv mame mi.

Dakle bilo bi dobro da ih uzmeš u NS, naravno čuješ pre toga, vidiš da l' ti se sviđa, proceniš da li će se uklopiti kod tebe itd.

Saveti ovde mogu da posluže da suziš izbor, da ukažu na šta da obratiš pažnju, da ne moraš da izdangubiš dve nedelje i čuješ 20 pari kutija, ne bi li odabrao jedne. Dakle da se svede na nekoliko pari u okviru kriterijuma koje si naveo. Ali odabir treba da učiniš lično. Javlja mi se da kriterijumi svakako ukazuju na neke Nemce. :-)

E sad, pregledao sam oglase iz Novog Sada i nisam uspeo da vidim nešto mnogo pametno od zvučnika, a da se uklapa u cenovni nivo, kako ti kažeš, da su i podnostojeće itd. Tanak je izbor trenutno. Naravno postoji mogućnost da sam prevideo nešto.

Ako pak budeš morao da ideš van Novog Sada po kutije, to će poskupeti rabotu. Stoga bi korisna informacija bila da nam kažeš koliko si mobilan.

Ja bih svakako prvo kupio kutije, pa onda pojačalo. Ono je i manji logostički problem, a i mislim da bi to bio ispravan redosled.

Link to comment
Share on other sites

Kuršum, Peter, hvala na odgovorima!

Mobilan sam dovoljno da mi 100km ne predstavlja neki problem, pogotovo kad je kupovina hi-fi uredjaja u pitanju! :)

55 minutes ago, Kuršum said:

Javlja mi se da kriterijumi svakako ukazuju na neke Nemce. :-)

Nemci nisu skupi kao ostali, a opet dovoljno dobri? Ovi HECO su Nemci, da li bi to bio pravi izbor?

1 hour ago, Kuršum said:

Ja bih svakako prvo kupio kutije, pa onda pojačalo. Ono je i manji logostički problem, a i mislim da bi to bio ispravan redosled.

Super! Tako sam i ja mislio :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam taj Heco noviji kako svira. Ja bih pre išao na neku malo stariju varijantu, ali ja sam ja. Baš zato treba da čuješ prvo i jedno i drugo, pa da vidiš šta je tvom srcu draže.

p.s. Da li si mislio na onaj Anniversary Heco sto Krle prodaje? Baš lepo izgleda, treba poslušati možda to.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2016 at 23:30, Milos5 said:

Pozdrav svima!

Bilo bi super da cujem razlicita misljenja, verujem da bi to bili korisni saveti za mene s obzirom da prvi put kupujem hi-fi i ne znam mnogo o tome, ali bar znam sta hocu :D bar mislim da znam...

Interesuju me podnostojeci zvucnici. Prostor je velik, 45m2, s tim da imaju i jedne drvene stepenice (prostorija je zapravo jos sira!) i u jednom delu umesto plafona, otvoren je prostor skroz do krova. Muzika koja bi se najcesce slusala (ako je to bitno) je rock, blues, jazz, soul... Pretpostavljam da bi mi za ovoliki prostor trebali neki veliki zvucnici koji su van mog cenovnog nivoa. Ali eto, da uzmem nesto sto ce koliko toliko zadovoljiti potrebe. Dvoumim se izmedju manjeg-novijeg i veceg-starijeg. Neke opcije su: HECO Victa 700 (250+E, '09. god, bas 2x17cm), JBL lx8 (~150E, '96. god, bas 2x16,5cm), JBL lx800 mk2 (~150E, '93. god, bas 21cm).

  1. Sta je najbolje u pogledu kvaliteta, a sta u pogledu snage?
  2. Sa kojim izborom dobijam najvise za ulozene pare?

Unapred hvala!

slušao sam ove LX 800 super su zvučnici najbolji izbor od ovih koje si predložio i uzmi neki harman kardon ili Denon stariji da ih gura.

