Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Proverio sam, jeste oko 13funti ali je 3lp. Sa dodatom jos jednom plocom je bilo oko20 pa probilo limit za carinu, tezina paketa je u pitanju. Kad god sam porucio 3lp sam se usrecio sa postarinom.

Bitno da Sharky Puppy live stize... bio je jeftin, 21 funticu pa sam zaboravio na shipping ...a i zadnji komad pa me samo ubrzalo.

Link to comment
Share on other sites

Narucio dve ploce od firme JPC.DE.Gentle Giant: Acquiring The Taste (180g) i Gentle Giant: Octopus (180g)

Rok je bio 4 sedmice da oni nabave o dobavljaca.Naruceno 1.9.Poslao sam mail i dobio odgovor.

Guten Tag Herr Jevtovic,

vielen Dank für Ihre Nachricht.

Leider haben die Presswerke derzeit eine recht lange Vorlaufzeit, sodass es bei fast allen
Pressungen zu erheblichen Verzögerungen im Fertigungsprozess kommt.

Hinzu kommt leider ebenfalls noch die allgemeine Rohstoffknappheit, von welcher auch nicht der
Medienmarkt mit seinen Vinyl- und auch CD/DVD/ Bluray-Pressungen verschont geblieben ist.

Alle in der Branche arbeiten auf Hochtouren und man hofft natürlich, die Nachfertigungsrückstände aufzuholen und damit die Lieferzeiten verkürzen zu können.

Doch leider wird es vorerst bei diesen schwammigen Lieferaussagen und langen Lieferzeiten bleiben.

Aufgrund der vorgenannten Problematik, ist es unseren Lieferanten und somit auch uns, leider unmöglich, einen konkreten Liefertermin zu nennen.

Sollten Sie Ihre Bestellung aufgrund der ungewissen Lieferzeit stornieren wollen, genügt eine kurze E-Mail an mich.
 
Mit freundlichem Gruß
Svenja Spurmann
Beraterin Kundenservice

u prevodu

 

Poštovani gospodine Jevtoviću,

Hvala vam na poruci.

Nažalost, pogoni za prešanje trenutno imaju dosta dug rok trajanja, dakle gotovo sve
Prešanje dovodi do značajnih kašnjenja u procesu proizvodnje.

Uz to, nažalost, postoji i opća nestašica sirovina, od kojih ne i najmanje važno
medijsko tržište sa svojim vinilnim i CD/DVD/Bluray izdanjima je pošteđeno.

Svi u industriji rade punom parom i prirodno se nadaju da će uspjeti nadoknaditi zaostale ponovne proizvodnje i tako skratiti vrijeme isporuke.

Nažalost, ovi nejasni podaci o isporuci i dugi rokovi isporuke za sada će ostati.

Zbog navedenog problema, naši dobavljači, a time ni mi, nažalost ne možemo navesti konkretan rok isporuke.

Ako želite otkazati svoju narudžbu zbog neizvjesnog vremena isporuke, samo mi pošaljite kratki e-mail.
 
Iskreno
Svenja Spurmann
Savjetnik za korisničku službu

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Narucio dve ploce od firme JPC.DE.Gentle Giant: Acquiring The Taste (180g) i Gentle Giant: Octopus (180g)

Rok je bio 4 sedmice da oni nabave o dobavljaca.Naruceno 1.9.Poslao sam mail i dobio odgovor.

Guten Tag Herr Jevtovic,

vielen Dank für Ihre Nachricht.

Leider haben die Presswerke derzeit eine recht lange Vorlaufzeit, sodass es bei fast allen
Pressungen zu erheblichen Verzögerungen im Fertigungsprozess kommt.

Hinzu kommt leider ebenfalls noch die allgemeine Rohstoffknappheit, von welcher auch nicht der
Medienmarkt mit seinen Vinyl- und auch CD/DVD/ Bluray-Pressungen verschont geblieben ist.

Alle in der Branche arbeiten auf Hochtouren und man hofft natürlich, die Nachfertigungsrückstände aufzuholen und damit die Lieferzeiten verkürzen zu können.

Doch leider wird es vorerst bei diesen schwammigen Lieferaussagen und langen Lieferzeiten bleiben.

Aufgrund der vorgenannten Problematik, ist es unseren Lieferanten und somit auch uns, leider unmöglich, einen konkreten Liefertermin zu nennen.

Sollten Sie Ihre Bestellung aufgrund der ungewissen Lieferzeit stornieren wollen, genügt eine kurze E-Mail an mich.
 
Mit freundlichem Gruß
Svenja Spurmann
Beraterin Kundenservice

u prevodu

 

Poštovani gospodine Jevtoviću,

Hvala vam na poruci.

