Jump to content


izbor pojačala za Canton Ergo 90


hispanjolac

Recommended Posts

Otkud znam, to se odma vidi kad gledas oglase.

Moz bude ok al moz bidne i buć.

Licno smatram da ne treba rizikovati u takvim slucajevima.

Konkretan predlog nemam. Ja sam za 200 dovukao harman hk1400 iz holandije, gledajuci cene ovde na kp, ne vidim nista slicno ( sto bi meni bilo zanimljivo). Imam utisak da ti se zuri pa zato kazem. Mozes da kupis dobro ako imas strpljenja a mozes i da nabodes odlicno na brzaka, to se nikad ne zna.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minuta ranije, trotter said:

Otkud znam, to se odma vidi kad gledas oglase.

Moz bude ok al moz bidne i buć.

Licno smatram da ne treba rizikovati u takvim slucajevima.

Konkretan predlog nemam. Ja sam za 200 dovukao harman hk1400 iz holandije, gledajuci cene ovde na kp, ne vidim nista slicno ( sto bi meni bilo zanimljivo). Imam utisak da ti se zuri pa zato kazem. Mozes da kupis dobro ako imas strpljenja a mozes i da nabodes odlicno na brzaka, to se nikad ne zna.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Tacno tako. 

Link to comment
Share on other sites

evo ja ću da ti kažem, konkretno radi se o preprodavcu sa periferije Novog Sada kod njega sam bio kupio pre dve godine cd sony CD X303ES bilo mi čudno 70 evra je tražio (jeftino)odem kod njega nisam hteo poštom da mi šalje, dodjem već je bio uključen kad sam došao ubacim nekoliko rezanaca vidim radi besprekorno a i po izgledu nema tačku. platim dodjem kući upalim radio sat vremena i stade posle ugasim pa upalim opet kao proradi jedno vreme pa se sam ugasi i td bila je moja tema u servis forumu elem kameni ga uze i sredi kaže ladan lem na prednjoj ploči, imao sam sreće i radio je sve do prošlog leta kad sam ga u nekom svom ludilu prodao laudi iz Makedonije.(naravno pokajao sma se al nema veze)

znači čuvaj se Vladimira vrlo je moguće da je pojačalo popravljano ako je nešto sitnije nije strašno ali ako je nešto budženo onda je to bedak.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, goxy62 said:

evo ja ću da ti kažem, konkretno radi se o preprodavcu sa periferije Novog Sada kod njega sam bio kupio pre dve godine cd sony CD X303ES bilo mi čudno 70 evra je tražio (jeftino)odem kod njega nisam hteo poštom da mi šalje, dodjem već je bio uključen kad sam došao ubacim nekoliko rezanaca vidim radi besprekorno a i po izgledu nema tačku. platim dodjem kući upalim radio sat vremena i stade posle ugasim pa upalim opet kao proradi jedno vreme pa se sam ugasi i td bila je moja tema u servis forumu elem kameni ga uze i sredi kaže ladan lem na prednjoj ploči, imao sam sreće i radio je sve do prošlog leta kad sam ga u nekom svom ludilu prodao laudi iz Makedonije.(naravno pokajao sma se al nema veze)

znači čuvaj se Vladimira vrlo je moguće da je pojačalo popravljano ako je nešto sitnije nije strašno ali ako je nešto budženo onda je to bedak.

Pa vidim da priča k'o Đorđe Čvarkov. ☺☺☺

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, hispanjolac said:

A tih 12 ocena me najvise i plasi.

Eheheej, mislim da ocene nisu merodavne, dobro, u tvom slucaju mogu biti reper neki. Ja sam prosao ko bos po trnju, a poooznati prodavac nijednu negativnu ocenu.

Moj glas ide za denon, slusao sam i od onkya i od denona, doduse nesto malko slabiji modeli, i denon mi je zvucao bolje....uverljivije......onkyo je brutala od zvuka, ali mi je legao vise denon.....subjektivna kategorija, slusaj vidi vici :)

Link to comment
Share on other sites

Ne poredim ja ništa, izneo sam svoje iskustvo.

Pošto ni ti nisi direktno slušao Ergo sa HK 650, ne možeš da budeš siguran da je loš spoj, samo pretpostavljaš po sećanju ( iskustvu ) kako zvuče oba uredjaja pojedinačno.

A da ne pričamo o različitoj percepciji dobrog zvuka kod svih nas, zatim prostoru u kom se sluša - testira, itd.

Možda bi se nekom i dopalo na uvce.

 :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, FIDELITY NEW said:

Canton Ergo 90 sam pre petnaestak dana slusao i na Denon PMA-1060 i na Onkyo Integra A-9711

Ako volis otvoreniji zvuk onda definitivno Onkyo.

Ako ipak volis malo dinamicniji  zvuk sa vise basa onda Denon.

To je neko moje slusno iskustvo.

4 sati ranije, FIDELITY NEW said:

Canton Ergo 90 sam pre petnaestak dana slusao i na Denon PMA-1060 i na Onkyo Integra A-9711

Ako volis otvoreniji zvuk onda definitivno Onkyo.

Ako ipak volis malo dinamicniji  zvuk sa vise basa onda Denon.