Link to comment
Share on other sites

On 10/04/2016 at 2:58 AM, Kuršum said:

Pitam zato što podnostojeće kutije nije pametno kupovati, a da ti neko šalje Aksom, Bexom ili ostalim poštama. Glomazne su, lako se oštete, a uz njihovu (dostavnih službi) poslovičnu "pažljivost", skoro da uvek možeš da računaš sa tim. A često tu činjenicu koriste i prodavci, pa pošalju nešto što ima skrivenu manu i onda kažu oštećenje nastalo u transportu, nisam kriv mame m

Ovo je sve tacno sto se tice dostavnih sluxbi, ali, trazis da ti posalju kao lomljivu, tehnicku robu. Tad su uslovi drugaciji, po pitanju cuvanja posiljke, a od strane dostavnih sluzbi. kako to ide, pa ovako.....ako je cena dostave recimo 400 dinara, a vrednost paketa u ovom slicaju zvucnika, je recimo 200 evra(24 000dinara), onda ti doplatis deset (greska nije deset nego 1) posto od cene samog paketa tj 400+240. i to je to. u slucaju nekog loma oni su duzni da ti plate punu cenu ako je lom znacaja, povrat u punom iznosu tj 24 000 dinara.  Ja sam tako jednom uradio, nije bilo loma ali za svaki slucaj. Malo vise platis ali si siguran.

A od prodavca trazis da ti detaljno slika proizvod, iz svih uglova, i posalje pre slanja.

Jednostavno, samo se treba malo potruditi i raspitati.

pozz

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, nomercy2000 said:

 a vrednost paketa u ovom slicaju zvucnika, je recimo 200 evra(24 000dinara), onda ti doplatis deset posto od cene samog paketa tj 400+240. i to je to.

10% od 24000 je 2400, a ne 240 :)

Link to comment
Share on other sites

budite oprezni kad saljete aksom

preuzeto sa njihovog sajta:

U slučaju transporta i manipulacije pošiljki čiji je sadržaj bela tehnika, električni uređaji, mobilni telefoni, računari, komponente i drugi električni i IT uređaji, poštanski operator odgovara isključivo ukoliko su pošiljke originalnog, fabričkog pakovanja. Za sve prepakovane sadržaje pošiljki koje nisu originalne poštanski operator ne snosi odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

šanse da neko 20-30g čuva originalnu ambalazu su minimalne,tako da je upozorenje na mestu i uvek je bolje upaliti auto i dotegliti sam.Ja ambalažu sačuvam i u inostranstvu je to vrlo vazna stavka pri prodaji(znači i višu cenu i šansu da prodaš).Šanse da se tako zapakovano nesto ošteti su minimalne ali da kurirske sluzbe umeju da budu bahate ima primera i na ovom forumu i ma netu koliko hoćeš.Sitna slova nisu dzaba sitna.

Link to comment
Share on other sites

Dzaba sam sve objasnio, i iskusio na svom primeru, ne vredi pricati ovde ama bas nista.

Lepo sam napisao, na srpskom, al ne vredi.

Nikad od babe ne mres napravit devojku.

Ti si imao pozitivno iskustvo ali ne računaj na to kao na pravilo. Ja radim u firmi koja često šalje tehničke uređaje, uvek označene kao lomljive... Bude OK više puta ali svako malo iskrsne neki problematični. Kuriri ovih privatnih službi su baš često isfrustrirani jer ih gaze ko stoku. Moji zovu za gabaritan paket od 50 kila oni pošalju jednog čoveka a u firmi samo devojke budu kad on dođe... Lik iz AKSa mi kaže da i u magacinu to svako svoj kombi istovara i pakuje, pa kako se snađe.

Zato ako već morate tako da naručujete preporučujem svaki zvučnik pojedinačno da im bude lakše i zgodnije jer su onda manje šanse da će ga gurati i prevrtati kako stignu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...