Jump to content


DAC vs zv. kartica vs CD player i koji...


TekManijak

Recommended Posts

Hehe, postojala je mogućnost da ga ista damica i vrati ali ipak je to učinio (nažalost) poštar.

Nisam imao baš vremena za detaljno testiranje ali za ovih sat dva veoma sam zadovoljan napretkom.

Prvo sam ceo sistem preselio u vecu prostoriju (za koju je i namenjen, samo da se Prvo uredi). I tu sam se odusevio do te mere da sam odmah izbrisao oglas za prodaju mission-a.

Bass podrucje je dobilo najveći napredak i u odnosu na dac iz risivera i u odnosu na m-audio 192 karticu. Tamo gde mi je bass bio tanak sada je dobio svoju punoću i jasno se čuje.s druge strane u pesmama koje obiluju bassom on je postao dosta mekši i kontrolisaniji (za moj ukus mozda i premekan). Kontrabas je tkodje mekaniji i puniji. Cini mi se i da je zvuk gitare bolji. Svaki ton je čistiji i jasno je razdvojena svaka zica.

Kad sam sistem vratio u manju sobu gde mi inace stoji, raspoloženje je znatno splaslo barem sto se muzike tiče. Bass je i dalje primetno bolji ali ukupan utisak je daleko od prethodno opisanog.

Najvecu razliku primetim u igrici. Zvuk helikoptera i eksplozija je dosta kontrolisaniji i puniji sa mnogo manje boomy efekta.

Da nezaboravim i da je pozicioniranje instrumenata zaista odlicno. Pre sam morao da se skoncentrisem i da hvatam odakle zvuk dolazi a sad i pevac i instrumenti kao da su fiksirani u jednoj tački i nikuda nemrdaju.

Sve u svemu vec na prvu ruku je hrt opravdao moja očekivanja i nisam zazalio zbog kupovine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, milunka said:

a na cemu ti slusas mission m34 ?  risiver ?

Pokušavam da se odlučim između sony risivera i nad pojačala. Mrtva trka je u pitanju ali čini mi se da je sony za neki promil bolji. Nemogu da odredim sta je to bolje (cak i navijam za pojacalo) ali nekako se uvek vracam soniju. 

 

Link to comment
Share on other sites

uh... znaci imas taj nad c320 i sony risiver ... ?  

mi ovde ipak pricamo o jeftinom hi-fiju..Ako citas po forumu,videces da neki specificni risiver,al to je bukvalno, 1 u 100,kida kako radi za odredjenu svotu novca,vidim ovde se pominje recimo taj panasonic sa-xr55 u raznim temama,kako ima snage,itd, porede ga cak i sa nekim pojacalima. Takodje noviji uredjaji u d klasi,zaista ovde nose raznorazne utiske i komentare... takodje to vazi i na stranim sajtovima,tako da predpostavljam da to dobro radi, ali za mene je stereo pojacalo ipak ono sto je prava opcija za 2 zvucnika...

e sad, evo ti moje vidjenje stvari i mog prelaska u jeftinije hifi vode--> posedovao sam Logitech z2300 u vreme kada su novi na prolece 2008.me bili 9900 dinara :-Dlogitech_z2300_speakers_final_by_lhnova.

,pa to je grmelo,ludilo,kobojagi 200w rms-a sa 10% thd-a,ako pojacas preko pola krklja kao matori asmaticar,a tresu ti se vrata,prozori,soba, ma sve oko tebe se ljulja osim tvojih usiju...I ja resim da se upustim u istrazivanje,kupim tad za smesne pare sony ssb1000 kutijesony-ss-b1000.jpg

,sam spojim druge cinceve i povezem umesto tih logitech satelita sa 1 drajverom.Razlika u odnosu na logitech satelite je bila nebo i zemlja,konacno dobijem i visoke,i lepse srednje tonove. Ali oni su deklarisani do 120w ( naravno verujem da je to bila max. preporucena snaga pojacala),a ovih 40w koje sam imao po izlazu iz vufera su sekli frekvencije i bili katastrofa...Nabavim ja yamaha dsp-ax 620dsp-ax620_01.jpg

, 5.1 risiver, 2x90w cini mi se po kanalu,itd,pregrst funkcija... I na njemu sony kutije,nisu bile lose,od nekih 80hz sviraju,s'toga ja nisam ocekivao nekakav vau zvuk,niti bas,vec lep stereo,i to je to... i to sam i dobio,cak,mogao sam pojacati negde do kraja tada Iron Maiden - Fear of the dark,jer su kutije trpele,a pojacalo davalo cist zvuk,s'toga se i nisam bojao tad da ce ista poci po zlu...

