Jump to content


izbor pojačala za Canton Ergo 90


hispanjolac

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, Todor NS said:

A možda da probaš da čuješ DENON PMA -1080 R

Ima ga moj drugar ovde i slusam ga vec godinama sa razlicitim zvucnicima i ne svidja mi se. Nekako fali definicije i zivosti zvuku. Svira dobro sa nemackim IQ kutijama ali recimo sa podnostojecim Fonumima je bio cist ocaj i beda od zvuka. Previse mutno i nedefinisano. A ti Fonumi imaju skoro identicnu topologiju  kao i Ergo podne. Mislim da modeli ispod 1080 sviraju kudikamo bolje. Recimo 980R ili 880R. Nisam ih slusao ali vidim da su hvaljeniji i vise za preporuku. Taj 1080R je sama fabrika nekako osakatila.

Link to comment
Share on other sites

On Monday, March 14, 2016 at 19:46, hispanjolac said:

Fenomenalno ocenjen po svim mogucim casopisima, sagradjen kao tenk, prekaljeno pojacalo iz 1000 bitaka. Sta mislite o njemu?

Zbog ovoga am predložio 1080-ku.

http://home-cinema-amplifier.rs.diplotop.com/review/DENON/PMA-1080R

http://www.audioreview.com/cat/amplification/integrated-amplifiers/denon/pma-1080r/prd_123892_2717crx.aspx

a primetio sam i da nemci vole DENON-a, a i te kitije su nemačke, pa pomislih možda...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Todor NS said:

Zbog ovoga am predložio 1080-ku.

http://home-cinema-amplifier.rs.diplotop.com/review/DENON/PMA-1080R

http://www.audioreview.com/cat/amplification/integrated-amplifiers/denon/pma-1080r/prd_123892_2717crx.aspx

a primetio sam i da nemci vole DENON-a, a i te kitije su nemačke, pa pomislih možda...

Citao sam te reviews ali veruj mi dzaba u prirodi. Probali smo dosta kutija na njemu i nista spec. Jedino su IQ 4180AT cudnovato dobro svirale na njemu. Neka sinergija. Sa ostalim kutijama je ili bio bezivotan ili je prstao. Denon PMA 920 ga oduvava na testu sa bilo kojim kutijama. Da ima takav ocuvan u oglasima, da je perfektan njega bih uzeo bez razmisljanja. Medjutim sve tresh. Sve akano, sutirano kao da je bilo umesto lopte u fudbalici i sa divljackim ogrebotinama.

Link to comment
Share on other sites

   Sad sam na Ergo RCL zakaci Harmana HK980 i lepo radi. Detaljnije cu poslusati sutra jer je vec kasno pa da ne budim komsije ali ovako na tiho mi zvuci sasvim lepo. Mozda da poslusas nekog Harmana.

   A inace i SA-XR55 jako lepo radi sa ovim mojim Cantonima. To ti je jeftinija a dobra varijanta, plus imas i DAC. Zgodan je za slusanje muzike sa kompa i TV-a. Ima po dva opticka i koaksijalna ulaza. Ako hoces jos neki dublji i mocniji bas zakacis eventualno neki dobar subwoofer i zavrsio si posao. Sub ukljucis po potrebi, a kada ga ne zelis samo iskljucis i to sve preko daljinca. I imas jos i tjuner pride.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, dule75 said:

   Sad sam na Ergo RCL zakaci Harmana HK980 i lepo radi. Detaljnije cu poslusati sutra jer je vec kasno pa da ne budim komsije ali ovako na tiho mi zvuci sasvim lepo. Mozda da poslusas nekog Harmana.

   A inace i SA-XR55 jako lepo radi sa ovim mojim Cantonima. To ti je jeftinija a dobra varijanta, plus imas i DAC. Zgodan je za slusanje muzike sa kompa i TV-a. Ima po dva opticka i koaksijalna ulaza. Ako hoces jos neki dublji i mocniji bas zakacis eventualno neki dobar subwoofer i zavrsio si posao. Sub ukljucis po potrebi, a kada ga ne zelis samo iskljucis i to sve preko daljinca. I imas jos i tjuner pride.

 

 

 

Zar nisu Ergo RCL aktivne kutije? Rade bez pojacala? :huh: Hocu reci da imaju svoje interno pojacalo?

