Jump to content


Projekat „Sirotinjski HiFi“: primer kako u Srbiji doći do jevtinog a dobrog HiFi sistema


ZoranBG

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

grubo iskrivljen zbrujićev komentar.Zapamtio sam ga jer sam imao sličan osećaj pri slusanju.Izvanredan zvuk koji se ne čuje ni u dosta skupljim sistemima,zahvaljujući delom instalaciji ali po meni mozda i većim delom odličnom izvoru zvuka.Slusao sam gramofon,ce de me nije ni zanimao.Cela postavka je "preposvećenička" ako se to moze reći rekao bih, za neki redovan zivot oko nje.Ko ima zasebnu sobu odlično.Jedan od sistema gde mi je zloglasni basreflex sistem najmanje smetao ,:-) ,baš zahvaljujući postavci.
bbbb

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Toza said:

Naš sugrađanin vinildžija je vrlo korektno ocijenio zvuk tog sistema i zaključio na kraju da taj zvuk ne bi slušao ni uz kafu.

Pa, dobro, Tozo, sigurno nisam to rekao. Mrsko mi je sad da tražim gde je to u dubinama foruma, ali ne verujem da se moglo i tako čitati. 

Pamtim meni stran osećaj "predanosti", koji je taj setup tražio od mene slušaoca. Kafa je mogla biti pomenuta samo u tom kontekstu - "ne mogu sad to; radim". 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10.9.2016. at 10:12, Nomimasen said:

 

Prihvatam izazov.

 

O daljim koracima, čim budem bio za komputerom. Trenutno sam pored kazana i kucanje po ekranu mi ne pada najlakše.

 

Hoćemo li? Rakija se ispekla, istrijeznili se, ja malo prizdravio...

Prvo bi trebalo da čuješ i vidiš moj sistem pa da krenemo dalje. Doduše, svi su kablovi i dalje nesređeni tj. ostali trajno iako su bili samo privremeno postavljeni kao eksperiment, kao i skretnice na koje su elementi samo polemljeni i ostali tako, skoro i ne pričvršćeni za ploču. Al' svira za sve pare.

Link to comment
Share on other sites

Hoćemo.

 

Za početak - potrebne su nam kolege sa foruma iz okoline Novog Sada, u vlasništvu sistema koji nisu platili oko 1000. Neutralni uslovi.

Imam jedan takav, ali nažalost je na nedefinisano dugom boravku u inostranstvu. Takođe, manje neutralna solucija.  Prema tome, potrebna nam je pomoć. Ovim putem bih molio članove foruma kojima je do opisanog zahvata da nam se obrate. Radoznalost je poželjna.

Zanimaju me tvoji kablovi i voleo bih da ih čujem, kao i tvoj sistem. Potpuno je nebitno što ga smatraš nesređenim. Nešto je što slušaš i u čega si uložio pažnju, natprosečno.

 

Link to comment
Share on other sites

Može, kako god. 

Svi zainteresovani su dobrodošli. Dogovor može na pp.

Podrazumijeva se da ćemo da upoređujemo moje matore kršine sa novim sistemima do 1000€. 

Ipak bi trebalo prvo da se čuje moj sistem. Malo je nezgodno vući na neutralan teren više sistema. Mada, to bi bio sasvim fin povod za druženje i neki roštilj.

Link to comment
Share on other sites

Korekcija mog prethodnog posta, potkrala mi se gadna greška.

 

Za početak - potrebne su nam kolege sa foruma iz okoline Novog Sada, u vlasništvu sistema koji SU platili oko 1000. Neutralni uslovi.

Dakle, radi se o poduhvatu izvlačenja mogućeg maksimuma iz jednog pristupačnog sistema, u datim uslovima. Uz izvesne nimalo intruzivne intervencije, što bi bio prvi korak, bez novčanih izdataka. Potrebna je radoznalost i dobra volja, uz izostanak predrasuda.

 

1 sat ranije, Toza said:

Može, kako god. 

Svi zainteresovani su dobrodošli. Dogovor može na pp.

