Jump to content


Yamaha NS-5000


Technicssss

Recommended Posts

1 sat ranije, ivanp said:

Ima jedna lepa bajka, "carevo novo odelo" se zove. Na žalost mnogi proizvođači se ponašaju kao "krojači" u toj bajci. Decenijama! Uspešno.

Neki od uređaja kroz koje "duva promaja", koji imaju "genijalno" hlađenje i td i td. Sedamdesetih godina je italijanski Stereopley otvarao i slikao gomilu poznatih zvučnika. Svakojake skupe "paučine" sam se tu nagledao.

Ovo što sam napisao ne mora da se odnosi na slučaj ove Yamahe i Harbeth a, ali ne može da škodi. A to što ne škodi...................:)

Karikiram , al ? što se zvuka (ugode) tiče - teleče pečenje - 70 kn . Suši - 150 kn , Ko se bolje napapao obzidom na cijenu ? :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Technicssss said:

Kad se vec dohvatiste Ferarija i na kraju je bitna samo brzina ae sad da vas cujem :D

Taj Smart tzv Diablo je brzi. Vredi kao Ferrari? Jok. Ni priblizno. Mozda kao sve 4 gume od crvenka. Da li moze da se trazi upola manja cifra od Ferarija? Ni u ludilu? Zasto? Zato sto se zna sta ima u sebi i koliko to unutra vredi + izgled + brand = krajnja cifra. Zato sto "samo zvuk" nije najbitnija stavka kada je krajnja cena proizvoda u pitanju kao i sto kod auta nije "samo brzina".

Prijatelju, govori se o kvalitetu zvuka a ne o "kvalitetu" brzine jer tako nesto ne postoji, razumes?
Analogija sa brzinom ne pije vodu, tj. pada u istu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zveroguster said:

govori se o kvalitetu zvuka a ne o "kvalitetu" brzine jer tako nesto ne postoji, razumes?

Ovo je ono o cemu ti govorim vec par puta, svako vidi nesto drugo osim onog sto sam u stvari napisao. Nigde nisam rekao "kvalitet brzine" ali ispade da jesam i sad ce mi neko drugi reci da sam opet pobrkao loncice.

Osim toga niko nije rekao kvalitet zvuka nego da je bitan samo ZVUK kao nesto sto odredjuje cenu. Koliko je kupcima samo ZVUK bitan kod audio opreme toliko je i samo BRZINA bitna kod automobila. Na klipu mozes videti kako je iz malo dobijeno mnogo sto neki potenciraju celo vreme ali bez obzira na to nesto pored samo brzine ili samo zvuka mora da opravda ulaganja.

A u vezi " you can't judge a book by its cover" reci mi iskreno da kojim slucajem na mestu autora pise Zorannah, ti ne bi odlucio o sudbini knjige pre citanja? :P

Link to comment
Share on other sites

U tom idiomu koji sam postavio ne govori se o piscu knjige nego o koricama tako da je tvoje pitanje potpuno besmisleno. U ovom drugom slucaju se vise necu ni truditi da bilo sta pojasnjavam, jer vidim da si se toliko zajovio da te ni nesto ocigledno ne moze podstaci da stavis prst na celo.

Ustvari, ajde da probam jos jedared...

Kvalitetan zvuk je ono cemu stremimo i sto se podrazumeva, treba li to naglasavati? Kako da ne...

A sta sa brzinom, koji su njeni kvaliteti, kako njih izmeriti?

Nikako, nema ih.

Otud i vasa analogija pada u vodu, kao sto vec rekoh.                                                     

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi ti da dalje objašnjavaš, samo u nedotupavnim, besmislenim društvima se raspravlja o očiglednim, opšte poznatim (tzv. notornim) činjenicama, koje po prirodi stvari ne mogu biti predmet ''tumačenja'', ''uverenja'' i sl...

Neko ne želi da shvati neke stvari iako su očigledne jer voli da ''tera inat'', a neko ne može jer je glup, različiti su motivi... U krajnjoj instanci posledice su iste, potpuni besmisao.

Da li je stvarno normalno da raspravljamo o klipu sa YT, kada ne možemo da se složimo ni šta se na tom klipu vidi, a kamo li da izvučemo neku poentu iz njega?