Sad , pre toga sam svirao klavir,sluha imam,i naravno,posle logitech z2300 ovo je bio raj za usi... Medjutim tada dolazim do radikalnog otkrica :-D Imao sam u svom posedu stari Hitachi risiver, poluispravan, i resim ja da zamolim druga kome sam dao,da mi da na probu,da vidim o cemu se tu radi . to je bilo staro , iz negde 70.tih, sad znam o cemu se radi fala bogu 

Hitachi sr 704

1sr-704L.jpg

nazalost,tu negde 2008.me ja nisam znao koliko ovo vredi,i da li vredi popravljati,jer je bukvalno bio raspad... ali 2 kanala su koliko toliko radila.. deklarisana na 2x50w na 8 oma...

Ovi mali sony, nisam smeo ne do pola,nego na preko 1/4 potenciometra da pojacam,mislio sam da ce bas izleteti iz kutija, odjednom ti mali sony, koji idu od 80 hz,pocinju da proizvode lepsi,jaci,i meksi bas nego Logitech vufer od 120w od 8 ". Ja sam pao na dupe,i nisam verovao kolika je razlika izmedju ove stare mrge i novog risivera sa " 2x90w" . Znas kad posle toga povezem tu yamahu, i smorim se, a pazi, ko god da je dosao kod mene svako bi bio odusevljen sta imam i kako to zvuci,al je naravno za mene kao i svakog normalnog audiofila to bilo dno dna... Yamaha je imala te detaljnije visoke i srednje,i zvucala cisto, posto hitachi je bio poluispravan,ali snaga i kontrola u tako losem stanju,prosto van svake pameti,tad sam shvatio da mi treba krsteno stereo pojacalo. Od tad ja risivere ne podnosim zaista...

Tako da,od tad,specifikaciju detaljno proveravam,koja je obicno samo delic price,jer meren ceo opseg na kojoj je isporucena snaga,ili samo na 1khz,pri kojim izoblicenjima , itd... Takodje neki proizvodjaci navedu maksimalnu snagu za zvucnik,preporucenu, ili recimo stara jbl l serija, oni daju kontinualnu iliti neprekidnu snagu na kojoj rade. TO je velika razlika,koju cak i oni koji imaju iskustva,i rade sa tim stvarima ne znaju i ne zalaze u to...Pa se onda brinu sto tamo pise 50w,a on moze vecno da radi na 50 w :D

Tako da,kasnije sam sve i svasta promenio, i jednostavno ako hoces slusati 2 ili 4 zvucnika i cuti sve lepote,finese,pun zvuk iz njih, kupi stereo pojacalo.

takodje ti tvoji zvucnici,su podni,imaju 3 drajvera,prepoceno do 150w. Mislim da bi bilo dobro,da pazaris neko krsteno pojacalo,koje ima struje, i rezerve snage.

Sta znas o tom Nadu koga posedujes,on je koliko vidim sa kraja 90.tih,to je skoro 20 godina staro,u kakvom je stanju  ? Moze biti da treba da se osvezi,ili da nesto nije u redu ako ti ne cujes razliku izmedju njega i tog sony risivera. I opet,u tip top stanju,on daje oko 40w po kanalu, i pitanje koliko je pametno da ga mrcvaris sa tolikim kutijama...

Dakle,proveri ti njega,i nabavi neko jace pojacalo... Nisam video jesi li naveo kablove koje koristis, izvor je sad u redu, nadam se da slusas diskove i flac preko foobara na kompu,obavezno asio i wasapi... 

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice ovaj nad od 40W mi vise lezi jer mogu preciznije da podesavam  zvuk na tihom slusanju. Na soniju koji je 100W po kanalu cim malo pipnem potenciometar odmah se pojaca previse a da ne spominjem da je daljinski neupotrebljiv pri tihom slusanju (prevelik je korak pa ili je skroz utisano ili preglasno)

Ali nesto drugo je problem u mom sistemu (verovatno zvucnici) Meni definitivno fali bass-a. S vremena na vreme nesto se "poklopi" i oni prosviraju tako da ja nemogu da poverujem da su to isti zvucnici koje sam do sada slusao. To traje dva tri dana i onda opet po starom... Sad mi se poklopilo sa nabavkom dac-a i zvuk je bio toliko dobar da sam se odusevio i reko to je to, sistem koji u potupunosti opravdava moja ocekivanja. Onda prebacim na radio i tu se jos vise odusevim. koliko basa (jasan, pun glasan) i ritmicnosti skoro kao sa cd-a, ukopao se u jedno mesto i samo slusam u neverici.

