Jump to content


Slušalice - AKG K701 ili AKG K340 electrostatic


milooskv

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 3.4.2016. at 17:10, idanijel said:

Da neotvaram temu,neka preporuka za nove do 5000 din

Za te pare, da su nove, a pristojnog zvuka -  AKG k44 ( ili za +20ak€ - k77, k99 ). Verujem da bolje nećeš naći u tom cenovnom rangu (govorim o novim slušalicama). Čitao sam da su Superlux HD681 sasvim korektne, ali nisam imao priliku da ih cujem. Rađene su po uzoru na AKG k240 (bar po izgledu). Njih u oglasima trenutno imaš od 2900 rsd, pa na gore. Možda ih je probao neko od forumaša, pa ako jeste neka prenese iskustva. Takođe pogledaj i Presonus HD7A i Samson SR850 (takođe klonovi AKG K240), one se kreću oko 4500-5000 rsd, mada ja bih se držao AKG-a.

Razmisli i o kupovini polovnih, nekada je bolje uzeti polovno iz jače klase, nego novo iz slabije.

Link to comment
Share on other sites

Takodje sam imao slicnu dilemu skoro  i uzeo  Superlux 681 Evo. Nisam ih slusao pre kupovine, prvi utisci izvanredni, sve preporuke.Na osnovu iskustava sa foruma skinuti sundjeri, jastuciće sam zamenio,(u pakovanju dolaze i velurski) malo vise stezu ali pretpostavljam da ce vremenom to da bude bolje. Inace nisam ih slusao pre kupovine, u odnosu na ćerkine Sennheiser HD 201 razlika nebo i zemlja.U Plejeru sam slusao Beyerdynamic DTX 910 i ostao sam ravnodusan dok kada sam sinoć Evo 681 spojio na cd i avr bio sam iznenadjen kvaltetom zvuka Inace zvucno bolje je kada ih direktno povezem na cd plejer- Marantz 5004 nego kada idu u AVR.Testirao ih  i na lap topu na integrisanoj isto odlicno . Inace imas ovdehttp://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca/page30 bas detaljan test.Moja preporuka ja sam ih uzeo u http://roostermusicshop.com/ u Nišu.

IMG_20160322_193758.jpg

IMG_20160322_194404.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Корњача Раде said:

@toni67 Jel možeš malo više da napišeš o razlici u zvuku sa integruše i ostalih izvora? Ja bih slušao uglavnom na integruši i ponekad na cd plejeru. Da li si dobio garanciju?

Da dobio sam garanciju fiskalni, sve je ok sto se toga tiče. Inace zvuk je na cd plejeru puniji sa malo vise detalja bas je nekako definisaniji ali kazem treba poslusati probati pa odluciti. Forumi su jedno realnost sasvim drugo ali za ove slusalice se svi uglavnom slazu da vrede mnogo vise nego sto kostaju.Zadnja dva dana mi ih je sin prisvojio jer na svom Sony Mp4 plejeru vise ne stavlja bubice od kada je probao Superlux. Malo je nezgodno sto ne mogu da se probaju pre kupovine ja sam rizikovao i kazem prezadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, toni67 said:

Da dobio sam garanciju fiskalni, sve je ok sto se toga tiče. Inace zvuk je na cd plejeru puniji sa malo vise detalja bas je nekako definisaniji ali kazem treba poslusati probati pa odluciti. Forumi su jedno realnost sasvim drugo ali za ove slusalice se svi uglavnom slazu da vrede mnogo vise nego sto kostaju.Zadnja dva dana mi ih je sin prisvojio jer na svom Sony Mp4 plejeru vise ne stavlja bubice od kada je probao Superlux. Malo je nezgodno sto ne mogu da se probaju pre kupovine ja sam rizikovao i kazem prezadovoljan sam.