Ja recimo vidim najobičniju sprdačinu koja je tipična ''zabava za budale'' ili za dokone.

Trkaju se frizirani Smart i Ferari u ubrzanju na 30m ?!

Čudo ih nisu pustili da uđu u krivinu :screwy

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2016 at 3:34 PM, Aleksandar75 said:

Jedini kriterijum je zvuk.

Za mene je veći šmeker onaj konstruktor koji sa malo napravi puno, nego onaj koji sa puno napravi malo.

Ima proizvoda koji su što se tiče iznutrica ''puni k'o oko'' a sviraju bulja, i obratno...

Ima jedna dobra engleska reč overengineering, ne znam kako bih je preveo.

Takav smeker postoji, Frittzspeakers. Model zvucnika je Carbon 7SE.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tema Yamaha NS-5000 sa razlogom otvorena ,ali se pretvorila u staru diskusiju na temu  engleski vs japanski zvucnici. Stara prica koja je pocela krajem 70-ih kada englezi nisu mogli vise da prate japance u tehnoloskom razvoju. Dok su ovi pravili berilijumske visokotonce i srednjotonce sa ogromnim magnetima,  englezi su po starom dobrom obicaju poceli da rade na marketingu i ubedjivanju ljudi da je mali rogers dvosistemac bolji od svih japanskih zvucnika zajedno ,pojacalo bez tonskih kontrola bolje od onih sa istim ,linn gramofon bolji od technicsa sp10  ,belt bolji od dd ,japanski zvucnici imaju lose visokotonce i ostale nebuloze i lazi.Tako je i dan danas jer oni rade na marketingu ,a to jeftinije od ulaganja u tehnologiju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, kodza said:

tema Yamaha NS-5000 sa razlogom otvorena ,ali se pretvorila u staru diskusiju na temu  engleski vs japanski zvucnici. Stara prica koja je pocela krajem 70-ih kada englezi nisu mogli vise da prate japance u tehnoloskom razvoju. Dok su ovi pravili berilijumske visokotonce i srednjotonce sa ogromnim magnetima,  englezi su po starom dobrom obicaju poceli da rade na marketingu i ubedjivanju ljudi da je mali rogers dvosistemac bolji od svih japanskih zvucnika zajedno ,pojacalo bez tonskih kontrola bolje od onih sa istim ,linn gramofon bolji od technicsa sp10  ,belt bolji od dd ,japanski zvucnici imaju lose visokotonce i ostale nebuloze i lazi.Tako je i dan danas jer oni rade na marketingu ,a to jeftinije od ulaganja u tehnologiju.

Da bre, ništa ne znaju ti Englezi...:rolleyes:

 

KEF-LS50-Uni-Q-driver.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zexx,tvoj odgovor jos jedan dokaz da je GB propaganda uspesna :).Samo da napomenem da niko nije napisao da englezi ne znaju nista,daleko od toga ,vec cime se sluze kad su inferiorniji. Oni su majstori propagande i svega sto uz to ide jer da nisu ne bi bili jedna od najvecih  imperija u istoriji gde npr uz pomoc vojne sile,a zatim i propagande drze zemlju sa preko 300 miliona stanovnika uz pomoc 20 hiljada  vojnika i cinovnika skoro 100 godina kao koloniju.

I ja sam osamdesetih i devedesetih verovao da su engleski zvucnici najbolji,i americki takodje,ali onda je tehnoloska istina uz pomoc interneta izasla na videlo i sajta audio-heritage.jp .Takodje ko je cuo 1000 rku pa cak i 690  ili onaj Pioneer/TAD (sto je bio u  onoj prodavnici kod grcke pijace tj buvljaka ) znace o cemu pricam .

p.s. ovaj driver ,cini mi se kef-ov u slici koju si prilozio nazalost vise nije engleski vec kineski iako su taj uni-q poceli da prave krajem osamdesetih.Po meni SME rucica, kef model 105.2 ili mozda ATC driveri su jedni od pravih primera njihovog znanja.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, kodza said:

Zexx,tvoj odgovor jos jedan dokaz da je GB propaganda uspesna :).Samo da napomenem da niko nije napisao da englezi ne znaju nista,daleko od toga ,vec cime se sluze kad su inferiorniji. Oni su majstori propagande i svega sto uz to ide jer da nisu ne bi bili jedna od najvecih  imperija u istoriji gde npr uz pomoc vojne sile,a zatim i propagande drze zemlju sa preko 300 miliona stanovnika uz pomoc 20 hiljada  vojnika i cinovnika skoro 100 godina kao koloniju.