I onda se to polako izgubilo i sad se opet nerviram i naprezem usi da izvucem malo bassa. Komsijini pioneere koji jesu veci ali su barem duplo jeftiniji daju barem 50% vise bass-a...

Link to comment
Share on other sites

Citas li ti sta ja pisem,ili moj posto odozgo je totalno suvisan ? :-D ponovicu opet,jesu li totalno ispravna pojacala,jesi li ih proveravao ili ih je neko gledao ? Nad je izasao pred kraj 90.tih,i gazi drugu deceniju, a opet,i nov je bio jeftin, evo ovde jedna od tema : 

evo i neka za jace modele 

 

izvor,pojacalo,zvucnici,kablovi,prostor. Sve je od uzasno velike vaznosti. Kazes da komsijini pioneer daju veci bas,a na cemu slusa,u kolikoj su prostoriji ? jel koristi ton kontrole,jel poenta samo da gruva,ili slusa kvalitetno stivo ? Odnesi zvucnike kod komsije pa probaj !

Evo ti jos jedna stvar. Ja sad imam Marantz pm 7001. Imam njegov kabal za napajanje, a imam i posebno pravljen i izgleda ovako $_57.JPG

i covek koji mi je prodao uredjaj,imao je pored skupocen debeo kabal,rece mi da su u njemu zice 2x4mm i da je radjen po ugledu na monster cable,o kome ne znam puno,znam samo kad je nakacio taj, bile su tu kutije b&w 601 s3 , momentalno sam cuo svojim usima poboljsanje u donjem basu... onda sam ostao zabezeknut,i onda smo razvukli malo pricu o kablovima. Godinama citam da kablovi nemaju veze,moj ujak koji radi sa zvucnicima,zna uglavnom ako je jaci zvucnik stavi deblji kabal. O ovako nekim stvarima sam skepticno citao. ALi sada nemam dileme,kako zvucnicki tako i napojni , sve je od velike vaznosti. Ima i odlicna tema sada gde se bas govori o ovim stvarima (projekat sirotinjski Hifi) baci pogled :

http://zokiaudio.com/?p=2393&lang=sr

Ne znam kako sviraju Nad pojacala, citao sam ranije o mnogima, i znam da su uvek savetovali ovde Nad i Monitor Audio, da su Nad tamnijeg karaktera,i da treba biti pazljiv sa uparivanjem... Sto se tice basa ne pamtim da je neko to hvalio i isticao kod tih novijih jeftinijih Nad,tu su uvek savetovali Harman Kardon pojacala.

Dakle sony je risiver,i na njega ne racunaj, Nad proveri jel potpuno ispravan. Ako toliko zelis bas,imas podne kutije, na kojima pise do 150w, ako treba prodaj i Sony i Nad,i kupi krsteno stereo pojacalo. Probaj kod komsije,ili pitaj nekog ako ima neko pojacalce da ti pozajmi da probas,ako ne,skupi pare i uzmi bilo sta krsteno do 100 evra,ne bacaj pare,dok ne vidis u kom pravcu da ides. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
JLSounds?

Ja imam USB sa AK4396 i prezadovoljan. Reprodukuje i DSD. Dodao mu lampu i :banana. Za konverziju sa PCa super.

Ima i model sa AK4490.

XMOS_DSD_I2SoverUSB_1.jpg

Uklapa se u cenu. ( mora malo da se našvajsuje , kutija, izvor za napajanje)

Ako nećeš da majstorišeš onda neki gotov kineski Xmos+AK4xxx ali sumnjam da su bolji od bugarskog.

 

Jel ima bugarski,sklepan vec u nekom kucistu da se kupi?

Gledam ove kineske ,a kako se nikad nisam bavio diy,nista mi nije jasno

Jel moze predlog za gotov kineski,sa ovim ak4490 (vidim da je on najnoviji) da moze do 32/384 i da ima podrsku za dsd..

Netrebaju mi opticki i koaxijalni ulazi,niti za slusalice,samo usb ulaz.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, allee said:

Jel ima bugarski,sklepan vec u nekom kucistu da se kupi?

Gledam ove kineske ,a kako se nikad nisam bavio diy,nista mi nije jasnoemoji45.png

Jel moze predlog za gotov kineski,sa ovim ak4490 (vidim da je on najnoviji) da moze do 32/384 i da ima podrsku za dsd..

Netrebaju mi opticki i koaxijalni ulazi,niti za slusalice,samo usb ulaz.

Hvala!

Imam ja onaj moj sklepan sa lampaškim izlazom

dac1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...