Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Mislim da je generalno problem u UK zbog silnih strajkova i praznika, narucio sam plocu preko Juno-a 10.11., nikad nije stigla, reklamirao sam posle 6 nedelja kako su mi i rekli, refundirali novac i to je to.

Juno definitivno ide na dno liste, za sada jedino sa jpc.de nije bilo problema, vinyl-digital.de je bio odlican dok nije podigao shipping za Srbiju na 18,5 €, grooves.land je zanimljiv jer im je "besplatan shipping", cene malko vise, ali se za koji euro dole i isplati kod njih naruciti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi, narcujem 90 posto preko Juno-a, gledam juce izgleda ponovo digao cene royal, nece nam mrdaju paketi bez 10.25 funti za royal, elem van tih divnih vesti, pre koji dan narucih plocu, uredno platio cekirao Royal i vidim da je prosao dan bez dispeca, ja reko ok desavalo se i pre da despatchuju malko kasnije i iz neke radoznalosti da proverim posiljku na njihovom sajtu vidim da je processing, ali da kao kurirska sluzba pise DHLglobal, ja reko sta je ovo znam da sam Royal cekirao i da ni ne postoji opcija druga osim FedEx-a. Elem na racunu i mailu pise uredno da sam platio royal dok na njihovom sajtu stoji DHLglobal, poslao sam im mail sta se tacno desava, jednom sam se opekao sa nasim DHLom i njihovim uslugama, pa mi je malo gadno da sam izabrao royal a da mi pise DHL. Znate li nesto o ovome... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, milos said:

odeš na order history, uđeš u order i vidiš šta ti piše pod "Postage service" https://www.juno.co.uk/account/order-history/

 

Odgovorili mi sa Juno-a, kazu Royal pod nekim sajber atakom, pa kad prorade normalno servisi Rojala ponovo ce slati Rojalom , pa su me na alternativu DHL stavili, ja refundirao, sta znam od kad sam se opekao na DHL domaci paranoisem. Nesto sam pretrazivao i kolko kontam trebalo bi da se rojal vrati ovih dana na normalu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, joyba said:

Poskupljenje šipinga polako počinje pozitivno da utiče na poboljšanje kvaliteta digitalnih izvora zvuka.

Za nekog kome je Juno uvek bio prva opcija za vinile, kako stoje drugi sajtovi? Ako bi porucio sa hhv.de, koju vrstu shippinga treba izabrati? Sta je alternativa za shipping slican Royal Mailu na drugim sajtovima koji nisu iz UK, sad dok je royal mail u haosu? Slican na nacin da znam da me nece shibne Fedex il DHL za dodatan trosak shpedicije.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, TheInVo said:

Gledajte sad poštarinu uz Royal na Juno… 15 funti… Koji raspad sistema, možda smanje kad se normalizuje situacija ali dobro nam tovare džep nema šta…

Upravo sam gledao da naručim neke vinile i za dve sekunde odustao. Skuplja poštarina od vinila. Juno ide na čekanje nekih boljih vremena...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, TheInVo said:

Za nekog kome je Juno uvek bio prva opcija za vinile, kako stoje drugi sajtovi? Ako bi porucio sa hhv.de, koju vrstu shippinga treba izabrati? Sta je alternativa za shipping slican Royal Mailu na drugim sajtovima koji nisu iz UK, sad dok je royal mail u haosu? Slican na nacin da znam da me nece shibne Fedex il DHL za dodatan trosak shpedicije.

Domaći preprodavci :D

Uz ovakav shipping i njihove cene izgledaju povoljno :wacko: (dok se ne sete da povećaju cene za hiljadu-dve jer royal mail i sve to).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sondek said:

Ja sinoc proverio onaj Rarewaves i dalje 2 funte shipping na toj ploci koju sam naciljao. Ploca je skuplja 2.5funti ali je uz shipping razlike na Juno je ipak skuplja.

Sad kad je u skripcu Royal mail pa ne mogu salju, Juno rederictuje porduzbine na DHLglobalmail, ima li neke informacije dal je to OMP kao royal slanje, il ce odere dhl za jos 4-5k kad dodje u Srbiju ploca? Navalio sam na reissue Celtic Frosta-a pa se sve lomim dal se valja riziovati... Sta valja od nemackih sajtova da je provereno sto se tice slanja?

Link to comment
Share on other sites

Nece te niko odrati ako nisi presao limit za carinu tj. 50eur. U tom slucaju ti sledi carina pdv i troskovi spedicije. Moze da te izadje polca od 51eur preko 100. Desilo mi se pa znam. Nisam preuzeo tj hteo da platim skoro 120 eur za jednu plocu, pa se vratio paket. U suprotnom kad je porudzbina ispod 50 sve je ok, pdv nekad platis, nekad ne.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sondek said:

Nece te niko odrati ako nisi presao limit za carinu tj. 50eur. U tom slucaju ti sledi carina pdv i troskovi spedicije. Moze da te izadje polca od 51eur preko 100. Desilo mi se pa znam. Nisam preuzeo tj hteo da platim skoro 120 eur za jednu plocu, pa se vratio paket. U suprotnom kad je porudzbina ispod 50 sve je ok, pdv nekad platis, nekad ne.

Dal se shipping racuna u 50e?

Link to comment
Share on other sites

Problem sa DHL, FedEx i slično je što naplaćuju uslugu "asistencije pri carinjenju" i tu generalno uzmu oko 3-4 hiljade dinara bez obzira kolika je vrednost pošiljke (ukoliko dolazi do carinjenja, naravno). Zato gde god je moguće koristiti regularnu poštu. 

Ja sam zbog toga npr. odustao od naručivanja iz Japana, jer šalju DHL-om. Nemam ništa protiv same carine i poreza , ali ponekad ta "asistencija pri carinjenju" bude skuplja od same ploče.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Meni drugi put zaredom ne stižu ploče koje sam poručio preko Juno-a, ne znam šta se to dešava.

Morao sam opet da se žalim i sad sam tražio i dobio kredit, ali me nervira što moram ponovo da poručujem i čekam.

Ma haos, royal mail im je bio pod nekim napadom hakera fazon od 11.1, tek kolko sam citao pre nedelju dana polako krenuli ponovo sa radom, ali još ne primaju nove parcele za izvoz internacionalni. Sad Juno preusmerava kad se izabere royal da se preko DHLglobalmail-a šalju paketi. Čekam 2 paketa od Juno-a jedan poslat 13 januara (kaže preko royala) drugi 2 februara (kaže DHLglobal mail) i jedan sa jpc.de poslat 29. Malo me brine taj 13-o januarski paket, Juno kaže da je poslat 13og rojalom a na netu pise svuda da od 11 kolko kontam ništa nisu ni mogli šalju rojalom. Videćemo… U svakom slučaju trenutno pošiljke i postarina iz UK je klimava vajda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...