Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

7 hours ago, Vampire said:

Royal mail koji koristi Juno traži da prođe 20 radnih dana od datuma slanja pre prijave nestalog paketa.

Ja nekako uvek dam šansu našoj pošti i carini pa zato sačekam još malo jer ima situacija da stigne posle 5-6 nedelja...

 

 

 

Druze proslo je vise od 60 dana....

To je sam Juno odredio kao rok za zalbu, ako se ne varam.

Dalje - nikog ja ne cekam 60-70 dana niti se to ikad desilo .... pa iz Kine preko Nemacke stigne za 30 dana.

A da dajem shansu nasoj posti i carini ?

Pa izvini ali nece moci .... kad hocu da platim pdv i carinu a oni meni odbijaju uvoz... ne, ti birokratski deraci koze kod mene nemaju nikakav plus da ja njima dajem nekakvu "shansu".

 

Zato se za svoje potrebe bavim drugacijom nabavkom kad god mogu i nije me sramota da to javno kazem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Može li  objašnjenje u vezi kupovine preko discogsa i plaćanja paypalom. 
Kupio sam 2 nove ploce od prodavca preko discogsa. Dobio invoice za 64.23eur. Uradio check out i platio paypalom. Na mail mi uredno stiže račun od 64.23eur. Odem na intesa online aplikaciju da pogledam transakciju i vidim da mi je sa računa skinuto 69,15eur. U čemu je štos? Intesa ima neku proviziju ili je nešto drugo u pitanju? Inače paypal je povezan sa visa karticom koja je vezana za devizni račun.

Link to comment
Share on other sites

Стигао пакет са Juno-a након 84 дана (послан 30.04.2022).

Плоча је у изванредном стању, што је доказ да је паковање изванредно и/или да је пакет стајао негде на сувом и релативно хладном.

Локална пошта тврди да је пакет ушао у Македонији тек пре неколико дана (нисам сигуран да је то тачно, али ето).

Не кажем да чекате 80+ дана, више као куриозитет да је ипак плоча стигла.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Blixa said:

Meni je jednom ploča stigla posle 6 meseci 😁

Ja se posle mesec dana žalio, poslali mi zamenu, stigla zamena i onda 4 meseca kasnije stigao i prvi paket. 

To se i meni jednom potpuno isto desilo pre nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

*********************************Hot Weather Update 18/7/22 3pm*******************************************
Due to the predicted extreme hot weather conditions, many couriers including Royal Mail and Parcelforce have advised their drivers to return to the depot this afternoon for their health and safety.  
We are sorry for any inconvenience caused and would like to assure you that Juno are taking additional measures to despatch orders on time, but if the weather continues to remain hot then courier deliveries are likely to be disrupted during this period.
*********************************************************************************************************

Link to comment
Share on other sites

Juno je moje duplikate poslao 17.07. a stigli su danas 29.07.-og. Dakle neko normalno vreme putovanja, cak brzo, rekao bih, kad citav transportni sistem radi normalno.

Od one prve ture ni traga ni glasa, ko zna sta se sa tim plocama desilo.

Usput imao sam i nesto srece, nisu mi naplatili pdv iako sam bio blizu granicnoj cifri za carinu.

Link to comment
Share on other sites

On 27.7.2022. at 19:20, srdjan_cvetkovic said:

Stigla ploča kupljena na Juno-u 20.06., i ovog puta bez ikakvih troškova 😁

Do sada nijednu nisam čekao ovoliko dugo.

4538763E-C772-4093-ABCD-67ADC79E3423.jpeg

Moja preporuka da se ova ploča ne kupuje.

Nije u pitanju ni kvalitet muzike, ni kvalitet izvođenja iste, pa čak ni kvalitet samog snimka koji je verovatno digitalan...ali kvalitet rezanja je nedopustivo loš, mogu da kažem da do sada nisam na svom gramofonu pustio NOV vinil koji ima više šuma i koji više krcka i pucka.

Probao sam da ga prvo očistim sa četkicom, nije pomoglo skoro pa ništa.

Onda sam probao da ga operem u Knostiju sa Tergitolom, razlika postoji, ali je toliko mala da je zanemarljiva. Oba vinila, na obe strane, od početka do kraja puckaju i krckaju, a s obzirom da je u pitanju izvođenje simfonijskog orkestra i da u toku izvođenja postoje jako tihe deonice, samo slušanje je čist mazohizam, tako da ne verujem da ću ovaj vinil više puštati.

Dobio sam full refund od Juno u vidu kredita sa kojim mogu nešto da kupim na njihovom sajtu, što je izuzetno korektan potez, jer ovde nisu oni krivi, već vlasnik label-a. Verovatno nikad više neću kupiti neki vinil koji ima label SILVA SCREEN RECORDS:

https://silvascreen.ochre.store/release/220007-ryuichi-sakamoto-ryuichi-sakamoto-music-for-film

Vinil neću prodavati, niti poklanjati, ostaje da me podseti na ovo.

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 2:02 PM, srdjan_cvetkovic said:

Moja preporuka da se ova ploča ne kupuje.

Nije u pitanju ni kvalitet muzike, ni kvalitet izvođenja iste, pa čak ni kvalitet samog snimka koji je verovatno digitalan...ali kvalitet rezanja je nedopustivo loš, mogu da kažem da do sada nisam na svom gramofonu pustio NOV vinil koji ima više šuma i koji više krcka i pucka.

Probao sam da ga prvo očistim sa četkicom, nije pomoglo skoro pa ništa.

Onda sam probao da ga operem u Knostiju sa Tergitolom, razlika postoji, ali je toliko mala da je zanemarljiva. Oba vinila, na obe strane, od početka do kraja puckaju i krckaju, a s obzirom da je u pitanju izvođenje simfonijskog orkestra i da u toku izvođenja postoje jako tihe deonice, samo slušanje je čist mazohizam, tako da ne verujem da ću ovaj vinil više puštati.

Dobio sam full refund od Juno u vidu kredita sa kojim mogu nešto da kupim na njihovom sajtu, što je izuzetno korektan potez, jer ovde nisu oni krivi, već vlasnik label-a. Verovatno nikad više neću kupiti neki vinil koji ima label SILVA SCREEN RECORDS:

https://silvascreen.ochre.store/release/220007-ryuichi-sakamoto-ryuichi-sakamoto-music-for-film

Vinil neću prodavati, niti poklanjati, ostaje da me podseti na ovo.

Жао ми је што ти се ово десило и лепо да је на крају све испало добро. Ја купио половну плочу, једном пуштену, испоставило се да је фуш примерак. Ипак вреди куповати ново. :)

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 2:13 PM, sondek said:

Probaj jos i lepak da znas da si sve isprobao, iako ne verujem da ce pomoci. Kupio sam par japanskih ploca sa takbim krcanjem , naizgled bukvalno kao nove...neke cekao i Japana.. kontam kakvo je razocarenje

Лепак ће сигурно помоћи, гарантирам, има да свира као да то није та плоча.

Ја сам раније експериментисао па сам једну веома мусаву и штрокаву плочу прао баш пуно.

 Мислим да сам је барем 10 пута прао са Кностијем.

И прогледала плоча.

Не саветујем ником да то ради већ да пређе на лепак методу, и обавезно испирање са кностијем.

 

  

On 7/23/2022 at 1:46 PM, Blixa said:

Meni je jednom ploča stigla posle 6 meseci 😁

Ja se posle mesec dana žalio, poslali mi zamenu, stigla zamena i onda 4 meseca kasnije stigao i prvi paket. 

А мени после годину дана.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...