Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi! Može li me neko prosvetliti šta se dešava? Iz Novog Sada sam, i od prethodnih 4,5 iskustva kad bi mi stigao paket/ploca preko dhl-a u izmeničnu postu, sledeći dan bi prispelo na Novosadsku carinu a odma sledeći dan i kod mene “na ruke”. Malo me buni jer po ovom statusu moj paket prakticno nije ni stigao na carinu u Novom Sadu ako se ne varam? Ajde da je stigao pa da čuči na carini čekajući ali po ovome kao da je od četvrtka u Beogradu i ni traga o tome dal je poslat za NS? 

AB7B913C-25E8-4C7C-937F-30D8F4FABD7D.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Pošiljke poslate DHL-om sa uslugom DHL Express, idu preko DHL Srbija, pošto posao radi kururska služba. Za pošiljke koje su do 50 evra vrednosti se ne plaća ništa i prolaze za 1 dan, već sutra su kod tebe. Kada je vrednost preko 50 evra platićeš uslugu DHL-u (4.300 RSD), carinu i pdv (oko 32% od ukupne cene pošiljke).

Kada piše DHL, pošiljka je možda poslata i preko Deutche Post, pošto je pun naziv ustvari Deutche Post DHL Group, tj. nemačka pošta je vlasnik DHL-a. U tom slučaju, pošiljka ide regulare preko poštanskog sistema (što je kod tebe sada slučaj). Da li će se cariniti ili ne zavisi od cifre i carinika, a u konkretnom slučaju ćeš videti na kraju da li ćeš platiti samo otvaranje paketa 400 rsd ili carinu i pdv.

Link to comment
Share on other sites

ово је генерализација.

није исто да ли је само пакет до укупне вредности од 50 евра без обзира на цену доставе која је додатно плаћена вредност или је вредност самог пакета све са ценом доставе до укупно 50 евра.

ако сам ја унапред платио и услугу превоза и доставе уз куповину производа чија је вредност самог производа до 50 евра (нпр. додатни трошак је достава од 30 евра) никако држава или приватни шпедитери не би смели мени наплатити ПДВ (порез на додатну вредност) на укупан плаћени износ јер ја нисам остварио додатну вредност на услугу превоза и доставе чије услуге не обављам, већ само на куповину производа чија је вредност премашила износ који је прописан.

али поред свега могу ми законски наплатити ПДВ на куповину производа вредности и испод 50 евра без обзира на цену доставе.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srdjan_cvetkovic said:

Pošiljke poslate DHL-om sa uslugom DHL Express, idu preko DHL Srbija, pošto posao radi kururska služba. Za pošiljke koje su do 50 evra vrednosti se ne plaća ništa i prolaze za 1 dan, već sutra su kod tebe. Kada je vrednost preko 50 evra platićeš uslugu DHL-u (4.300 RSD), carinu i pdv (oko 32% od ukupne cene pošiljke).

Kada piše DHL, pošiljka je možda poslata i preko Deutche Post, pošto je pun naziv ustvari Deutche Post DHL Group, tj. nemačka pošta je vlasnik DHL-a. U tom slučaju, pošiljka ide regulare preko poštanskog sistema (što je kod tebe sada slučaj). Da li će se cariniti ili ne zavisi od cifre i carinika, a u konkretnom slučaju ćeš videti na kraju da li ćeš platiti samo otvaranje paketa 400 rsd ili carinu i pdv.

Vise me je u sustini pogubilo jer obicno kad sam pre narucivao preko DHL-a, ne ekspres ovo je kao sto rece preko dojche posta, kad bi stigla posiljka uvek bi dosla do izmenicne poste u BGu i sledeci dan poslato bi bilo u Novi Sad na carinu, po ovome ispada kao da moja posiljka nije mrdnula iz Beograda, to jest nije ni dosla do carine u NSu. Eve danas 4. april, stigla je posiljka u cetvrtak, po prethodnom iskustvu u petak 31. je trebala biti na carini, rekao ajde imali neku pometnju u ponedeljak ce biti sigurno na carini, kad ono vidim da i dalje nije mrdnula posiljka iz izmenicke poste u BGu. Cudno mi je jer iz prethodnih iskustva proteklih meseci, obicno dan nakon sto stigne u Beograd posiljka je na odgovarajucoj carini, meni ispada kao da cuci u posti...