U Beogradu evo modela nema pa ako odlučim da kupim naručiću iz Niša tako da ništa od probe ni u mom slučaju. Važno mi je da pad u kvalitetu zvuka nije drastičan do te mere da se ne isplati kupovati ih ako je primarni izvor integruša.
Hvala na korisnim informacijama, još jedan razlog da ih ozbiljno uzmem u razmatranje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 3/10/2016 at 11:20 AM, den!s said:

 

Iako su moje AKG K-340 na oglasu trenutno, smatram se kompetentnim da dam svoje misljenje, jer sam ih direktno uporedjivao sa AKG K701 :-)

AKG K-340 su slusalice koje imaju srednjetonsko i visokotonsko podrucje bolje od 701. Vise mikrodetalja, nenaglasenih... vise fluidnosti, rafiniranosti... vise slojevitosti...

Bas heavy verziju ces prepoznati po zelenoj boji kada se skine plastika koja stiti drajvere. Ima informacija o tome na netu. I to jeste najbolji model (od tri koja postoje), jer ima puniji taj donji spektar. Po meni ta verzija zvuci odlicno, kompletno.

A koristim ih sa DIY tranzistorskim pojacalom u A klasi.

Ono sto je bitno je da K-340 traze jako pojacalo da bi dale ono sto treba. Inace zvuce tupo i mlitavo...

 

I razlog prodaje mojih, a verujem i drugih, lezi u tome da smo previse tehnike nagomilali, pa se negde mora odvrnuti ventil :-)

Inace za taj novac se tesko moze naci bilo sta sto bolje zvuci. Vrlo tesko...

 

On 3/5/2016 at 10:46 PM, Aleksandar75 said:

Na žalost nisam imao prilike da slušam AKG K340, ali posedujem AKG K701 oko godinu dana.

AKG K701 su vrhunske slušalice i prilično zahtevne kada je u pitanju pojačalo. Inače za taj rang slušalica preporučljivo je imati namensko pojačalo za slušalice.

Ne treba posebno napominjati koliki je značaj izvora koji koristiš...

Drugim rečima, mislim da si daleko od toga da si uspeo da čuješ slušalice u pravom svetlu. Moj predlog je da nabaviš kvalitetan headamp i bolji izvor.

U dilemi sam da li da kupim AKG K340 po povoljnoj cijeni, i skoro kao nove.

Problem je što koristim pojačalo za slušalice /DAC  Quad Pa One, koji je transformer-coupled, i sa preporučenim (specifikovanim od proizvođača) rasponom out- impendansi 32Ω-300Ω. To je jedino pojačalo koje mi je trenutno dostupno.

Quad Pa One funkcioniše izuzetno dobro sa AKG K701, s kojima ga redovno koristim.

Sve tzv. "manjkavosti" kod AKG K701 (koje su po mom mišljenju rezultat neadekvatne amplifikacije) s ovim pojačalom ne postoje, bas je tajt (u nedostatku bolje riječi), definisan i pravo je zadovoljstvo koristiti AKG K701 s ovim pojačalom, kao i određen broj drugih slušalica.

Za mene ostaje pitanje kako bi ovo pojačalo funkcionisalo s AKG K340, jer su one poznate kao zathjevne kada se radi o sinergiji (snazi i karakteru) pojačala, kao i visokog nominalnoj impedansi (400Ω).
 

Bio bih zahvalan za mišljenje bilo koga ko još prati ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Grado said:

 

U dilemi sam da li da kupim AKG K340 po povoljnoj cijeni, i skoro kao nove.

Problem je što koristim pojačalo za slušalice /DAC  Quad Pa One, koji je transformer-coupled, i sa preporučenim (specifikovanim od proizvođača) rasponom out- impendansi 32Ω-300Ω. To je jedino pojačalo koje mi je trenutno dostupno.

Quad Pa One funkcioniše izuzetno dobro sa AKG K701, s kojima ga redovno koristim.

Sve tzv. "manjkavosti" kod AKG K701 (koje su po mom mišljenju rezultat neadekvatne amplifikacije) s ovim pojačalom ne postoje, bas je tajt (u nedostatku bolje riječi), definisan i pravo je zadovoljstvo koristiti AKG K701 s ovim pojačalom, kao i određen broj drugih slušalica.