Podrazumijeva se da ćemo da upoređujemo moje matore kršine sa novim sistemima do 1000€. 

Ipak bi trebalo prvo da se čuje moj sistem. Malo je nezgodno vući na neutralan teren više sistema. Mada, to bi bio sasvim fin povod za druženje i neki roštilj.

Slažem se da je povod dobar.

Koliko me sećanje služi, nismo odmah govorili o poređenju tvog sistema sa nekim drugim. Bila je reč najpre (i pre tvog uključenja) o tome da nije neophodno potrošiti mnogo više od hiljadu da bi se pridobila suština. Koliko imam uvida, tvoj sistem proizvod veoma uočljivog posvećenja i preispitivanja mogućeg. Koliko ja kopčam, ti i ja smo manje-više u istom čamcu.

Ovo je izazov na koji sam ja rado pristao, post koji si malo pre pominjanja svog sistema napisao.

On 10. September 2016 at 2:27, Toza said:

Ne znam u čemu je vic, ali čika nomimasen evo hiljadarka i molim te sklopi mi jedan jebitačan sistemčić, novi, da se više ne patim s kršinama i drtinama. Častim 10% plus žuraja za odabrane vorumaše...

Hajde da probamo.

Link to comment
Share on other sites

Pritam poziv i zahvaljujem se. Ostalo ćemo privat.

Dodao bih još da smatram da u suštini tvrdimo isto. Moguće je sklopiti sistem koji zvuči veoma ubedljivo, a pri tome se ne izložiti velikim novčanim izdacima. Od toga smo krenuli.

On 9. September 2016 at 18:10, Nomimasen said:

Ali, to nije nešto sa čim sam započeo. Govorio sam o malim i cenovno pristupačnim sistemima koje je uz brigu moguće dovesti do neslućenog nivoa. 

Link to comment
Share on other sites

A kod mene nema više klase. Ni sony ta f444 es mk2 nije bio visoka klasa ni kad je bio nov. Čak je i sony u toj generaciji imao jače uređaje. O tome pričamo, a taj sony je najviša klasa što imam, sve je ostalo ispod. 

Novo, ja što sam čuo, znači pojačalo, neki izvor i zvučnici sve zajedno do 1000 € nije ni primaći ovome kod mene. O tome pričamo.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Toza said:

Ne. Pričali smo o novim komponentama u vrijednosti ukupno 1000€ koje mogu da nadgornjaju nekadašnje mrcine iz više klase.

Moguće, ali to nisam bio ja.

X = X

On 8. September 2016 at 15:54, Nomimasen said:

Drugim rečima, odgovorno tvrdim da današnji uređaji koji pripadaju X klasi po opštim zvučnim sposobnostima žestoko prevazilaze uređaje od pre 15-20 godina, koji su tada pripadali X klasi.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo ko je počeo, počeo je Zoran bg s ovom temom, a mi se sad bez veze zavlačimo u raspravu koja će svakako ostati nedorečena bez testa. Ja sam ponudio, ti prihvatio, i šta sad? Hoćemo da se družimo i slušamo ili i dalje da pišemo u prazno?

Ako je lakše, ako se ne uspije u pokušaju, zabuzvrat ne tražim ništa. Samo malo dobre volje da se dođe i posluša i to je sve. Ako može, može, ako ne, nikom ništa.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dobio sam vintage pojacalo Philips 22AH590( 2 * 20 w) u nekoj zameni i neverovatno je koliko to pojacalo dobro svira za zaista smesne pare(videh na kp da u kompletu sa tjunerom 22ah690 kosta oko 50-60 evra).Trenutno ga slusam sa zvucnicima Yamaha NS-S 19(koji imaju Peerles drajvere).Imao sam ovo pojacalo i ranije pre mnogo godina i tada sam bio iznenadjen kako dobro svira.Moja preporuka svima da prvo cuju u svom sistemu zbog uklapanja i kupe ako naidju na ovo pojacalo.S obzirom na malu snagu,preporuka je uz zvucnike visoke osetljivosti(od 90 decibela i preko 90 ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...