Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

*** Service Update***
Royal Mail and Parcelforce are on strike in the UK on the following dates: 30 November and 1 December 2022.
They will prioritise tracked services but their next day delivery promise has been removed. We ask that you allow an extra
1-2 days for tracked services and 5 days for standard first class post in the UK. Royal Mail International Air Pro is not affected.

DHL Express and FedEx service are also not affected so if your order is urgent we recommend using one of these.

Link to comment
Share on other sites

Dva dana strajkuju - mislim da su to malo optimisticno napisali - oni izgleda jedva rade tj. ta dva dana je zvanicni strajk a ostalo je neformalni strajk.

Meni je sa Juno stigla ploca poslata 21.-og Oktobra negde oko 30.-og Novembra.

UK-UK kad rade normalno vreme isporuke je 3-5 dana plafon, ona ploca koju sam pazario na sestrinu adresu sad vec dve nedelje ima kako nije ni poslata zbog strajka.

Link to comment
Share on other sites

Da se ispravim - pitao sam sestru sta se tacno desava - dakle posta radi i prima pakete ali postari ne raznose i strajkuju dva dana nedeljno vec neko vreme zbog cega se roba strahovito gomila - to ima i neki uticaj kad mi narucimo ploce jer tim danima kad su u strajku paketi se primaju, gomilaju ali ne sortiraju - zato sve jako kasni ukljucujuci i medjunarodnu isporuku.

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 9:08 PM, srdjan_cvetkovic said:

I ja čekam jedan JUNO sa 2 Tone Poet vinila, poslat 05.11.

Drugi koji je poslat 28.10. je stigao krajem novembra.

Nikad duže mi nisu putovali vinili iz UK.

BTW, jedna trivija...Ako nešto ide preko UPS kurirske službe ne plaćaju se nikakvi troškovi osim carina + pdv, za razliku od FedEx-a i DHL, tu se plaćaju i troškovi špeditera, 4-5 hiljadarki pride. UPS ne naplaćuje svoje usluge fizičkim licima, pa da znate za unapred, nisam ni ja znao do sada.

Prema tvom iskustvu, ako bi naručio recimo The Beatles Let It Be onaj superdelux box, Juno mi izbacuje ovo

image.png.919fdb03e346609e08fe16a7dfa3f83b.png

Dakle FedEx samo, nema druge... koliko bih još dodatno trebao da platim kad stigne u Srbiju?

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Koumbare said:

Prema tvom iskustvu, ako bi naručio recimo The Beatles Let It Be onaj superdelux box, Juno mi izbacuje ovo

image.png.919fdb03e346609e08fe16a7dfa3f83b.png

Dakle FedEx samo, nema druge... koliko bih još dodatno trebao da platim kad stigne u Srbiju?

 

Nisam ni ja znao da firma koja zastupa UPS kod nas (Express Courier d.o.o.) ne naplaćuje svoje usluge fizičkim licima, dok mi slučajno nije naletela ova isporuka, jer sa se već opekao na primeru FedEx-a i DHL-a (FedEx inače kod nas zastupa Flying Cargo YU d.o.o., dok je DHL prisutan direktno).

FedEx i DHL naplaćuju tzv. otkup tovarnog lista i svoje špediterske usluge, jer po našem zakonu ne može bilo ko da se bavi logistikom, tj. da bude spona između prevoznika i carinika, već samo i isključivo za to registrovana firma. Carinik će ti cariniti paket, ali sve do carinika radi špediter i za to naravno naplaćuje svoju uslugu. Ako ti paket stigne preko FedEx-a, ne mora špediter iz firme koja zastupa FedEx da ti to isto caarini, jer ti svakako moraš da im daš punomoćje da bi to mogli da urade, već možeš da angažuješ i nekog svog špeditera, po volji.

Koliko košta? Računaj 4-5 hiljadarki minimum, i to nije zavisno od toga koliko košta ono što si kupio ili koliko je veliko ili teško, papir je papir, da li je na njemu 10 paleta ili 1 kutija, potpuno je svejedno.

PDV plaćaš po ocarinjenju, 20%, a carinu po jedinstvenoj stopi 10%, ukoliko je vrednost 50 EUR i veća.

