Jump to content


Naponski/strujni kabl ?


Dr Roadstar

Recommended Posts

20 minuta ranije, trotter said:

 

Na mom pojacalu fabricki napojni kabl ima dve zice. Sta u tom slucaju?

 

Je li Zu, nesto sam skviknuo i palo mi skoro na pamet da promenim taj kabl ali necu da ugradjujem konektor na šasiju nego da lemim unutra gdi je i sad zalemljeno. Ima li kod tebe u restlovima u trećoj fioci levo neki takav dvozilni sa shuko na drugoj strani a na strani pojacala da mi bidnu gole zice pa da nadjem ovde nekog bravara da mi to zavari?

Još nisi kupio kabel ? Auuu striko :) ... A što fino ne uzmeš jedan lapp ( po meni odličan kabel ) i jedan lepi fancy shuko rodijum i završiš ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaš me, i ovo što sam pomislio da menjam nešto takvo kao što je kabl je za mene mož biti previše, kamoli da kupim :lol:

Slabo plata, računi u formi. U takvoj situaciji misliti o žici je dokaz stanja odlepršalosti, što kaže moj kolega Disco Head.

Nego, lapp ima tri žice. Gde ću treću?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, trotter said:

Znaš me, i ovo što sam pomislio da menjam nešto takvo kao što je kabl je za mene mož biti previše, kamoli da kupim :lol:

Slabo plata, računi u formi. U takvoj situaciji misliti o žici je dokaz stanja odlepršalosti, što kaže moj kolega Disco Head.

Nego, lapp ima tri žice. Gde ću treću?

Treća sa širmom zajedno na strani šukoa na uzemljenje da odvodi gremline u  eter :) Da sam bliže poslao bih ti jedan osim ako ne ideš na more na kupanjac sa zadovoljstvom će kabel biti gratis .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Probaj ovaj

http://www.kupujemprodajem.com/Lapp-Olflex-Oyaide-P-037-C-037-Snake-41979610-oglas.htm

trebalo bi da je bolji.

Vidi sa Darkom da ti na strujnoj letvi zameni konektor sa ovom replikom Oyaide-a

http://www.kupujemprodajem.com/Oyaide-P-037-C-037-42063393-oglas.htm

Probaj i nije neka kinta 60 jura ukupno,mer bidne boljshe,a mer not.

Komene dalo neko poboljshanije u poredjenju sa vabrichkim kinezima.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da li postoji nekakav standard Kao sto na suko u zidu postoji tako i na produznom kablu .Kada se kupi fabricki uredjaj ne mora da se oderedjuje gde je faza na uredjaju nego je ona postavljena isto i na kablu i na uticnicaqma na produznom i na utikakacu u zidu.

Recimo levo je faza na kablu koji izlazi iz uredjaja normalno levo mora da bude i na produznom kao i u zidu.Da li postoji takvo pravilo.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, D Agostino said:

Mislio sam da li postoji nekakav standard Kao sto na suko u zidu postoji tako i na produznom kablu .Kada se kupi fabricki uredjaj ne mora da se oderedjuje gde je faza na uredjaju nego je ona postavljena isto i na kablu i na uticnicaqma na produznom i na utikakacu u zidu.

Recimo levo je faza na kablu koji izlazi iz uredjaja normalno levo mora da bude i na produznom kao i u zidu.Da li postoji takvo pravilo.

?u=http%3A%2F%2Fwww.repeater-builder.com?u=https%3A%2F%2Ftse4.mm.bing.net%2Fth%3

Link to comment
Share on other sites

Ko hoće da se igra, evo ovako sa produžnim kablom:

- na zidnoj utičnici obeležiti fazu (tačka crvenim flomasterom, može i sa unutrašnje strane, radi estetike;))

- na utikaču produžnog kabla obeležiti jednu od viljuškica kao fazu

- na osnovu prethodnog, obeležiti na razvodnoj letvi fazu u utičnicama

- sada uređaje ubadati na jedan ili drugi način, i tamo gde bolje svira, obeležiti na utikaču fazu prema položaju u utičnici

Na kraju popiti 3 piva, i sve prethodno neće imati nikakav uticaj....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja posle tri piva uspeo da promenim zicetinu na razvodnoj letvi i da zadrzim fazu da mi ne pobegne na opozitnu stranu i da ostanem ziv i tad i sve do sad onda svako ko ima srafciger sa lampicom moze da se nada uspehu u ovoj operaciji naizgled slozenoj medjutim nadasve rutinskoj.
Gdi ta faza ulazi u transformatorski sklop unutar mojih komponentusa to je vec misterija koja zahteva slozen proracun i izvesno mozganje koje iskljucuje pivo te stoga nisam zalazio u te vode, vise volim mirno more sa predvidivom penom.


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...