Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 22.12.2020. at 11:10, joyba said:

Stigle ploče na carinu, vrednost ploča 60e + 20e šiping + 4800 din troškovi carine fedexa + carina + pdv izaćiće negde oko 150e...moraću da odustnanem.

Juno carevi vratili mi pare za ploče, nisu hteli ni šiping da mi naplate :)

Link to comment
Share on other sites

Sve super za nove vinile,stizu i taj shipping je podnosljiv.Kvalitet ploca odlican snimak malo manje,sa digitalnog izvora ... a sta bi sa nama koji vise volimo jednu staru nego 5 novih kilavih ploca.Koji ce mi u zivotu vise ti digitalni zapisi na ploci ...Za nas je kovid doneo 10eur ploca i 37evra shipping od normalnih ljudi,prodavaca starih i pravih ploca sa discogs.

Sto bi rekao Gidra "spalim im ga majke", globalisticke ...nekom rat nekom brat ,uvek bilo.

Link to comment
Share on other sites

Ne generalizujem.Vise mi smeta sto mi se tako surovo promenio odnos starih i novih ploca i fale berze.Proci ce i ovo.Slozices se da near mint ploci sa berze na japanskom izdanju ne moze da pridje 90% novih ploca...a cena ista ili ipak malo ispod.Ja jednostavno vise volim ocuvan usa ili japanski print od nove ploce.Mnogo ređe naletim na banderu.

Naravno da sam kupio dosta nocih ploca koje rade bez greske i nova ploca je nova.Samo kad je otvoris,pa je kriva kao ovu sto sam danas raspakovao ili pucka vise od stare to je razocarenje.

Ima naravno ploca koje jesu sa analogne trake ...ali koliko ih je od recimo 1000 koje vidis u nekoj radnji ...10% mozda,verovstno i manje.Ljudi o tome pojma nemaju,narocito novi vinilasi.Ne optercujem se ni ja toliko sa tim,ja volim videti i cuti s gramofona pa makar i "cd na ploci" al nije lose da se zna.Uostalom forumi su mesta gde se i saznaje sta valja,sta vredi i gde je ko popio banderu...mslm opusteno,sve ... 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, dobro “staro” izdanje je uglavnom boljeg zvuka nego nova 180g audiofilska ploča. I ja više volim da kupim NM USA first press, ali cifre su postale blago rečeno nenormalne, pa baš toliko i ne volim stara izdanja, super je i novo, ako se pazilo na remaster.

Ako je “izdanje sa CD-a”, to i ne kupujem, uglavnom platim i “skinem” na hard disk i slušam, CD ne rabim kao medijum. Ono što ne može da se nađe ili je cifra za “hard” medijum nenormalna, šerujem sa ljudima, mislim da time nikoga ne ugrožavam i savest mi je mirna.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam te first press ploce kupovao dok su cene bile normalne.Steely Dan Aja u odlicnom,recimo very good plus stanju sam recimo kupio za 5 dolara pre 2-3godine. Drugar sad svoj stavio u oglase po 40 eura...i naci ce se kupac.  ...da ne govorim o tezim simptomima first press obolenja, placanju 100evra i vise za plocu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...