I ja sam osamdesetih i devedesetih verovao da su engleski zvucnici najbolji,i americki takodje,ali onda je tehnoloska istina uz pomoc interneta izasla na videlo i sajta audio-heritage.jp .Takodje ko je cuo 1000 rku pa cak i 690  ili onaj Pioneer/TAD (sto je bio u  onoj prodavnici kod grcke pijace tj buvljaka ) znace o cemu pricam .

p.s. ovaj driver ,cini mi se kef-ov u slici koju si prilozio nazalost vise nije engleski vec kineski iako su taj uni-q poceli da prave krajem osamdesetih.Po meni SME rucica, kef model 105.2 ili mozda ATC driveri su jedni od pravih primera njihovog znanja.

Ja ne zagovaram ovde ničiju filozofiju niti držim bilo čiju stranu, samo sam alergičan na tehnofile koji vrednost, u ovom konkretnom primeru, zvučnika, procenjuju na osnovu izgleda i ugrađenih delova, dok zvuk nisu čuli, niti će ikada, a tehnologiju koja iza toga stoji, ne razumeju... To što si naveo za Engleze stoji, i ko god ih je u nekom istorijskom trenutku potcenio, opasno je nadrljao... Ipak, nije ta engleska imperija poznata samo po ratovima, kolonijalizmu, genocidu i potocima krvi drugih naroda prolivenim zarad bogaćenja, već i po nebrojenim naučnim dostignućima (imaju više od 120 nobelovaca), i preporučujem svakome da poseti muzej nauke i tehnologije u Londonu, siguran sam da mu neće biti dobro kad izađe odatle...

Hiljadarku sam slušao nebrojeno puta u životu, i mogu još uvek kad god mi se prohte, pošto je moj drug već godinama ima u sistemu. Nije me taj zvuk nikad oborio s nogu, iskreno, dobar je to zvučnik, ali daleko od mog poimanja vrhunskog. A kad već pomenu TAD i Pioneer top modele, možda nisi znao, ali njihov dizajner se zove Andrew Jones, Englez, inače fizičar po obrazovanju, koji je "zanat" ispekao radeći za KEF zajedno sa Rejmondom Kukom, pa zatim za Infinity. I nije to jedini primer, imao je i Sony svojih bisera, da pomenem model SS-M9ED, ili noviji SS-AR1. Ovaj prvi, kao i čitavu seriju Sony ES zvučnika s početka 2000-ih koji su se proizvodili u Kaliforniji, dizajnirao je inženjer po imenu Dan Anagnos (ex Polk Audio), čije ime baš i ne zvuči japanski, rekao bih...;). Za te Sony modele pričalo se da su izuzetno dobra kupovina, iako je najbolji model koštao 16000$, jer je čak i slabiji model pružao zvuk u nivou Wilson/Puppy modela, a po ceni, recimo, Vandersteen zvučnika, pri čemu je sve proizvedeno u USA i praktično je samo značka proizvođača bila japanska... Zvučnici ugrađivani u te modele bili su Vifa i Scanspeak sa SONY oznakama.

I na kraju, ovaj drajver sa slike jeste KEF Uni-Q iz modela LS50, ali je kineski koliko i iPhone i milion drugih proizvoda koji se tamo samo proizvode. To što je KEF u vlasništvu nekog azisjkog investicionog giganta ne znači naravno ništa, jer je sedište kompanije i razvoj i dalje tamo gde je i bio - Maidstone, UK...

Link to comment
Share on other sites

@ kodza Druze jel zaista nisi naucio nista citajuci ovo sto se desilo meni? I opet si cacnuo mecku u oko?

