Jump to content


Revox B-251 problem


SaleAch

Recommended Posts

Ulazni selektor je uradjen pomocu jfet tranzistora i oni znaju da crknu. U pitanju su J111 ako se ne varam a moze i da se zameni sa nekim drugim. Vidjao sam u nekim drugim uredjajima druge modele jfeta, ako se ne varam 2sk363, ali me ne drzite za rec, ne secam se tacno

Link to comment
Share on other sites

Ako moze jos jedan odgovor molicu lepo. Kada slusate muziku na B251 jel kad pritisnete dugme level peak metri pikuju skroz do kraja ili koliko bi trebalo vec?? Znam da na Sansui pojacalu kada pritisnem output dugme vu metri su do kraja uglavnom na vecini originalnih cd-ova. Malo laicko pitanje mozda. Zahvaljujem. 

Link to comment
Share on other sites

On 24.1.2019. at 22:26, impuls said:

Ulazni selektor je uradjen pomocu jfet tranzistora i oni znaju da crknu. U pitanju su J111 ako se ne varam a moze i da se zameni sa nekim drugim. Vidjao sam u nekim drugim uredjajima druge modele jfeta, ako se ne varam 2sk363, ali me ne drzite za rec, ne secam se tacno

Hvala impuls. :)

Link to comment
Share on other sites

On 27.1.2019. at 0:01, borchee said:

Moguće je i da su napukli lemovi činča na pločici...imao sam sa oba ampa.

...i nemoj dati baš bilo kome, da čeprka po njemu - nije to B750!

Hvala borchee, tek sad videh poruku. Hvala svima na pomoci i savetima. Trenutno je tuner B261 zakacen na ulaz tape1 a cd B225 je zakacen na aux. Cekam jos nesto da crkne pa da zovem u pomoc verovatno Willi-ja. Hvala svima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...