Jump to content


pomoc_snagas ADCOM/Mosfet GFA-5200+ADCOM GTP-500


nomercy2000

Recommended Posts

ja sam klinac od 16 god, uz caleta sam naucio da slusam kvalitetnu mjuzu, rock uglavnom, AC DC, LEd Zepelin i slicno. Citam forum vec neko vreme, pa am odlucio da se rigistrijem i potrazim pomoc.

Cale mi je kupio juce sledecu komb :

ADCOM  GTP-500 +snagas  ADCOM/Mosfet GFA-5200, to svira sa MA RS1+zvucna lexicon

Ako moze nek onesto vise da kaze....o ovoj komb.

Link to comment
Share on other sites

Pa, slusao sam kod drugara NAD2200+NAD neki, znaci snagas + pramp, pa onda audiolab8000a-englez, camb/audioa a5, marantz8000, i iz svega navedenog, ako gledam ulozeno/dobijeno, mislim da je adcom -ova moja kombinacija bukvalno NAJBOLJA.Ima sve ono sto meni treba, definicija, snaga (prvo sm ih slusao na nekom Dynaudio kitu iz devedeset i neke, aaaaa), ma ludiol, moram ici , nastavljam dalje za sat/ dva...keva me ubi....

Link to comment
Share on other sites

Eve me, vrno sam se.

Ocekivao sam vise od vas iskusnih.

Zvuk me je oduvao, ali bukvalno. Na MA RS1  to radi fantasticno dobro. Definicija, preciznost, cist i tacan ton. Ne mogu da verujem da ja imam jedini tu kombinaciju, ajde raspalite audiofili.....za 300 evra kombinacija kao za 1300evra.

Ja prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zaboravio u celoj ovoj mojoj histeriji da pitam najvaznije pitanje.

Postoji fabricke daljinski za pomenutu kombinaciju, prethodni vlasnik ga nije imao, i kaze da je pokusao par univerzalnih i nije uspeo da nadje frekvenciju.

Da li je nekako moguce saznati frekvenciju i ostvariti prenos preko daljinskog upravljaca.

OVO MI JE JAAAAKO BITNO!!!

MOOLIMA VAS ZA POMOOOOOC!!!

Link to comment
Share on other sites

To je moj bivši kombo, preporučio bih ti JBL zvučnike uz njega, ja nisam bio zadovoljan zvukom pa sam se menjao za Auru VA150 jer imam B&W zvučnike. Probao sam ga i na Infinity zvučnicima RS4000 i to je bio blagi užas. Inače lep komplet, ali traži dobro uparivanje. Jedino nisam uspeo da pronađem daljinac za njega niti kod na univerzalcu.

Link to comment
Share on other sites

On 3.4.2016. at 8:02 AM, Cincilatorre said:

Ovo su kodovi za Adcoma: 082,  092,  225, 161, 269, 356.

HVala, hvala puno, probacu ....pozz....a kombinacija je stvarno vrh, drugar je bio kod mene sa nekim sonijem tafe7 ...i nesto je oznaka , jebem li ga koje su oznake.

Taj njegov je dobar pojacivac, ali  ovaj moj je nesto brze pojacalo, ne razmazuje kao njegov, definiicaj je bolja, bass kao da ide nize i onako je pun.

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedno pitanjce, cuje se zujanje sa trafoa. kada skinem poklopac cuje se zujanje ali dosta tiho, i onda nije problem. Kada vratim poklopaca pojaca se toliko da kada slusam na malim nivoima to smeta. Dampirao sa jedan deo poklopca, kuckanjem po poklopcu prstom cuje se da je on poprilicno umrtvljen, ali dzaba, nema vajde. Nosio sam kod jednog majstora rtv majstora, skinuo je trafo, dotegao nosac, ali isto se cuje. Da li ima resenje, da nekako zalijem trafo , torusni trafo je u pitanju.

Evo slike, doduse sa neta, al to je to....pomoooc!!!!

 

aaaddccc1.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nomercy2000 said:

Evo jos jedno pitanjce, cuje se zujanje sa trafoa. kada skinem poklopac cuje se zujanje ali dosta tiho, i onda nije problem. Kada vratim poklopaca pojaca se toliko da kada slusam na malim nivoima to smeta. Dampirao sa jedan deo poklopca, kuckanjem po poklopcu prstom cuje se da je on poprilicno umrtvljen, ali dzaba, nema vajde. Nosio sam kod jednog majstora rtv majstora, skinuo je trafo, dotegao nosac, ali isto se cuje. Da li ima resenje, da nekako zalijem trafo , torusni trafo je u pitanju.

Evo slike, doduse sa neta, al to je to....pomoooc!!!!

adcom.jpg

Da li imas neku lampu u istoj uticnici. Otkaci sve ostalo i samo ukljuci pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

Probaj ispod trafoa da staviš nešto elastrično - penastu gumu ili nešto slično, pa da odvojiš malo trafo od kućišta, možda će biti manje zujanja. Ostaće verovatno zujanje samog trafoa, ali bar da eliminišeš prenos na kućište.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zek said:

Probaj ispod trafoa da staviš nešto elastrično - penastu gumu ili nešto slično, pa da odvojiš malo trafo od kućišta, možda će biti manje zujanja. Ostaće verovatno zujanje samog trafoa, ali bar da eliminišeš prenos na kućište.

Ok, dobra ideja, probacu pa javljam, ma divni ste.....:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...