Ja sam ponavljam BEZ IKAKVE ZLE NAMERE pokrenuo ovu temu jer znam da kod nas ima dosta korisnika NS serije (msm na jace modele) i sa pretpostavkom da ce nekog ovako nesto zanimati postavio sam karakteristike i slike kutija, spolja i unutra. Na pitanje cime Yamaha moze da opravda tu cenu postavio sam slike pomenutih Engleskih zvucnika ČISTO KAO POREDJENJE.

Jos uvek ne mogu da verujem koliko je povredjena sujeta nekih ljudi zbog tog poredjenja! Prosto neverovatno!

Zbog tih slika sam od strane tih istih finih kulturnih ljudi nazvan trol indijanac koji pripada nedotupavnom drustvu (meni ovaj izraz nije poznat, pretpostavljam da ga koriste samo akademski obrazovane osobe). I dalje ne mogu da verujem!

Dakle cisto da znas - pljuj Yamahu, Canton, JBL, Quadral, sta sve hoces ali Engleze nikako ne spominji cak ni kao poredjenje sa nekim drugim zvucnicima. Ne daj boze da postavis sliku kao poredjenje...

@ Zexx Ocigledno je ciju stranu drzis i vidi se kako reagujes na pomen odredjenih reci koje pocinju na E, a ako si uopste razumeo shvatio bi da nisam zeleo da kazem da Harbeth ne vredi nista, niti da vredi manje od Yamahe vec da Yamaha ulozenim trudom u kabinet, drajvere, skretnicu itd moze da opravda cenu. I batalite tu pricu vise da ne razumem "tehnologiju" koja stoji iza svega toga jer osim vrhunskih drajvera te famozne tehnologije nema.

Sto se tice tog marketinga koji je kodza pomenuo sve si potvrdio u svom zadnjem postu. To je jedna od stvari koja mnogima zapada za oko - ove zvucnike je projektovao i dizajnirao taj i taj, on je radio tamo i tamo, presao je da radi tamo i tamo, njegov projekat je taj i taj, a sve to se zna odakle? Iz Engleskih audio casopisa, stampe itd. Za koji bolji zvucnik se ne zna ko stoji iza njega? Ni za jedan! Jednostavno cela masinerija stoji iza plasiranja jednog proizvoda na trziste samo neko to uvidja, a neko ne. Da li si mozda znas ko je projektovao Yamaha NS-2000 ili ovaj NS-5000? Ko je projektovao Canton Reference 1 DC ili Quadral Aurum Titan VIII? Ne zna se jer se ljudi ne bave tih prokletim marketingom u tolikoj nenormalnoj meri kao Englezi ali opet naprave vrhunski zvucnik.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Technicssss said:

@ kodza Druze jel zaista nisi naucio nista citajuci ovo sto se desilo meni? I opet si cacnuo mecku u oko?

Ja sam ponavljam BEZ IKAKVE ZLE NAMERE pokrenuo ovu temu jer znam da kod nas ima dosta korisnika NS serije (msm na jace modele) i sa pretpostavkom da ce nekog ovako nesto zanimati postavio sam karakteristike i slike kutija, spolja i unutra. Na pitanje cime Yamaha moze da opravda tu cenu postavio sam slike pomenutih Engleskih zvucnika ČISTO KAO POREDJENJE.

Jos uvek ne mogu da verujem koliko je povredjena sujeta nekih ljudi zbog tog poredjenja! Prosto neverovatno!

Zbog tih slika sam od strane tih istih finih kulturnih ljudi nazvan trol indijanac koji pripada nedotupavnom drustvu (meni ovaj izraz nije poznat, pretpostavljam da ga koriste samo akademski obrazovane osobe). I dalje ne mogu da verujem!

Dakle cisto da znas - pljuj Yamahu, Canton, JBL, Quadral, sta sve hoces ali Engleze nikako ne spominji cak ni kao poredjenje sa nekim drugim zvucnicima. Ne daj boze da postavis sliku kao poredjenje...

@ Zexx Ocigledno je ciju stranu drzis i vidi se kako reagujes na pomen odredjenih reci koje pocinju na E, a ako si uopste razumeo shvatio bi da nisam zeleo da kazem da Harbeth ne vredi nista, niti da vredi manje od Yamahe vec da Yamaha ulozenim trudom u kabinet, drajvere, skretnicu itd moze da opravda cenu. I batalite tu pricu vise da ne razumem "tehnologiju" koja stoji iza svega toga jer osim vrhunskih drajvera te famozne tehnologije nema.