Za mene ostaje pitanje kako bi ovo pojačalo funkcionisalo s AKG K340, jer su one poznate kao zathjevne kada se radi o sinergiji (snazi i karakteru) pojačala, kao i visokog nominalnoj impedansi (400Ω).
 

Bio bih zahvalan za mišljenje bilo koga ko još prati ovu temu.

Ja imam K340 bass heavy verziju koja je 2x400oma. Imao sam i AKG 701 i po meni su AKG 340 bolje slusalice,  Probao sam bas dosta pojacala i jedino budzet pojacalo (do 250usd) koje mi je dobro radilo na njima je schiit vali 2 (po specifikaciji radi od 16-600 oma i ima high gain switch), Jedino treba izbaciti odmah 6BZ lampu i staviti neki krsteni ECC 88. Ako si iz Beograda mogu da ti dam AKG340 da probas ali mislim da je pojacalo neadekvatno.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, pollux said:

Ja imam K340 bass heavy verziju koja je 2x400oma. Imao sam i AKG 701 i po meni su AKG 340 bolje slusalice,  Probao sam bas dosta pojacala i jedino budzet pojacalo (do 250usd) koje mi je dobro radilo na njima je schiit vali 2 (po specifikaciji radi od 16-600 oma i ima high gain switch), Jedino treba izbaciti odmah 6BZ lampu i staviti neki krsteni ECC 88. Ako si iz Beograda mogu da ti dam AKG340 da probas ali mislim da je pojacalo neadekvatno.

Hvala na odgovoru i angažmanu i interesu. Nažalost nisam tu lokalno, nego sam u inostranstvu (Skandinavija). Naletio sam na forum googlajući oko AKG K340 i odlučio da ovdje postavim pitanje, nakon što sam pročitao dosta i dobrih i kontroverznih i manje dobrih stvari o AKG K340, uglavnom (s "loše" strane) oko amplifikacije neophodne da bi ove slušalice mogle ostvariti svoj potencijal.

Moje nagađanje je da bi ove slušalice mogle bolje raditi sa OTL-lampaš pojačalom, (koja su obično pogodna za slušalice s većom impedansom -    > 300Ω, nekim vintage receiver-om, feed bi išao sa prigodno adaptiranim izlazima za zvučnike, ili tranzistor-baziranim pojačalom za slušalice s pravim specifikacijama ili karakteristikama.

Quad Pa One funkcioniše izuzetno dobro s AKG K701 (isto zahtjevne u određenoj mjeri vizavi amplifikacije) kao i dobrim brojem i planara i dinamičkih slušalica. Ono što mene brine su specifikacije pojačala vs. specifikacije i zahtjevi ovih slušalica, i jedini način da se to ispita je valjda test uživo - demo.

Kombinacija koju ja već imam me čini toliko zadovoljnim da je pitanje da li je AKG K340 (i pored svih svojih kvaliteta) malo nepotrebna ekskurzija u nepoznato, imajući na umu koliko su one zathjevne vizavi pojačala.

Hvala još jednom na ljubaznom odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, pollux said:

Ja imam K340 bass heavy verziju koja je 2x400oma. Imao sam i AKG 701 i po meni su AKG 340 bolje slusalice,  Probao sam bas dosta pojacala i jedino budzet pojacalo (do 250usd) koje mi je dobro radilo na njima je schiit vali 2 (po specifikaciji radi od 16-600 oma i ima high gain switch), Jedino treba izbaciti odmah 6BZ lampu i staviti neki krsteni ECC 88. Ako si iz Beograda mogu da ti dam AKG340 da probas ali mislim da je pojacalo neadekvatno.