Nažalost, pogoni za prešanje trenutno imaju dosta dug rok trajanja, dakle gotovo sve
Prešanje dovodi do značajnih kašnjenja u procesu proizvodnje.

Uz to, nažalost, postoji i opća nestašica sirovina, od kojih ne i najmanje važno
medijsko tržište sa svojim vinilnim i CD/DVD/Bluray izdanjima je pošteđeno.

Svi u industriji rade punom parom i prirodno se nadaju da će uspjeti nadoknaditi zaostale ponovne proizvodnje i tako skratiti vrijeme isporuke.

Nažalost, ovi nejasni podaci o isporuci i dugi rokovi isporuke za sada će ostati.

Zbog navedenog problema, naši dobavljači, a time ni mi, nažalost ne možemo navesti konkretan rok isporuke.

Ako želite otkazati svoju narudžbu zbog neizvjesnog vremena isporuke, samo mi pošaljite kratki e-mail.
 
Iskreno
Svenja Spurmann
Savjetnik za korisničku službu

Ne treba naručivati ako nemaju na stanju, jedino ako se očekuje neko novo izdanje koje će prvi put biti plasirano, prekini order vratiće ti pare za dan,dva.

Link to comment
Share on other sites

Pisalo je da ima i da je rok 4 nedelje.Ono sto nema ne moze da se naruci.Sacekacu  ,zelim te ploce.

  • Gentle Giant: Acquiring The Taste (180g)
  • Bestellnummer: 9674894
  • Menge: 1
  • Einzelpreis: 19,32 Euro
  • Summe : 19,32 Euro
  • Status: offen
  • Der Artikel ist beim Lieferanten bestellt. Wir warten auf die Lieferung.
  • Der Lieferant gibt eine Lieferzeit von ca. mind. 4 Wochen an.
  • Status: Otvoreno
    Artikal je naručen od dobavljača. Čekamo isporuku.
    Dobavljač navodi rok isporuke od cca minimalno 4 tjedna.
Link to comment
Share on other sites

Води рачуна да су JPC прилично озлоглашени по питању испоруке ствари које немају на стању.

Још од када је изашао Колтрејнов Ballads пре 2 године, они га набављају "за 4 недеље".

Link to comment
Share on other sites

Čitam malo sa zakašnjenjem postove koje još nisam pročitao i moje iskustvo se sa puno toga napisanog o novim vinilma ne slaže baš. Ono što vidim konstantno sa novim vinilma kao problem:

- nesumnjivo je velik broj neravnih ploča. Dobar clamp to rješava, ali svakako nije idealno. Bilo bi bolje da su ploče ravne.

- također, većina novih ploča koje uzmem je gadno prljava i napucana statičkim elektiricitetom. Uz to, štednja na unutarnjim omotnicama mi nikada neće biti jasna.

Izuzev te dvije stvari, moje iskustvo sa zvukom novih ploča je doista dobro. Što je najbolje, uopće ne kupujem "audiofilske" ploče, iz principa, a većinom i slušam razne oblike alternativne i nezavisne muzike. Jazz me ne dira ni 1%. Znači krećem se u krugu bendova i izvođača koji uopće nemaju "audiofilski" mindset, a opet - više manje sve te ploče mi zvuče odlično.

On 21.9.2022. at 22:20, Parton said:

ako ploča nije 100% perfektna, a to je retko koja, slušanje recimo tihih delova klasike uz pucketanje kamina koje dolazi sa ploče je daleko od ugodnog doživljaja, plus na sve to još i surface noise vinila...a i dinamički raspon ne ide na ruku pločama kad je opet klasika u pitanju...

Na ovo ne znam što da kažem - klasiku za razliku od jazza volim i većinom uzimam polovne s discogsa, uglavnom stvari kao nizozemski philips, decca, deutsche grammophon - sve iz 60ih i početak 70ih. Imam nešto telarca isto koji iako je digitalan meni zvuči odlično. Uglavnom, nije da plaćam ogromne pare za neke ludo uščuvane kopije (iako, idem obavezno na NM i najgore VG+) i ne bih nijednu od tih ploča koje imam nazvap savršenom. Međutim, pucketanje na njima je vrlo rijetko, surface noise potpuno na irelevantnoj razini, a ovo s dinamičkim rasponom je posebna priča - iako digitalija teoretski ima puno bolji dinamički raspon, konkretna izdanja mi vrlo često zvuče dinamičnije ili barem jednako dinamično na vinilu. Ne vidim nikakav problem. To da klasika na vinilu ne funkcionira je po meni čista mitologija. Da - treba paziti na ploče, trebaju biti u dobrom stanju, trebaju biti čiste i setup mora biti solidan i dobro podešen. Ako je tako - ne vidim problem.