Sto se tice tog marketinga koji je kodza pomenuo sve si potvrdio u svom zadnjem postu. To je jedna od stvari koja mnogima zapada za oko - ove zvucnike je projektovao i dizajnirao taj i taj, on je radio tamo i tamo, presao je da radi tamo i tamo, njegov projekat je taj i taj, a sve to se zna odakle? Iz Engleskih audio casopisa, stampe itd. Za koji bolji zvucnik se ne zna ko stoji iza njega? Ni za jedan! Jednostavno cela masinerija stoji iza plasiranja jednog proizvoda na trziste samo neko to uvidja, a neko ne. Da li si mozda znas ko je projektovao Yamaha NS-2000 ili ovaj NS-5000? Ko je projektovao Canton Reference 1 DC ili Quadral Aurum Titan VIII? Ne zna se jer se ljudi ne bave tih prokletim marketingom u tolikoj nenormalnoj meri kao Englezi ali opet naprave vrhunski zvucnik.

Znam  Technicsss,neka ih. Osinjak. Tako su i David Price,iz HifiWorlda oteralisa mesta novinara/ urednika  jer je sve nove zvucnike poredio sa NS 1000. Njegovim referentnim zvucnicima. Kaze Zexx da je alergican na one koji zvuk mogu da procene na osnovu izgleda.O tome niko nije govorio ,ali kad smo vec kod toga naravno da mogu da procenim kvalitet zvucnika na osnovu backgrounda proizvodjaca, drivera tj svih komponenti ,ali  ne i zvuk, jer ko sam ja da procenjujem zvuk vrhunskih japanskih inzenjera.

A sto se tice silnih imena engleskih dizajnera sve ih znaju. Nemackih mozda samo onog Finka jer je radio za engleze.Ali necka stereoplay retko ko cita.Teska nemacka gramatika .

Da rezimiramo TAD je japanski,KEF je kineski. Creek/Epos je engleski.B&W je engleski. Yamaha je naravno japanska,Technics ,naravno! Andrew Jones radi za Elac,nemacki,on je englez u Kaliforniji,americkoj! I naravno VW aka Golf je nemacki!

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Technicssss said:

@ kodza Druze jel zaista nisi naucio nista citajuci ovo sto se desilo meni? I opet si cacnuo mecku u oko?

Ja sam ponavljam BEZ IKAKVE ZLE NAMERE pokrenuo ovu temu jer znam da kod nas ima dosta korisnika NS serije (msm na jace modele) i sa pretpostavkom da ce nekog ovako nesto zanimati postavio sam karakteristike i slike kutija, spolja i unutra. Na pitanje cime Yamaha moze da opravda tu cenu postavio sam slike pomenutih Engleskih zvucnika ČISTO KAO POREDJENJE.

Jos uvek ne mogu da verujem koliko je povredjena sujeta nekih ljudi zbog tog poredjenja! Prosto neverovatno!

Zbog tih slika sam od strane tih istih finih kulturnih ljudi nazvan trol indijanac koji pripada nedotupavnom drustvu (meni ovaj izraz nije poznat, pretpostavljam da ga koriste samo akademski obrazovane osobe). I dalje ne mogu da verujem!

Dakle cisto da znas - pljuj Yamahu, Canton, JBL, Quadral, sta sve hoces ali Engleze nikako ne spominji cak ni kao poredjenje sa nekim drugim zvucnicima. Ne daj boze da postavis sliku kao poredjenje...

@ Zexx Ocigledno je ciju stranu drzis i vidi se kako reagujes na pomen odredjenih reci koje pocinju na E, a ako si uopste razumeo shvatio bi da nisam zeleo da kazem da Harbeth ne vredi nista, niti da vredi manje od Yamahe vec da Yamaha ulozenim trudom u kabinet, drajvere, skretnicu itd moze da opravda cenu. I batalite tu pricu vise da ne razumem "tehnologiju" koja stoji iza svega toga jer osim vrhunskih drajvera te famozne tehnologije nema.