Link to comment
Share on other sites

   Sada, posle par dana slusanja HK980 na Canton RCl mogu reci da se jako lepo slazu zajedno. Visoki su prirodni i smireni, srednji takodje jako lepo zvuce i dopada mi se kako zvuci ritam sekcija... dobos, bubanj.. jako lepo se cuje. Basa ima sasvim dovoljno mada moze na ton kontrolama da se doda i onda zvuci "masnije" Control unit koji ide uz RCL je suvisan jer bas mnogo dodaje niskih tonova i izaziva boom efekat. Lepse zvuci direktno spojeno bez ekvilajzera.

 

   Posto trenutno imam i Panasonic SA-XR55 i HK980, meni licno lepse zvuci Harman na ovim Cantonima. Zvuce slicno ali kada su detalji i definicija zvuka u visokom opsegu u pitanju prednost ide Harmanu. Prefinjenije i preciznije zvuce visoki. Na SA-XR55 mi se nekada cini kao da su visoki malo nazubljeni a to je verovatno posledica Cantonovih aluminijumskih visokotonaca koji su jako transparentni i verovatno ne prastaju i ne maskiraju ali su zato jako cisti i precizni kada se upare za pojacalom koje im prija.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здраво свима. Нов сам на форуму и зовем се Зоран. Пре две недеље сам купио Denon pma-860

http://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-860.shtml

па се из тог разлога надовезујем на тему и не отварам нову. Има ли неко искуства са овим моделом и препоруку за кутије у ценовном рангу до 400 евра, које би се лепо слагале са овим појачалом? Иначе, тренутно га слушам са панасониковим кутијама 80W 6ohm од линије ак-45 и сваки дан страхујем да их клинци не спрже када слушају музику.

Унапред се захвљујем на одговорима и саветима.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, richiemsch said:

Здраво свима. Нов сам на форуму и зовем се Зоран. Пре две недеље сам купио Denon pma-860

http://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-860.shtml

па се из тог разлога надовезујем на тему и не отварам нову. Има ли неко искуства са овим моделом и препоруку за кутије у ценовном рангу до 400 евра, које би се лепо слагале са овим појачалом? Иначе, тренутно га слушам са панасониковим кутијама 80W 6ohm од линије ак-45 и сваки дан страхујем да их клинци не спрже када слушају музику.

Унапред се захвљујем на одговорима и саветима.

Za cetristo evrica moze da se nadje sasvim pristojnih kutija.Nisam slusao bas taj model ali jesam imao 1500r i trazi tamnije kutije.Trazi neke nemce mozda bas Canton.Mada mislim da pomenuta suma daleko prevazilazi rang pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Може ли ми неко објаснити следећу ситуацију:

AMPLIFIER SECTION Panasonic AK-45

RMS power output:
   THD 10% both channels driven
    100 W per channel (6ohm)
1kHz continuous power output:
    THD 1% both channels driven (DIN)
      70 W per channel (6ohm)

SPEAKER SECTION SC AK-45

Type                         4 way speaker system
Speakers
    Super woofer                 17 cm cone type
    Woofer                           12 cm cone type
     Midrange                         6 cm cone type
     Tweeter                                   Piezo type

Impedance                                  Total 6ohm
Input power                     Total 160W (Music)
                                             Total 80W (DIN)
Output sound pressure level 84 db/W (1.0m)
Cross over frequncy               200Hz, 3.5kHz
Frequency range            45Hz-22kHz(-16db)
                                       55Hz-20kHz(-10db)

Ова линија има одличан звук и невероватно јак и дубок бас који је у стању да обори слике са зидова у мојој соби од 40 квадрата.

Е сад, када сам ове исте кутије повезао са Denon pma-860 као привремено решење док не купим веће и озбиљније, више немам тај дубок и снажан бас, већ више ударце (punch) са тенденцијом да поцепају мембране иако ни до осмог подеока нисам појачао. Појачало је веома снажно, осећам то док слушам, али шта је са басом? Средњи и високи би могли још појачавања да издрже, али бас хоће да излети из кутије а притом нема дубину. Да ли је у питању синергија?  Хоће ли са куповином озбиљнијих кутија проблем бити решен? Баса има, али више преовладавају средњи и високи. Иначе, појачало  је кристално јасног и широког звука. Ево и његових карактеристика:

Denon PMA-860

Specifications

Power output: 80 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.07%

Input sensitivity: 0.2mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 75dB (MC), 94dB (MM), 110dB (line)

Output: 150mV (line)

Dimensions: 434 x 160 x 397mm

Weight: 9.7kg

Свака помоћ је добродошла.

Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije rečeno ti zvučnici ne mogu da reprodukuju kvalitetno niske frekvencije, a to se može videti iiz podataka koji su dati za frekventni opseg gde je postavljeno očitavanje na -16 dB, što praktično znači da ispod 100Hz ta kutija ne može da svira ništa. Pored malog bas drajvera i visokotonac nije nekog kvaliteta za ozbiljnu reprodukciju.

Link to comment
Share on other sites

Али како онда репродукују квалитетно ниску фреквенцију када су повезани са њиховом оригиналном линијом  Panasonic AK-45 ? То ме збуњује. Послушао сам пуно појачала и добро знам шта је добар звук и дубок бас. Овај систем то дефинитивно јесте.

Још нешто...Имам слушалице AKG 518 LE. Када њих повежем на појачало, то је савршенство и од баса и од високих...

Link to comment
Share on other sites

Ukratko, zvuk na pojacalu tj ekvilajzeru linije je tjuniran tako da pojacava frekvencije koje zvucnici mogu bez muke da emituju, a pritom samo pojacalo u liniji ima manje snage nego Denon. Znam kako zvuce te linije, drugar ima AK47 model koji zadnjih 15 godina iz dana u dan trpi neverovatno divljanje i ne fali mu aposlutno nista, kao ni zvucnicima.

Bitno je napomenuti da ti zvucnici nemaju skretnicu u sebi vec opseg deli samo pojacalo na dva para kablova. Pretpostavljam da si samo spojio + i +, kao - i - i tako povezao na Denon? Tako veoma lako mozes da sprzis visokotonce, narocito onaj piezo skroz gore... Originalna inija radi tako sto najvise snage salje super woofer-u koji se nalazi u posebnoj komori pozadi, njemu ide sve ispod 200Hz, do 3500Hz je onaj veci od napred od 120 mm i on je u stvari srednjetonac dok su za visoke zaduzena dva drajvera odozgo. Kada ih nakacis na Denon on im salje sve, a bez skretnice u zvucniku to zvuci tako kao sto zvuci. Na originalnoj liniji zaista mogu da daju jako dobar bass i to iznenadjujuce dobar, bez mumlanja i brundanja ali SAMO na original liniji. Ja sam jos davno probao ove SB-AK47 kod mene na pojacalu i to nije zvucalo ni priblizno kako zvuci na liniji. Dakle bolje je da ih koristis tamo gde su planirane da se koriste nego da ih sprzis na Denon-u. Bass i srednjetonac neces ali ova dva najmanja su rizicna.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Technicssss said:

Pretpostavljam da si samo spojio + i +, kao - i - i tako povezao na Denon?

Тако сам спојио јер су кутије од 6ohm, и нисам смео да их повежем на А+Б јер је у тој комбинацији дозвољен отпор од 8-16ohm. Не знам да ли смем уопште то да пробам?

Иначе, све што си написао је управо оно на шта сам ја и сумњао и јако сам ти захвалан на овом стручном објашњењу. 

Сада ми остаје само да стрпљиво одаберем праве кутије за ово појачало и да се надам да ће то звучати како треба. Иначе слушам претежно рок и блуз и волим добар бас више него леба да једем :).

До пре месец дана, највише сам разматрао куповину JBL ES 90 ili ES 100, међутим, нисам се начитао позитивних искустава о овим кутијама, тако да оне највероватније отпадају.

Сада сам избор сузио на Quadral shogun, amun и montan. Још када бих имао више слободног времена да све то на тенане послушам...

Ако неко има још неки предлог за кутије са којима би се овај Denon PMA-860 добро слагао, нека предложи. Јако ми је битно да буду велике, доброг изгледа и звука и подностојеће, јер ми је просторија 40 квадрата.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jagermeister said:

Denon pojacala 680 , 860 , 980 imaju naglasen mid bas i malo nervozne visoke . Imao sam sva tri modela i nisu lose radila sa visatonom .. predpostavljam da bi sa nemcima bio dobar match. 

А да ли је фалило баса код 860 ако се сећаш?

Link to comment
Share on other sites

Шта мислите о комбинацији  Denon PMA-860 и Quadral shogun mk4?

https://www.kupujemprodajem.com/Quadral-shogun-mk4-32627451-oglas.htm?filter_id=

Да ли је неко имао прилике да чује овај спој? Немам времена да долазим у Београд и испробавам више кутија. Остаје ми да тргујем по нечијој препоруци за кутије и продавца.

Овде код нас на југу ( Лесковац-Ниш) је слаба понуда и нема великог избора.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...