Jump to content


Police za ploče


HMrules

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
3 minuta ranije, sondek said:

Vase je da napunite Kalax,a onda joj dajte da vas pobedi i turi na policu rozla vaznu i zeca u ljubicastoj aljini sve do uskrsa.Odmak nakon vaskrsa natrpati je viskovima hife

Nešto si pobrkao, ne pričaš s premijerkom...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
On 5.3.2016. at 14:51, Hogar said:

Ni za jedno ni za drugo :) - to inače nije ST-K808 već SH-R808 ("Infra-Red Reciever Unit"). Koristim ga samo kao "primač komandi" za infracrveni daljinski upravljač, za gramofon Technics SL-Q33. Taj gramofon ima mogućnost žičnog daljinskog upravljanja, a komande prima iz te sprave. Gramofon čuvam jer mi je to prvi "ozbiljniji" gramofon u životu (a i dalje nije loš), a pre par godina mi je neko sa foruma (zaboravio sam ko, nažalost) otkrio da taj gramofon uz pomoć SH-R808 može da se upravlja i bežično (start/stop i cueing up/down); upravo je tad neko na kupujem-prodajem prodavao tu spravu, pa nisam odoleo da dopunim gramofon bežičnim daljincem B).

P.S. tačno sam znao da će umesto mojih "autentičnih" fioka za ploče ljudi da gledaju šta je gore od uređaja, hahaha

U to nije bilo sumnlje.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, laky said:

jel moze malo vise o podloskama ispod gramofona.

U pitanju su diy alu nogice, sastavljene iz tri dela. Donje podloske, u kojoj se nalazi kupasto leziste/gnezdo veceg upadnog ugla, srednjeg tzv. spajka kupastog spica manjeg ugla (prakticno klasican sistem spajka i podloske), i gornjeg dela koji je vezan navojem za srednji deo, i na koji se oslanja uredjaj (uz mogucnost podesavanja visine). U pitanju je novitet u mom sistemu, od pre neki dan, i u direktnom poredjenju pokazale su se efikasnije od prethodnih podloski i spajkova sa redom kuglicnih lezajeva, koji su ovde dosta pominjani. Ono sto je takodje dobro, pored antivibracionog efekta, jeste vrlo laka manipulacija/postavljanje, s obzirom na spoljne obime podloske i spajka, izmedju kojih postoji tek mali zazor, pa ukoliko se uredjaj podigne, postavka ostaje takva kakva jeste. Za izradu i dizajn zasluzan je VS Audio.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dražo said:

U pitanju su diy alu nogice, sastavljene iz tri dela. Donje podloske, u kojoj se nalazi kupasto leziste/gnezdo veceg upadnog ugla, srednjeg tzv. spajka kupastog spica manjeg ugla (prakticno klasican sistem spajka i podloske), i gornjeg dela koji je vezan navojem za srednji deo, i na koji se oslanja uredjaj (uz mogucnost podesavanja visine). U pitanju je novitet u mom sistemu, od pre neki dan, i u direktnom poredjenju pokazale su se efikasnije od prethodnih podloski i spajkova sa redom kuglicnih lezajeva, koji su ovde dosta pominjani. Ono sto je takodje dobro, pored antivibracionog efekta, jeste vrlo laka manipulacija/postavljanje, s obzirom na spoljne obime podloske i spajka, izmedju kojih postoji tek mali zazor, pa ukoliko se uredjaj podigne, postavka ostaje takva kakva jeste. Za izradu i dizajn zasluzan je VS Audio.

 

nogice3.jpg

nogice4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...