Računaj najmanje 8.500-9.000 na tih 18.500, što će reći, još 50% pride.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Koumbare said:

A evo samo jedan od mnogih primera zašto kupovati ploče iz inostranstva

MenArt Srbija

image.png.7b89528cfa70c9a018e663405666e777.png

Ista ovo na Juno sa poštarinom

image.png.d346a0721d79000695c6f2cabe5b0215.png

Naravno, najbolje je kupovati lično na licu mesta pa doneti sa sobom ali to nije čest slučaj :D 

4 soma sa šipingom. I nije baš neki primer jeftinoće. Ako budeš platio na tu cenu PDV + 300 RSD za proveru pošiljke doći će ti na isto kao da si je ovde kupio. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 11:09 PM, Koumbare said:

Meni drago da sam kao tog Majkla nanjušio još pre dobran broj meseci kao polu "bulšitera"... realno lik je u ozbiljnim parama, vlasnik je te neke marketingške agencije koja je između mnogih imala i VW kao klijenta kad su rešavali "štetu" onda kad je procurelo da su lažirali rezultate emitovanja štetnih gasova... elem nema ni veze...

Dakle primio se čovek i sad hoće instant sve. I ovo što mu je po kući su sve ganc "nova" (re)izdanja pa kao ajd malo da on uporedi sa originalima. Krenula mu i para od monetizovanih YT videa pa se razmahao po Discogsu i onda se, mož' misliti - razočarao... 

Ne znam samo kako je ušao u te krugove da je relevantan i da priča sa ovim ozbiljnim ljudima iz toga sveta. Možda im je egzotičan ili simpatičan ili ko zna šta... Onaj mučeni šveđanin što ima YT kanal 10 godina a jedva namakao 2k subscribera verovatno nemaj taj neki "faktor X" a po znanju, kolekciji i ostalom je mnogo više legitiman od Majkla.  

Brattm Majkl, od malog kolekcionara ploča koji uživa u dobrom zvuku, do audiofila koji želi da uporedi izdanja, do samo je originalno izdanje prava stvar, preko plaćaj mi 5 EUR mesečno da te spojim sa dilerom koji može da ti nađe originale a od juče i Analoge Production distributer za Evropu. 

https://shop.michael45.com/

Ne zameram mu ništa. Više zameram sebi što sam ga vrlo rano zgotivio do svih ovih transformacija kroz koje prolazi, tako reći - dozvolio sam si obmanu :blush:

Link to comment
Share on other sites

Ok, danas mi je stigla jedna od Juno pošiljki koje čekam iz UK. Ova je zapravo najkasnije poslata, 11. novembra. 

Ove druge dve pre toga još ništa.

Na ovu sam platio carinu i ako sam razmišljao da odustanem kad sam video kako izgleda pakovanje koje tretiraju naši. 

Mislim da su mi bukvalno sva oštećenja ploča koja dobijem u pošiljci upravo kad oni otvore da ocarine pa ponovo "zapakuju" i da se to oštećenje desi od tog momenta pa do mog preuzimanja. 

Ploče koje niko ne otvara stižu mi cakum-pakum, bez greške!

 

 

Dakle izgleda da je zastoj otpušio i da će preostale pristići ili do kraja nedelje, ili tokom sledeće.

Link to comment
Share on other sites

1 .9 uplatio sam za dve ploce.PIsalo je da ce biti poslate za dve nedelje.Danas su obe poslate sto je dobro.Salju DHL.

Guten Tag,

folgende Artikel sind unterwegs zu Ihnen:
 

BESTELLNR. ARTIKEL ANZAHL
9674894 Gentle Giant: Acquiring The Taste (180g) 1
9675079 Gentle Giant: Octopus (180g) 1



Den Versandstatus können Sie hier bei DHL abrufen:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, milos said:

Carinska osnovica ti je 30eur tj. oko 3520din po srednjem kursu, 20% tj. PDV od toga je 704rsd što si i platio plus "usluge" carinjenja i otvaranje pošiljke.

Tako je. Ja sam malo nejasan bio. Poenta je da sam na posiljku ukupne vrednosti (30+19), sto je manje od 50, platio jos 1050 rsd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...