Jump to content


Audiolab M-DAC+...


S.V.E.T.A.

Recommended Posts

2 sati ranije, bogdan63 said:

Preamp kod Naim XS2 integralca je mnogo bolji nego preamp koji je ugradjen u Naim Dac V1. Dac V1 u funkciji Dac-a radi fantasticno, ali kad mu ukljucim i funkciju preampa ne bih mu dao tako visoku ocenu. Pretpostavljam da i druge kompanije primenjuju istu ''filozofiju''. 

Delim to mišljenje za v1.I kod mene je funcija preamp daca zvučala losije priključena direktno u 250 od starog nac72 preampa,da ne pominjem kakva bi razlika bila uz sadasnji preamp.Moguće je da je uz svoj pripadajući snagaš bolja sinergija i da je lep combo,sa boljom međusobnom sinergijom, ali je dac svakako bolja strana tog uređaja,a preamp funkcija dobro dođe za skromniji sistem.Treba ocigledno malo više posvetiti pažnju tom delu poput nekih boljih resenja te firme ili poput Linn streamera koji su kvalitetno resenog preamp dela,i izbacili su predpojacala kao uređaj iz game proizvoda.Problem mi je paprena cena ali to mi je verovatno neki dugoročniji plan.

izvinjavam se na off-u ali i nije lose ukazati na potrebu provere kvaliteta tih multifunkcionalnih resenja direltnim poređenjem

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, nino69 said:

Logika i "znanje" pokupljeno s interneta je jedno, slušanje konkretnog sustava je drugo i jedino je relevantno. Integrirac bez preampa postaje pojačalo snage, nisam ja uzeo lemilicu i to napravio, Mike Creek je, a on valjda zna što radi.

 

Logika je samo izneta kao prosirenje stava stecenog  na bazi dosadasnjeg iskustva i ne predstavlja internet "znanje" i nagadjanje. Tacno je da je to o cemu pricamo napravio Majkl Krik ali stav da on "valjda zna sta radi" je nagadjanje a nagadjanjem necemo da se bavimo, zar ne?

 

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, bogdan63 said:

Preamp kod Naim XS2 integralca je mnogo bolji nego preamp koji je ugradjen u Naim Dac V1. Dac V1 u funkciji Dac-a radi fantasticno, ali kad mu ukljucim i funkciju preampa ne bih mu dao tako visoku ocenu. Pretpostavljam da i druge kompanije primenjuju istu ''filozofiju''. 

Upravo sam na to mislio kada sam spomenuo "logiku" i razmisljanje vezano za predpojacala u dacovima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...