Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Ја још увек преферирам Juno, што због навике, што због тога што доста наслова који тражим се не налазе на JPC.

Али за 2-3 плоче, слање је увек (бар према Македонији) бар 50% јефтиније са Немачке, и неретко се исплати - нарочито за плоче које се штампају у Немачкој (рецимо Blue Note Classic Vinyl серија). Нека издања која су распродата свугде, налазе се на JPC.

И још, JPC користи регуларни DHL, тако да плоче стижу увек у року од пар недеља. Са Juno-а, и Royal Mail, то може да потраје и више од месеца.

Све док опције постоје, боље за нас у хобију.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Caos, koji vid dostave biste preporucili za HHV? Vidim da je razlika izmedju International Economy Tracked Airmail i Fedex Economy 5e pa me zanima da li se isplati platiti vise ako ce zapravo ranije stici? Nikad nisam narucivala ploce iz inostranstva, a opste je poznato koliko je nasa posta azurna pa ne bih da se ispalim. 😊

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ghxostt said:

Caos, koji vid dostave biste preporucili za HHV? Vidim da je razlika izmedju International Economy Tracked Airmail i Fedex Economy 5e pa me zanima da li se isplati platiti vise ako ce zapravo ranije stici? Nikad nisam narucivala ploce iz inostranstva, a opste je poznato koliko je nasa posta azurna pa ne bih da se ispalim. 😊

Najjeftiniji šiping ima jpc.de

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ghxostt said:

koji vid dostave biste preporucili za HHV?

International Economy Tracked Airmail zato što će ti FedEx naplatiti PDV a pošta neće (ako si u BG-u i ako su carinici dobro raspoloženi tog dana). Takođe, FedEx će ti tražiti gomilu neke dokumentacije i biti izuzetno spor u celom procesu, tako da ti ploča stigne u Srbiju za par dana a ti onda čekaš još minimum nedelju dana da se sve završi i da uplatiš PDV i da ti onda donesu konačno na vrata. Maksimalno izbegavati kurirske službe.

Link to comment
Share on other sites

Naručio sam skoro drugaru 2xLP sa recordsale.de i izabrao sam DHL pošto ima praćenje a i nije bila neka velika razlika u ceni za poštarinu bez praćenja, interesuje me pošto je DHL u pitanju da li će ocariniti ploču ili će evenutalno morati da se plati PDV? 
Ploče i poštarina zajedno su oko 4100 dinara.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za mene, jedno nesvakidasnje iskustvo.

U januaru 2021. sam kupio vinil u US (preko Discogs-a, placanje PayPal-om). Kako nije stizao 5-6 meseci, pozalio sam se prodavcu, koji mi je bez problema vratio novce.

U avgustu 2023. (danas) vinil mi ipak stigao, savrseno ocuvan (bio je profi upakovan), bez bilo kakvih troskova, nalepnica (bez carine i sl.)..., Sem nalepnice US poste.

Dakle, vreme dostave vise od 2 ipo godine (moguce da je to apsolutni rekord ovde u temi :) ).

image.thumb.jpeg.4d721064e33fba85f45bf51237809fd0.jpeg

image.jpeg.6c5f2909a496f64d8cd4c4319238834a.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2023 at 3:23 PM, Dražo said:

Za mene, jedno nesvakidasnje iskustvo.

U januaru 2021. sam kupio vinil u US (preko Discogs-a, placanje PayPal-om). Kako nije stizao 5-6 meseci, pozalio sam se prodavcu, koji mi je bez problema vratio novce.

U avgustu 2023. (danas) vinil mi ipak stigao, savrseno ocuvan (bio je profi upakovan), bez bilo kakvih troskova, nalepnica (bez carine i sl.)..., Sem nalepnice US poste.

Dakle, vreme dostave vise od 2 ipo godine (moguce da je to apsolutni rekord ovde u temi :) ).

 

 

Mislim da bi bilo posteno da kontaktirate coveka i da mu ponovo uplatite. Ako su na carini fecesi, ne moramo da i mi budemo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ćao, prvi put hoću da naručim neku ploču iz inostranstva pa me zanima kakva je trenutno situacija što se tiče carine i čekanja? Koji su najbolji sajtovi odakle bih mogao da naručim? Za sad imam u planu 2 ploče da naručim, a pošto do sad nisam, trebalo bi mi nešto što je sigurna opcija (i ako može da se ne čeka dugo😅

Link to comment
Share on other sites

+1 za Juno, upravo primio 2 ploce iz kredita koji su mi napravili jer mi prosli paket obicnom postom nije isplacen. Kod manjih prodavaca, ebay i slicno obavezno pay pal da se ne natezes previse oko toga da li je stiglo ili ne i sprecis prevare. Najsigurnije u startu je sa velikim firmama tipa Juno.co.uk , Amazon, Jpc i sl. gde je musterija uvek u pravu. Btw to da ne stigne je prava retkost, evo meni se od Juno prvi put desilo nakon vise godina redovnog porucivanja. Carine nema do 50eur, pa na taj limit obrati paznju. Ima PDV, ali ne svaki put. Evo meni ovog puta na 43 funte 970din. I sa tim troskom je ipak povoljnije nego kod nas, u sezoni odmora manja guzva pa stiglo za 7-8 dana. Srecna prva porudzbina

cheers🍻

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 23. 9. 2023. at 21:01, Krca44 said:

Momci jedno pitanje :

koliko kosta postarina i koje su opcije za istu u Blue Note prodavnici ?

Мислим да ти је за Blue Note боља опција JPC.de.

Осим када дају велики попуст, али то обично раде само на Blue Note US. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2023 at 9:40 PM, InSides said:

Мислим да ти је за Blue Note боља опција JPC.de.

 

On 10/4/2023 at 9:53 PM, srdjan_cvetkovic said:

Skupo.

 

Hvala momci !

Pitao sam prevashodno zato sto nekih naslova vise nema kod Juno gde mi kupovina odgovara - ponekad se pojave vrlo brzo ali ponekad se ceka duze vreme.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...