Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Teško oboleli klasični zapadnjački razmaženko, dobri su mu klipovi gde okupi glvane face iz vinil sveta, ostalo onako.

Koliko sam razumeo lik je otišao na odmor naručio 150 first pressinga. Druuuže pa nije ti ovo juno ili jpc, prvo kontaktiraš prodavca pa tražiš da proveri deadwax pa pošalje slike itd… On samo štancao ordere.

Link to comment
Share on other sites

Немам право да осуђујем икога - нек ради то што ради. Понекад има и валидне информације, мада је све јасније да жели да компензира године искуства са парама.

Што је сасвим у реду - али постаје интересантно када покушава да се наметне као дугогодишњи уживаоц који је морао да паузира зато што "му је тата избацио све виниле" (његове речи). Баш сам јуче гледао неки стрим где је био гост, па демонстративно напустио зато што су се остали зезали на његов (и на свој) рачун.

Нажалост, пун YouTube оваквих ликова који преферирају "talking heads" видеа, где аутор само прича, не каже нит покаже ништа значајно, али истовремено "рецензира".

П.С. Да не помињем 30-минутна видеа о рецензији хардвера где 29 минута и 30 секунди гледаш лика који прича о ко зна шта, а 30 секунди видиш прес фотографије хардвера којег "рецензира".

Link to comment
Share on other sites

Paaaa ako neko hoce prve press-ove ...za jazz muziku odlican izvor informacija je npr London Jazz Collector. Puno informacija od prvih do ko zna kojih izdanja, istorija label-a, nalepnice, deadwax info itd.

Kolicina informacija da ponekad zaboli glava ali sve to mora da se nauci ako se zele prvi, drugi - rani pressovi.

Isto vazi i za Decca klasiku, prvo ti treba vodic, ne mozes tek tako da kupujes i da ocekujes da sve ide kao po loju.

Link to comment
Share on other sites

Meni drago da sam kao tog Majkla nanjušio još pre dobran broj meseci kao polu "bulšitera"... realno lik je u ozbiljnim parama, vlasnik je te neke marketingške agencije koja je između mnogih imala i VW kao klijenta kad su rešavali "štetu" onda kad je procurelo da su lažirali rezultate emitovanja štetnih gasova... elem nema ni veze...

Dakle primio se čovek i sad hoće instant sve. I ovo što mu je po kući su sve ganc "nova" (re)izdanja pa kao ajd malo da on uporedi sa originalima. Krenula mu i para od monetizovanih YT videa pa se razmahao po Discogsu i onda se, mož' misliti - razočarao... 

Ne znam samo kako je ušao u te krugove da je relevantan i da priča sa ovim ozbiljnim ljudima iz toga sveta. Možda im je egzotičan ili simpatičan ili ko zna šta... Onaj mučeni šveđanin što ima YT kanal 10 godina a jedva namakao 2k subscribera verovatno nemaj taj neki "faktor X" a po znanju, kolekciji i ostalom je mnogo više legitiman od Majkla.  

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Koumbare said:

Ne znam samo kako je ušao u te krugove da je relevantan i da priča sa ovim ozbiljnim ljudima iz toga sveta.

Па сам си одговорио питање раније у поруци.

14 sati ranije, Koumbare said:

vlasnik je te neke marketingške agencije

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daft Punk i DM su mi omiljeni, kad sam video da izbacuju vinil Alive 2007, nije se uopšte postavljalo pitanje da li uzeti ili ne.

Inače, po mnogima (u koje spadam i ja), ovo je najbolje live izvođenje neke elektronske muzike ikada, nenadmašan set koji nikada neće biti ponovljen (osim ukoliko ne "vaskrsnu" kao grupa, a i tada je pitanje) i fenomenalna stvar je što su izdali reizdanje koje može da se kupi za neke normalne pare.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Stiglo sve danas, 5 paketa, carina i pdv nula.

Verovatno zato što je svaki pojedinačno manji od 50 EUR :D

To sam i ja probao pre par narudžbina... Vidim da me dve ploče koštaju preko 50 EUR a svaka pojedinačno je manja. Razlika u poštarini za pojedinačne pakete u odnosu da pošalju obe kao jedan je 291 dinar što je manje od carine, pdv-a itd.

 

#srbinpobediJo :banana

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako idu cifre:

- 45,45 GBP, nema tracking, UK

- 28,80 EUR, ima tracking, DE

- 29,17 GBP, nema tracking, UK (Juno)

- 75,06 $, nema tracking, USA (Blue Note)

- 33,90 EUR, ima tracking, DE

Danas mi stigao još jedan preko 50€ na carinu, isto Blue Note, pa ćemo da vidimo. 

A jedan sa trackingom iz DE, cifra manja debelo od 50€ se kiselio na carini i danas prošao, pa ću i za njega da vidim šta me čeka.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Ovako idu cifre:

- 45,45 GBP, nema tracking, UK

https://www.discogs.com/release/15463395-Norah-Jones-Pick-Me-Up-Off-The-Floor (kod nas je obično, 1LP izdanje oko 35 EUR)

https://www.discogs.com/release/13485223-Norah-Jones-Begin-Again (kod nas, oko 30 EUR)

- 28,80 EUR, ima tracking, DE

https://www.discogs.com/release/2132630-Norah-Jones-Not-Too-Late (kod nas ne prodaje niko)

- 29,17 GBP, nema tracking, UK (Juno)

ovo je Daft Punk, kod nas ne prodaje niko

- 75,06 $, nema tracking, USA (Blue Note)

https://store.bluenote.com/products/norah-jones-come-away-with-me-20th-anniversary?variant=41343871287487 (kod nas ne prodaje niko)

https://store.bluenote.com/products/norah-jones-til-we-meet-again-live (kod nas ne prodaje niko)

- 33,90 EUR, ima tracking, DE

https://www.discogs.com/release/13237900-Norah-Jones-Feels-Like-Home (kod nas je oko 35 EUR, sad ima da se nađe, kad sam poručivao nije imao niko)

Kao što se vidi, ovo što sam hteo uglavnom nisam mogao da nađem kod nas ili je skuplje.

I da, ploče su sve skuplje i skuplje poslednjih godina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...