Jučer sam testirao pojačalo (Quad Pa One) sa mojim starim AKG K240M ( impedanca čitavih 600Ω ), i to na low gain setting-u, i radilo je odlično sa slušalicama, sa prepoznatljivom i "punom" zvučnom signaturom.
K340 su još teže za amplifikaciju, ali mi se čini da bi ovo pojačalo moglo da ih (zbog voltaže i struje koju daje slušalicama) služi adekvatno. Bilo kako bilo, test uživo je jedini pravi test, mada je rezultat s AKG K240M ohrabrujući.

Ono što je čudno (pomalo) je da je gain na istom nivou s AKG K701, a i kvalitet zvuka nije nikako kompromitovan. AKG K240M sam čuo s drugim pojačalom - pojačalima, i sa ovim pomenutim zvuče bolje.

Upitnik za mene je kvalitet basa sa AKG K340, oko čega je napisano dosta oprečnih stvari.

Činjenica ostaje da su informacije na ovom forumu djeluju konciznije, pouzdanije i tačnije nego na mnogim drugim mjestima na internet-u (posebno na headfi).

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Grado said:

Jučer sam testirao pojačalo (Quad Pa One) sa mojim starim AKG K240M ( impedanca čitavih 600Ω ), i to na low gain setting-u, i radilo je odlično sa slušalicama, sa prepoznatljivom i "punom" zvučnom signaturom.
K340 su još teže za amplifikaciju, ali mi se čini da bi ovo pojačalo moglo da ih (zbog voltaže i struje koju daje slušalicama) služi adekvatno. Bilo kako bilo, test uživo je jedini pravi test, mada je rezultat s AKG K240M ohrabrujući.

Ono što je čudno (pomalo) je da je gain na istom nivou s AKG K701, a i kvalitet zvuka nije nikako kompromitovan. AKG K240M sam čuo s drugim pojačalom - pojačalima, i sa ovim pomenutim zvuče bolje.

Upitnik za mene je kvalitet basa sa AKG K340, oko čega je napisano dosta oprečnih stvari.

Činjenica ostaje da su informacije na ovom forumu djeluju konciznije, pouzdanije i tačnije nego na mnogim drugim mjestima na internet-u (posebno na headfi).

Kvalitet basa cak i kod bass heavy verzije nije sjajan (daleko je bolji kod 701) , ono u cemu one briljiraju su srednji i visoki.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pollux said:

Kvalitet basa cak i kod bass heavy verzije nije sjajan (daleko je bolji kod 701) , ono u cemu one briljiraju su srednji i visoki.

To je zaključak do kog sam i ja došao čitanjem, ali vjerujte mi da i to strašno varira (utisci) i da su različiti korisnici ovih slušalica imali potpuno oprečne utiske čak i sa nominalno ( bas verzija određena bojom plastične zaštite driver-a) istom verzijom (jednom od tri) ovih slušalica. Ono što je napomenuto za AKG K340 je da, što se tiče basa, one variraju i unutar svakog od ova tri tipa, a i po subjektivnom utisku kvaliteta zvuka.
Neki tipovi su imali i imaju po 5-6 primjeraka ove slušalice i drže ih kući, i kažu da u najboljem slučaju dvije od njih toliko imaju isti karakter.

Po prirodi zvuka ja naginjem prema AKG K701 i ono što posebno volim kod njih je tekstura basa, impuls response (speed) i detalj i čistoća, što je sve odlična kombinacija s ovim lampašem. Jedan korak iznad K701 je Grado GS1000, u ovom pravcu, ali još bolja slušalica, koja na nesreću opet pati od svojih problema vezanih za kontrolu kvaliteta i konstrukcije, kao redukcije impedanse u odnosu na prototip slušalice, komercijalno možda dobar potez (mobilne naprave), ali vjerovatno i pomalo nepotreban za ozbiljne korisnike. 

U direktnom A-B (kratkom) testu uporedo sa Sennheiser HD800, za mene je Grado GS1000 bila puno bolja i tačnija slušalica, čak mislim kao i jedan raniji učesnik u ovoj diskusiji da K701 po nekim osobinama može biti prihvatljivija za neke od nas od HD800 (gledano po zvuku).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...