Sto se tice tog marketinga koji je kodza pomenuo sve si potvrdio u svom zadnjem postu. To je jedna od stvari koja mnogima zapada za oko - ove zvucnike je projektovao i dizajnirao taj i taj, on je radio tamo i tamo, presao je da radi tamo i tamo, njegov projekat je taj i taj, a sve to se zna odakle? Iz Engleskih audio casopisa, stampe itd. Za koji bolji zvucnik se ne zna ko stoji iza njega? Ni za jedan! Jednostavno cela masinerija stoji iza plasiranja jednog proizvoda na trziste samo neko to uvidja, a neko ne. Da li si mozda znas ko je projektovao Yamaha NS-2000 ili ovaj NS-5000? Ko je projektovao Canton Reference 1 DC ili Quadral Aurum Titan VIII? Ne zna se jer se ljudi ne bave tih prokletim marketingom u tolikoj nenormalnoj meri kao Englezi ali opet naprave vrhunski zvucnik.

Kad čovek umre, on ne zna da je umro i nije mu teško, teško je svim drugim ljudima oko njega. Isto je i kad si glup...

Link to comment
Share on other sites

koja vas teorija zavere piči pa to nije normalno,muka za citati... vise se nigde u svetu tehnologije i firme ne dele po nacijama,kupuje firme ko može i  na osnovu onog sto ima u novcaniku, a ne na osnovu toga sta mu pise na pasošu ili krštenici i seli je gde mu je jeftinija radna snaga,ima neki vučić da mu pokloni halu,prirodne resurse i zemljiste,oprosti porez i ima neki nesrećni narod koji će da crkne od sreće jer je dobio neku prljavu tehnologiju i robovlasnički sistem

Link to comment
Share on other sites

Ma nisu glupa ova dva drugara... nego njih vodi poriv za zadovoljenjem pravde. Ja se tu slažem sa njima: marketing=prevara. Normalno je podržavati firme koje nemaju nikakav marketing kao što su Yamaha, Technics, Sony... Naročito imajući u vidu da se radi o malim porodičnim manufakturama slabo poznatim u svetu, zasnovanim isključivo na pravdi i društvenoj odgovornosti, bez ikakve želje za ostvarenjem profita. Ma šta reći... ecological, baby friendly, pet friendly...ništa multi kulti. Treba podržati proboj diskriminisanih na tržište tehnike...

Eto pre neki dan odem u mega-ćega prodavnicu tehnike, na sve strane Harbeth, Spendor, ATC, Neat, Epos... dojadiše više! Pitam prodavca da li ima neku Yamahu, Technics, Sony... čovek me gleda belo, kaže nikad čuo, ne držimo noname brendove koji nemaju ni poštenu reklamu na TV-u...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

koja vas teorija zavere piči pa to nije normalno,muka za citati... vise se nigde u svetu tehnologije i firme ne dele po nacijama,kupuje firme ko može i  na osnovu onog sto ima u novcaniku, a ne na osnovu toga sta mu pise na pasošu ili krštenici i seli je gde mu je jeftinija radna snaga,ima neki vučić da mu pokloni halu,prirodne resurse i zemljiste,oprosti porez i ima neki nesrećni narod koji će da crkne od sreće jer je dobio neku prljavu tehnologiju i robovlasnički sistem

Sondek  za predsednika !

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ma nisu glupa ova dva drugara... nego njih vodi poriv za zadovoljenjem pravde. Ja se tu slažem sa njima: marketing=prevara. Normalno je podržavati firme koje nemaju nikakav marketing kao što su Yamaha, Technics, Sony... Naročito imajući u vidu da se radi o malim porodičnim manufakturama slabo poznatim u svetu, zasnovanim isključivo na pravdi i društvenoj odgovornosti, bez ikakve želje za ostvarenjem profita. Ma šta reći... ecological, baby friendly, pet friendly...ništa multi kulti. Treba podržati proboj diskriminisanih na tržište tehnike...

Eto pre neki dan odem u mega-ćega prodavnicu tehnike, na sve strane Harbeth, Spendor, ATC, Neat, Epos... dojadiše više! Pitam prodavca da li ima neku Yamahu, Technics, Sony... čovek me gleda belo, kaže nikad čuo, ne držimo noname brendove koji nemaju ni poštenu reklamu na TV-u...

Jes ti siguran gde si u stvari bio ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...