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, TheInVo said:

Vise me je u sustini pogubilo jer obicno kad sam pre narucivao preko DHL-a, ne ekspres ovo je kao sto rece preko dojche posta, kad bi stigla posiljka uvek bi dosla do izmenicne poste u BGu i sledeci dan poslato bi bilo u Novi Sad na carinu, po ovome ispada kao da moja posiljka nije mrdnula iz Beograda, to jest nije ni dosla do carine u NSu. Eve danas 4. april, stigla je posiljka u cetvrtak, po prethodnom iskustvu u petak 31. je trebala biti na carini, rekao ajde imali neku pometnju u ponedeljak ce biti sigurno na carini, kad ono vidim da i dalje nije mrdnula posiljka iz izmenicke poste u BGu. Cudno mi je jer iz prethodnih iskustva proteklih meseci, obicno dan nakon sto stigne u Beograd posiljka je na odgovarajucoj carini, meni ispada kao da cuci u posti...

Blago tebi. Meni se dešavalo da paket stoji 2 nedelje u BGu pa ga tek onda pošalju u NS.

Ne znam da li se ikad desilo da ga odmah proslede u NS.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Stigla ploca /JPC.DE/,doneo kurir post ekspres i naplatio 890din. 358din troskovi koje nema nigde,pretpostavljam carinski pregled ali ovo je previse.

336379071_219228707364103_4593426497403872991_n.jpg

350 dinara je isporuka na adresu, obično donese poštin kurir. To naplate kad se ploča ocarini. Glupost, jer je isporuka na kućnu adresu uključena u prvobitnu poštarinu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljudi, verovatno dubiozno pitanje, ali da li postoji “limit” ploca koje narucimo mesečno, citao sam negde da postoji naravno limit kada carini “zasmrdi” nešto (govorim o kvantitetu proizvoda) , ali možda specifičnije pitanje, za nas sto skupljamo ploče, koliki je limit sto se toga tiče? Računam da većina nas ovde za svoje potrebe skuplja i da su nam svima nekad velike oci…

Link to comment
Share on other sites

Nema limita, kako ti se zalomi.

Ako naletiš na istog carinika par puta u toku mesec dana, sigurno ćeš da budeš "iznad radara", a onda, opet zavisno od toga na koga naletiš, možeš da budeš uzet na zub, pa će da ti se carini sve što dođe na tvoje ime, dok se malo "ne smiriš". A može da ne bude ništa, naručuješ ploče, neki put padne carina, neki put ne, kako se uzme.

Ja sam napisao u jednom postu kako otprilike funkcioniše BG carina i kako smanjiti verovatnoću da ploče budu carinjene, pa nađi, nije teško. Takvo je moje 20-godišnje iskustvo naručivanja svega i svačega preko interneta, još kad sam imao PayPal na Hrvatsku, stvari su se menjale tokom godina, ali nešto je ostalo nepromenjeno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Nema limita, kako ti se zalomi.

Ako naletiš na istog carinika par puta u toku mesec dana, sigurno ćeš da budeš "iznad radara", a onda, opet zavisno od toga na koga naletiš, možeš da budeš uzet na zub, pa će da ti se carini sve što dođe na tvoje ime, dok se malo "ne smiriš". A može da ne bude ništa, naručuješ ploče, neki put padne carina, neki put ne, kako se uzme.

Ja sam napisao u jednom postu kako otprilike funkcioniše BG carina i kako smanjiti verovatnoću da ploče budu carinjene, pa nađi, nije teško. Takvo je moje 20-godišnje iskustvo naručivanja svega i svačega preko interneta, još kad sam imao PayPal na Hrvatsku, stvari su se menjale tokom godina, ali nešto je ostalo nepromenjeno.

Pa moje iskustvo sa Novosadskom carinom je takvo da sam od poslednjih 20 ploca bio oslobodjen carinjenja za 2… Jebiga. Nego sam mislio u fazonu ako narucim 5 ploca za mesec dana, da li ne bi trebalo to hvataju “za zub” sto reče. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigla juče ploca iz Francuske, poštar uredno naplatio carinu i sve onako kako i jeste, ali uz uobičajen papir o tome ko je carinio, kada i kako našao se i papir sa podacima za uplatnicu. Na oba papira je iznos 235 dinara koji je poštar naplatio sa obzirom da je uzeo 450 dinara ali me buni ovaj drugi papir sa podacima za uplatnicu te sume na moje ime? Prvi put se srećem sa ovim, pa da ne plaćam duplo šta sam već platio postaru…

Link to comment
Share on other sites

JPC.de је идеална фирма, нарочито за куповину у Немачкој.

Једино мораш да пазиш да изричито стоји под сваког производа који наручујеш да га имају на стању. Они радо покупе твој новац без да ти напомене када би испоручили нешто ако га немају тренутно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...