Jedina stvar koja me ozbiljno iživcirala s novim vinilima u zadnje vrijeme je Radioheadovo "Kid A mnesiac" izdanje Kid A/Amnesiaca gdje im se desila greška na "How to disappear completely", gdje svi primjerci pri kraju tog tracka imaju distorziju na vokalu...dakle to je takav QA propust da ti pamet stane. Inače savršeno zvučeće ploče. Ali ovo je razlog da se sve što je štampano povuče i zamijeni. Ili barem da se da povrat novca kupcima u određenom postotku ili nešto slično.

Link to comment
Share on other sites

Stednja na unutrasnjim omotima moze biti nejasna tebi i meni ali proizvodjacu to uzima deo marze - kad bi na godisnjem nivou pogledali koliko su manje zaradili zato sto su stavljali "celofanske" unutrasnje omote ( gace ) - neko iz finansija bi lepo rekao da ne moze dalje.

Zadnji primer je Jugoton - Haustor - Treci Svijet - unutrasnji omot je grub karton - spolja ima stampu sto je lep potez ali unutra je je grub karton direkt na vinilu. Azra je po tom pitanju zericu bolja - ja to moram prepakovati u posebne unutrasnje plastike.

Link to comment
Share on other sites

 

1 sat ranije, Krca44 said:

Stednja na unutrasnjim omotima moze biti nejasna tebi i meni ali proizvodjacu to uzima deo marze - kad bi na godisnjem nivou pogledali koliko su manje zaradili zato sto su stavljali "celofanske" unutrasnje omote ( gace ) - neko iz finansija bi lepo rekao da ne moze dalje.

Ma to je tako jasno, samorazumljivo s te strane gledano. Ali da je kalkulacija do te mjere takva da se za izrazito mali dio marže znatno kompromitira ukupni proizvod - to je kratkovidnost prvog reda od strane proizvođača. To je ono što nije jasno, da ciganluk ide do te mjere.

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude samo kuknjava. We get requests je  brutalan u svakom smislu. Omot vrhunskog "Playboy" kvaliteta,Gatefold, Unutrasni omot to prati... i na kraju najbitnije - ploca ...ravna i supertiha bez jednog puc-a, snimak je odlican. Cista uzivancija slusati bez puckanja koje mi je staro i dosta slusano izdanje imalo. Nije mi tu staro izdanje da napravim direktno poredjenje, ali cu napisati svoje utiske na temu razlika.

Prvom prilikom kad budem isao kolege NL mogli bi napraviti za ovu temu uporedni snimak da se vide sta se dobija (ili eventualno gubi) novim izdanjem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7.10.2022. at 18:37, InSides said:

Води рачуна да су JPC прилично озлоглашени по питању испоруке ствари које немају на стању.

Још од када је изашао Колтрејнов Ballads пре 2 године, они га набављају "за 4 недеље".

Ovo sam kasno pročitao :(
Naručio sam tri paketa sa JPC, jedan je istog dana poslat i na putu je za Srbiju, a paket sa Koltrejnovim Baladama, skupa sa još jednim ACT naslovom, stoji (ACT piše da je rezervisan za mene, a za Balade imam ovo obaveštenje:
Item is in stock at our supplier and can be shipped immediately.

Link to comment
Share on other sites

Надам се да се варам, искрено.

Али ја сам тражио / чекао Ballads више од годину дана, и на крају га поручио од MCRU за скоро дупло од реалне цене.

Код Чада Касема га има (Acoustic Sounds) али је прескупо са транспортом.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, sondek said:

Cesto sam vidjao Balads na japanskom press-u..imam jedan takav i sam, bude toga na berzi kod Joce za 20-25eur. Zvuci savrseno.

Zvuči savršeno dok ne čuješ acoustic sound series press :) šalim se nisam imao prilike da ih uporedim. Dobri su japanci rado ih kupujem i što je dosta bitno nije teško naći primerak u dobrom stanju, ljudi tamo znaju da čuvaju ploče.

Link to comment
Share on other sites

Poredio sam ovaj sa John Harmanom Accoustic sounds sa nekim starim holandskim izdanjem, ne mogu da kazem da je ni nesto bolji ni losiji ..sto je u principu kompliment za nove ploce. Naravno benefit je sto je ploca mnogo tisa sto se surface noise. Nemam zamerku, i sa svapskim izdanjem sam uporedio We got request i to je to..jos jedna stvar manje bitna ali nije bez znacaja, kvalitet omota je brutalan tako da je sjajan osecaj drzati ga u rukama dok slusas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...