To je neko moje slusno iskustvo.

Kakvi su visoki sa denonom? Jesu preostri i tvrdi ili su meksi i dobri za "duga putovanja"?

 

Link to comment
Share on other sites

   Ja bih na tvom mestu razmatrao i neki Harman 655Vxi ili jos bolje 665Vxi samo sto su vremesni pa je pitanje u kakvom se stanu mogu naci zbog prekidaca koji umeju da stradaju. Ili od novijih na primer Hk980 koji meni treba za koji dan da stigne i probacu ga na Ergo Rcl kutijama.

 

Link to comment
Share on other sites

Oprez druze, nemoj da verujes nikome sem svom paru ušesa, ovde na forume ynaju predlozi da pršte, a na kraju ispade da tebi ne odgovara.

Ipak su tvoji novci u pitanju.

A preprodavaca danas imaš uglavnom loših, svako je sa foruma imao negativno iskustvo-barem jedno, povedi nekog ko se razume u temu, pa vidi. I obavezno otvori uredjaj, svi se oni kunu da nije prckano, dirano i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, parabolis said:

Oprez druze, nemoj da verujes nikome sem svom paru ušesa, ovde na forume ynaju predlozi da pršte, a na kraju ispade da tebi ne odgovara.

Ipak su tvoji novci u pitanju.

A preprodavaca danas imaš uglavnom loših, svako je sa foruma imao negativno iskustvo-barem jedno, povedi nekog ko se razume u temu, pa vidi. I obavezno otvori uredjaj, svi se oni kunu da nije prckano, dirano i ostalo.

   Slazem se potpuno. Ja sam licno u prethodnih 6-7 meseci vratio tako par uredjaja ili na licu mesta shvatio da tu nesto nije u redu. Namazani su preprodavci i sluze se svim i svacim. Meni je jedan cak stalno stajao ispred desnog zvucnika i nikako da se pomeri odatle. Kako god ja da se pomerim da bih bolje cuo on se opet namesti tako da ne mogu od njega dobro cuti zvucnu sliku jer zaklanja jedan zvucnik. Kada sam ga zamolio da se pomeri, pomerio se ali je opet stavio ispred zvucnika neku masku od drugog para i sve tako nesto. Bilo mi bas sumnjivo a i zvuk mi bio cudan ali nisam mogao da procenim u njegovom prostoru i na njegovim zvucnicima pa je pao dogovor da uzmem i da vratim ako mi se ne dopadne. Dodjem kuci, spojim na svoj sistem i posle 20 sekundi provalim da desni kanal radi za 30% slabije od levog. Samo sam otkacio, pozvao coveka i rekao mu da mi se ne dopada zvuk. Nisam lud da kazem kako jedan kanal radi slabije pa da mi slozi pricu kako sam ja tu nesto "sprzio" i da je oto radilo sasvim normalno.. a zvuk ko kanta. Svime i svacim se sluze. Mogao bih ovde sada da napisem roman o svojim iskustvima ali evo jednog zanimljivog koji oslikava njihovu namazano prevarantsku stranu. Ne kazem da su svi takvi ali ima ih u velikom procentu na nasu zalost.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, dule75 said:

Ne kazem da su svi takvi ali ima ih u velikom procentu na nasu zalost

Na nasu zalost procenat je izuzetno veliki. Svaki preprodavac je nasto svajsovao na uredjaju. Ma nema sanse da on tamo negde na zapadu  kupi jeftino, a dobro. A prodaju nam tu pricu. I sto je jos veca tuga , nista im niko ne moze.

A kad vec svajsuju onda neka naprave kako treba, i tu te zakinu. Ma...............:(

 

Link to comment
Share on other sites

   Ja sam zato sada polako presao na e-bay. Racunam da tamo negde napolju barem moze da se uzme nesto pristojno za koliko toliko pristojan novac. Ovde tesko da mozes naci nesto dobro za ok sumu. Sve je to dovuceno u defektnom stanju uglavnom i onda krpljeno sa vise ili manje uspeha i znanja.

Link to comment
Share on other sites

   I taj sto mu jedan kanal radi slabije od drugoga, prodaje se i dan danas na oglasima sa naznakom da je High end i da je u fabrickom stanju, nepopravljan :) Strava i uzas... Lomim se da li da kazem o kom prodavcu je rec i o kom uredjaju.. S jedne strane posteno je reci zbog ostalih da se ne bi presli a sa druge strane zao mi coveka jer ce se ljutiti na mene, a opet nema mesta ljutnji jer da je sve posteno svi bi bili zadovoljni... a ovako kada se ide na prevaru sa mislju da je kupac budala i da nema pojma e onda se dolazi do losih situacija...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se isto tako  dvoumio i to skoro mesec dana, hocu/necu. Fer je da kazes zbog drugih, ne boj se, nece njima stati prodaja, suvise su onu lukavi, da ne kazem bezobrazni.

Bad mojo, sto bi rekli neki, izgleda je ceo balkan bad mojo.

Da se vratimo stopedeset godina unazad, pa da vlada zakon jaceg, eee onda bi bila druga prica. Ovak ood demokratije nikakve vajde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...